Jump to content
Paulos325

Golf 4 - Απορίες Μετατροπής Μοτέρ AXR-> BCB (Ψυγείο Λαδιού)

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά !! λοιπόν είμαι καινούργιος στην ομάδα και πρόσφατα έκανα μια μετατροπή στο golfaki μου από AXR 1.4 σε BCB 1.6 και ο μηχανικός μου αφαίρεσε τελείως την εξωτερική τρομπα λαδιου εκείνη που είναι πίσω από το χταπόδι και θα ήθελα να μάθω αν έχει θέμα η όχι δηλαδή αν πρέπει να μπή η αν θα δουλέψει χωρίς κάποιο πρόβλημα . ευχαριστώ πολύ 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδέα απο τα συγκεκριμένα μοτερ, το μονο που μπορω να σου πω είναι οτι αν το BCB δεν έχει απο τη μάνα του εξωτερική τρόμπα, τοτε ναι καλά έκανε και στην καταργησε. Μπορεις να βρεις ενα φίλο με μαμα BCB μοτερ και να ελεγξεις αν έχει την εξωτερική τρόμπα

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα έχω δη εργοστασιακα έχουν πάνω αλλά λόγω το ότι εγώ έκανα μετατροπή μου πε δεν χρειάζεται κσι την αφαίρεσε 

Edited by Paulos325
Link to comment
Share on other sites

πισω απο το χταποδι (φανταζομαι πως εννοεις στην εξατμιση) δε θυμαμαι να εχει τρομπα λαδιου.

μια φωτο βεβαια θα βοηθουσε.

τι αλλο εβαλες εκτος του κινητηρα???σασμαν?εγκεφαλο?

Edited by DubbeR_ChRoniS
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ που είναι πίσω από το χταπόδι εκτός αν δεν είναι τρομπα λαδιου που είναι βιδωμενο και το φίλτρο λαδιου πάνω συγνώμη κιόλας αν η απορία μου είναι λίγο κουλη..έχω βάλει τα πάντα από τον 1600 και μου χη μείνει μόνο εγκέφαλο να αλλάξω αλλά δουλεύει άψογα 

αρχείο λήψης.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι τρομπα λαδιου, αλλα ψυγειο λαδιου και κακως ο μηχανικος σου το αφαιρεσε, επρεπε να το ειχε αφησει πανω και να το συνδεσει, για να το εχει το εργοστασιο πανω για καποιο λογο το εχει βαλει.

5273899_c_b.jpg

 

Edited by dasauto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχει ρεσυ μην το ψαχνεις τζαμπα, ολα τα 16v 16αρια εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και για την βοήθεια σας. Απλά εδώ λόγω νησιού οι μηχανικοί μας δεν έχουν ασχοληθει με τέτοια κάθομαι μόνος μου και ψάχνω και το παραμικρό για να ξέρω τι μου γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δε παθαίνει και τιποτα που δε το έβαλε. Σιγά το ψυγείο λαδιού. Αν βεβαια ζει σε περιοχή με τρελές ζεστες το καλοκαίρι (Αττική, Κρήτη, ρόδος) καλό είναι να το ξαναβάλει.

Edited by turbomaniac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.