Jump to content
danichro

Vw Tiguan

Recommended Posts

ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια!

ευχομαι οσοι το παρηγγειλαν να το παραλαβουν γρηγορα!

φιλε vang απο καταναλωση συμφωνω ειναι νωρις ακομα ,

προς το παρον το μονο που μπορω να πω ειναι οτι με 20ευρω

με πηγε 270χιλ ,για περισσοτερα στο αμεσο μελλον!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια!

ευχομαι οσοι το παρηγγειλαν να το παραλαβουν γρηγορα!

φιλε vang απο καταναλωση συμφωνω ειναι νωρις ακομα ,

προς το παρον το μονο που μπορω να πω ειναι οτι με 20ευρω

με πηγε 270χιλ ,για περισσοτερα στο αμεσο μελλον!

συγνωμη αλλα αν εκανες 270 κμ με 20€ ειναι ΣΟΥΠΕΡΡΡΡ.....σιγουρα δεν κανεις λαθος(ευχομαι οχι)......

η carrera ποσο σου πηρε για τα δερματα????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια!

ευχομαι οσοι το παρηγγειλαν να το παραλαβουν γρηγορα!

φιλε vang απο καταναλωση συμφωνω ειναι νωρις ακομα ,

προς το παρον το μονο που μπορω να πω ειναι οτι με 20ευρω

με πηγε 270χιλ ,για περισσοτερα στο αμεσο μελλον!

270 που τα εκανες στη πολη η σε ταξιδακι?

αν τα εκανες στη πολη ειναι απαιχτο.

περιμενουμε να μας πεις περισσοτερα.

αν και να καει λιγο παραπανω τι πειραζει αφου ειναι αμαξαρα.

19 και σημερα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

τα δερματα μπηκαν carrera και μεσω vw πηγαν 1500γιουργια

μπορω να πω οτι εχουν πολυ καλη ποιοτητα δερματος (παντα απο

προσωπικη εμπειρια απο λιγα που ξερω)καποιος ειδικος μπορει

να πει καλυτερα!

τα χιλιομετρα εγειναν στο νησι (κω)βεβαια το τριπ κομπιουτερ

αλλαζει συνεχως αναλογως πως το πατας!

παντως απο γερμανικα φορουμ που εχω διαβασει λενε στα 10 λιτρα περιπου!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

τα δερματα μπηκαν carrera και μεσω vw πηγαν 1500γιουργια

μπορω να πω οτι εχουν πολυ καλη ποιοτητα δερματος (παντα απο

προσωπικη εμπειρια απο λιγα που ξερω)καποιος ειδικος μπορει

να πει καλυτερα!

τα χιλιομετρα εγειναν στο νησι (κω)βεβαια το τριπ κομπιουτερ

αλλαζει συνεχως αναλογως πως το πατας!

παντως απο γερμανικα φορουμ που εχω διαβασει λενε στα 10 λιτρα περιπου!!

Ρε φιλαρακο τα δερματινα τα μαμισια κανουν 1800 και ειναι ηλεκτρικα ρυθμιζομενα και θερμαινομενα.

Τα δικα σου τι ειναι?

Αν σου ειναι ευκολο να μας πεις τα λιτρα που εκαψες και οχι τα ευρω που εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακο τα μαμισια μου ειπαν πανω απο 2000ευρω και θα επρεπε να περιμενω παραπανω!

το εικοσαρικο το εβαλα βγαινοντας απο την αντιπροσοπια το αμαξι το μονο που δεν ειχα σκοπο να κοιταξω

διοτι το ταξιδι ηταν απο 04 00 τα ξημεροματα ποσα λιτρα εβαλε ο τυπος ουτε που κατεβηκα!

αν το ηξερα θα το εγραφα εξ αρχης και δεν θα εγραφα περι ευρω !!

γιαυτο αν ενδιαφερεσαι στις προσεχεις μερες θα το φουλαρω τιγκα και θα δω ποσο εκαψε

οποτε πιστευω θα μπορω να μιλησω με σιγουρια!

τα καθισματα ειναι απλα ουτε ηλεκτρικα ουτε θερμενομενα

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακο τα μαμισια μου ειπαν πανω απο 2000ευρω και θα επρεπε να περιμενω παραπανω!

το εικοσαρικο το εβαλα βγαινοντας απο την αντιπροσοπια το αμαξι το μονο που δεν ειχα σκοπο να κοιταξω

διοτι το ταξιδι ηταν απο 04 00 τα ξημεροματα ποσα λιτρα εβαλε ο τυπος ουτε που κατεβηκα!

αν το ηξερα θα το εγραφα εξ αρχης και δεν θα εγραφα περι ευρω !!

γιαυτο αν ενδιαφερεσαι στις προσεχεις μερες θα το φουλαρω τιγκα και θα δω ποσο εκαψε

οποτε πιστευω θα μπορω να μιλησω με σιγουρια!

τα καθισματα ειναι απλα ουτε ηλεκτρικα ουτε θερμενομενα

"Δερμάτινη ταπετσαρία ''Vienna'' με δερμάτινα - θερμαινόμενα εμπρός σπορ καθίσματα. Περιλαμβάνει συρτάρι αποθήκευσης αντικειμένων κάτω από το κάθισμα συνοδηγού, αναδιπλούμενα τραπεζάκια στις πλάτες των εμπρός καθισμάτων, αναδιπλούμενο κάθισμα συνοδηγού και ηλεκτρικές ρυθμίσεις καθίσματος οδηγού."

¤2636 Trend, ¤2357 Escape, ¤2076 Sport. To μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι θα περιμενες παραπανω. Τα λεφτα που εδωσες ειναι πολλα, συν οτι κανενας δε σου δινει εγγυηση οτι θα ανοιξουν οι αεροσακοι σε μια στραβη.

Link to comment
Share on other sites

παντως οπως και ναχει αλλο 1500 και αλλο 2600 για τρεντ

οστωσο συμφωνω με gmorfeas αν του το χρεωσαν 800 και εμενα 1500 πολλα εδωσα

αλλα μπροστα στα 2600 οχι !

gmorfeas απο που το παρειγγειλες(αν επιτρεπεται) και ποιας εταιρεις ειναι το δερμα?

εχω 5 χρονια εγγυηση και καθε χρονο δωρεαν συντηρηση

Link to comment
Share on other sites

"Δερμάτινη ταπετσαρία ''Vienna'' με δερμάτινα - θερμαινόμενα εμπρός σπορ καθίσματα. Περιλαμβάνει συρτάρι αποθήκευσης αντικειμένων κάτω από το κάθισμα συνοδηγού, αναδιπλούμενα τραπεζάκια στις πλάτες των εμπρός καθισμάτων, αναδιπλούμενο κάθισμα συνοδηγού και ηλεκτρικές ρυθμίσεις καθίσματος οδηγού."

¤2636 Trend, ¤2357 Escape, ¤2076 Sport. To μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι θα περιμενες παραπανω. Τα λεφτα που εδωσες ειναι πολλα, συν οτι κανενας δε σου δινει εγγυηση οτι θα ανοιξουν οι αεροσακοι σε μια στραβη.

Το παρηγγειλα 30/12 απο παζαροπουλο και 20 μαρτιου θα το εχω.

Απ οτι λενε τουλαχιστον.

Δεν νομιζω καποιος να περνει νωριτερα χωρις τα δερματινα.

Link to comment
Share on other sites

από την παρασκευή ανήκω και επισήμως στο club μια που ήρθε το escape μου.

:)hearts.gif

καλοριζικο και καλοταξιδο.

περιμενουμε εντυπωσεις.....

Link to comment
Share on other sites

από την παρασκευή ανήκω και επισήμως στο club μια που ήρθε το escape μου.

:thumbsup:hearts.gif

καλοριζικο και απο εμενα. Καλα και πολλα χιλιομετρα να εχεις. Διαβαζω εναν εναν οτι εχετε αρχισει να τα παραλαμβανετε και και εγω που το παρρειγγηλα 5 γεναρη τιποτα ακομα. και δεν εχουμε και τραγικη διαφορα στις μερες. Εχω αρχισει και κουραζομαι με τοση αναμονη....Τελοσπαντων....θα περασω παλι απο την αντιπρωσοπεια να ρωτησω για αλλη μια φορα.

και παλι καλοταξιδο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Απο βδομαδα θα μπω κ εγω στο club της αναμονης.... Tiguan Sport Μαυρο με εξτρα ηλιοροφη, Park Assist, Κοτσαδώρο, Cruise Control και εργοσταστιακο συναγερμό. Δωρα ο συναγερμος και επιτοκιο 7,5% (αντι για 8,5%). Πως το βλέπετε?

Αλλά πολύ αναμονή!! Ακου 9 μηνες. Δεν πειραζει, αξιζει πιστευω τον κόπο.

Επίσης ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να βάλουν και 2η γραμμή παραγωγής και να έρθει πιο γρήγορα. Έχετε ακουσει τπτ για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να βάλουν και 2η γραμμή παραγωγής και να έρθει πιο γρήγορα. Έχετε ακουσει τπτ για αυτο?

καλα σου ειπε,οντως η vw σκεφτεται σοβαρα να βαλει και δευτερη γραμμη παραγωγης και μαλλον θα γινει γιατι η κατασταση με την πολυμηνη αναμονη δεν παλευεται και οι υποψηφιοι αγοραστες απογοητευονται :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Απο βδομαδα θα μπω κ εγω στο club της αναμονης.... Tiguan Sport Μαυρο με εξτρα ηλιοροφη, Park Assist, Κοτσαδώρο, Cruise Control και εργοσταστιακο συναγερμό. Δωρα ο συναγερμος και επιτοκιο 7,5% (αντι για 8,5%). Πως το βλέπετε?

Αλλά πολύ αναμονή!! Ακου 9 μηνες. Δεν πειραζει, αξιζει πιστευω τον κόπο.

Επίσης ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να βάλουν και 2η γραμμή παραγωγής και να έρθει πιο γρήγορα. Έχετε ακουσει τπτ για αυτο?

Απο που το παρηγγειλες?

Πολλοι ειναι οι εννεα μηνες.Tiguan Sport Μαυρο με εξτρα ηλιοροφη,δερματινα,τιμονι πολυλειτουργικο,δωρο συναγερμος και αισθητηρες παρκαρισματος

10η εβδομαδα παραγωγης.Μεσα στην εβδομαδα που μας ερχεται θα ειναι ελλαδα.

και μετα θα το εχω σε 10 εργασιμες.

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο πάντως που έχει ιδιαίτερη σημασία είναι ο τρόπος με τον οποίο η VW κατέληξε στο συγκεκριμένο "εξωτικό" όνομα. Πιο συγκεκριμένα επέλεξε ένα γνωστό γερμανικό όμιλο, μέσω των εντύπων του οποίου διεξήγαγε μία ψηφοφορία σε δέκα ευρωπαϊκές χώρες. Τα πέντε υποψήφια ονόματα ήταν Nanuk, Namib, Rockton, Samun και βεβαίως Tiguan, το οποίο και συγκέντρωσε την πλειοψηφία των ψήφων των 350.000 "εκλεκτόρων" που ανταποκρίθηκαν στο σχετικό κάλεσμα της VW.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:B):thumbsup::lol: :lol: :lol: :lol:

κάποιος ήξερε Ελληνικά και αποφύγαμε τα χειρότερα

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι το ονομα βγηκε απο τις λεξεις tiger-iguana------>tiguan.

πιστευω οτι ειναι πολυ πετυχημενο σαν ονομα και κανει ''κλικ' αμεσως στο αυτι του υποψηφιου αγοραστη. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Απο βδομαδα θα μπω κ εγω στο club της αναμονης.... Tiguan Sport Μαυρο με εξτρα ηλιοροφη, Park Assist, Κοτσαδώρο, Cruise Control και εργοσταστιακο συναγερμό. Δωρα ο συναγερμος και επιτοκιο 7,5% (αντι για 8,5%). Πως το βλέπετε?

Αλλά πολύ αναμονή!! Ακου 9 μηνες. Δεν πειραζει, αξιζει πιστευω τον κόπο.

Επίσης ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να βάλουν και 2η γραμμή παραγωγής και να έρθει πιο γρήγορα. Έχετε ακουσει τπτ για αυτο?

Καλημερα σε ολους.... Πηρα εβδομαδας παραγωγης 17. Η παραγγελια εγινε 5/01. Θα καθυτερησει λογω του park assist απο οτι μου ειπε ο πωλητης.. Η αναμονη ειναι οντως πολυ μγαλη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.... Πηρα εβδομαδας παραγωγης 17. Η παραγγελια εγινε 5/01. Θα καθυτερησει λογω του park assist απο οτι μου ειπε ο πωλητης.. Η αναμονη ειναι οντως πολυ μγαλη

δηλαδη αν δεν ειχες park assist θα το επαιρνες νωριτερα?????λιγο κουλο μου φαινεται αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

καλα σου ειπε,οντως η vw σκεφτεται σοβαρα να βαλει και δευτερη γραμμη παραγωγης και μαλλον θα γινει γιατι η κατασταση με την πολυμηνη αναμονη δεν παλευεται και οι υποψηφιοι αγοραστες απογοητευονται ;)

ασε δεν φανταζεσαι τι ενοχλητικοκι εκνευριστικο ειναι να περιμενει καποιος τοσους μηνες ενα αμαξι,μια φορα το εκανα με μια alfa romeo gt 2,0 που περιμενα 3 μηνες.και δεν το ξανακανω

Link to comment
Share on other sites

ασε δεν φανταζεσαι τι ενοχλητικοκι εκνευριστικο ειναι να περιμενει καποιος τοσους μηνες ενα αμαξι,μια φορα το εκανα με μια alfa romeo gt 2,0 που περιμενα 3 μηνες.και δεν το ξανακανω

φαντασου κιολας φιλε μου να εχεις δωσει το παλιο σου αμαξι σαν ανταλλαγη ή πωληση στην αντ/πεια και να εισαι τοσους μηνες χωρις αμαξι...

μιλαμε για μεγαλη ηττα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο και καλοτάξιδο. Επειδή δεν τα πάω και τόσο καλά με τις τιμές, αν επιτρέπεται πόσο κοστίζει το αυτοκίνητο;

ΥΓ. Τόσο πολύ θα αργήσει;;; ;););)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.