Jump to content
pliktras

Επιλογή ανάρτησης

Recommended Posts

Guest kathgti
Χμμμμμ....

Μάλλον λάθος σου έκαναν.

Τα μαύρα είναι τα Sport και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑ !!!

¶ν έχεις χαμηλώσει το αμάξι με τα Weitec (δέν γράφεις για πόντους) τότε η ανάρτηση σου δέν δουλεύει καλά αλλά και τα αμορτισέρ σε λίγο καιρό θα αποδημήσουν εις κύριον.......

Ψάξτο λίγο όσο είναι καιρός.

EDIT: Αυτοί είναι οι κωδικοί όπως τους βρήκα έτσι πρόχειρα.

ΕΜΠΡΟΣ:V36-4136(N)

ΠΙΣΩ:B36-2119

Τώρα που το σκέφτομαι, κάτι μου είχε πεί ο αντιπρόσωπος για τα αμορτισέρ...αλλά δέν θυμάμαι....Πάει καιρός.

Νά και το source : http://eoficina.e.telefonica.net/sites/207...GU%20SPRINT.pdf

Ναι όντως εχω βάλει τα weitec με 3,5 πόντους χαμήλωμα αλλα νομίζω κάνεις λάθος οταν λες οτι τα μαυρα τα bilstein δεν ειναι για χαμήλωμα, τα ιδια εχουν βάλει ο scorpio & marine στα golf τους......... :D:baby: και είναι αν οχι super τοτε σίγουρα μια χαρά.......

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Ναι αλλά τα sport δεν είναι για χαμήλωμα.
πραγματι τα σπορτ ειναι για μαμα ελατηρια

Εγω πάντως εμπιστεύομαι τον Pete, whatever......... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση με τον φιλο που ρωταει για τα αμορτισερ. Εχω παει εδω πατρα και εχω ρωτησει σε 4-5 μαγαζια, γενικα κοστος περιπου 590 χωρις τοποθετηση. Μιλαω για Bilstein Sprint και HR 3.5cm ελατηρια.

Παιδια οποιος εχει βαλει ακριβως αυτο το συνδιασμο στο αμαξι του ας πει μια αποψη!!

Για να συμπληρώσω το προηγούμενο post μου, μετα απο περισσότερο ψάξιμο, βρηκα και

KW σταθερή στα 600 ευρώ. Απο οτι μου ειπε ο μηχανικός που το προτεινε κανει και χαμήλωμα 3.5ποντους οπως το θελω, και δε κοπαναει κτλ γιατι ειναι σχεδιασμένο το kit για αυτο το σκοπο κτλ.. Δεν ειναι καποια απο τις KW Variant βεβαια, ειναι η σταθερή.

Ξερει κανενας τιποτα για αυτη την αναρτηση παιδια?

Τωρα ειμαι μεταξύ δυο: Bilstein κικτρινο & HR 3.5cm (590ε) και KW σταθερή (600ε).

Τοποθέτηση/ευθυγραμμιση +60ε οποια και να ειναι.

Τι λέτε?? Please help tongue.gif

Edited by trv
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Γνώμη μου, αν ειναι να βάλεις KW βάλε την VARIANT 2 που μπορείς να την ρυθμίσεις αλλιώς η σταθερή θα είναι ιδια φάση με την Bilstein ...... so, οτι και να κάνεις θα έχεις ιδιο αποτέλεσμα πάνω-κάτω :baby:

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Ναι αλλά η KW είναι κιτάκι, ελατήρια - αμορτισέρ, πράγμα που σημαίνει ότι το ένα είναι σχεδιασμένο για το άλλο.

So δεν θα έλεγα ότι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με bilstein-hr

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Ναι αλλά η KW είναι κιτάκι, ελατήρια - αμορτισέρ, πράγμα που σημαίνει ότι το ένα είναι σχεδιασμένο για το άλλο.

So δεν θα έλεγα ότι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με bilstein-hr

Ναι ισως να υπάρχει μια μικρή διαφορά αλλα BILSTEIN-HR συνδιασμός είναι δοκιμασμένος από πολλούς και δίνει μια εγγύηση ως προς το αποτέλεσμα μέχρι ενός σημείου.......

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω εδω μεσα τις προτασεις σας για αναρτησεις κ ελατηρια κ πραγματικα με εχετε μπερδεψει!ενδιαφερομαι για αλλαγη αναρτησης χωρις να αγορασω ελατηρια ή χαμηλωμα ουτε κ να το κανω σκληρο κ να κοπαναει!υπαρχει κανεις που να γνωριζει καποια καλη αναρτηση για βελτιωση?ενδιαφερομαι να αλλαξω τις αναρτησεις προς βελτιωση μια κ ολοι λετε οτι με της μαμα του ειναι σα βαρκα!!περιμενω καποια προταση... (polo 75hp 1.4 του 02)

ευχαριστω!!

Edited by dimitris2244
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω εδω μεσα τις προτασεις σας για αναρτησεις κ ελατηρια κ πραγματικα με εχετε μπερδεψει!ενδιαφερομαι για αλλαγη αναρτησης χωρις να αγορασω ελατηρια ή χαμηλωμα ουτε κ να το κανω σκληρο κ να κοπαναει!υπαρχει κανεις που να γνωριζει καποια καλη αναρτηση για βελτιωση?ενδιαφερομαι να αλλαξω τις αναρτησεις προς βελτιωση μια κ ολοι λετε οτι με της μαμα του ειναι σα βαρκα!!περιμενω καποια προταση... (polo 75hp 1.4 του 02)

ευχαριστω!!

Αφου δεν θελεις να χαμηλωσεις το αυτοκινητο τοτε θα μεινεις σε μια απλη αλλαγη αμορτισερ βαζοντας καποια πιο σκληρα.

Τα Bilstein ειναι μια καλη λυση. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν θελεις να χαμηλωσεις το αυτοκινητο τοτε θα μεινεις σε μια απλη αλλαγη αμορτισερ βαζοντας καποια πιο σκληρα.

Τα Bilstein ειναι μια καλη λυση. ;)

Pilstein μαυρα σπορτ ειναι για τα μαμα ελατηρια?

χωρις χαμηλωμα?

Ειναι πολυ σκληρα? κοπαναει?

Τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Pilstein μαυρα σπορτ ειναι για τα μαμα ελατηρια?

χωρις χαμηλωμα?

Ειναι πολυ σκληρα? κοπαναει?

Τιμη?

Ναι αυτα ειναι.

το σκληρο και το κοπανημα ειναι υποκειμενικο.

Ειναι σιγουρα παντως αρκετα πιο σκληρα απο τα εργοστασιακα.

Τιμη δεν ξερω να σου πω ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.