Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

13 λεπτά πριν , koumbouni said:

Επίσης προσοχή. Αυτά που έβαλες πιο πάνω είναι για το VW Tiguan Allspace. Το λέω αν τυχόν και κάνεις παραγγελία μην κάνεις λάθος

Από πού τα πήρες σύντεκνε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , Nikwlis said:

Καλησπέρα σε όλο το team

 

Κουρτινάκια πήρε κανείς;;

https://shop.ahw-shop.de/sonnenschutzsystem-5-teilig-original-vw-tiguan-allspace-seitenscheiben-heckscheibe-5nl064365?c=6856

Σκέφτομαι γι αυτά, κάποτε ειχα διαβάσει και για μια άλλη εταιρία απο Αγγλία (??) που τα είχε ελαφρώς πιο φθηνά.

 

Το λέτε;

ok Καλα εκανες και τα πηρες απλα για ποιιο λογο δεν προτιμησες την μεβρανη που αν μην τι αλλο και ατυχημα να γινει συγκρατει το τζαμι απτο ναγινει χιλια κομματια και να ερθει στα ματια των πισω επιβατων...εγω μετα απο ατυχημα σε αυτοκινητο με μεμβρανες πισω που μου ετυχε σαν  συνεπιβατης , βαζω παντα ασχετου ομορφιας η αντιηλιακης προστασιας.μονο κ μονο για αμα με χτηπησουν να μην φαμε κ τα τζαμια στα μουτρα απτα πλαγια..γιατι σε τρακο οι κουρτινες εχουν φυγει και εχουν παει υπερπιστεως πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

για κωδικοποιησεις βρηκα αυτο το λινκ που εχει πολλα...τζαμπα./https://www.autoinstruct.com.au/manufacturer/volkswagen/mk2-tiguan/mk2-tiguan-obdeleven-vcds-tweaks/

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα παρκαρει σε ενα μαυρο διπλα τιγκι.σε ενα εμπορικο κεντρο.κανεις απο εδω?

Link to comment
Share on other sites

Από πού τα πήρες σύντεκνε?
Από την σελίδα που αναφέρεται παραπάνω από Γερμανία


Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω πάρει ακόμα αλλά το σκέφτομαι. Μεμβράνες είχα και στο προηγούμενο αμάξι μου και γνωρίζω πολύ καλά αυτό που λες, (ευτυχώς δεν είχε χρειαστεί να γίνει θρύψαλα κάποιο τζαμί). Παρ όλα αυτά με σταματούσαν και με ζαλιζανε ελαφρώς. Τώρα τα πίσω τζάμια είναι φιμέ από το εργοστάσιο και έχω στα μπροστινά μεμβράνες. Με έβαλες σε προβληματισμό...λογικά θα βγαίνει και πιο οικονομικά από 188€


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα παρκαρει σε ενα μαυρο διπλα τιγκι.σε ενα εμπορικο κεντρο.κανεις απο εδω?


Πες μας περισσότερες πληροφορίες :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα παρκαρει σε ενα μαυρο διπλα τιγκι.σε ενα εμπορικο κεντρο.κανεις απο εδω?


Πες μας περισσότερες πληροφορίες :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ηταν στο avenue...

μαυρο ηταν με τις ζαντες τις 18αρες και φωτα λεντ μεσαια.πολυ ωραιο και αυτο.και ειμασταν καπως μουρη με μουρη.στου διαλου την μανα...ναμην μας ακουμπα κανενας ημασταν κ τα δυο μας...χαχαχ

20180312_110623.jpg

Edited by XIONOULIS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ηταν στο avenue...
μαυρο ηταν με τις ζαντες τις 18αρες και φωτα λεντ μεσαια.πολυ ωραιο και αυτο.και ειμασταν καπως μουρη με μουρη.στου διαλου την μανα...ναμην μας ακουμπα κανενας ημασταν κ τα δυο μας...χαχαχ
20180312_110623.thumb.jpg.53bb8d2fb93f22a741e54506289e3f6f.jpg


Έλα μια μέρα στο πάρκινγκ της Media Markt δίπλα να δεις ότι Τιγκι γουστάρεις. Να ναι καλά οι leasing εταιρίες που το έκαναν σούπα το αμαξάκι μας


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ηταν στο avenue...
μαυρο ηταν με τις ζαντες τις 18αρες και φωτα λεντ μεσαια.πολυ ωραιο και αυτο.και ειμασταν καπως μουρη με μουρη.στου διαλου την μανα...ναμην μας ακουμπα κανενας ημασταν κ τα δυο μας...χαχαχ
20180312_110623.thumb.jpg.53bb8d2fb93f22a741e54506289e3f6f.jpg


Έλα μια μέρα στο πάρκινγκ της Media Markt δίπλα να δεις ότι Τιγκι γουστάρεις. Να ναι καλά οι leasing εταιρίες που το έκαναν σούπα το αμαξάκι μας


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Χτες παρέλαβα και δικό μου TIGUAN 1.6 TDI.  Δεν έχω λόγια.... Τι να πω... Απλά τέλειο.

Το παρέλαβα με 15km κ έφυγα από Αθήνα για Λάρισα. Μέση ωριαία κατανάλωση με ACC στα 125km 5.6l. 

Η ένδειξη του adblue στα 8000km και λάστιχα της falken.  

Το ACC απολαυστικό σε όλη την διαδρομή φρεναρε επιταχυνε μόνο. 

Μια ερώτηση ήθελα να κάνω, αναγέννηση το φίλτρο στα πόσα km κάνει? Ανάβει κάποιο φωτάκι στα πίνακα οργάνων και αν δεν πως το καταλαβαίνω? 

Τέλος έγιναν και κάποιες αγορές όπως Πατάκια λαστιχενια από Γερμανία, το λαστιχενιο πατακι για το πορτ παγκαζ, φραχτες στους πίσω κάτω αέρα γονους, το μπολακι στον τεμπελη και φώτα extra DRL. 

Να και μερικές φωτο. 

IMG_20180327_111320.jpg

IMG_20180326_145702.jpg

IMG_20180327_153417_HDR.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

καλος τα δεχτηκες!!!!καλους δρομους και πολλα ταξιδια αναψυχης να ευχηθω.ειχε και τα δωρακια του με το που το πηρες!ευγε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Χτες παρέλαβα και δικό μου TIGUAN 1.6 TDI.  Δεν έχω λόγια.... Τι να πω... Απλά τέλειο.
Το παρέλαβα με 15km κ έφυγα από Αθήνα για Λάρισα. Μέση ωριαία κατανάλωση με ACC στα 125km 5.6l. 
Η ένδειξη του adblue στα 8000km και λάστιχα της falken.  
Το ACC απολαυστικό σε όλη την διαδρομή φρεναρε επιταχυνε μόνο. 
Μια ερώτηση ήθελα να κάνω, αναγέννηση το φίλτρο στα πόσα km κάνει? Ανάβει κάποιο φωτάκι στα πίνακα οργάνων και αν δεν πως το καταλαβαίνω? 
Τέλος έγιναν και κάποιες αγορές όπως Πατάκια λαστιχενια από Γερμανία, το λαστιχενιο πατακι για το πορτ παγκαζ, φραχτες στους πίσω κάτω αέρα γονους, το μπολακι στον τεμπελη και φώτα extra DRL. 
Να και μερικές φωτο. 
IMG_20180327_111320.thumb.jpg.420e803b54cd10e458344259b12f259a.jpg
IMG_20180326_145702.thumb.jpg.85e1be87a6aea7c04da8529e4d39286f.jpg
IMG_20180327_153417_HDR.thumb.jpg.d76867862991d50c3cdded55760c9958.jpg


Εξαιρετικό συμφωνώ καλοτάξιδο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, καλοταξιδα να είναι και τα δικά σας!!!

Με την αναγέννηση του DBF  τι γίνεται όμως? 

Link to comment
Share on other sites

οι φρακτες στους πισω κατω αεραγωγους δηλαδη του πατωματος..εχει βαλει κανεις ποιο πριν για να μας πει αμα χρειαζονται?εχει τυχει δηλαδη να περασει τιποτα απο εκει ?στα γκολφακια μου δεν εχω δει τιποτα απτο 2002 που εχω μπλεξει  με τον ομιλο να περασει στο πατωμα του πισω μερους. αλλα δεν ειχα δει κιολας να βγαζουν για τα γκολφ τετοια πραγματα..στο τιγκουαν αραγε γιατι  πουλανε τετοια αξεσουαρ οι κινεζοι?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, καλοταξιδα να είναι και τα δικά σας!!!
Με την αναγέννηση του DBF  τι γίνεται όμως? 
Δεν έχει φωτάκι. Οι στροφές θα είναι 1000 θα δουλεύουν φουλ οι ανεμιστήρες ενώ κανονικά είναι στις 750-800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.