Jump to content
DubbeR_ChRoniS

ποιο απο τα προτεινομενα ελαστικα θα επιλεγατε και γιατι;

???? ??? ?? ???????????? ???????? ?? ????????? ??? ?????;  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αχμμμμ.

Εγώ μαμά είχα P6000 και μετά είχα βάλει p zero rosso.

Τώρα φοράω τα fulda ta carat exelero τα καινούρια ...

Μπορώ να πώ πως το fulda είναι ενα πάρα πολυ καλό λάστιχο ... Σαφώς θεορώ οτι έκανα καλύτερη επιλογή απο οτι να έβαζα ξανά p zero ...

Το p zero είναι πολυ στιβαρό και αντέχει ... Δύσκολα θα πετάξει καρούμπαλο ... Και το fulda όμως με εξέπληξε σε κάποιες φάσεις ...

Επίσης το exelero έχει καταπληκτικά μπράτσα ... Κάτι που υστερεί πολύ το p zero ...

Στο νερό και τα δύο μου έχουν δώσει ίδια δείγματα γενικά. Ισως το exelero na έχει μια πραγματικά μικρή διαφορά προς το καλύτερο.

Γενικά το p zero είναι ενα πάρα πολύ καλό λάστικα με λίγο πιο σκληρή γώμα απο το exelero. Ποιο ακριβό απο το fulda.

Πιστεύω πως to fulda ηπερτερεί οδηγικά απο την άλλη γνωρίζω οτι το p zero εχει άριστη ποιότητα κατασκευής η οποία βασίζετε σε 7 στάδια και έχει γενικώς μεγαλύτερες ανοχές σε λακούβες στο να κάνει καρούμπαλα ... Οχι οτι το fulda μου έχει κάνει τέτοια αλλα έτσι λένε ......

Τα p6000 είχαν βγάλει καρούμπαλα και 1 μου είχε βγάλει κ to p zero ...

Δεν έμεινα πολύ χαρούμενος απο τα 6000....

Τα conti που τα φοράει ο πατέρας μου και που ο ανθρωπως οδηγεί πραγματικά πολύ ύσηχα και ούτε σπινιαρίσματα ούτε τπτ τρόγωνται μπαμ μπαμ .... Με 27.000 χλμ και είχανε λιώσει ... Τρέεελααααα ....

Αμα τα είχα εγώ σε 1.000 θα είχαν φτάσει στο radial !? tongue.gif

Οσο αναφορά τα καρούμπαλα θα μου πείτε... Καλά ρε φίλε που πήγες σε κάνα βουνό ?

Ε εδώ που είναι βουνό ανοίγουν κάτι λαγούμια οταν βρέχει και λόγω νερού δεν φαίνοντε ... Εχω φάει περίπου 5 καλά μπούμ στο λάστιχο .... tongue.gif

Αθάνατη Ελλάδα !

Ounka είσαι σίγουρος οτι σου βάλανε άζωτο ? Το τσέκαρες ???

Οι περισότεροι λένε άζωτο και η μπουκάλα του αζώτου είναι άδεια ή την εχουν γεμισει αεράκι κοπανιστό ......

Τσεκαρέ το ... Οι περισότεροι δεν βάζουν αζωτο ......

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios

παιδες δεν ξερω για εσας αλλα εχω βαλει τα toyo proxes cfx1 τα λαστιχα ζςσταινονται στο πι και φι καιεχω ενα κρατημα αλλο να σας το λεω και αλλο να το βλεπεται.αλλα πληρωσα 700 ευρω

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ξερω για εσας αλλα εχω βαλει τα toyo proxes cfx1 τα λαστιχα ζςσταινονται στο πι και φι καιεχω ενα κρατημα αλλο να σας το λεω και αλλο να το βλεπεται.αλλα πληρωσα 700 ευρω

Μηπως εννοεις CF1?

Το cfx1 δεν το βρισκω στο site της toyo.Αν ειναι παντως τα CF1 ειναι εκπληκτικο λαστιχο αλλα δεν εχει προστασια :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παω για τα Michelin Pilot exalto 2 Και κοστίζουν γύρω στα 470 αποτι μου ειπε αυτος στην αντιπροσωπεία της Michelin.

το λάστιχο ειναι 205/55/16 ενω σαν πιο οικονομική λύση είναι τα Pilot Primacy δείκτη H 420Ευρά.

Μαλλον θα παω στο δεικτη V διότι κάνω σπορ οδήγηση.

Απότι εχω ακουσει γενικά στην πιάτσα το συγκεκριμένο που παω ναγοράσω ειναι απο τα καλύτερα της αγοράς σαυτο το μέγεθος. Κανένας αλλος γνώμες?

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

φοραγα Michelin Pilot exalto 1 απιστευτο λαστιχο (27.000 χλμ)

μαλακο και κραταγε μεχρι και με τα λινα

μετα εβαλα yokohama A539 ηταν πολυ καλο ομως αντεξαν μονο 15.000 χλμ και δεν προλαβα να τα δω στην βροχη

τωρα φοραω yokohama c-drive ειναι το κοτυφαιο τους λαστιχο αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος εχει καποια ψιχολογικα προβληματα και ειμαι σε σκεψεις αν και τα εχω λιγο καιρο (5000 χλμ) να παω να τους αφησω τα λινα σε καμια πιστα και να βαλω continental

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι στην διασταση μου πολλες ετεριες δεν προσφερουν τα σπορ ελαστικα τους αν κανεις εχει καμια ιδεα για κατι καλο σε 195 50 15 ας το πει...

Link to comment
Share on other sites

φοραγα Michelin Pilot exalto 1 απιστευτο λαστιχο (27.000 χλμ)

μαλακο και κραταγε μεχρι και με τα λινα

B) - ειχε και λιγο στριγγλισμα στις στροφες ενω το γλυστριμα ηταν προοδευτικο και προβλεψιμο ,παντως πολυ καλο λαστιχακι (!)

Link to comment
Share on other sites

εγώ σε λίγο καιρό μάλλον θα βάλλω τα μισελέν. αλλά σκεφτομαι να βάλω πιο φαρδιά. από 205/55/ρ16 που έχω τώρα, τι μου προτείνετε να βάλω?

παλι 205/55/16 :)

Link to comment
Share on other sites

εγω με το potenza RE 050 εχω κανει 23000 αγρια χιλιομετρα σε 18 μηνες και κρατανε και τωρα σαν τα πρωτα χιλιομετρα.ειναι κορυφη.αξιζουν τα λεφτα τους και ειμααι σιγουρος οτι θα κανω αλλες 10-15 χιλιαδες.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι λαστιχάδες σου είναι Γ.Τ.Π.

Χρόνη αν και θεωρώ γελοίο που ανοίχτηκε ΑΛΛΛΟ ένα θέμα για λάστιχα (ήμαρτον δεν αντέχω άλλο) θα έβαζα τα fulda.

Εχω βαλει τα Fulda και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειναι οτι πρεπει για τους Ελληνικους δρομους.

κι εγω τα fulda 3 χρονια κ ειναι ακομη αψογα

Link to comment
Share on other sites

paidia ego proteino contact sport 3. elastiko poli malako k ventouza sto dromo. ta evala sto golfaki mou se diastaseis 225/40/18 kai eimai poli euxaristeimenos.

Απο διαρκεια ζωης τα contact sport 2 και contact sport 3 τι λενε???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.