Jump to content
dimitris777

εγκεφαλος τιμονιου

Recommended Posts

καλησπερα.αλλαξα εγkεφαλο τιμονιου στο  jetta μου 1.4 του 07 για να ενεργοποιησω το πολυλειτουργικο τιμονι.και το αυτοκινητο τραβαει αριστερα (χωρις να φταιει η ευθυγραμμιση).φταιει ο εγκεφαλος που πιθανον να ειναι απο τρακαρισμενο ή το οτι δεν του εβαλα και τον δικο του αισθητηρα γωνιας κλισης τιμονιου?(τον οποιο εχω)

Edited by dimitris777
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το τιμονι σε λαθος εγκοπη;
Δες το σημαδι


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που σου λέει ο Nikdev. Δες αν το αυτοκίνητο πάει ευθεία με το τιμόνι να έχει κάποια κλίση. Αν ναι τότε έχεις βάλει σε λάθος σημείο το δαχτυλίδι

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις τραβαει αριστερα,αφηνεις το τιμονι και παει αριστερα ή το κρατας ευθεια και παει αριστερα?

Πριν δεν πηγαινε?

Πολυ περιεργο αυτο που λες.

Εκανες το "καλιμπρεισον" για τον αισθητηρα γωνιας μετα?

Link to comment
Share on other sites

το τιμονι πιστευω οτι μπηκε καλα ,στη θεση που ειχε πριν βγει.(να πω οτι την τοποθετηση την εκανε ενας φιλος που το κανει συνεχεια ,εγω ημουν διπλα του διαρκως γιανα δω την διαδικασια).το αυτοκινητο,εαν αφησω το τιμονι ελευθερο,εχει την ταση να κανει στροφη 360 μοιρων.ειδικα μετα τα 100 πρεπει να κραταω το τιμονι με σχετικη δυναμη για να παει ευθεια.ειναι λες και οδηγω τρακαρισμενο αυτοκινητο.δεν υπαρχει καποια κλιση του τιμονιου που το αυτοκινητο να πηγαινει ευθεια.τωρα οσον αφορα το καλιμπρεισον,δεν ειμαι σιγουρος.υπαρχει καποιος τροπος να το ελεγξω?πχ μεσω καποιας διαδικασιας του vag com?να πω οτι ο εγκεφαλος που αγορασα ειχε κωδικο 1K0-953-549-AQ .εγινε ενεργοποιηση πολυλειτουργικου και αλλαγη κοντερ απο gti με μεγαλη οθονη.αυτος που μου εδωσε τον εγκεφαλο τιμονιου μου εδωσε μαζι και εναν εγκεφαλο γωνιας κλισης τιμονιου με κωδικο 1K0959654,τον οποιο ομως δεν τοποθετησαμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.