Jump to content
geocha

Εργοστασιακο ηχοσυστημα

Recommended Posts

καλημερα στο φορουμ!

περιμενω το golf και μου δινει δωρο το ραδιοcd.

Εχω 2 αποριες ομως

1)βγαινει ευκολα η θα εχω προβλημα?

2)πιανει 1 η 2 din?

3)αν ειναι 2 din και βαλω δικια μου πηγη θα μεινει τρυπα το κατω din?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ!

περιμενω το golf και μου δινει δωρο το ραδιοcd.

Εχω 2 αποριες ομως

1)βγαινει ευκολα η θα εχω προβλημα?

2)πιανει 1 η 2 din?

3)αν ειναι 2 din και βαλω δικια μου πηγη θα μεινει τρυπα το κατω din?

ευχαριστω

Ναι είναι δύο din , βγαινει πολυ εύκολα φανταζομαι γιατι και εγω το εργοστασιακό εχω παρει αλλά για το Polo, αρκεί να εχεις τα καταλληλα πιαστράκια.

Ναι θα μείνει κενο από κατω που είναι πολυ ασχημο.

Γιατί θες να το αλλάξεις είναι παρα πολυ ωραίο το εργοστασιακό του Golf, και το βασικότερο εχει πολυ μεγαλη οθόνη που δεν νομίζω να την βρείς πουθενα εξω, ενώ σε εμένα εχει μια λωρίδα οθόνη. Και το βασικότερο δένει με το περιβαλλόν του αυτοκινήτου, σε αντίθεση αν βάλεις αλλό θα είναι σαν ξένο σώμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι δύο din , βγαινει πολυ εύκολα φανταζομαι γιατι και εγω το εργοστασιακό εχω παρει αλλά για το Polo, αρκεί να εχεις τα καταλληλα πιαστράκια.

Ναι θα μείνει κενο από κατω που είναι πολυ ασχημο.

Γιατί θες να το αλλάξεις είναι παρα πολυ ωραίο το εργοστασιακό του Golf, και το βασικότερο εχει πολυ μεγαλη οθόνη που δεν νομίζω να την βρείς πουθενα εξω, ενώ σε εμένα εχει μια λωρίδα οθόνη. Και το βασικότερο δένει με το περιβαλλόν του αυτοκινήτου, σε αντίθεση αν βάλεις αλλό θα είναι σαν ξένο σώμα.

Εχω το pioneer mp-30 που χρωματικα δενει αψογα με το αυτοκινητο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Το μονο που μου λειπει ειναι να βρω το καλυμα-τρυπα που εχει το trendline :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αξιζει να βγαλω αυτο που εχω που ειναι 4Χ50 και να βαλω αυτο που ειναι 4Χ20

Απο ποιοτητα και ενταση δε θα μου κακοφανει καπως? music.gif

Περα που ο ηλιθιος machinegun.gif που μου εκανε την εγκατασταση αν και εξουσιοδοτημενος μου εκοψε τη φυσσα της μαμας VW και τωρα πρεπει να βρω αλλη για να κανω εγκατασταση του εργοστασιακου :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδηποτε radiocd απο αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα δεν ειναι κατω απο 4x50!Το θεμα ειναι το ποσο καθαρα ακουγεται το καθενα!Η μηπως με τα ηχεια που εχεις νομιζεις οτι σηκωνουν 4χ50??Επειδη το φτασαμε σε πολυ θεωρητικο επιπεδο,νομιζω οτι η μονη λυση ειναι να το ακουσεις και θα πιστεις!!! new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει το αυτί μου πριν απο καιρο κάτι για πρόβλημα σε περίπτωση που έχει εργοστασιακό στο 5άρι και το βγάλεις... Απόσο ξέρω συνδέετε με τον εγκέφαλο και μάλιστα γι'αυτό στο vag com έχει να κανεις διαγνωστικό ακόμη και στο ραδιο cd ...

Ρώτα πριν το κάνεις στην αντιπροσωπεία να είσαι σίγουρος ...

Είναι όντως κοροϊδιία το 4 x 20 .... Βέβαια αν είναι rms είναι τα ίδια με το 4x50 που λένε οι πηγές οπότε είσαι okz ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..... Διαπίστωσα οτι το RCD 300 δεν έχει fader. Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω κάτι για να βάλω πισω ηχεία με την ίδια πηγή?Πάντως ρώτησα τον πωλητή και μου είπε οτι δεν έπεμβαινει το service με υπολογιστή στο RCD.

Link to comment
Share on other sites

¶μα συνδεθούν τα πίσω ιχεία τότε ενεργοποιείται και το fader.

Το 2din εργοστασιακό RCD300 δε βγαίνει με τα πιαστράκια. Είναι βιδωμένο με 4 βίδες. Πρέπει να κσεκουμπωθούν τα πλαστικά τις κονσόλας και μετά έχεις πρόσβαση στις 4 αυτές βίδες.

Link to comment
Share on other sites

To RCD200 μπαίνει σε polo και βγαίνει με πιστράκια. Το RCD300 μπαίνει σε golfV και πρέπει να βγεί ο επάνω αεραγωγός-ράφι (ανάλογα με τον κλιματισμό του αυτοκινήτου climatronik-climatik), ο κεντρικός αεραγωγός, το τριμάκι γύρω από το λαλά και πάνελ κλιματισμού, εεε... αυτά. Μετά βγαίνει με 4 βίδες. Το fader όντως ενεργοποιήται αυτόματα με την τοποθέτηση πίσω ηχείων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.