Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

Υπάρχει τούρμπο χωρίς σκάστρα?

ΟΧΙ υποθέτω...

Να δωσω και λιγο τα φωτα τις Τunoεπιστημης μου....τουρμπο χωρις καστρα?μαλλον θελεις να πεις σκαστρα κλειστου εμβολου οποτε δεν ακουγεται τπτ σαν τοu AUDI S3 KAI VOLVO S40 T. εχουν σκαστρα κλειστου εμβολου και δεν ακουγεται τπτ μονο ψηλο φςςςς!!!!

Edited by BassakosVR6
Link to comment
Share on other sites

Να δωσω και λιγο τα φωτα τις Τunoεπιστημης μου....τουρμπο χωρις καστρα?μαλλον θελεις να πεις σκαστρα κλειστου εμβολου οποτε δεν ακουγεται τπτ σαν τοu AUDI S3 KAI VOLVO S40 T. εχουν σκαστρα κλειστου εμβολου και δεν ακουγεται τπτ μονο ψηλο φςςςς!!!!

Αντε ρε μαθετε λιγο 3 χρονια VW CLUB ειμαστε τις σας μαθαινουμε τοσο καιρο διαβαστε και κανενα σοβαρο περιοδικο ....οχι μονο τσοντες!!!!χαχαχαχαχαχαχχαχα :D:lol:-_--_-

Montoya.

Ως κάτοχος του gti tfsi έχω να σας πω οτι έχει σχάστρα αλλά δεν έχει καμια σχεση με του 1.8!!! Ειναι ηλεκτρονικη και ειναι και πολυ μεγαλη!!! Δεν ειναι απλα μηχανικη με εμβολο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως Χρονάκο κάνει!!! :thumbsup:

Βέβαια δέν τον κάνει πάντα, αλλά σε απότομες επιταχύνσεις και άφημα του γκαζιού ψηλά ακούγεται ένα "F..SSsssssss".Και όλα αυτά βέβαια μετά το σφύριγμα της τουρμπίνας ε...... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΜΙΑΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ ΕΝΟΣ GTI KAI ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ GTI-ΗΔΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ,ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται σε λιγο καιρο θα βαλω το προγραμμα της REVO και θα σας μεταφερω εντυπωσεις.Μηπως ξερει και κανεις που θα βρουμε τον nightangel που ειχε προγραμμα ΜΤΜ να δουμε διαφορες?Αν και ειχε βαλει και εξατμισουλα αλλα πανω κατω κατι θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Απο που θα το βαλεις? Απο seat force? Ποσο παει?Εχει stage2 για full miltek?

Φιλε μου ακομα δεν ξερω απο που θα το βαλω.Πιθανον και απο τη Seat Force.Παραπανω καποιος φιλος δινει ενα Link για τη REVO(μπες και ριξε μια ματια) που αναφερει πως υπαρχει stage 2 με απαραιτητο hardware 70αρα εξατμιση.

Link to comment
Share on other sites

H GIAC μόλις κυκλοφόρησε το νέο της software για τον 2.0TFSI....

Πολύ μέτρια αποτελέσματα θα έλεγα....Απογοήτευση απο μιά εταιρία που είχε δείξει καλά δείγματα με τον 1.8Τ....

Βέβαια είναι με 93 Octane Gas (πατάτα USA βενζίνη)

jetta5_chip_vs_exh.jpg

Πάμε όλοι για Revo μου φαίνεται... thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΜΤΜ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΝΩ ΜΕ REVO THN XANEΙΣ!ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΙΣΧΥΕΙ?

¶μα σου πώ ότι άν θέλει η αντιπροσωπεία την χάνεις την εγγύηση και με το μαμά πρόγραμμα...θα πέσεις απο τα σύνεφα;;;

Πάντως άν γνωρίζεις, η Revo αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα απο την Seat Force η οποία ώς γνωστόν έχει βγάλει και "μαμά" φτιαγμένα αμάξια στην αγορά (βλέπε Ibiza Top Gun) χωρίς πρόβλημα.

Πάντως πιστεύω εξαρτάται απο τον dealer...¶σε που για να κάνουν κάτι τέτοιο πρέπει να είναι μιλημένοι, αφού το καινούργιο software μπορεί να φανεί μόνο με logging της πίεσης....

Οπότε...άν την φάς...θα την φάς, ότι και να έχεις....

Link to comment
Share on other sites

Με το REVO μπορεις να απενεργοποιησεις το προγραμμα και να μη φαινεται τιποτα εκτος αν ψαξουν συγκεκριμενα.Με το ΜΤΜ δεν εχεις τετοια δυνατοτητα.Θεμα εγγυησης απο αντιπροσωπεια δεν παιζει για κανενα προγραμμα αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
ABT Golf GTI VS4-R

7051219.001.1M.jpg

270 hp 350 Nm

Η ροπή του είναι μικρή. :blink: Εγώ κατακαλόκαιρο μετρήθηκα 38,23 kg με 33 C (και μιλάω για πρόγραμμα 6 μηνών,όχι τωρινό)

Edited by BassakosVR6
Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel

Να τα βλέπω να μου ανοίγει η όρεξη :lol:

Code : CDASP-14

D1 (mm) D2 (mm) H (mm)

70 150 200

CARBON DYNAMIC AIRBOX - SPECIAL VERSION

SPECIFIC VERSION FOR VW GOLF V 2.0 T GTI

THE CDASP-14 KIT INCLUDES A SILICON CONNECTOR SPECIFIC FOR THE FITMENT INTO VW GOLF V GTI ENGINE

WARNING: This product is made for track usage only and is not intended by the manufacturer for use on public streets or highway. (Αυτό δεν το κατάλαβα :) )

To be fitted by trained mechanical personel only.

Edited by Nightangel
Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Αμα δεν κανω λαθος 0,7 ...

Ναι κάπου εκεί είναι,μου φαίνεται 0.66 και με το πρόγραμμα πάει 1.1+ περίπου :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.