Jump to content
nikoskallithea

Vw Golf 5 Front Doors Speakers Replace

Recommended Posts

Ολα τα λεφτα ειναι ο καφες κ το τοστ!!!! B):D :D

Παρ'ολα αυτα, εισαι ωραιος, το χρειαζομουν αυτο το "Hοw to" ειδικα για τις πισω πορτες γτ λεω να αλλαξω ηχεια......

Βσκ ηθελα να σε ρωτησω.. χωραει 8ιντσο στις μπροστα πορτες, δλδ(??), γιατι εγω εβλεπα σε καταλογους ηχειων οτι παιρνει 16,5cm (6,5ιντσες νομιζω)

Σκεφτομουν για πανελ οποτε αφου ειδα οτι χωραει να μην κανω αδικα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

VW GOLF 5 FRONT DOORS SPEAKERS REPLACE

Πιστεύω να είναι σωστά τοποθετημένο στο rapidshare

http://rapidshare.com/files/218140881/VW_G...EPLACE.pdf.html

Σε λίγες ημέρες ακολουθεί οδηγία για τις πίσω πόρτες

Νίκος

Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Link to comment
Share on other sites

Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Το σβησανε??

κάτι με έτρωγε δεν εχω και πολύ συμπάθεια σε αυτό το reached, μάλλον θα το βάλω εδώ με φώτο

Link to comment
Share on other sites

Το σβησανε??

κάτι με έτρωγε δεν εχω και πολύ συμπάθεια σε αυτό το reached, μάλλον θα το βάλω εδώ με φώτο

Μπάβο Νίκο,

Πολύ καλό DIY και με αναλυτικά βήματα ..και το Φραπεδάκι .. είναι πρώτο.

Για το error, άνοιξε ένα collector's account στο rapidshare και κάνε upload το PDF.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Μπάβο Νίκο,

Πολύ καλό DIY και με αναλυτικά βήματα ..και το Φραπεδάκι .. είναι πρώτο.

Για το error, άνοιξε ένα collector's account στο rapidshare και κάνε upload το PDF.

Κώστας

Ναι Κώστα αλλα το link δεν λειτουργεί τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα αλλα το link δεν λειτουργεί τωρα

"..the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again"

Link to comment
Share on other sites

μπραβο νικο, πολυ καλο κ εμπεριστατωμενο diy!

ειναι μεγαλη η διαφορα με τα audio system, αξιζουν τα χρηματα τους? στο 300αρι κυμαινονται αν δεν κανω λαθος.. καιρο σκεφτομαι κι εγω να τα βαλω, εφοσον ειναι ειδικα για γκολφ κ δεν χρειαζεται κοπτικη-ραπτικη. προς το παρον τρεχω το μαμα τριδρομο με ενισχυτη κ αποδιδει ικανοποιητικα. τα τρεχεις με εξωτερικο ενισχυτη η με το ραδιο?

@Billgr4 : χωραει 8ιντσο στη μπροστινη πορτα φιλε, αλλα καλο θα ηταν να βαλεις καποιο slim για να μην εχεις προβλημα χωρου κ βαρους.. τα κλασικα 8ιντσα σιγουρα θελουν χειροποιητο στιβαρο ανταπτορα για να μην σου κρεμασουν μεσα στην πορτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπραβο νικο, πολυ καλο κ εμπεριστατωμενο diy!

ειναι μεγαλη η διαφορα με τα audio system, αξιζουν τα χρηματα τους? στο 300αρι κυμαινονται αν δεν κανω λαθος.. καιρο σκεφτομαι κι εγω να τα βαλω, εφοσον ειναι ειδικα για γκολφ κ δεν χρειαζεται κοπτικη-ραπτικη. προς το παρον τρεχω το μαμα τριδρομο με ενισχυτη κ αποδιδει ικανοποιητικα. τα τρεχεις με εξωτερικο ενισχυτη η με το ραδιο?

@Billgr4 : χωραει 8ιντσο στη μπροστινη πορτα φιλε, αλλα καλο θα ηταν να βαλεις καποιο slim για να μην εχεις προβλημα χωρου κ βαρους.. τα κλασικα 8ιντσα σιγουρα θελουν χειροποιητο στιβαρο ανταπτορα για να μην σου κρεμασουν μεσα στην πορτα.

Φίλε τα συγκεκριμένα μεγάφωνα είναι ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΕΙΔΙΚΑ για το Golf και το βάρος τους ειναι μικρότερο απο αυτο της μαμάς εταιρείας

Η διάφορα είναι................ εεε καμία σχέση.

Η πηγή έχει αλλαχτεί και αυτή και έχει έξοδο 4Χ45

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα συγκεκριμένα μεγάφωνα είναι ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΕΙΔΙΚΑ για το Golf και το βάρος τους ειναι μικρότερο απο αυτο της μαμάς εταιρείας

Η διάφορα είναι................ εεε καμία σχέση.

Η πηγή έχει αλλαχτεί και αυτή και έχει έξοδο 4Χ45

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ήχος στο Golf μου είναι πλέον απίστευτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.

το ξερω οτι ειναι plug 'n play τα συγκεκριμενα μεγαφωνα κ πως απο ονομαστικη αποδοση σκιζουν, απλα δεν τα εχω ακουσει να παιζουν, ουτε αυτα ουτε κ καποιο αλλο αφτερμαρκετ τριδρομο σε γκολφ για να σχηματισω γνωμη. αν εχουν τοσο μεγαλη διαφορα να το σκεφτω πιο σοβαρα τοτε! ;)

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξερω ότι έχει περάσει καιρός, αλλα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό:

Έχω τα μεγάφωνα της μαμας σε ένα MKV GT Sport που είναι μόνο στις μπροστινές πόρτες και μόνο woofer & twitter. Για να βάλω τα 3 δρόμων που περιγράφει ο Νίκος από την Καλλιθέα χρειάζομαι και εξτρα cross-over?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξερω ότι έχει περάσει καιρός, αλλα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό:

Έχω τα μεγάφωνα της μαμας σε ένα MKV GT Sport που είναι μόνο στις μπροστινές πόρτες και μόνο woofer & twitter. Για να βάλω τα 3 δρόμων που περιγράφει ο Νίκος από την Καλλιθέα χρειάζομαι και εξτρα cross-over?

και βέβαια, τώρα δεν εχεις καθόλου crossover.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!

Αν δε θελω να ξοδεψω 300 ευρώ, παίζει η λύση να βάλω μόνο midrange και crossover? Μπορώ να αγορασω από κάπου ξεχωριστό crossover? (Midrange 10cm βρήκα ήδη με 60 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Καμια απάντηση ρε παιδια??

Πήγαινε σε ενα καταστημα με ηλεκτρονικα. Κατουμα κλπ

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Nικο,τα midrange στη μπροστινη πορτα που εβαλες μπορεις να μου πεις ποση ισχυ και ποσα ΗΖ ειναι?

Εχω το rcd-310 με 8 ηχεια και θελω να προσθεσω και αυτα,εχω ομως επιφυλαξεις μηπως κοβουν ισχυ απο τα αλλα 8 ακομη κι'αν υπαρχει προβλημα για το rcd-310,δηλαδη μηπως υπερθερμαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Nικο,τα midrange στη μπροστινη πορτα που εβαλες μπορεις να μου πεις ποση ισχυ και ποσα ΗΖ ειναι?

Εχω το rcd-310 με 8 ηχεια και θελω να προσθεσω και αυτα,εχω ομως επιφυλαξεις μηπως κοβουν ισχυ απο τα αλλα 8 ακομη κι'αν υπαρχει προβλημα για το rcd-310,δηλαδη μηπως υπερθερμαινεται.

Τα 8 μεγαφωνα που τα εχεις βρε θηρίο? και αν εχεις 8 τι τα θελεις τα αλλα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Εος 8 εχουνε,2 ζευγαρια πισω,1 ζευγαρι στις πορτες και αλλο 1 tweeter,συνολο 4 ζευγη ηχειων χ 2 =8 τεμαχια.

Θελω να το κανω σαν το dynaudio που εχει 10 ηχεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

ερωτηση...τα κλιπάκια της πόρτας που θα πρεπει να αντικατασταθουν με νεα,αφου θα αφαιρεσουμε την ταπετσαρια,που μπορουμε να βρουμε??

μην ξεκινησω και αφαιρω,και βρεθω προ απροόπτου.

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

ερωτηση...τα κλιπάκια της πόρτας που θα πρεπει να αντικατασταθουν με νεα,αφου θα αφαιρεσουμε την ταπετσαρια,που μπορουμε να βρουμε??

μην ξεκινησω και αφαιρω,και βρεθω προ απροόπτου.

ευχαριστω...

Που αλλού? Στην αντιπροσωπεία ή σε ανταλλακτικά vw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.