Jump to content
evangelos2c

usb υποδοχη

Recommended Posts

Καλησπέρα.έχω ενα golf 6 με το εργοστασιακο ηχοσυστημα και θέλω να ρωτησω αν στα κουμπια που είναι μπροστα απο τις ταχύτητες(διπλα σε traction control & start stop)  μπορει να τοποθετηθεί usb υποδοχη για να υπάρχει αναπαραγωγή αρχείων απο φλασάκι?το έχει κάνει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει custom με συσκευη Yatour. Το εχω βαλει ντουλαπακι, τραβηξα καλωδια ΑUX USB, και εκανα τρυπες στα καλυμματα. Αρκετα καλο το αποτελεσμα, δεν ξερω αν θες να κανεις κατι αντιστοιχο. Υπαρχουν και ετοιμα με καλωδια, αλλα αν δεν εχεις USB δεν θα αναγνωρισει κατι το rcd.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , TimZr said:

Το εχω κανει custom με συσκευη Yatour. Το εχω βαλει ντουλαπακι, τραβηξα καλωδια ΑUX USB, και εκανα τρυπες στα καλυμματα. Αρκετα καλο το αποτελεσμα, δεν ξερω αν θες να κανεις κατι αντιστοιχο. Υπαρχουν και ετοιμα με καλωδια, αλλα αν δεν εχεις USB δεν θα αναγνωρισει κατι το rcd.

ειναι κατι ευκολο ή θέλει ηλεκτρολογο?με το 310 που εχω εγω θα δουλευει το usb για μουσικη ή τζαμπα ολος ο κοπος + τα χρηματα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , evangelos2c said:

ειναι κατι ευκολο ή θέλει ηλεκτρολογο?με το 310 που εχω εγω θα δουλευει το usb για μουσικη ή τζαμπα ολος ο κοπος + τα χρηματα?

 μαλλον οχι... Θες κατι σαν αυτο που ειπα παραπανω, Υatour (google). Κοιτα αν πιανουν λιγο τα χερια.σου, ειναι ευκολο. Κοστος γυρω στα 90. Αυτο βγάζει και aux usb sd card.ουσιαστικά δουλεύει σαν cd changer. Και κάνεις χειρισμο κανονικα απο το radio.

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , TimZr said:

 μαλλον οχι... Θες κατι σαν αυτο που ειπα παραπανω, Υatour (google). Κοιτα αν πιανουν λιγο τα χερια.σου, ειναι ευκολο. Κοστος γυρω στα 90. Αυτο βγάζει και aux usb sd card.ουσιαστικά δουλεύει σαν cd changer. Και κάνεις χειρισμο κανονικα απο το radio.

http://thivaios.gr/products?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2768&category_id=244

 

αυτο εννοεις στο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , evangelos2c said:

Nαι! Απο εκει το ειχα πάρει εγω. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , TimZr said:

Nαι! Απο εκει το ειχα πάρει εγω. 

Δηλαδη με αυτο στο 310 θα παιζει κανονικα τα αρχεια απο usb?αξιζει να το κοιταξω να το παρω απο εξωτερικο ή μπορει να υπαρχει ασυμβατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , evangelos2c said:

Δηλαδη με αυτο στο 310 θα παιζει κανονικα τα αρχεια απο usb?αξιζει να το κοιταξω να το παρω απο εξωτερικο ή μπορει να υπαρχει ασυμβατοτητα?

Θα σε γελάσω. Αυτο παντως ειναι δοκιμασμένο σε 300, εσυ Μπορεί απλα να θες αλλο μοντελο. Επίσης δες τι μαρκα είναι το δικό σου (blaupunkt κλπ)και ρωτα τους, καθως παρουσιάζονται ασυμβατότητες. Έχει κατι προϋποθέσεις λειτουργίας, πχ ονομασια φακελων ως CD1,2 κλπ. Και μέγιστο αριθμό 99 τραγουδια, και 6 φακέλους. Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει τρομερά η ποιότητα ήχου, μια πολύ φθηνή κ εύκολη λύση είναι ένα radio transmitter. Απλά το βάζεις στη μπρίζα του αναπτήρα, συνδέεις στικάκι ή κάρτα, συντονίζεις συσκευή κ ράδιο στην ίδια συχνότητα κ είσαι κομπλέ! Το χρησιμοποιούσα για αρκετά χρόνια στο αυτοκίνητο του πατέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2017 at 6:01 ΜΜ, faniaros said:

Αν δεν σε ενδιαφέρει τρομερά η ποιότητα ήχου, μια πολύ φθηνή κ εύκολη λύση είναι ένα radio transmitter. Απλά το βάζεις στη μπρίζα του αναπτήρα, συνδέεις στικάκι ή κάρτα, συντονίζεις συσκευή κ ράδιο στην ίδια συχνότητα κ είσαι κομπλέ! Το χρησιμοποιούσα για αρκετά χρόνια στο αυτοκίνητο του πατέρα μου.

ok ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.