Jump to content
GeorgeK

Bluetooth Kit

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

μήπως γνωρίζετε κάποιο Bluetοoth kit για R-Line που να συνδιάζεται άψογα με το RCD-510? Η VW (από Γερμανία) έχει κάποιο το οποίο όμως είναι τεχνολογίας rsap κάτι που περιορίζει τον αριθμό των κινητών που μπορούν να συνδεθούν. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν κάποιο kit που να ¨περνάει¨τις πληροφορίες στην οθόνη του RCD510 και να μπορείς να το ελέγχεις μέσω της touch screen αλλά και μέσω του πολυλειτουργικού τιμονιού. Και βέβαια ακόμα καλύτερα να είναι τεχνολογίας can bus.

Έχετε κάποιο υπόψην σας?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μήπως γνωρίζετε κάποιο Bluetοoth kit για R-Line που να συνδιάζεται άψογα με το RCD-510? Η VW (από Γερμανία) έχει κάποιο το οποίο όμως είναι τεχνολογίας rsap κάτι που περιορίζει τον αριθμό των κινητών που μπορούν να συνδεθούν. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν κάποιο kit που να ¨περνάει¨τις πληροφορίες στην οθόνη του RCD510 και να μπορείς να το ελέγχεις μέσω της touch screen αλλά και μέσω του πολυλειτουργικού τιμονιού. Και βέβαια ακόμα καλύτερα να είναι τεχνολογίας can bus.

Έχετε κάποιο υπόψην σας?

Ευχαριστώ

Για ρίξε μια ματιά εδώ. Έχει 3-4 μοντέλα, όπως και το γνήσιο που αναφέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μήπως γνωρίζετε κάποιο Bluetοoth kit για R-Line που να συνδιάζεται άψογα με το RCD-510? Η VW (από Γερμανία) έχει κάποιο το οποίο όμως είναι τεχνολογίας rsap κάτι που περιορίζει τον αριθμό των κινητών που μπορούν να συνδεθούν. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν κάποιο kit που να ¨περνάει¨τις πληροφορίες στην οθόνη του RCD510 και να μπορείς να το ελέγχεις μέσω της touch screen αλλά και μέσω του πολυλειτουργικού τιμονιού. Και βέβαια ακόμα καλύτερα να είναι τεχνολογίας can bus.

Έχετε κάποιο υπόψην σας?

Ευχαριστώ

Fiscon basic plus, το έχω στο passat μου με rcd510.

Πολύ ευχαριστημένος. Πλήρη συμβατότητα με ότι κιν. τηλ. το έχω συνδέσει.

Ισχύουν όλα τα παραπάνω που ζητάς....

Fiscon

Link to comment
Share on other sites

Fiscon basic plus, το έχω στο passat μου με rcd510.

Πολύ ευχαριστημένος. Πλήρη συμβατότητα με ότι κιν. τηλ. το έχω συνδέσει.

Ισχύουν όλα τα παραπάνω που ζητάς....

Fiscon

πολυ καλο Γιωργο,αν επιτρεπεται ποσο το ειχες βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Fiscon basic plus, το έχω στο passat μου με rcd510.

Πολύ ευχαριστημένος. Πλήρη συμβατότητα με ότι κιν. τηλ. το έχω συνδέσει.

Ισχύουν όλα τα παραπάνω που ζητάς....

Fiscon

Γιώργο, όσον αφορά το fiscon που έχεις βάλει, ελληνικούς χαρακτήρες υποστηρίζει? Με αλλα λόγια, τις επαφές που έχεις στα Ελληνικά , τις εμφανίζει και στο RCD510 στα Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, όσον αφορά το fiscon που έχεις βάλει, ελληνικούς χαρακτήρες υποστηρίζει? Με αλλα λόγια, τις επαφές που έχεις στα Ελληνικά , τις εμφανίζει και στο RCD510 στα Ελληνικά?

Όχι δεν υποστηρίζει... Μετέτρεψα όλες τις επαφές σε greeklish για να μπορώ να τι βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζει... Μετέτρεψα όλες τις επαφές σε greeklish για να μπορώ να τι βλέπω.

OK μόλις το διαπίστωσα... Το έβαλα και εγώ και τα μετέτρεψα σε λατινικούς χαρακτήρες. Μια τελευταία ερώτηση... Πατώντας το ανάλογο πλήκτρο, μου γράφει η οθόνη "phone book downloading...". Το οποίο σημαίνει ότι τραβάει τις επαφές μου απο το κινητό. Το θέμα είναι ότι κατέβαζε τουλάχιστον μισή ώρα χωρίς να τελειώσει, μέχρι που με πήρανε τηλέφωνο και διακόπηκε. Βέβαια απ'οτι είδα στο display ανάμεσα στα όργανα του αυτοκινήτου, οι επαφές υπήρχαν. Τι σημαίνει αυτο? Τις έχει κατεβάσει άραγε? Θα τις κρατήσει? Σήμερα δεν έχω πάρει το αυτοκίνητο και δεν το τσέκαρα... Απλά μου είπανε ότι μετά το σβήσιμο του αυτοκινήτου, μπορεί να να μην τις κρατάει. Γνωρίζεις αν ισχύει αυτό?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

OK μόλις το διαπίστωσα... Το έβαλα και εγώ και τα μετέτρεψα σε λατινικούς χαρακτήρες. Μια τελευταία ερώτηση... Πατώντας το ανάλογο πλήκτρο, μου γράφει η οθόνη "phone book downloading...". Το οποίο σημαίνει ότι τραβάει τις επαφές μου απο το κινητό. Το θέμα είναι ότι κατέβαζε τουλάχιστον μισή ώρα χωρίς να τελειώσει, μέχρι που με πήρανε τηλέφωνο και διακόπηκε. Βέβαια απ'οτι είδα στο display ανάμεσα στα όργανα του αυτοκινήτου, οι επαφές υπήρχαν. Τι σημαίνει αυτο? Τις έχει κατεβάσει άραγε? Θα τις κρατήσει? Σήμερα δεν έχω πάρει το αυτοκίνητο και δεν το τσέκαρα... Απλά μου είπανε ότι μετά το σβήσιμο του αυτοκινήτου, μπορεί να να μην τις κρατάει. Γνωρίζεις αν ισχύει αυτό?

Ευχαριστώ πολύ

1. Δεν έχω κάνει download τις επαφές στη μνήμη του fiscon (αντιγραφή αν αυτό εννοείς - τις κρατάει και μετά το σβήσιμο του αυτοκινήτου). Κάθε φορά που συνδέεται fiscon<->κινητό γίνονται διαθέσιμες οι επαφές του κινητού μέσω του fiscon (δηλαδή π.χ. όταν συνδέεται το τηλέφωνο της συζύγου είναι διαθέσιμες μόνο οι δικές τις επαφές).

2. Οι επαφές σε οποιοδήποτε από τα τηλέφωνα συνδέω στο fiscon είναι διαθέσιμες το πολύ σε 30 δευτερόλεπτα από τη στιγμή της σύνδεσης fiscon<->κινητό.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τί εννοούν με το "δουλεύει με το 510". Αν απλώς ακούς και ακούγεσαι η τιμή δεν είναι καλή.

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ δεν θα έβαζα κάτι που θα παίζει απλά με το ηχοσύστημα.

Δήμο, δες εδώ στην Kufatec, έχει πολλά και διαφορετικά. Αυτό είναι το πιο οικονομικό και κάνει και τη δουλειά του. Επίσης βλέπεις ότι εμφανίζει πληροφορίες μέχρι και στην κεντρική οθόνη Plus... :) Δώσε 100€ παραπάνω, και βάλε αυτό, που είναι για το αμάξι σου και θα εκμεταλευτείς τα πάντα... Αν θέλεις στείλε τους ένα e-mail και ρώτα τι θέλεις να κάνει, τι μονάδα φοράς κλπ, και θα σου απαντήσουν άμεσα... Το RCD510 δεν έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το Bluetooth για το οποίο έγινε λόγος πρέπει να είναι αυτό της META

post-10945-125916084344_thumb.jpg

Το τοποθετεί ο Σταθόπουλος στη Χαλκίδα(230 ευρώ) και ο Παζαρόπουλος (τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη 270ευρώ περίπου)

Ο Μανδύλας (θεσσαλονίκη) βάζει το FISCON (500 ευρώ περίπου)

Όλοι λένε ότι δουλεύει από το RCD 510.

Συμπέρασμα:

1.Μιας και δεν είναι τίποτα εργοστασιακό δεν υπάρχει λόγος να ανακατευτώ με τις αντιπροσωπείες.

2.Το FISCON είναι πολύ καλό αλλά ακριβό για κάποιον που απλά αναζητά περισσότερη ασφάλεια στις λίγες κλήσεις που κάνει ή δέχεται στο αυτοκίνητο.

Θα το ψάξω λίγο ακόμη ...

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου πασσατ εχει την ενδειξη του τηλ στο τιμονι αλλα δεν μπορω να το ενεργοποιησω !!δεν εχω μπλου τουθ????highline

Αν δεν το έχεις βάλει εξτρά..........φυσικά και δεν το έχεις.closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.