Jump to content
Guest VW FOR EVER

Απορία σχετικά με βαρελάκι....

Recommended Posts

Guest VW FOR EVER

Χαιρετώ όλους τους γκαζογκολφάκηδες.Παιδιά,ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω βαρελάκι χωρίς να έχω αλλαξει τελικο.Και άν ναι,τι αλογακια δίνει παραπανω?Υ.Γ,έχω ήδη τοποθετήσειι ένα φιλτράκι κ&n και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Α,επίσης θα ήθελα και τιμή για το βαρελάκι μαζί με την τοποθέτηση στο περιπου.Ψήνομαι για green.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι υπερ της σκουπας και οχι του βαρελιου. Παντως, μπορεις να κανεις οτι θες και χωρις να αλλαξεις εξατμιση. Αν επιμενεις για βαρελακι η τιμη ειναι 120-130€.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις βαρελακι και χωρις να εχεις εξατμιση ή προγραμμα.

Δεν ειναι απαραιτητο.

Αλλα αν μπορεις βαλε σκουπα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest VW FOR EVER
Μπορεις να βαλεις βαρελακι και χωρις να εχεις εξατμιση ή προγραμμα.

Δεν ειναι απαραιτητο.

Αλλα αν μπορεις βαλε σκουπα καλυτερα.

οκ,σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest VW FOR EVER
οκ,σε ευχαριστω,αν βαλω σκούπα,μου είπαν ότι θα εχω πρόβλημα,θα μπουκώνει το αμάξι και τέτοια κ θα πρέπει να ρυθμίσω το καύσιμο πειράζοντας εγέφαλο ισχύει αυτο????
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτοι που στα ειπαν δε ξεραν τι τους γινεται..να μπουκωσει το αμαξι με σκουπα?

δε παιζει κατι τετοιο.βαλε τη σκουπα,κοιτα να τη τοποθετησουν σωστα και αργοτερα αν δε σε ικανοποιει κοιταζεις και για προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και αρκετο καιρο το βαρελάκι χωρις να του εχω βαλει τιποτα αλλο και η διαφορα απο το μαμα φιλτρο ειναι μεγαλη... :D

Link to comment
Share on other sites

παντως κατα τη γνωμη μου ο ηχος που κανει το βαρελακι ειναι μακραν καλυτερος απο αυτον της σκουπας...

τωρα απο αποδοση.. αν βαλω τη σκουπα δοκιμαστικα θα ανοιχω με bcb με βαρελακι και θα ενημερωσω :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,μια ερωτηση...ενας πλαστικος σωληνας που παει στο φιλτροκουτι(επιστροφη) που δεν ξαναφιλτραρεται(εφαρμόζεται δηλαδη στη βαση απο το φιλτροκουτι...αν βαλω βαρελάκι τι θα το κανω αυτον τον σωληνα????!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,μια ερωτηση...ενας πλαστικος σωληνας που παει στο φιλτροκουτι(επιστροφη) που δεν ξαναφιλτραρεται(εφαρμόζεται δηλαδη στη βαση απο το φιλτροκουτι...αν βαλω βαρελάκι τι θα το κανω αυτον τον σωληνα????!!!

Αν εννοείς τις αναθυμιάσεις λαδιού τότε θα βάλεις ένα μικρό φιλτράκι σ'αυτές, αυτός που θα στο περάσει ξέρει τί θα κάνει. Κάποιοι γυρίζουν τις αναθυμιάσεις με Τ μετά το βαρελάκι και πριν την πεταλούδα. Εγώ έχω το ξεχωριστό φιλτράκι.

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν 14αρης φορούσα φιλτροχοανη και ειχα φιλτρακι αναθυμιασεων...γιατι ήξερα οτι ειναι το σωληνακι που ερχεται απο το καρτερ...τωρα που μεγαλωσα,δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αναθυμιασεων αυτο το σωληνακι,το οποιο εχει και εναν μηχανισμο πριν φτασει στο φιλτροκουτι...οποιος ξερει ας μου δωσει τα φωτα του!(επι της ευκαιριας ψαχνω και για angel eyes ή αυτα με μαυρο εσωτερικο!!!!!!!!!!!!! new_lol.gif )

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ειναι αναθυμιασεις αυτος ο σωληνας...

εχει ενα μοτερ και τραβαει αερα τον οποιο τον παει στην πισω μερια της μηχανης για να ψυχει ...κατι...αλλα τι????!!!!

Link to comment
Share on other sites

πως?????που ειναι αυτο?

ειναι ακριβως κατω απο τον κεντρικο σωληνα που βγαινει απο το φιλτροκουτι,παιρνει φιλτραρισμενο αερα δηλαδη,παει μπροστα απο τη μηχανη,πανω απο το φιλτρο λαδιου,οπου εχει ενα μοτερ για να κυκλοφορει τον αερα,και απο κει μετα παει παλι προς την πισω μερια και ενωνεται σε ενα πραγμα ασημι (σαν μικρη κονσερβα,σαν κουζινετο,σαν κλειστη σκαστρα...καπως ετσι τελοσπαντων)

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε μαγγες?ποιος αερας για το καρτερ?σιγα μη τραβαει αερα και για το σασμαν

λοιπον χρονη τι χανεις στοιχημα?...λεγε!!!

δε ξερω αν ειναι για το καρτερ(που κατα 70% ειναι)

αλλα τραβαει αερα για να ψυχει κατι!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.