Jump to content
pliktras

Επιλογή ανάρτησης

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους!

Θέλω να αλλάξω ανάρτηση στο POLO μου, πρώτον γιατί πάει σα μαούνα και δεύτερον γιατί δε μου αρέσει τόσο ψηλό που είναι!!

Διάβασα τα παρακάτω topics και κατέληξα στους εξής 4 συνδυασμούς:

Sachs performance + H&R = ¤515

Sachs performance + Eibach = ¤510

Bilstein SPRINT(B8) + H&R = ¤583

Bilstein SPRINT(B8) + Eibach = ¤578

Οι τιμές είναι με Φ.Π.Α. από το tpauto.gr

Την τοποθέτηση θα την κάνει δικός μου άνθρωπος.

Θα ήθελα να μου πείτε με ποιο από τα παραπάνω θα έχω το λιγότερο κοπάνημα και αν ξέρετε κάποιο μαγαζί με καλές τιμές κατά προτίμηση στο Αιγάλεω για να κοιτάξω και εκεί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Γεια χαρά σε όλους!

Θέλω να αλλάξω ανάρτηση στο POLO μου, πρώτον γιατί πάει σα μαούνα και δεύτερον γιατί δε μου αρέσει τόσο ψηλό που είναι!!

Διάβασα τα παρακάτω topics και κατέληξα στους εξής 4 συνδυασμούς:

Sachs performance + H&R = ¤515

Sachs performance + Eibach = ¤510

Bilstein SPRINT(B8) + H&R = ¤583

Bilstein SPRINT(B8) + Eibach = ¤578

Οι τιμές είναι με Φ.Π.Α. από το tpauto.gr

Την τοποθέτηση θα την κάνει δικός μου άνθρωπος.

Θα ήθελα να μου πείτε με ποιο από τα παραπάνω θα έχω το λιγότερο κοπάνημα και αν ξέρετε κάποιο μαγαζί με καλές τιμές κατά προτίμηση στο Αιγάλεω για να κοιτάξω και εκεί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Eγω είδα οτι τα περισσότερα polo 6n2 gti στο club φοράνε Bilstein + H&R αλλά εχω καταλήξει σε kw2 ή koni sport kit για μένα με διαφορά τιμής 500 ευρώπουλα. Τα Bilstein με τα H&R δεν κοπανάνε το μαγαζί να υποθέσω το θες για την τοποθέτηση ???

Link to comment
Share on other sites

Eγω είδα οτι τα περισσότερα polo 6n2 gti στο club φοράνε Bilstein + H&R αλλά εχω καταλήξει σε kw2 ή koni sport kit για μένα με διαφορά τιμής 500 ευρώπουλα. Τα Bilstein με τα H&R δεν κοπανάνε το μαγαζί να υποθέσω το θες για την τοποθέτηση ???

Όχι, απλά για να κοιτάξω τιμές και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Όχι, απλά για να κοιτάξω τιμές και εκεί.

Αν την πάρεις απο έξω θα σου έρθει πολύ πιο φθηνά, εγω από Γερμανία θα τις παραγκείλω...... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest KostasNS
Γεια χαρά σε όλους!

Θέλω να αλλάξω ανάρτηση στο POLO μου, πρώτον γιατί πάει σα μαούνα και δεύτερον γιατί δε μου αρέσει τόσο ψηλό που είναι!!

Διάβασα τα παρακάτω topics και κατέληξα στους εξής 4 συνδυασμούς:

Sachs performance + H&R = ¤515

Sachs performance + Eibach = ¤510

Bilstein SPRINT(B8) + H&R = ¤583

Bilstein SPRINT(B8) + Eibach = ¤578

Οι τιμές είναι με Φ.Π.Α. από το tpauto.gr

Την τοποθέτηση θα την κάνει δικός μου άνθρωπος.

Θα ήθελα να μου πείτε με ποιο από τα παραπάνω θα έχω το λιγότερο κοπάνημα και αν ξέρετε κάποιο μαγαζί με καλές τιμές κατά προτίμηση στο Αιγάλεω για να κοιτάξω και εκεί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

SACS ME H&R EXV BALEI STO DIKO MOY

(POLO 6N)

EMEINA IKANOΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΚΑΙ ΚΟΠΑΝΗΜΑ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΙΝ 2ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 400(ΧΩΡΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ) ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΒΡΗΚΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν την πάρεις απο έξω θα σου έρθει πολύ πιο φθηνά, εγω από Γερμανία θα τις παραγκείλω...... :D

Δλδ?Πόσο πιο φθηνά μπορεί να τα βρω?Επειδη δεν ξέρω απ' αυτά,χρειάζομαι πιστωτική?Επειδή δεν έχω..

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

καλα τωρα τιμες παιζουν αλλα μη φανταστεις τιποτα τρελο 50 ευρω πανω κατω περιπου

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Δλδ?Πόσο πιο φθηνά μπορεί να τα βρω?Επειδη δεν ξέρω απ' αυτά,χρειάζομαι πιστωτική?Επειδή δεν έχω..

Nα σου δωσω ενα παράδειγμα την kw 2 που εχει 1500 την βρήκα 1000!!!!!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

SACS ME H&R EXV BALEI STO DIKO MOY

(POLO 6N)

EMEINA IKANOΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΚΑΙ ΚΟΠΑΝΗΜΑ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΙΝ 2ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 400(ΧΩΡΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ) ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΒΡΗΚΕΣ

Μάλλον κι εγώ εκεί θα καταλήξω.Αφού κι εγώ 6Ν έχω..

Link to comment
Share on other sites

Guest KostasNS
Μάλλον κι εγώ εκεί θα καταλήξω.Αφού κι εγώ 6Ν έχω..

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Guest GEROS

EΛΑΤΗΡΙΑ ΚW ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΡΟΕ REFLEX ΑΜΟΡΤΕΣΕΡΙΑ. ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΛΑ, ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ, ΑΛΛΑ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

kw ειναι κορυφη δε το συζηταμε αλλα πιστευω οτι ειναι αρκετα ψαγμενη κ εννοω οτι ειναι για καποιους που θελουν πολλα για το στριψιμο

αν θελεις νορμαλ πραματα τοτε τα βρισκω χαμενα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω πολύ ψαγμένα και συνεπώς ακριβά πράγματα.Απλά θέλω να κρατιέται καλύτερα το POLάκι και να φαίνεται πιο ωραίο.

Πέρασα από μερικά μαγαζιά σήμερα και ρώτησα αλλά μου φάνηκαν ψιλοάσχετοι και ψιλολαμόγια!

Οι τιμές που μου είπαν είναι ίδιες γύρω στα 550 euro.

Μήπως ξέρετε κανένα καλό μαγαζί και φθηνό?

Θέλω μόνο να τα αγοράσω και θα μου τα τοποθετήσει συγγενής μου.

Αν τα πάρω από το tpauto.gr με πληρωμή μέσω λογαριασμού τραπέζης παίζει να γίνει καμία στραβή??

Δεν το έχω ξανακάνει και είμαι επιφυλακτικός.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

απο που ειναι να ερθουν μεσω αυτου που λες?υπαρχει ενας κινδυνος μην παθουν τιποτα καθ οδον στην μεταφορα οχι τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

απο που ειναι να ερθουν μεσω αυτου που λες?υπαρχει ενας κινδυνος μην παθουν τιποτα καθ οδον στην μεταφορα οχι τιποτα αλλο

Δεν ξέρω.Το site εδώ το είδα.Το έχουν αναφέρει και σε άλλα topics.Η εταιρία tpauto.gr πάντως βρίσκεται στην καλλιθέα.Εν τω μεταξύ ψάχνω στο internet για αντιπροσωπεία sachs και δε βρίσκω τίποτα.Καλύτερα θα ήταν να τα πάρω κατ' ευθείαν από εκεί γιατί όσοι ρώτησα σήμερα δε μου γέμισαν το μάτι!

Edited by pliktras
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Δεν ξέρω.Το site εδώ το είδα.Το έχουν αναφέρει και σε άλλα topics.Η εταιρία tpauto.gr πάντως βρίσκεται στην καλλιθέα.Εν τω μεταξύ ψάχνω στο internet για αντιπροσωπεία sachs και δε βρίσκω τίποτα.Καλύτερα θα ήταν να τα πάρω κατ' ευθείαν από εκεί γιατί όσοι ρώτησα σήμερα δε μου γέμισαν το μάτι!

Ρώτα και την Ντόρια που θα μου φέρει την δικιά μου από Γερμανία, για τιμή. Ξέρω σίγουρα οτι μπορεί να σου φέρει τα HR για sachs δεν ξέρω όμως..... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση με τον φιλο που ρωταει για τα αμορτισερ. Εχω παει εδω πατρα και εχω ρωτησει σε 4-5 μαγαζια, γενικα κοστος περιπου 590 χωρις τοποθετηση. Μιλαω για Bilstein Sprint και HR 3.5cm ελατηρια.

Παιδια οποιος εχει βαλει ακριβως αυτο το συνδιασμο στο αμαξι του ας πει μια αποψη!!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Παιδια ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση με τον φιλο που ρωταει για τα αμορτισερ. Εχω παει εδω πατρα και εχω ρωτησει σε 4-5 μαγαζια, γενικα κοστος περιπου 590 χωρις τοποθετηση. Μιλαω για Bilstein Sprint και HR 3.5cm ελατηρια.

Παιδια οποιος εχει βαλει ακριβως αυτο το συνδιασμο στο αμαξι του ας πει μια αποψη!!

B):baby:

Πόσο είπες???? 590 πολλά μου φαίνονται :D τα sprint είναι τα κίτρινα???

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Bilstein Sprint και HR 3.5cm ελατηρια.

¶ς το πούμε άλλη μια φορά........ new_rtfm.gif

Πστττττ μίστερ δεν ξέρω απ' έξω ολες τις αναρτήσεις που κυκλοφορούν, η ερώτηση είναι απλή:

bilstein sprint ειναι τα κίτρινα???

Link to comment
Share on other sites

Πστττττ μίστερ δεν ξέρω απ' έξω ολες τις αναρτήσεις που κυκλοφορούν, η ερώτηση είναι απλή:

bilstein sprint ειναι τα κίτρινα???

Ναί τα κίτρινα.

Και τουλάχιστον τα H&R που έβαλα εγώ ήταν μάυρα (άν και κάπου είδα και κόκκινα).

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Ναί τα κίτρινα.

Και τουλάχιστον τα H&R που έβαλα εγώ ήταν μάυρα (άν και κάπου είδα και κόκκινα).

ΟΚ Τhanks..... εγω έβαλα τα bilstein τα μαυρα με ελατήρια weitec και δεν κοπανάει καθόλου με 350 ευρώ!!! & κρατήματα super.......... :D απο οτι έχω ακούσει όμως τα κίτρινα είναι λίγο πιο σκληρά.... B)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Τhanks..... εγω έβαλα τα bilstein τα μαυρα με ελατήρια weitec και δεν κοπανάει καθόλου με 350 ευρώ!!! & κρατήματα super.......... :D απο οτι έχω ακούσει όμως τα κίτρινα είναι λίγο πιο σκληρά.... B)

Χμμμμμ....

Μάλλον λάθος σου έκαναν.

Τα μαύρα είναι τα Sport και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑ !!!

Άν έχεις χαμηλώσει το αμάξι με τα Weitec (δέν γράφεις για πόντους) τότε η ανάρτηση σου δέν δουλεύει καλά αλλά και τα αμορτισέρ σε λίγο καιρό θα αποδημήσουν εις κύριον.......

Ψάξτο λίγο όσο είναι καιρός.

EDIT: Αυτοί είναι οι κωδικοί όπως τους βρήκα έτσι πρόχειρα.

ΕΜΠΡΟΣ:V36-4136(N)

ΠΙΣΩ:B36-2119

Τώρα που το σκέφτομαι, κάτι μου είχε πεί ο αντιπρόσωπος για τα αμορτισέρ...αλλά δέν θυμάμαι....Πάει καιρός.

Νά και το source : http://eoficina.e.telefonica.net/sites/207...GU%20SPRINT.pdf

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση με τον φιλο που ρωταει για τα αμορτισερ. Εχω παει εδω πατρα και εχω ρωτησει σε 4-5 μαγαζια, γενικα κοστος περιπου 590 χωρις τοποθετηση. Μιλαω για Bilstein Sprint και HR 3.5cm ελατηρια.

Παιδια οποιος εχει βαλει ακριβως αυτο το συνδιασμο στο αμαξι του ας πει μια αποψη!!

έβαλα αυτόν το συνδιασμό πριν από περίπου 2 μήνες.η οδήγηση που κάνω είναι απλά σπορ (όχι τρελλές ταχύτητες και ακρότητες).

έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος, τουλάχιστον είναι αυτό που ζήταγα για το αμάξι μου.

τώρα αν θέλεις να το κάνεις "αγωνιστικό στήσιμο" μπορείς να επιλέξεις τις KW που είναι κατα τη γνώμη μου ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.