Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

το 1.4 τελικα 150ρι βενζινη εχει αρκετη δυναμη στο δρομο...δεν περιμενα να πηγαινε τοσο καλα..και ετσι να το αφησει καποιος δεν σε προβληματιζει καθολου μεσα στην πολη για παει καποιος να βαλει προγραμμα..φοβερο πατημα ακομη και με τις σπορ αναρτησεις που βγαινουν για 1.4 χωρις νακοπαναει σε λακουβες και απορροφα τις ανωμαλιες παρολο που φορα 19αρες..ανελπιστα καλα...περισσοτερο κοπαναει το γκολφ μου με 18αρες και pss10 αναρτησεις παρα το τιγκουαν με τις 19...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , DubbeR_ChRoniS said:

Rline μεσα εξω ρε θηριο???????

ναι χρονη rline και plus lrine πακετο γιατι ειναι 1.4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2018 at 12:58 ΠΜ, DubbeR_ChRoniS said:

ti περιλαμβανει το πλας?

Πακέτο R-Line Plus, για την έκδοση R-Line. Περιλαμβάνει:
■ Εσωτερική επένδυση οροφής σε μαύρο χρώμα
■ Κατώφλι θυρών με ένθετα διακοσμητικά από ανοξείδωτο ατσάλι,
εμπρός με λογότυπο R-Line
■ Πεντάλ και υποπόδιο σε βουρτσισμένο ανοξείδωτο ατσάλι
■ Σπορ δερματινο τιμονι.

 

τον 10/2017 που το παραγγειλα εγω ο καταλογος του ρ ηταν λιγο διαφορετικος απτο τωρινο.τοτε σαν 1.4 επρεπε να τα βαλεις εχτρα αυτα τωρα τα εχουν ολα στο ρλινε εσωτερικο αμα το ζητησεις ετσι.

 

μετα απο 600 χλμ που εχω κανει συνολικα σε διαφορες ταχυτητες και στροφες,αραχωβα,πατρα,ναυπακτο,γαλαξιδι.μπορω να πω δεν ειδα να πεσει λογω 4χ4 η καταναλωση απτο 8 λιτρα.σε εθνικη που το βγαλα πεσαμε μεχρι το 8  και κολλησαμε εκει  σαν eco driver επιλογη.βεβαια για το βαρος του και την κατηγορια του να πω οτι σαν βενζινη 1.4 1506dsg τοσο περιμενα να ειναι...ισως με κανα προγραμμα σαν ποιο στεγνο να πεσει και 7 σε ταξιδι..

 

 

700 χλμ αυτονομια με 80 χλμ ρεζερβα μου εγραφε..του βαζω την vpower της shell μετην προσφορα της τριτης στα 98 οκτανια και χωρις προγραμμα .μονο για τον φοβο των ιουδαιων για τα πιστονια που διαβαζω οτι σπανε τα 1.4 τιγκοαυν πρωτης γενιας στα 60 και 84000 χιλαδες χλμ και σαν αιτια τα παιδια λεγανε οτι η αντιπροσωπεια τους ελεγε για ττην ποιοτητα της βενζινης που βαζανε .και καλα η 95αρα παζει να ηταν λιγοτερα οκτανια και για αυτο..

 

 

Μεχρι τα 120 την προσπεραση σου την κανεις οπως και να ειναι το αμαξι....150 αλογα φτανουν για οικογενεια.κυνηγητα δεν κανει αλλα δεν ειναι για αυτη την χρηση η χιονατη....ναι εχει και ονομα πλεον...χιονατη...γενους θυληκο αυτη την φορα,,,και σημερα μολις το επλυν ακαι προσωπικα΄...τερας,,,μου βγαλε λιγο το λαδι η οροφη...

δοκιμασα το Line assist δουλευει τελεια...το αυτοματο παρκιν τελειο,...ο πιλοτος τελειος φρεναρει ,γκαζωνει μονο του...ολα μονο του δηλαδη...μονο που δεν του λες παρε με σπιτι και να σε περνει σπιτι ακομη....το head up display καλα χρησιμο gudjet γιατι βλεπεις ναι μεν το κοντερ με το ναβι αλλα στο μπαμπριζ βλεπεις καιτην αποσταση που εχεις για την επομενη στοφη πχ αλλα και προς τα που πρεπει να πας...στην ουσια ειναι ενα ακομη gps στο μπαμπριζ...να πω οτι ολα επικοινωνουν μεταξυ τους.κοντερ και κεντρικη ιδια και head up ποιο σαφης και λεπτομερειες .

 

οι περιμετρικοι σενσορες καλα αλλο τρελο ...απο παντου εχεις εικονα τι γινεται,,,,στα διοδια βαραει που πλησιαζω στο ταμειο....χαχαχαχα ανοιγα παραθυρο και ημουν σαν σε υποβρυχιο  ...ολο αλαρμ  βαραγανε...

 

βρε παιδια μοα απορια εχω...πως κανω την φωνη στο ναβι να μιλαει ελληνικα...γιατι εχω χασει την μπαλα με τα θεματα του τιγκι ειναι ολα μαζι και δεν ξερω που το ειχα πετυχει..

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , Frankie-4 said:

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

 

3 hours ago , SkyNet said:

Μεγεια πολύ όμορφο! Καλοτάξιδο


Sent from my iPhone using Tapatalk

ευχαριστω παιδια να στε καλα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό ακούγεται το tigi, πιθανότατα να κάνω κ γω αργά ή γρήγορα τη μετάβαση από EOS.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@XIONOULIS

Καλορίζικο και καλοτάξιδο και απο εμένα.

Μιας και το σκέφτομαι και εγώ (αλλά για 1.6 diesel)

μπορείς να μου πεις το κόστος για το r-line μέσα-έξω? (Έστω και με πμ).

Edited by nikolakis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κρυφο .η αντιπροσωπεια το ξεκινα απτα 27 νομιζω με μονο το εξω  και μετα μεσα εξω παει 32 η 34 δεν θυμαμαι ακριβως.γυμνο ομως .με το βασικο εξοπλισμο μονο.

Link to comment
Share on other sites

πανω στο θεμα των βιντεο να παιζουν εν κινηση βρηκα απο ξενα φορουμ οτι εχουν βγαλει και ανταπτορα....και το δειχνουν σε γκολφ 7 ν απαιζει κανονικα και ταινιες...εχω στειλει ηδη μυνημα σε αυτους αμα παιζει και σε τιγκουαν γιατι στο σιτε τους εχουν τουαρεγκ.επισυνπατω λινκ..http://naviservice.com.pl/en_GB/p/TV-in-Motion-Audi-RNS-850-Touareg/130

Link to comment
Share on other sites

και αλλο ενα το obd eleven  που λεει οτι τα κανει ολα και παραθυρα πλεον απτο κλειδι αλλα και ταινιες εν κινηση με 25 ευρο περιπου...

τελικα παραγγειλα το Obdeleven και τελος πιστευω μετα ....οταν ερθει θα το τσεκαρω και θα ποσταρω.νομιζω οτι βαση ολων των βιντεο που βρηκα στο youtube Κανει παπαδες και εχει ετοιμους προγραμματισμους και αναλογα το μοντελο.πηρα το pro version.εν αναμονη ....

Edited by XIONOULIS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα κανείς αρκετά με obd eleven .το έχω 1 χρόνο .με προσοχή όμως στις κωδικοποιήσεις . Έχει και έτοιμες με credits όμως !


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κανείς αρκετά με obd eleven .το έχω 1 χρόνο .με προσοχή όμως στις κωδικοποιήσεις . Έχει και έτοιμες με credits όμως !


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ αρνητικός αλλά την ίδια δουλειά κάνατε με Vag Com. Πολύ ακριβό για αυτό που κάνει μου φαίνεται


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ αρνητικός αλλά την ίδια δουλειά κάνατε με Vag Com. Πολύ ακριβό για αυτό που κάνει μου φαίνεται


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κανείς αρκετά με obd eleven .το έχω 1 χρόνο .με προσοχή όμως στις κωδικοποιήσεις . Έχει και έτοιμες με credits όμως !


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κανείς αρκετά με obd eleven .το έχω 1 χρόνο .με προσοχή όμως στις κωδικοποιήσεις . Έχει και έτοιμες με credits όμως !


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ αρνητικός αλλά την ίδια δουλειά κάνατε με Vag Com. Πολύ ακριβό για αυτό που κάνει μου φαίνεται


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ αρνητικός αλλά την ίδια δουλειά κάνατε με Vag Com. Πολύ ακριβό για αυτό που κάνει μου φαίνεται


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι φορητό χωρίς pc και ιδιαίτερες γνώσεις . Το vag com θέλει τουλάχιστον βασικές γνώσεις και υπολογιστή κοντά και καλωδιο μα συνδέσεις δικο του με κόστος και αυτό .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.