Jump to content
georgeIII

Αλλαγη κινητηρα σε ΜΚ3

Recommended Posts

γιατι υπαρχει

τοσο μαγαλη διαφορα στις τιμες αναμεσα σε VW και SKODA αφου ειναι ιδιοι κινητηρες;

Διαπιστωσες κατι τετοιο? Ή ηταν συμπτωση το γεγονος οτι πχ το Σκοντα μπορει να ειχε πολλα χλμ επανω ή οτι του ελειπε κατι?

Edited by koukouroukou
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσες κατι τετοιο? Ή ηταν συμπτωση το γεγονος οτι πχ το Σκοντα μπορει να ειχε πολλα χλμ επανω?

οτι υπαρχει διαφορα αναμεσα τους στις τιμες υπαρχει. ισως το ονομα να φταιει. το συγκεκριμενο ηταν 05 μοντελο ποσα χλμ να ειχε; παντως θα κανω μια ερευνα αγορας και θα σας ενημερωσω για τιμες. βεβαια αυτες τις μερες θα ειναι δυσκολο λογω δουλειας αλλα θα προσπαθησω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε κουκουρουκου δεν μιλαω περο αξιοπιστιας για τον 2λιτρο 16v ABF αλα για τον ΑΕΚ 1.6GT για αυτον τον κινητηρα ηταν η ερωτηση του φιλου για αν το εχω ψαξει για turbo

To 1.6GT ηρθε πρωτα με ΑΕΚ και μετα με AFT.

Ο δευτερος ειναι ο καλος κινητηρας.

Βαλε ABF.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι σε ενδιαφερει. Η ευθεία ή οι στροφές??? Αν...η ευθεια τοτε 1.8 Τ. Αν ομως οι στροφες..χεχε! Πουλάς αγαπητέ μου...το 3αρι σου, βρισκεις ενα καλο 2αρι με οτι 16v (1.8 ή 2.0) μοτερ και εγω το μονο που σου ευχομαι ειναι να εχεις χερια! 1ον: θα νιώθεις οδηγικα Γ Ε Μ Α Τ Ο Σ και 2ον: Θα τρεχουν απο τα ματια των σαξοραλλων ακομα και ΓΚΡΟΥΠ Ν (κ οχι μονο σαξοραλλων!) θαλασσες κ πελαγη! ΑΛΕΞ ερχεται το DVD με το δακρυσμενο Μ3!

Ξερεις πως το περιμενω!

Θα το ανεβασουμε, να το καμαρωσουν ολοι!

Link to comment
Share on other sites

Guest Bassakos
Ξερεις πως το περιμενω!

Θα το ανεβασουμε, να το καμαρωσουν ολοι!

αντε να το δουμε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με το θέμα κινητήρα με προβληματίζει και εμένα. Έχω ακούσει πως στον 8βαλβιδο 1.4 κινητήρα μπορεί να τοποθετηθεί το καπάκι του 16βαλβιδου polo 1.4 (6N) συν κάποια ακόμα εξαρτήματα. Εσείς τι λέτε, γίνεται αυτό, έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Guest GOLF GT

φιλε georgeIII την κυριακη θα εισαι ολυμπικο?για να σου πω και λεπτομερειες για τον συγεκριμενο κινητηρα πως τουρμπιζεται ποιος τον τουρμπιζει και ποσα τετοια μοτερ εχει φτιαξει.φιλε gr-g60 μπορεις να ρωτησεις και παιδια απο το club που εχουν τον AFT και να σου πουν για τα προβληματα του συγκεκριμενου κινητηρα εγω φοραω τον ΑΕΚ εχει 140.000 χλμ και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα.το αυτοκινητο πηγαινει σαν καινουργιο.φιλε κουκουρουκου οσο για τους κινητηρες που δεν ειναι τουρμπο απο τη μανα τους μπορεις να ρωτησης και τον doggy και τον polo1.6t που τους εχουν τουρμπισει

Link to comment
Share on other sites

φιλε georgeIII την κυριακη θα εισαι ολυμπικο?για να σου πω και λεπτομερειες για τον συγεκριμενο κινητηρα πως τουρμπιζεται ποιος τον τουρμπιζει και ποσα τετοια μοτερ εχει φτιαξει.φιλε gr-g60 μπορεις να ρωτησεις και παιδια απο το club που εχουν τον AFT και να σου πουν για τα προβληματα του συγκεκριμενου κινητηρα εγω φοραω τον ΑΕΚ εχει 140.000 χλμ και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα.το αυτοκινητο πηγαινει σαν καινουργιο.φιλε κουκουρουκου οσο για τους κινητηρες που δεν ειναι τουρμπο απο τη μανα τους μπορεις να ρωτησης και τον doggy και τον polo1.6t που τους εχουν τουρμπισει

φιλε ειμαι απο πατρα τι ωρα εχετε κανονισει και που ειναι το ολυμπικο στην αθηνα;

Link to comment
Share on other sites

Guest GOLF GT

η συαντηση ειναι για ολο το club στις 16.00 ΚΑΙ ΤΟ OLYMPICO ειναι πισω απο το σταδιο ειρηνης και φιλιας στον πειραια.αν μπεις στα meetings events θα δεις λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.