Jump to content
GolfRS

Αλλαγή ζάντας...

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αλλάξω τις ζάντες του Gti.

Βρήκα κάτι απίστευτες αλλά είναι διάστασης 17 x 8J ενώ του Gti είναι 17 x 7.5J .

Θα έχω πρόβλημα με την τοποθέτησή τους και με τα ελαστικά, δεδομένου ότι δέν θα τα αλλάξω;;

Επείσης, πόσο μπορώ να δώσω τις ζάντες του GTI με 3000 χλμ. ΑΠΕΙΡΑΧΤΕΣ;; tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Λές ε;;

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι λέει στα ζορίσματα στις στροφές υπάρχει περίπτωση να στραβώσει το λάστιχο...

Ρε γμτ..Η ζάντες είναι ο μόνος τομέας του αυτοκινήτου που δέν έχω ασχοληθεί ποτέ....(άντε και λίγο το ICE)...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι!

Παντως λεφτα της προκοπης αν πουλησεις ή ανταλλαξεις τις εργοστασιακες, μην περιμενεις να παρεις πολλα. Εγω θα τις κραταγα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εδώ φαίνεται καλύτερα;;;

Εγω δεν βλέπω τις τελευταίες σου φωτογραφίες. Και εγω θα σου έλεγα να τις κρατήσεις τις ζάντες τις εργοστασιακές

Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf

Oυτε εμένα μου αρέσουν...υπάρχουν τόσες ζιλιάδες ζάντες που μπορείς να διαλέξεις γιατί πρέπει να βάλεις και πάλι εργοστασιακές?!

αν θέλεις κάτι σε πολυάκτινες θα σου πρότεινα αυτή της AZEV που είναι και κορυφαία και στο στύλ που θέλεις...και πολύ πιο ψάρωμα...αλλα αν εσένα σου αρέσει εμάς όπως προείπαν μας περησέυει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΔΕΝ είναι εργοστασιακές.

Δέν μπορεί να τις βρεί κανείς σε αντιπροσωπεία VAG.

Απλά είναι replicas, και Ώ ΝΑΙ...τις λατρεύω.

Ρέ πώς δείχνουν στο Golfάκι...Πολύ μούρη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε GolfRs,

Επειδή περνάω και εγώ περίοδο σκεπτικισμού και αναποφασιστηκότητας...Σου λέω ότι άν το γουστάρεις τόσο το ζαντικό, να το βάλεις γιατί είναι σίγουρο ότι αν βάλεις κάτι άλλο θα λές...¨Γιατί δεν έβαλα το άλλο¨...

Γνώμη μου, έτσι! (Και εγώ ψάχνω τόσο καιρο για ζάντες...μία μου αρέσει η έτσι και την άλλη η αλλιώς...αλλά μία μόνο απο αυτές με τρελάινει παραγματικά...οπότε θα βάλω αυτή που με τρελαίνει.......

---Προσοχή: Φυσικά και ζήτησα τις γνώμες των άλλων...και φυσικό είναι να μου λέει ο καθένας αυτο που θεωρεί αυτός ωραίο...αλλά...στο τέλος είναι προσωπικό θέμα!

Αυτά.........Καλές αγορές σε όλους..........

It΄s Christmas Time

:D

Edited by MARINE
Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσουν εσένα, τις βάζεις και δεν δίνεις λογαριασμό σε κανέναν... Εμένα προσωπικά δεν με ενθουσιάζουν ούτε αυτές, ούτε και οι εργοστασιακές αλλά με τρελαίνουν οι MTM Bimoto. Τι να κάνουμε, έχω ακριβά γούστα! Υπάρχει και η λύση να περιμένεις λίγο να δεις και τι καινούριο θα βγει... :xmas:

Link to comment
Share on other sites

τι λαστιχο φοραει το GTi?Αν ειναι πανω απο 215 τοτε η 8αρα το παιρνει κανονικα και χωρις κανενα προβλημα,ισα ισα που θα ειναι και ιδανικο.

Εμενα μου αρεσουν πολυ οι ζαντες αυτες και ναι του πανε πολυ

Εξαλλου η μορφη της ζαντας ειναι υποκειμενικο θεμα.Η ομορφια,οπως την βλεπει κανεις.Απο εκει και περα αν κατσεις και ψαχτεις με βαρη και αντοχες....αστο καλυτερα....μπορει να βρεις τις καλυτερες ζαντες σε προδιαγραφες και να ειναι οι πιο χαλια απο εμφανιση!

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει και περα αν κατσεις και ψαχτεις με βαρη και αντοχες....αστο καλυτερα....μπορει να βρεις τις καλυτερες ζαντες σε προδιαγραφες και να ειναι οι πιο χαλια απο εμφανιση!

σκεψου ομως ποσο ΚΑΛΟ θα κανει στο αμαξι του...αλλωστε οι ελαφριες δεν ειναι ασχημες...

:xmas:

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

οι ζαντες που φορας τωρα ειναι 7.5Χ17 ΕΤ35 ?

αυτες που θελεις νς βαλεις ειναι 8.0Χ17 ΕΤ 35 ?

με λαστιχα απο 215 η 225 δεν θα εχεις κανενα προβλημα

θα δεις και βελτιωση.

αν ειμαι καπου λαθος στις διαστασεις να με διορθωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.