Jump to content
kchristus

Navigator Golf V

Recommended Posts

Guest Scorpio

Φίλε ΜΙΚΕΜΑΤ το πέτυχες σε πλειστηριασμό ή υπάρχουν και άλλα?

Ψήθηκααααα...... ΝΤΙΝννν!!

Link to comment
Share on other sites

Σε πλειστηριασμό ,αλλα για όποιον μπεί στη διαδικασία δεν είναι μοναδικό κριτήριο η τιμή αλλά και οι θετικές αξιολογήσεις που έχει ο πωλητής ,για να μην αγοράσεις γουρούνί στο σακί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Ειμαι καινουργιος στο club και ταυτοχρονα ειμαι υποψηφιος αγοραστης για το Golf GT. Θα ηθελα να του τοποθετησω το navigation της VW Blaupunkt travel pilot DX-4. Θα ήθελα να σας ρωτησω μηπως γνωριζει κανεις ποσο στοιχιζει περιπου.

Διαβασα πιο πανω κατι για 2500 Ε. Μου φαινονται παρα πολλα γιατι οταν ρωτησα για navigation στο OPEL ASTRA GTC , μου ειπαν γυρω στα 1100 Ε το συστημα (της Blaupunkt) και 400 η εχρωμη οθονη 6.5'' .

Και επισης ηθελα να πω οτι υπαρχει CD με Ελληνικους χαρτες για αυτο το συστημα το οποιο μπορειται να το προμηθευτειται και απο Ελλαδα! Πληροιφοριες : www.kalogeropoulos.gr

Link to comment
Share on other sites

Ελέκτρο καλως ήρθες και συ στην παρέα μας, προσπάθησε να μείνεις μακριά απο τα Blaupunkt , γιατι είναι IMO τα χειρότερα στην αγορά, το μονο καλό που έχουν είναι ο ραδιοφωνικος δέκτης τους...χάρτες πρέπει να έχουνε βγει και για blaupunkt, αλλά γιατι δεν κοιτάς το pioneer avic-x1bt που τους έχει μεσα?1900εyro apo γερμανία....

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη μου αρεσει πολυ το 2 din οθονη για το golf v εψαξα και βρηκα αυτα.

Πως τα βλεπετε?

Αυτη τη στιγμη εχω το kenwwod ddx 7025 στο αλλο μου αυτοκινητο αλλα επειδη ειναι πανακριβο λεω εαν δεν βαλω την μαμα οθονη της vw να βαλω κατι απο αυτα.

http://soundland.gr/e-shop/index.php?cPath...49c67c7478e03df

http://www.studiosound.gr/product_info.php...products_id=275

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Είναι πάρα πολύ καλά! Αλλά η οθόνη είναι αποσπώμενη? Γιατί διαφορετικά δεν θα κοιμόμουν και τόσο ήσυχος...!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε συνηθως ολα τα 2din δεν εχουν αντικλεπτικη προσοψη, γιατι για να βγαλει το κλεφτρονι ενα 2din θελει αρκετη ωρα. Δεν βγαινει ετσι απλα οπως τα 1din τραβοντας το με τα ειδικα κλειδακια, αλλα πρεπει να λυσεις την κονσολα, και μετα να ξεβιδωσεις τις 4 βιδες που το κρατανε.

Εαν φοβασε τοσο πολυ, βαλε βιδες ασφαλειας !!!!

Παντος τα 2din δεν τα κυνηγανε πολυ, για τους λογους που αναφερρα.

Υ.Γ. Πραγματι ειναι πολυ ομορφα για ενα αυτοκινητο με θεση για 2 din απο το να βαλεις ενα μονου din και μετα μια ταπα ή μια θηκη για μικροαντικειμενα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Λες ε?

Και εμένα κάθεται κουτί στο ταμπλό μου το 2din...!

gallery_30_9_32087.jpg

και έχει 800???

Πολύ καλό, αλλά μάλλον εγώ θα περιμένω και άλλο, γιατί θέλω:

Touch Screen οθόνη

Ενσωματωμένο TV tuner

Αναπαραγωγή Giga dvd Mp3,Wma, Cd

Ενσωματωμένος σκληρός δίσκος

Ενσωματωμένο Navigation

Bluetooth για κινητά

Video input, για απευθείας σύνδεση με την κάμερά μου

USB input για download τα data από την ψηφιακή μου

Ζητάω πολλά??? :blink:

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Χαχαχα! Δεν παλεύεσαι.

Ένα τέτοιο μηχάνημα θα ήταν ΟΛΑ τα λεφτά!!!

Γιατί ρε συ? :lol: Μια χαρούλα θα ήταν new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Στα γιάννενα θα μου είχε χρησιμεύσει αφάνταστα!!!

Μπορεί όλο αυτό το project να γίνει με ένα carputer :blink: όπου εκεί σταματάνε όλα...

¶ρα μάλλον θα περιμένω κανα 1-2 χρονάκια να δω πως θα εξελιχθεί το πράγμα τεχνολιγικά :blush:

espresso θέλω να φτιάχνει εγώ...!

Καλά εσύ αγορίνα μου δεν παίζεσαι!!!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

espressomaniak!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX
και έχει 800???

Πολύ καλό, αλλά μάλλον εγώ θα περιμένω και άλλο, γιατί θέλω:

Touch Screen οθόνη

Ενσωματωμένο TV tuner

Αναπαραγωγή Giga dvd Mp3,Wma, Cd

Ενσωματωμένος σκληρός δίσκος

Ενσωματωμένο Navigation

Bluetooth για κινητά

Video input, για απευθείας σύνδεση με την κάμερά μου

USB input για download τα data από την ψηφιακή μου

Ζητάω πολλά??? :blink:

Με 800€;;;; :blush:tongue.gif Edited by VIDEOMIX
Link to comment
Share on other sites

Ελέκτρο καλως ήρθες και συ στην παρέα μας, προσπάθησε να μείνεις μακριά απο τα Blaupunkt , γιατι είναι IMO τα χειρότερα στην αγορά, το μονο καλό που έχουν είναι ο ραδιοφωνικος δέκτης τους...χάρτες πρέπει να έχουνε βγει και για blaupunkt, αλλά γιατι δεν κοιτάς το pioneer avic-x1bt που τους έχει μεσα?1900εyro apo γερμανία....

Φιλε Puck τι ακριβως ειναι το ΙΜΟ? Γιατι εισαι τοσο αρνητικος με τα Blaupunkt ? Ωραιο το Pioneer , αλλα θα παρω καινουριο αμαξι και θα παω να του βαλω "χερι" ? δεν θα μου πηγαινει η καρδια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες ειδα 1 GOLF V , μαλλον το 1.6 ηταν , που είχε εργοστασιακο navigator. Απ οσο το παρατηρουσα(ηταν σταματημενο) , μια χαρα δουλευε!

Link to comment
Share on other sites

IMO = In my opinion , IMHO = In my Honest opinion....

Είμαι αρνητικός με τα blaupunkt γιατι σε 2 καρα που είχα και τα δουλευα , μου βγάζανε την ψυχή, στο golfaki μου το RCD300 είναι για τα πανυγήρια και πρίν απο 2 μήνες που έβαλα το Pioneer ησύχασα...Ακόμα και με τα εργοστασιακά μεγάφωνα παίζει πολύ καλύτερα...Που να μπούνε και τα άλλα...Οπως ξαναείπα τα blau έχουνε μόνο καλό ραδιοφωνικό δέκτη,άσε που είναι και πανάκριβα-- από χρυσό είναι??

Πολύ καλό, αλλά μάλλον εγώ θα περιμένω και άλλο, γιατί θέλω:

Touch Screen οθόνη

Ενσωματωμένο TV tuner

Αναπαραγωγή Giga dvd Mp3,Wma, Cd

Ενσωματωμένος σκληρός δίσκος

Ενσωματωμένο Navigation

Bluetooth για κινητά

Video input, για απευθείας σύνδεση με την κάμερά μου

USB input για download τα data από την ψηφιακή μου

Ζητάω πολλά???

Αυτο γρηγόρη υπάρχει ηδη ... Το έβγαλε πρόσφατα η pioneer...

AVIC-HD1BT

frontshotavichd1bt_detailpage.jpg

avic_hd_vw_passat_medium.jpg

Hard Disk Drive Navigation, Entertainment &

Communication System

Get Europe’s most advanced hard disk navigation, communication, music and entertainment centre in your car.

It’s the first navigation system to intelligently recognise and store your frequently-used journeys (so no need to re-input regular routes), and covers 26 countries, detailing 3.2 million points of interest (with selected contact numbers), whilst re-routing you to avoid traffic congestion.

You also have the ability to store up to 160 hours of music on the system’s Hard Disk Drive and select them by voice; control a mobile phone hands-free and be entertained through a versatile range of music formats – including the content of your iPod.

If it is the ultimate in in-car ease, comfort and convenience that you want, the AVIC-HD1T is the system you need.

Main Features AVIC-HD1BT

Simultaneous Navigation and AV Entertainment Yes

Navigation Coverage 26 Countries

Map Type Pre-installed on Hard disc drive

Touch Panel Operation Yes

Color TFT Display 7" Motorised

Bluetooth for handsfree Yes

Exclusive 3D Gyro Yes

TMC Traffic Info Receiver Yes

DVD Video Yes

Rear Screen Connectivity with Dual Zone Yes

Radio Yes

MP3 CD Playback Yes

Music Library (10GB HDD) Yes

Speech Recognition Yes

Installation Type 2DIN In-Dash

Navigation Features AVIC-HD1BT

Voice Guidance Languages 10 Languages Support: English, German, French, Italian, Dutch / Flemish , Spanish, Danish, Swedish, Norwegian, Portuguese

Menu Languages 10 Languages Support: English, German, French, Italian, Dutch / Flemish , Spanish, Danish, Swedish, Norwegian, Portuguese

Bluetooth Features AVIC-HD1BT

Hands Free Calling (Hands Free Profile) Yes

Phone Book Transfer (Object Push Profile) Yes

Phonebook Edit Function Yes

List Display (Phonebook/ Call Log/Preset Dial) Yes

10-Key Direct Number Dialing Yes

Expandabiltity AVIC-HD1BT

RCA AV Input Yes

RCA AV Rear Output Yes

Video Input for ND-BC1 Rear View Camera Yes

RCA Pre-Outs Yes

Multi-CD Control Yes

TV Tuner Control Yes

External DVD Control Yes

Ipod Control (with CD-IB100) Yes

AUX-in with CD-RB20 Yes

Audio AVIC-HD1BT

MOSFET 50 W x 4 Amplifier Yes

Equaliser Yes

General AVIC-HD1BT

Wired Remote Control Ready Yes

Cellular Telephone Auto Muting Yes

ΤΟ Μονο δεν ΕΧΕΙ ΤV ενσωματομένη και usb....Ολα τα άλλα τα έχει....

02fbe4ba8c.jpg

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από την άλλη ακούγεται πολύ καλά. Έχω βέβαια βάλει και τα 4 επιπλέον ηχεία πίσω, αλλά για εργοστασιακό ακούγεται μια χαρά. Και δεν έχει παρουσιάσει και τίποτα μέχρι τώρα... σκόρδα του. Αν και μεταξύ μας, ένα καλό σύστημα σου προσφέρει περισσότερο ομορφιά και σου ανεβάζει το "κύρος" παρά ηχητική απόλαυση και λειτουργίες. Ποιος θα εκμεταλευτεί πλήρως όλες τις δυνατότητες που του προσφέρει. Προσωπική άποψη πάντα έτσι; Και μην ξεχάσω και το πιο σημαντικό, όταν κινείσαι γρήγορα, το σύστημα είναι off αν όχι χαμηλομένο. Τι να τα κάνω τα db όταν ακούω αυτό το τσουφ τσουφ;

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Νεοκλή γιατί τα κάνεις αυτά αγορίνα μου μεσημεριάτικα?

Θες να μην πάμε διακοπές με την Κατερίνα και να σε κυνηγάει μετά???

2.990¤.... :D:(:lol::lol::lol::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Πάρτε φωτό:

Photo 1

Photo 2

Photo 3

Photo 4

Photo 5

Photo 6

Photo 7

Photo 8

ΠΟΛΥ RESPECT ΜΙΛΑΜΕ...

Εγώ σκέφτομαι για το εξής: (Λέμε και καμιά *μη επιτρεπόμενη λέξη* να περάσει η ώρα... tongue.gif )

ALPINE - IVA-W200RI

1199¤...

Μαζί με ένα iPod και καθάρισα με 1199¤+475¤=1674¤ withstupid.gifwithstupid.gifwithstupid.gif

Δεν θα έχω TV+Nevigation+Bluetooth :cry::cry::cry:

Θα μπορώ να παίζω τα πάντα από μουσική+video, touch screen, iPod adapter included!!! - κοινώς συνδέεται άμεσα..., hard disk ready worthy.gif , στο iPod θα αποθηκεύω τις φωτοφραφίες μου και πιστεύω θα είμαι κομπλέ... Τώρα τηλεόραση... βάζεις και πιο μετά ;)

02fbe4ba8c.jpg

Νεοκλή fuck you new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε ο τυπος αποθηκουλα ε?

Απο τη Λιθουανια!!!

Τα mfd 2 B τα εχει με το κιλο!!! new_lol.gif

Εγω μαλλον θα χτυπησω ενα, γιατι εχω μεγαλη μουρλια με την εμφανιση αυτης της οθονης.

Μου αρεσει παρα πολυ περισσοτερο, απο τα πολυ καλυτερα βεβαια ποιοτικος του εμποριου.

Θα το παρω 850 ευρω!!

Ακριβο , αλλα εχω κολησει αγρια και η μουρλια πληρωνετε!!!

post-3535-1149591244_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάλα τα τροπετάκια , τα παράνομα αυτος τα γδύνει.....tongue.gif(Όταν λέμε παράνομα ξερέτε τι λέω ε?)χιιχιχιιχιχ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.