Jump to content
Copanta

Κουκούλα Αυτοκινήτου

Recommended Posts

Εγω παντως που χρησιμοποιουσα κουκουλα παρα πολυ το καλοκαιρι κι εμενε κι αρκετες ωρες στον ηλιο, δεν ειχα προβλημα.Εμενα η κουκουλα εχει επενδυση και εξωτερικα ειναι σα μουσαμας.Ασε που ζυγιζει και αρκετα.Θεωρω οτι ειναι καλη.Εχει δοκιμαστει και σε καταρακτωδη βροχη και δεν περναει τιποτα απο τις ραφες.Τωρα το χειμωνα δυσκολα διατηρειται καθαρο το αυτοκινητο γιαυτο και σπανια τη χρησιμοποιω.Ο μονος ενδοιασμος που εχω ειναι οτι δημιουργει μικρογρατζουνιες.Εγω που εχω μαυρο το βλεπω πιο ευκολα.Παροτι ειμαι πολυ προσεκτικος και δεν τη σερνω πανω στον ουρανο αλλα εχω μαθει τα σημεια της και την φερνω σχεδον just ,οσο ναναι μπορει να χρειαστει καμια φορα να τη συρω λιγο.Εξαλλου ο ουρανος δε γινεται να ειναι κι οπως μετα απο πλυσιμο.Καμια σκονουλα δεν τη γλιτωνει κανεις.Παντως γλιτωνει σιγουρα απο γρατζουνιες που μπορει να προκληθουν απο περαστικους,κανα μικρο παιδακι με ποδηλατο κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω κουκούλα εδώ και 2,5 χρόνια. Το χρώμα του αυτοκινήτου δεν έχει πάθει τίποτα από την κουκούλα. Εννοείται πως την πλένω τακτικά και δεν τη βάζω ποτέ αν το αμάξι δεν είναι καθαρό. Μιας και μένω κέντρο Πειραιά και δεν έχω δικό μου γκαράζ , το αμάξι μένει στο δρόμο. Τις περισσότερες φορές που το άφησα χωρίς κουκούλα όλο και κάποιο σημαδάκι βρήκα. Για μας τους μη έχοντες γκαράζ, η κουκούλα είναι σωτήρια. Σίγουρα όταν τρίβεται κάτι πάνω στο αμάξι μακροχρόνια ίσως προκαλεί γρατζουνιές κτλ, αλλά σίγουρα προτιμώ να φυλάγομαι από αυτούς που ανοιγουν τις πόρτες πάνω στο αμάξι μου ή από τις κουτσουλιές, τα τσιγάρα κτλ

Έχει κανείς να μας πει συγκεκριμένα κάποια ΄καλή κουκούλα και΄μαγαζί?? Τhanx εκ των προτέρων

στειλε καποιο πμ να σου πω και τηλεφωνα....και τιμες...

Link to comment
Share on other sites

ασχετα με μενα...αν εχει επενδυση η κουκουλα δεν εχεις κανενα προβλημα με τον ηλιο και αν εχει θερμοκολλημενες

ραφες δεν περναει νερο και δεν θαμπωνει....οποτε θες ελα να σου δειξω μια καλη και μια των 30 ευρω να δεις την

διαφοα...............

Εγω παντως που χρησιμοποιουσα κουκουλα παρα πολυ το καλοκαιρι κι εμενε κι αρκετες ωρες στον ηλιο, δεν ειχα προβλημα.Εμενα η κουκουλα εχει επενδυση και εξωτερικα ειναι σα μουσαμας.Ασε που ζυγιζει και αρκετα.Θεωρω οτι ειναι καλη.Εχει δοκιμαστει και σε καταρακτωδη βροχη και δεν περναει τιποτα απο τις ραφες.Τωρα το χειμωνα δυσκολα διατηρειται καθαρο το αυτοκινητο γιαυτο και σπανια τη χρησιμοποιω.Ο μονος ενδοιασμος που εχω ειναι οτι δημιουργει μικρογρατζουνιες.Εγω που εχω μαυρο το βλεπω πιο ευκολα.Παροτι ειμαι πολυ προσεκτικος και δεν τη σερνω πανω στον ουρανο αλλα εχω μαθει τα σημεια της και την φερνω σχεδον just ,οσο ναναι μπορει να χρειαστει καμια φορα να τη συρω λιγο.Εξαλλου ο ουρανος δε γινεται να ειναι κι οπως μετα απο πλυσιμο.Καμια σκονουλα δεν τη γλιτωνει κανεις.Παντως γλιτωνει σιγουρα απο γρατζουνιες που μπορει να προκληθουν απο περαστικους,κανα μικρο παιδακι με ποδηλατο κ.λ.π.

δεν ειπα πως εχεις προβλημα με τον ηλιο ακριβως.

ειπα πως αμα βρεξει και μετα βγαλει ηλιο [κυριος τις ζεστες μερες] μπορει να παθεις ζημια στο χρωμα ανεξαρτητα με το ποσο καλη ειναι η κουκουλα η οχι και αυτο που λεω το εχω δει σε αυτοκινητα δεν το λεω ετσι

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα πως εχεις προβλημα με τον ηλιο ακριβως.

ειπα πως αμα βρεξει και μετα βγαλει ηλιο [κυριος τις ζεστες μερες] μπορει να παθεις ζημια στο χρωμα ανεξαρτητα με το ποσο καλη ειναι η κουκουλα η οχι και αυτο που λεω το εχω δει σε αυτοκινητα δεν το λεω ετσι

ρε νικο το οτι ετυχε να το δεις σε καποιο αμαξι δεν ειναι απαραιτητο οτι γινετε σε ολα..... :D

Link to comment
Share on other sites

ρε νικο το οτι ετυχε να το δεις σε καποιο αμαξι δεν ειναι απαραιτητο οτι γινετε σε ολα..... :D

οκ αλλα δεν ηταν μονο 1 περιπτωση εχω δει τουλαχιστον 3-4 αυτοκινητα που εχουν παθει την ιδια ζημια απο κουκουλα

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα δεν ηταν μονο 1 περιπτωση εχω δει τουλαχιστον 3-4 αυτοκινητα που εχουν παθει την ιδια ζημια απο κουκουλα

μικρο ποσοστο!!!!! tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

μικρο ποσοστο!!!!! tongue.giftongue.gif

ειπαμε εσυ το εχεις παντα πλυμενο και σχεδον παντα σε γκαραζ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε εσυ το εχεις παντα πλυμενο και σχεδον παντα σε γκαραζ tongue.gif

εγω και αλλοι 9000000 ελληνες???ελα στο μαγαζι να δεις κουκουλες και κουκουλες...

ποιοτητες και ποιοτητες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτα που λεμε ειναι ολα σωστα!

1. Καθαρο αυτοκινητο, καθαρη κουκουλα, μαλακη επενδυση,σωστο βαλε βγαλε χωρις πολλα τραβα-σπρωξε, οχι βροχη, σε γκαραζ, πολλες μερες ακινητοποιημενο το αυτοκινητο = ιδανικο τελειο αποτελεσμα.....

Οταν κατι απο τα παραπανω αλλαξει, τεινει σιγα σιγα προς το μη αποδεκτο αποτελεσμα. Αρα καποιοι δε τη θελουν.

Εγω προσωπικα εχω να πω οτι.

Οταν παρκαρα πανω σε κεντρικο δρομο, το αυτοκινητο ειχε ενα δαχτυλο σκονη μεσα σε 3-4 μερες και ηθελε πλυσιμο. Με τη κουκουλα εκανα να πλυνω το αυτοκινητο 2-3 εβδομαδες.

Εγω παντως εαν βοηθαει καποιους τη βγαζω με τον εξης τροπο. σηκωνω τη κουκουλα απο τις τεσσερης γωνιες και απο τις πορτες, και διπλωνω τη κουκουλα προς τα μεσα κατα μηκος του αυτοκινητου. Οποτε εχει μηνει η κουκουλα κατα μηκος του καπο, του παρπριζ , του ουτανου και της πισω πορτας. και σιγα σιγα αρχιζω και τη τυλιγω απο μπροστα προς τα πισω. οταν φτασω πισω εχει γινει ενα πακετακι σαν ενα μεγαλο Σακβουαγιαζ(100χ60) . Με το ενα χερι τη κραταω, με το αλλο ανοιγω το προτμπαγκαζ, τη βαζω απο πισω (σωπαστε βρομικα μυαλα.... ;) ) και εφυγα!

Και η αντιστροφη διαδικασια οταν κουκουλωνω παλι το αυτοκινητο

ΜΑΧ 3 λεπτα με το ρολοι!

Αν η κουκουλα ειναι χυμα, τοτε θελει πολυ ωρα για να βρεις πια γωνια παει που και και και.....

και προσοχη στα αλανια που της "αγοραζουν" τσαμπα....

Edited by Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτα που λεμε ειναι ολα σωστα!

1. Καθαρο αυτοκινητο, καθαρη κουκουλα, μαλακη επενδυση,σωστο βαλε βγαλε χωρις πολλα τραβα-σπρωξε, οχι βροχη, σε γκαραζ, πολλες μερες ακινητοποιημενο το αυτοκινητο = ιδανικο τελειο αποτελεσμα.....

Οταν κατι απο τα παραπανω αλλαξει, τεινει σιγα σιγα προς το μη αποδεκτο αποτελεσμα. Αρα καποιοι δε τη θελουν.

Εγω προσωπικα εχω να πω οτι.

Οταν παρκαρα πανω σε κεντρικο δρομο, το αυτοκινητο ειχε ενα δαχτυλο σκονη μεσα σε 3-4 μερες και ηθελε πλυσιμο. Με τη κουκουλα εκανα να πλυνω το αυτοκινητο 2-3 εβδομαδες.

Εγω παντως εαν βοηθαει καποιους τη βγαζω με τον εξης τροπο. σηκωνω τη κουκουλα απο τις τεσσερης γωνιες και απο τις πορτες, και διπλωνω τη κουκουλα προς τα μεσα κατα μηκος του αυτοκινητου. Οποτε εχει μηνει η κουκουλα κατα μηκος του καπο, του παρπριζ , του ουτανου και της πισω πορτας. και σιγα σιγα αρχιζω και τη τυλιγω απο μπροστα προς τα πισω. οταν φτασω πισω εχει γινει ενα πακετακι σαν ενα μεγαλο Σακβουαγιαζ(100χ60) . Με το ενα χερι τη κραταω, με το αλλο ανοιγω το προτμπαγκαζ, τη βαζω απο πισω (σωπαστε βρομικα μυαλα.... :) ) και εφυγα!

Και η αντιστροφη διαδικασια οταν κουκουλωνω παλι το αυτοκινητο

ΜΑΧ 3 λεπτα με το ρολοι!

Αν η κουκουλα ειναι χυμα, τοτε θελει πολυ ωρα για να βρεις πια γωνια παει που και και και.....

και προσοχη στα αλανια που της "αγοραζουν" τσαμπα....

Αυτος ειναι κι ο σωστος τροπος να τη βγαλεις κ να τη βαλεις.Ετσι γλιτωνεις και το να σερνεις την κουκουλα πανω στον ουρανο.Το βαλε βγαλε ειναι συνηθεια.Εγω δε βαριεμαι να το κανω.Κι αυτο για το πλυσιμο που ειπες πολυ σωστο.Ειδικα στο δικο μου που ειναι μαυρο ξεχνουσα ποτε το ειχα πλυνει τελευταια φορα. :)

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα πως εχεις προβλημα με τον ηλιο ακριβως.

ειπα πως αμα βρεξει και μετα βγαλει ηλιο [κυριος τις ζεστες μερες] μπορει να παθεις ζημια στο χρωμα ανεξαρτητα με το ποσο καλη ειναι η κουκουλα η οχι και αυτο που λεω το εχω δει σε αυτοκινητα δεν το λεω ετσι

Παιδια, αυτα που λεμε ειναι ολα σωστα!

1. Καθαρο αυτοκινητο, καθαρη κουκουλα, μαλακη επενδυση,σωστο βαλε βγαλε χωρις πολλα τραβα-σπρωξε, οχι βροχη, σε γκαραζ, πολλες μερες ακινητοποιημενο το αυτοκινητο = ιδανικο τελειο αποτελεσμα.....

Οταν κατι απο τα παραπανω αλλαξει, τεινει σιγα σιγα προς το μη αποδεκτο αποτελεσμα. Αρα καποιοι δε τη θελουν.

Εγω προσωπικα εχω να πω οτι.

Οταν παρκαρα πανω σε κεντρικο δρομο, το αυτοκινητο ειχε ενα δαχτυλο σκονη μεσα σε 3-4 μερες και ηθελε πλυσιμο. Με τη κουκουλα εκανα να πλυνω το αυτοκινητο 2-3 εβδομαδες.

Εγω παντως εαν βοηθαει καποιους τη βγαζω με τον εξης τροπο. σηκωνω τη κουκουλα απο τις τεσσερης γωνιες και απο τις πορτες, και διπλωνω τη κουκουλα προς τα μεσα κατα μηκος του αυτοκινητου. Οποτε εχει μηνει η κουκουλα κατα μηκος του καπο, του παρπριζ , του ουτανου και της πισω πορτας. και σιγα σιγα αρχιζω και τη τυλιγω απο μπροστα προς τα πισω. οταν φτασω πισω εχει γινει ενα πακετακι σαν ενα μεγαλο Σακβουαγιαζ(100χ60) . Με το ενα χερι τη κραταω, με το αλλο ανοιγω το προτμπαγκαζ, τη βαζω απο πισω (σωπαστε βρομικα μυαλα.... :lol: ) και εφυγα!

Και η αντιστροφη διαδικασια οταν κουκουλωνω παλι το αυτοκινητο

ΜΑΧ 3 λεπτα με το ρολοι!

Αν η κουκουλα ειναι χυμα, τοτε θελει πολυ ωρα για να βρεις πια γωνια παει που και και και.....

και προσοχη στα αλανια που της "αγοραζουν" τσαμπα....

κοιτα λιγο τι γραφω πιο πανω δεν μιλαω απλα για το αν θα βρεξει η οχι και για τις γρατζουνιες που ειπες παροτι πιστευω πως και παλι θα γινουν αλλα οκ πες πως αυτες δεν γινονται η ζημια στο χρωμα απο την υγρασια που γινεται αναμεσα στην κουκουλα και το αυτοκινητο απο τους υδρατμους βροχης και μετα ηλιου?

οπως εχω ξαναπει δουλευα 4 χρονια σε πλυντηριο και εχω δει αρκετα οπως και ο Afterdark

Αυτος ειναι κι ο σωστος τροπος να τη βγαλεις κ να τη βαλεις.Ετσι γλιτωνεις και το να σερνεις την κουκουλα πανω στον ουρανο.Το βαλε βγαλε ειναι συνηθεια.Εγω δε βαριεμαι να το κανω.Κι αυτο για το πλυσιμο που ειπες πολυ σωστο.Ειδικα στο δικο μου που ειναι μαυρο ξεχνουσα ποτε το ειχα πλυνει τελευταια φορα. ;)

την κουκουλα εστω και ελαχιστα την σερνεις για τα υπολοιπα συμφωνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα λιγο τι γραφω πιο πανω δεν μιλαω απλα για το αν θα βρεξει η οχι και για τις γρατζουνιες που ειπες παροτι πιστευω πως και παλι θα γινουν αλλα οκ πες πως αυτες δεν γινονται η ζημια στο χρωμα απο την υγρασια που γινεται αναμεσα στην κουκουλα και το αυτοκινητο απο τους υδρατμους βροχης και μετα ηλιου?

οπως εχω ξαναπει δουλευα 4 χρονια σε πλυντηριο και εχω δει αρκετα οπως και ο Afterdark

την κουκουλα εστω και ελαχιστα την σερνεις για τα υπολοιπα συμφωνω ;)

Ναι το εχω πει κ πιο πανω αλλωστε οτι οσο ναναι θα τη συρεις κ λιγακι.Εγω παροτι εχω μαθει τα σημεια της κι εχω βαλει τα σημαδια μου ωστε να ερχεται και να καθεται just , μερικες φορες αναγκαζομαι να κανω μικροδιορθωσεις.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα λιγο τι γραφω πιο πανω δεν μιλαω απλα για το αν θα βρεξει η οχι και για τις γρατζουνιες που ειπες παροτι πιστευω πως και παλι θα γινουν αλλα οκ πες πως αυτες δεν γινονται η ζημια στο χρωμα απο την υγρασια που γινεται αναμεσα στην κουκουλα και το αυτοκινητο απο τους υδρατμους βροχης και μετα ηλιου?

οπως εχω ξαναπει δουλευα 4 χρονια σε πλυντηριο και εχω δει αρκετα οπως και ο Afterdark

την κουκουλα εστω και ελαχιστα την σερνεις για τα υπολοιπα συμφωνω ;)

αν προσεχεις και διατηρεις καθαρη την κουκουλα....δεν συμβαινει τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω πει κ πιο πανω αλλωστε οτι οσο ναναι θα τη συρεις κ λιγακι.Εγω παροτι εχω μαθει τα σημεια της κι εχω βαλει τα σημαδια μου ωστε να ερχεται και να καθεται just , μερικες φορες αναγκαζομαι να κανω μικροδιορθωσεις.

;) ακριβως αυτο εννοουσα

αν προσεχεις και διατηρεις καθαρη την κουκουλα....δεν συμβαινει τιποτα!!!

οκ εσυ τοτε γιατι δεν βαζεις κουκουλα? και μην μου πεις πως εχεις γκαραζ γιατι αυτο δεν θα το δεχτω ισα ισα που εχεις 1 λογο παραπανω

Link to comment
Share on other sites

;) ακριβως αυτο εννοουσα

οκ εσυ τοτε γιατι δεν βαζεις κουκουλα? και μην μου πεις πως εχεις γκαραζ γιατι αυτο δεν θα το δεχτω ισα ισα που εχεις 1 λογο παραπανω

σε πιανω αδιαβαστο...οσο κι αν ειναι τρελο...βαζω κουκουλα!!!!!ακομα και μεσα στο γκαραζ...

λογω υγρασιας και καυσαεριων....

Link to comment
Share on other sites

σε πιανω αδιαβαστο...οσο κι αν ειναι τρελο...βαζω κουκουλα!!!!!ακομα και μεσα στο γκαραζ...

λογω υγρασιας και καυσαεριων....

καλα οκ εγω παντως δεν εχω δει να εχεις βαλει ποτε

τελοσπαντων εγω ειμαι κατα της κουκουλας και ειπα και τους λογους

Link to comment
Share on other sites

καλα οκ εγω παντως δεν εχω δει να εχεις βαλει ποτε

τελοσπαντων εγω ειμαι κατα της κουκουλας και ειπα και τους λογους

ok....η κουκουλα ειναι χρησιμη αρκει να την διατηρεις καθαρη και ευκολοχρηστη....

Link to comment
Share on other sites

και εγω τον ιδιο ακριβος τροπο χρησιμοποιω (με τον Scirocco) με την μονη διαφορα που δεν την βαζω στο πορτπαγκαζ αλλα σε ενα τραπεζι στην αυλη!(υποψην δεν βρεχετε εκει που ειναι και η κουκουλα εχει τρυπες σε σημεια για να μην κραταει υδρατμους απο τη ζεστη ή τη βροχη!)

οσο για το πλυσιμο εχει απολυτο δικιο!!!

κουραστικο να το πλενεις μερα παρα μερα

:D:blush::lol:tongue.gif

Edited by blackpanther
Link to comment
Share on other sites

και εγω τον ιδιο ακριβος τροπο χρησιμοποιω (με τον Scirocco) με την μονη διαφορα που δεν την βαζω στο πορτπαγκαζ αλλα σε ενα τραπεζι στην αυλη!(υποψην δεν βρεχετε εκει που ειναι και η κουκουλα εχει τρυπες σε σημεια για να μην κραταει υδρατμους απο τη ζεστη ή τη βροχη!)

οσο για το πλυσιμο εχει απολυτο δικιο!!!

κουραστικο να το πλενεις μερα παρα μερα

:blink::blink::blink:tongue.gif

ετσι ειναι.....η κουκουλα μπορει να σου κανει ζημια αν εχει περασει νερο μεσα....οταν οι ραφες δεν ειναι θερμοκολλημενες τοτε ειναι πολυ ευκολο να περασει υγρασια....

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι.....η κουκουλα μπορει να σου κανει ζημια αν εχει περασει νερο μεσα....οταν οι ραφες δεν ειναι θερμοκολλημενες τοτε ειναι πολυ ευκολο να περασει υγρασια....

θα δεν μιλαμε για νερο αλλα για υγρασια ειναι διαφορετικα πραγματα

η υγρασια που λεω εγω διμιουργειται απο τους υδρατμους ζεστου κρυου και αυτο γινεται κυριος αν το αυτοκινητο ειναι στον ηλιο και βρεξει αμεσως μετα

Link to comment
Share on other sites

θα δεν μιλαμε για νερο αλλα για υγρασια ειναι διαφορετικα πραγματα

η υγρασια που λεω εγω διμιουργειται απο τους υδρατμους ζεστου κρυου και αυτο γινεται κυριος αν το αυτοκινητο ειναι στον ηλιο και βρεξει αμεσως μετα

ουτε μια στις 1000 με την σωστη κουκουλα.......

Link to comment
Share on other sites

Afterdark,

κατι κουκουλες που βλεπω στην αμερικη (σε site) που κοστιζουν 450 δολαρια, εχουν τρελη διαφορα απο τις κλασικες του autoplus?

ειμε διατεθιμενος να πληρωσω αρκετα αρκει να εχει μεγαλη προστασια απο βροχη, ηλιο κλπ. επισης υπαρχουν κουκουλες που να προσφερουν απολυτη προστασια και να μην ζυγιζουν ενα τοννο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ χρησιμοποιώ κουκουλα εδω και 3 χρόνια, και την αγόρασα από την πρώτη εβδομάδα όταν βρήκα στο καπό μου 2 με 3 γρατζουνιες από γάτες... Αρκετα βαθια η μια μάλιστα.

Το αυτοκίνητο να φανταστείται ειναι σε πιλωτη. Στο μήνα πάνω άρχισα να βρίσκω τρύπες στη κουκούλα από τις όμορφες γατούλες :angry2: που εχωναν τα νυχάκια τους ο΄που βρουν,,, :ninja:

Ενώ λοιπόν η κουκουλα εχει γίνει σουρωτήρι(χωρις ζημιες στο χρώμα) ενα πρωι κατεβαινω και βρισκω ολο το κομμάτι που καλυπτει το μπροστά προφυλακτήρα τεμαχισμένο, πάλι από γάτες!!!! Πήγα και την έραψαν αλλά το κορυφαίο είναι αλλο...

Βάζοντας μπρος το αυτοκινητο μια μερα ακουώ κατι να χτυπάει και να ξαναχτυπάει, σβήνω, κατεβαίνω και τι να δω.. Επιανε ο ιμάντας τη γάτα και τη πετουσε πισω με αποτελεσμα να κανει αποτρίχωση στη ραχη της. Το κακο ηταν οτι γεμισε ο τοπος τριχες.

Υπάρχει καποια λυση???(οχι τη γνωστη) machinegun.gifrocket.gif

Εχω αγανακτησει και πρέπει να αγορασω και καινουργια κουκουλα.

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Afterdark,

κατι κουκουλες που βλεπω στην αμερικη (σε site) που κοστιζουν 450 δολαρια, εχουν τρελη διαφορα απο τις κλασικες του autoplus?

ειμε διατεθιμενος να πληρωσω αρκετα αρκει να εχει μεγαλη προστασια απο βροχη, ηλιο κλπ. επισης υπαρχουν κουκουλες που να προσφερουν απολυτη προστασια και να μην ζυγιζουν ενα τοννο?

Φιλε μου εγω εχω αγορασει εδω και 2.5 χρονια που εχω το αυτοκινητο μια κουκουλα απο τα Carefour.Δεν τη λες και πολυ φθηνη καθοτι εχει 70 ευρω.Απ'εξω ειναι σαν μουσαμας και απο μεσα εχει υφασμα.Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.Το αυτοκινητο εχει μεινει με την κουκουλα υπο καταρακτωδη βροχη, υπο καυτο ηλιο το Καλοκαιρι και δεν μου εχει προξενησει καμια ζημια στο χρωμα οπως κατι αλλες που εχω ακουσει.Κουκουλα της Autoplus εχω δει αλλα δεν μου εχει γεμισει το ματι.Δεν γνωριζω αν εχει υφασμα απο μεσα και τι ποιοτητας ειναι αυτο ,αλλα μου φανηκε πολυ λεπτη.Αυτη που εχω εγω δεν ειναι και πουπουλο αλλα δεν χρειαζεσαι και μπρατσα.Μαρκα δε θυμαμαι.Ριξε μια ματια παντως στα Carefour αν θες.

Φιλε passat_doc υπαρχουν απ'οτι ξερω κατι συσκευες που εκπεμπουν ηχο στο φασμα που δεν ακουει το ανθρωπινο αυτι αλλα τον ακουει η γατα, τα ποντικια κλπ και δεν πλησιαζουν.Την τοποθετεις καπου στον χωρο του κινητηρα και εισαι οκ.Κανε ενα ψαξιμο στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 4 αυτοκίνητα έχω να δηλώσω οτι σαν την χακί κουκούλα της Autoplus (120 ευρώ) δεν έχω βρεί κάτι καλύτερο!

Ποτέ μα ποτέ δεν έχει περάσει υγρασία εσωτερικά, φοβερή εσωτερική επένδυση για προστασία του χρώματος και θερμοκολημένες

ενώσεις.Λόγω απουσίας κλειστού γκαράζ παρκάρω πάντα έξω και οι κουκούλες αποτελούν μόνιμο συνοδευτικό σε όσα αμάξια είχα

μέχρι τώρα.Μετά τα 3 χρόνια βέβαια η κουκούλα εφόσον φοριέται συνέχεια έχει φθαρεί σχετικά και χρήζει αλλαγής καθώς καίγεται

από τον καλοκαιρινό ήλιο (και γλυτώνει το αμαξάκι μας βέβαια..).

Βέβαια επισημαίνω πάντα στο κατάστημα όταν κάνω παραγγελία να έχει ραμένα 6 8υλάκια εμπρός - μέση - πίσω για να μπορώ να την δένω

ειδικά το χειμώνα με τους δυνατούς ανέμους και να μην ανησυχώ οτι θα την βρώ να σέρνεται στο παρακείμενο οικόπεδο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.