Jump to content
Guest Sir

Σημα Ασφαλειας

Recommended Posts

έχω την εντύπωση πως ναι είναι υποχρεωτικό..

το ίδιο και το σήμα των τελών κυκλοφορίας..

πολλοί βέβαια δεν τα κολάνε χωρίς αυτό όμως να σημαίνει ότι είναι και το νόμιμο...

αλλά και ποιος τα ελέγχει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Τριανταφυλλε!!

Ειναι υποχρεωτικο ε? Πολυ αντιαισθητικο ειναι το ατιμο.. Το ειχα στο παρμπριζ, τωρα το εβαλα στο πισω αριστερο φινιστρινι αλλα παλι η ιδια ασχημια ειναι... :-(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ασφαλιστήριο δεν το κολούσα ποτέ έτσι κι αλλιώς, αλλά νομίζω πως τώρα πια δεν είναι υποχρεωτικό να το έχεις κολημένο.

Φτάνει να το έχεις μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθετε πρέπει να το έχεις κολημένο σε εμφανές σημείο αλλα ΚΑΝΕΙΣ δεν το κοιτάει. ακόμη και οι μπάτσοι με την ψευτικη κλήση δεν το κοίταξαν. Το μόνο που κοιτάνε είναι αν έχει ασφάλεια. Δεν τους απασχολει. 2-3/10 σήμερα το έχουν κολημένο.

Εγω πάντως δεν το κολάω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν κολλαω ουτε αυτο, ουτε τα τελη...Σιγα μην χαλασω τα φιμε μου, να βαλω αυτα, δεν σφαξανε, χαχαχα....

Επισης δεν εχω ουτε μπροστα πινακιδα...

Link to comment
Share on other sites

@foudas

Ειναι σιγουρο αυτο?

Πηρα και ρωτησα σημερα την Interamerican και μου ειπαν οτι ειναι υποχρεωτικο (βεβαια πρεπει να ηταν γραμματεας ή τηλεφωνητρια αυτη που μιλησα οποτε διατηρω επιφυλαξεις..)

@Michail

Καλα εσυ βαδιζεις στους σκοτεινους δρομους της παρανομιας... :-Ρ

edit:

Πηρα τηλεφωνο και τον ασφαλιστη μουκαι ειπε οτι ειναι υποχρεωτικο αλλα το προστιμο ειναι 17 ευρω.

Μετα πηρα και την Interamerican Αθηνων και με περισση ευγενεια * μου ειπαν οτι ειναι υποχρεωτικο.

* ο ευγενικος διαλογος ειχε ως εξης:

-Γεια σας, το σημα της ασφαλειας στο παρμπριζ ειναι υποχρεωτικο απο το νομο?

-Εσεις τι λετε??

-Αν ηξερα δεν θα ρωτουσα...

-Ναι ειναι υποχρεωτικο. (κλεισιμο του τηλεφωνου)

Edited by Sir
Link to comment
Share on other sites

Πωπω ζωα ρε γαμωτο...Εγω τα ξερω ολα τα προστιμα απο εξω...Επειδη με απασχολουν μερικα...χεχε...πινακιδα, τελη, φιμεδακι, αν και δεν απαγορευεται το τοσο διακριτικο που εχω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν παν να χτυπάνε τον κ*λο τους κάτω ? Μας σκοτίζουν τ'@ρχίδια οι σκ@τ0μ@λ@κ3ς οι τροχονόμοι.

Μόνο τα τέλη κυκλοφορίας κολάω γιατί αλλιώς σου πέρνουν πινακίδες !!!!

Σήματάκι για ασφάλεια ΔΕΝ κολάω.

Link to comment
Share on other sites

To εβγαλα τελικα.

Κι αν τυχει και με γραψουν, 17 ευρω. (Οποτε θα μαθουμε στα σιγουρα αν ειναι υποχρεωτικο ή οχι :-)))

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Sir να μην σε παρω στο λαιμο μου αλλα ετσι μου ειπε και μαλιστα απο τοτε δεν το κολλαω . Η επιλογη ειναι δικη σου μην λες μετα ο foudas φταιει :D

φιλικα Foudas!

Link to comment
Share on other sites

Ναί ρε μην το κολλάς. Κάνε κατι ΑΠΛΟ. Κοίτα τα αμάξια γύρω να δείς πόσα απο αυτά το έχουν κολημένο. Είναι βια 3 στα 10 πλέον. Κανείς δεν το κολαεί. Μόνο τα τέλη κόλα γιατι εκεί δεν είναι 17 ευρώ αλλά 300. Σου πέρνει τις πινακίδες και ούτε που το καταλαβαίνεις !

Link to comment
Share on other sites

foudas, μετα θα σου στειλω το προστιμο να το πληρωσεις!! :-))))

Pacific, ναι αυτο παρατηρησα κι εγω. Το εβγαλα και ανασανε το παραθυρο ρε παιδι μου.. Επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι καπου στο σημα της ασφαλειας λεει να κολιεται σε εμφανες σημειο....αλλα οσες φορες και να με εχουν σταματησει σε μπλοκο κανεις δεν πηγε να δει απο εκει την ασφαλεια, ολοι ζηταγανετο ασφαλιστηριο. Εγω ειχα προ 3ετιας ενα "εμφανισιμο" μικρο σηματακι της ασφαλειας κολλημενο στο παρμπριζ και εξακολουθω να το εχω, αλλο που αν το προσεξει κανεις θα δει οτι λεει ληξη 2003.... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε παιδια! Ελεος δηλαδη!

Τι εγινε και αν υπαρχει το σημα της ασφαλειας?? Ή των τελων κυκλοφοριας?

Για χαλαρωστε.. :)

:):):D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.