Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

Guest Nightangel
ακριβουτσικο σχετικα ε? σε σχέση με άλλα τα φιλτρα

καμια φωτο εχουμε?

Μου φαίνεται ότι δε μας προσέχεις fire.gif

Post 611 new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Να και το πρωτο CAI για τη γκολφαρα!Καταργει το φιμωμενο φιλτροκαπακο το οποιο ομως για καλοπιστικους λογους δεν χρειαζεται να βγει, απλα θα παρακαμπτεται για το deep breather!!

Ειναι το Neuspeed P-Flo Kit MK5 2.0T της καταξιωμενης neuspeed και κοστιζει 150 λιρες αγγλίας.

Δείτε το (ή παραγγείλτε το!!!) εδω :

http://www.awesome-gti.co.uk/vw%20golfmk5/engine.html

Το βαζα ανετα!!Εκτός αν βγαλει κατι αντιστοιχο καμια K&N που δεν το βλέπω ν αργει.Πληροφοριακα τα φιλτρα της neuspeed ειναι της K&N για λογαριασμό της εταιριας αυτης.

Για quick shift τι θα λεγατε??

DSGαδες δεν ειναι για σας ρεεε!!!

http://www.awesome-gti.co.uk/vw%20golfmk5/transmission.html

c u!

R power

Edited by alx
Link to comment
Share on other sites

Tα αυτοκολλητα τα φτιαχνεις και εσυ ρε φιλε!!!δεν ειχα εγω την ιδια φασα με του dahlback(GOLF IV 900PS+) !!!Αντε ρε ξυπνεστε....και βαλτε αυθεντικα αυτοκινητα οχι αυτοκινητα τα οποια τα εχουν στισει εταιριες για βιτρινα!!!

Montoya.

Edited by Montoya
Link to comment
Share on other sites

Χμ...,κοιτωντας την φωτο ενα πραγμα μου ερχεται στο μυαλο κοιτωντας τις ζαντες.... :

Τελικα η κακογουστια δεν εχει οριο... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ζαντες και αυτοκολητα ουτε και εμενα μου αρεσουν.το οτι το μοτερ εχει 375ps μαλλον δεν το προσεξε κανεις.αυτοκολητα και ζαντες ειναι για λεζαντα και οχι για tuning ,τα οποια δεν εχουν θεση σε αυτο το topic.η ουσια ειναι το μοτερ

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel

Το βαρελάκι BMC CDA (full kit) θα έρθει στην Ελλάδα αρχές Φεβρουαρίου,για όσους ενδιαφέρονται. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Το βαρελάκι BMC CDA (full kit) θα έρθει στην Ελλάδα αρχές Φεβρουαρίου,για όσους ενδιαφέρονται. :thumbsup:

Πήρα και γω τηλ. την αντιπροσωπεία της BMC και μου είπαν τα ίδια.

Μάλιστα μου είπε αυτός που μου μίλησε ότι ενδιαφέρεται και ένας φίλος του με Golf V GTI (δεν πιστεύω ο ''φίλος'' να είσαι εσύ Nightangel ^_^

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε? Έχει κανεις υπόψη του και το βαρελάκι της B&B γιατί και αυτή είναι πολύ καλή εταιρία. Τι λέτε?

BMC vs B&B

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/e...arbonairbox.php

Nightangel τι λες?

Link to comment
Share on other sites

3 7 5 ps

:thumbsup:-_-:whistling::whistling::whistling:

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Αυτό το ''φτιάξιμο'' είναι του γερμανικού βελτιωτικού οίκου της ''Rieger''.

Προσωπικά τον θεωρώ από τους καλύτερους του είδους χρόνια τώρα.

Ο GOLF R32 πιστεύω ξέρει ^_^ Τοσχετικό site είναι αυτό

http://www.rieger-tuning.de/en/News/VW_Gol...golf_5_gti.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ''φτιάξιμο'' είναι του γερμανικού βελτιωτικού οίκου της ''Rieger''.

Προσωπικά τον θεωρώ από τους καλύτερους του είδους χρόνια τώρα.

Ο GOLF R32 πιστεύω ξέρει ^_^ Τοσχετικό site είναι αυτό

http://www.rieger-tuning.de/en/News/VW_Gol...golf_5_gti.html

SXEDON OLA TA CARS MOU POU EXO FTIAKSEI SE LOOK APO RIEGER TA EXO PARAGILEI

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Πήρα και γω τηλ. την αντιπροσωπεία της BMC και μου είπαν τα ίδια.

Μάλιστα μου είπε αυτός που μου μίλησε ότι ενδιαφέρεται και ένας φίλος του με Golf V GTI (δεν πιστεύω ο ''φίλος'' να είσαι εσύ Nightangel :whistling:

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε? Έχει κανεις υπόψη του και το βαρελάκι της B&B γιατί και αυτή είναι πολύ καλή εταιρία. Τι λέτε?

BMC vs B&B

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/e...arbonairbox.php

Nightangel τι λες?

Σίγουρα προτιμώ B&B αλλά ποιος θα το βάλει εδώ και θα μας δώσει εγγύηση ? :D

Link to comment
Share on other sites

Ειχατε προσεξει το φιλτρο που φορουσε το αγωνιστικο GTI με το προγραμμα της Superchips και την Milltek?Ηταν ενα Κ&Ν σε σχημα κονου,αλλα δεν το ειχα βρει στο site της Κ&Ν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Ειχατε προσεξει το φιλτρο που φορουσε το αγωνιστικο GTI με το προγραμμα της Superchips και την Milltek?Ηταν ενα Κ&Ν σε σχημα κονου,αλλα δεν το ειχα βρει στο site της Κ&Ν.

Το Revo το'βαλες Χάρη ή ακόμα ψάχνεις ? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα προτιμώ B&B αλλά ποιος θα το βάλει εδώ και θα μας δώσει εγγύηση ? -_-

Λοιπόν Nightangel πήρα τον αντιπρόσωπο της B&B στη Θεσ/νικη και μου έδωσε το λογαριασμό της τράπεζας που θα βάλω την προκαταβολή για την βαρέλα (θα έρθει από Γερμανία).

Αύριο καταθέτω και σε μια βδομάδα τόχω.

Μετά τη σκάστρα ακολουθεί το βαρέλι, μετά το πρόγραμμα (μάλλον το καινούργιο της ΑΒΤ με τα 270-το περιμένω να έρθει Ελλάδα, να δω και το κόστος) και τέλος πολύ αργότερα η εξάτμιση (από το down pipe και πίσω). Και μετά πιστεύω να τελείωσα -_-tongue.gif

Όχι όχι μη μιλήσει κάποιος και για υπερκυβισμούς, μεγαλύτερες τουρμπίνες και τα συναφή, σας παρακαλώ... -_-

Edited by MIC
Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Λοιπόν Nightangel πήρα τον αντιπρόσωπο της B&B στη Θεσ/νικη και μου έδωσε το λογαριασμό της τράπεζας που θα βάλω την προκαταβολή για την βαρέλα (θα έρθει από Γερμανία).

Αύριο καταθέτω και σε μια βδομάδα τόχω.

Μετά τη σκάστρα ακολουθεί το βαρέλι, μετά το πρόγραμμα (μάλλον το καινούργιο της ΑΒΤ με τα 270-το περιμένω να έρθει Ελλάδα, να δω και το κόστος) και τέλος πολύ αργότερα η εξάτμιση (από το down pipe και πίσω). Και μετά πιστεύω να τελείωσα -_-tongue.gif

Όχι όχι μη πει κάποιος και για μεγαλύτερη τουρμπίνα, σας παρακαλώ... :baby:

Βάλε και μια MILLTEK μετά και άσε το Χρόνη να βάλει στο δικό του τη ''ρουλεμανάτη''

Εγώ θα σου έλεγα μιας και θα βάλεις τη ''βαρέλα'' βάλε και το πρόγραμμα από την B&B να βρεις την υγειά σου και άσε τα ABT να τα βάλουν τίποτα ''ταξιτζήδες'' -_-

Προς θεού δεν έχω τίποτα με τον κλάδο εε? Όχι για να εξηγούμαστε δηλαδή -_-

ΥΓ. Ο Τοψής είναι ο B&B dealer στη Θεσσαλονίκη ? Ας μας απαντήσουν τα καρντάσια :whistling: Ποιος θα στο τοποθετήσει ? Εμένα μου έφεραν αντίρρηση στο συνεργείο μου πάντως όταν τους το είπα.Δε ξέρω γιατί. αλλά ούτε τους ρώτησα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Guest mylouGTi
Λοιπόν Nightangel πήρα τον αντιπρόσωπο της B&B στη Θεσ/νικη και μου έδωσε το λογαριασμό της τράπεζας που θα βάλω την προκαταβολή για την βαρέλα (θα έρθει από Γερμανία).

Αύριο καταθέτω και σε μια βδομάδα τόχω.

Μετά τη σκάστρα ακολουθεί το βαρέλι, μετά το πρόγραμμα (μάλλον το καινούργιο της ΑΒΤ με τα 270-το περιμένω να έρθει Ελλάδα, να δω και το κόστος) και τέλος πολύ αργότερα η εξάτμιση (από το down pipe και πίσω). Και μετά πιστεύω να τελείωσα -_-tongue.gif

Όχι όχι μη μιλήσει κάποιος και για υπερκυβισμούς, μεγαλύτερες τουρμπίνες και τα συναφή, σας παρακαλώ... -_-

Το Abt GTI VS4-R με τα 270 άλογα έχει και αλλαγμένη τουρμπίνα οπότε μάλλον θα είναι τσιμπιμένη η τιμή του....

post-2966-1138112520_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Ο Τοψής είναι ο B&B dealer στη Θεσσαλονίκη ? Ας μας απαντήσουν τα καρντάσια -_-

o τοψης ειναι στη σαλονικη ο dealer απ οσο ξερω, αλλα τα καρντασια εδω ασχολουνται με ρουλεμανατες και οχι με προγραμματα!

lick.giflick.giflick.gif

upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.