Jump to content
danichro

Φυμέ σε μαύρο Golf Iv

Recommended Posts

Ego exo valei oti poio skouro (pou na vlepo kiolas) se ola kai oti pio skoura borousane brosta. Einai arketa skoura, to mono pou kourazei einai se taksidi to brosta. Kata ta alla einai oraio!!

tHANKS Γιατι είμαι σχεδόν έτοιμος να πάω να βάλω μπροστα!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα φιμε και το σκυλομετανιωσα...γυρω γυρω εχει φουσκαλιτσες...μου ειπε οτι θα φυγουν και οτι δε καθονται καλα επειδη εχει γυρω γυρω κατι σαν ζαγρε σε ολα τα παραθυρα.αληθευει ή πατατες μου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

το σαγρε γυρω γυρω παντα υπαρχει στα πισω τζαμια γιατι αν παρατηρησεις το τζαμι πριν μπει η μεμβρανη ειχει στην ακρη κατι μαυρες μπιλιτσες οι οποιες να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι δηλωνουν..ισως οτι το κρυσταλλο εχει καποια αδιαπερατοτητα απο υπεριωδεις ακτινες(κατι τετοιο) και δεν καθεται καλα η μεμβρανη...μικρες μπιλιτσες φευγουν με τον ηλιο αλλα οχι παντα...ισως να ειναι καμια σκονιτσα εγκλωβισμενη οποτε δεν φευγει

Link to comment
Share on other sites

Οι φουσκαλιτσες θελουν πατημα με σπατουλιτσα μετα απο κανα δυο μερες για να φυγουν αλλιως με καμια καρφιτσα να τις σκασεις.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα και εγω μεμβρανες στο plus μου llumar titanium και τζαμι...τωρα περιμενω να νυχτωσει να δω τι ψαρια πιανει εκει

παντως το μεσσημερι ειναι τελειες

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα και εγω μεμβρανες στο plus μου llumar titanium και τζαμι...τωρα περιμενω να νυχτωσει να δω τι ψαρια πιανει εκει

παντως το μεσσημερι ειναι τελειες

Μεγειά!

Σε ποιο μαγαζί τις έβαλες; Σου έκαναν καλή δουλειά;

Ρωτάω γιατί θέλω και εγώ να βάλω τις ίδιες. Είναι το πρώτο στάδιο της llumar, σωστά;

Πόσο κόστισαν, αν επιτρέπεται;

Θα ήταν εύκολο να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία να δούμε το αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Την Πέμπτη έκλεισα ραντευού στη Llummar για να βάλω φιμέ. Μάλλον τις Titanium θα βάλω (όχι τις light).

Πλέον και η Llumar δίνει εφ'όρου ζωής εγγύηση σε περίπτωση που ξεκολλήσει ή κάνει φουσκάλες. Αλλά δεν δίνει εγγύηση για τη

διατήρηση χρώματος της μεμβράνης...

Μπορεί να μας πει κανείς που έχει Llumar πάνω από 2ετία μήπως έχει παρατηρήσει ξέβαμα τις μεμβράνης (δλδ να μοβίζει)..

Επίσης όποιος μπορεί να ανεβάσει photos με τις Titanium και τις Alu light θα ήταν άρχοντας!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Την Πέμπτη έκλεισα ραντευού στη Llummar για να βάλω φιμέ. Μάλλον τις Titanium θα βάλω (όχι τις light).

Πλέον και η Llumar δίνει εφ'όρου ζωής εγγύηση σε περίπτωση που ξεκολλήσει ή κάνει φουσκάλες. Αλλά δεν δίνει εγγύηση για τη

διατήρηση χρώματος της μεμβράνης...

Μπορεί να μας πει κανείς που έχει Llumar πάνω από 2ετία μήπως έχει παρατηρήσει ξέβαμα τις μεμβράνης (δλδ να μοβίζει)..

Επίσης όποιος μπορεί να ανεβάσει photos με τις Titanium και τις Alu light θα ήταν άρχοντας!!!

Προβλημα ξεθωριασματος δεν τιθεται.Μην σε ανησυχει.

Δεν μιλαμε για μαρκες μουφα.

Llumar και 3Μ ειναι απο τις εταιρειες που ειναι στην κορυφη.

Εγω τις εχω 4 χρονια και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα.

Για τις φωτογραφιες,δεν θα βγαλεις ακρη γιατι φαινονται διαφορετικα σε καθε αυτοκινητο.Εξαρταται απο το χρωμα το εξωτερικο,το χρωμα του σαλονιου,τον φωτισμο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Golf V σε black magic με ανθρακί σαλόνι...

Μάλλον θα δείχνει πολύ limo για τα γούστα μου με τις Alu light...

Aλλά απ την άλλη φοβάμαι μήπως η titanium είναι ψιλοανεπαίσθητες τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σε ευχαριστώ πάρα πολύ..!!!

Είμαι ακόμα σε τρελό δίλλημα.. Αυτός απ'τη Llumar μου πρότεινε να βάλω titanium γιατί είναι μαύρο το αμάξι και μαύρο εσωτερικό.. ¶λλοι πάλι μου λένε να πάω για alu light γιατι οι titanium παρα είναι διακριτικές... Εσύ τι εντυπώσεις έχεις.. Θα ήθελες να είναι πιο σκούρες την μέρα?

Εγκατάσταση που έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σε ευχαριστώ πάρα πολύ..!!!

Είμαι ακόμα σε τρελό δίλλημα.. Αυτός απ'τη Llumar μου πρότεινε να βάλω titanium γιατί είναι μαύρο το αμάξι και μαύρο εσωτερικό.. ¶λλοι πάλι μου λένε να πάω για alu light γιατι οι titanium παρα είναι διακριτικές... Εσύ τι εντυπώσεις έχεις.. Θα ήθελες να είναι πιο σκούρες την μέρα?

Εγκατάσταση που έκανες?

Με alu light θα έχεις τις κλήσεις σίγουρες! Για εμένα οι titanium είναι ότι πρέπει ;)
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σε ευχαριστώ πάρα πολύ..!!!

Είμαι ακόμα σε τρελό δίλλημα.. Αυτός απ'τη Llumar μου πρότεινε να βάλω titanium γιατί είναι μαύρο το αμάξι και μαύρο εσωτερικό.. ¶λλοι πάλι μου λένε να πάω για alu light γιατι οι titanium παρα είναι διακριτικές... Εσύ τι εντυπώσεις έχεις.. Θα ήθελες να είναι πιο σκούρες την μέρα?

Εγκατάσταση που έκανες?

Για μην εχεις προβλημα με την τροχαια,αυτες ειναι η ιδανικη λυση.Την ημερα αν προσεξεις τις φωτογρφιες φαινεται μεσα καθαρα την νυχτα βλεπεις σκιες.Βεβαια ειναι αναλογα την οπτικη γωνια που κοιτας,γιατι και μερα απο τα πλαγια η μακρια δεν βλεπεις μεσα(δες στην τριτη φωτο).Τα εβαλα στην Βουλιαγμενη, στο site www.kin.gr θα βρεις την διευθηνση ακριβως.Τα πλαινα ειναι τελεια το πισω την νυχτα κανει καποιες μικρες αντανακλασεις.Τωρα ηλιο κοβουν πολυ.Αν θελεις να τις δεις και εισαι Αθηνα στειλε πμ να βρεθουμε να τα δεις απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Με alu light θα έχεις τις κλήσεις σίγουρες! Για εμένα οι titanium είναι ότι πρέπει :)

Παιδες μηπως ξερουμε σε 3Μ ποια ειναι η αντοιστιχη τις titanium??

Οι C-35???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μηπως ξερουμε σε 3Μ ποια ειναι η αντοιστιχη τις titanium??

Οι C-35???

Οι CS-35 είναι στα επίπεδα της titanium. Νομίζω ότι η titanium είναι λίγο πιο σκούρα, αλλά ας απαντήσει και κάποιος άλλος που θα ξέρει.

Πάντως οι CS-20 της 3Μ πρέπει είναι πιο σκούρες και απ'τις Alu light.

Για μην εχεις προβλημα με την τροχαια,αυτες ειναι η ιδανικη λυση.Την ημερα αν προσεξεις τις φωτογρφιες φαινεται μεσα καθαρα την νυχτα βλεπεις σκιες.Βεβαια ειναι αναλογα την οπτικη γωνια που κοιτας,γιατι και μερα απο τα πλαγια η μακρια δεν βλεπεις μεσα(δες στην τριτη φωτο).Τα εβαλα στην Βουλιαγμενη, στο site www.kin.gr θα βρεις την διευθηνση ακριβως.Τα πλαινα ειναι τελεια το πισω την νυχτα κανει καποιες μικρες αντανακλασεις.Τωρα ηλιο κοβουν πολυ.Αν θελεις να τις δεις και εισαι Αθηνα στειλε πμ να βρεθουμε να τα δεις απο κοντα.

Ήσουν κατατοπιστικότατος!! Σε ευχαριστώ για την πρόσκληση για να τις δω αλλά επείδη σπουδάζω βόλο θα πάω άυριο αθήνα και έχω κλείσει ήδη ραντευού για 1 η ώρα όποτε θα πάω κατευθείαν στον kin στην Κηφισίας.. Ας ελπίσω ότι θα τύχει να έχει κάνα αυτοκίνητο εκεί να τις δω live

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με GPS σε Pocket PC με εσωτερική κεραία;

Πιάνει αμα βάλω μεμβράνες ή τον π@@λο; ¶κουσα οτι έχει σχέση με το μέταλλο της μεμβράνης.

Ή δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν βάλεις στο μπροστινό; Π¨αντως εγώ θέλω να βάλω μπροστά διαφανή, απλά για να κόβει τη ζέστη.

Δώστε και μία κατάταξη για 3Μ, MADICO και LLUMAR!!!

Αλλά θέλω και να δουλεύει το GPS μου και να μην παραπονιέται και το μωρό μου για τον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με GPS σε Pocket PC με εσωτερική κεραία;

Πιάνει αμα βάλω μεμβράνες ή τον π@@λο; ¶κουσα οτι έχει σχέση με το μέταλλο της μεμβράνης.

Ή δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν βάλεις στο μπροστινό; Π¨αντως εγώ θέλω να βάλω μπροστά διαφανή, απλά για να κόβει τη ζέστη.

Δώστε και μία κατάταξη για 3Μ, MADICO και LLUMAR!!!

Αλλά θέλω και να δουλεύει το GPS μου και να μην παραπονιέται και το μωρό μου για τον ήλιο.

Πρόβλημα με το σήμα του GPS θα έχεις αν βάλεις μεμβράνη μπροστά στο παρμπριζ. Απο κει και πέρα οι Llumar έχουν μεταλλικά στοιχεία (titanium, aluminum) όπως επίσης και οι Μadico Onyx is a high performance film that contains metals for high heat rejection. κ' Metal Edge is a high performance film that contains metals for high heat rejection.. Βέβαια υπάρχει και η σειρά Advanced Ceramic is a non metallized high definition film αλλά δε νομίζω να την φέρνει ο αντιπρόσωπος. Όσους ξέρω με madico Onyx έχουν (ΟΝ-35, ΟΝ-20 κ.ο.κ.)

Οι 3Μ λένε ότι ειναι full πλαστικές αλλά δεν το κατέχω το θέμα.. Μη σε πάρω και στον λαιμό μου...

Αυτά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Με alu light θα έχεις τις κλήσεις σίγουρες! Για εμένα οι titanium είναι ότι πρέπει :rolleyes:

4 χρόνια, ούτε 1 κλήση, δεν κατεβαίνω λιμανάκια κάθε βράδυ όμως...

Link to comment
Share on other sites

Stolas μπορείς να postάρεις καμιά πλευρική φώτο για να κάνω σύγκριση τα Alu με τα titanium του Μιχάλη??

Αυτές που έχεις στο garage δεν με βοήθησαν και τόσο :rolleyes: Thx in advnc

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα και εγω χθες μεβρανες (madico) το δευτερο νουμερο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Επισης ο μαστορας που τα εβαλα ...ειναι απλα καταπληκτικος.Το πισω κοματι το εβαλε εννιαιο.....και μαλιστα χαλασε το πρωτο !!!!

Εχει δυσκολια το πισω στο golf v λογω μεγαλης καμπυλης που εχει.....μου ειπε...!!!!

Επισης απο τιμη ....180 ευρω....πολυ καλα νομιζω....και εγγυηση εφ'ορου ζωης!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα και εγω χθες μεβρανες (madico) το δευτερο νουμερο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Επισης ο μαστορας που τα εβαλα ...ειναι απλα καταπληκτικος.Το πισω κοματι το εβαλε εννιαιο.....και μαλιστα χαλασε το πρωτο !!!!

Εχει δυσκολια το πισω στο golf v λογω μεγαλης καμπυλης που εχει.....μου ειπε...!!!!

Επισης απο τιμη ....180 ευρω....πολυ καλα νομιζω....και εγγυηση εφ'ορου ζωης!!!!!!

Σε ποιον τα εβαλες?για ριξε διευθυνση και κανα τηλ αν εχεις! B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.