Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Βασικά ΝΑΙ.. Και στο λέω επειδή έχω το ίδιο.. :blink:
Εγώ τι να πω που βγάζω μόνο 90 αλογάκια (+1 γαϊδούρι στη θέση του οδηγού) και πιάνω μέχρι 320χλμ στον γκρεμό;; B)
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειμαστε εκτος θεματος αλλα αργο ΔΕΝ ειναι..ειναι απλα νορμαλ..

μη τρελαθουμε..αργο ειναι αν πριν ειχες 150 αλογα κ πηγες τωρα στα 115 τοτε να το καταλαβω..

αλλα οταν ολοι μας πανω κατω απο τα 75 πηγαμε στα 115(οσο βαρυτερο και να ναι το 5ρι)

καλα ειναι..

δε θα χουμε ολοι 200 αλογα απο τα 20 κ τα 25 B)

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Δεν με πιάσατε αλλά οκ. Δεν είναι αργό, όχι, για όποιον παρεξηγήθηκε, το κόμπλεξ όμως καλά κρατεί...

Link to comment
Share on other sites

Αν καιει αυτα που λες τη βρισκω πολυ λογικη την καταναλωση!!!

αρκει με νορμαλ οδηγηση να μενει κατω απο 10. Τωρα αν το σανιδωσεις αυτο ειναι αλλη ιστορια!!!

Μερικες αποριες?

Ποια εκδοση εχεις?? Trendline or sportline?? Tο βρηκες ετοιμοπαραδοτο ή παραγγελια, αν ναι ποσο περιμενες?? ΤΕΛΟΣ ποσο πηγε το μαλλι??? :lol:

Ευχαριστω!!!

φιλε ειναι μεγαλη η ιστορια μου και δεν στεκει να την γραψω σ'αυτο το topic.. anyway, sportline 3doors εχω... και για να σε κατατοπισω πληρως, ξεκιναω... υπηρχαν σαν ετοιμοπαραδ και ορισμενα κομματια tsi που ειχαν ερθει τα οποια ειχαν ηλιοροφη και υποβραχ π.χ... ετσι οταν πηγα στην αντιπροσ τουσ ζητησα να μπουν σ'ενα on-line συστημα που ειχαν, και μπορουσαν να δουν τι χρωματα ειχαν στα ετοιμοπαραδοτα εκεινη τη στιγμη και με τι εξοπλισμο το καθενα.. τους ζητησα να κοιταξουν αν υπαρχει καποιο ετοιμοπ με ηλιοροφ, 3πορτο και βρηκα το τελευταιο κομματι που υπηρχε σε ασημι..(σε μαυρο που ηθελα με ηλιορ ειχε τελειωσει και ειχαν μεινει μονο 5πορτα thumbsdown.gif ) ετσι το εκλεισα και αφου τουσ ζορισα και λιγο το πηρα σε 5 εργασιμες μερες.. 21 χιλιαρικα παρα κατι που εφτασε αλλα χαλαλι του... τελικα τα αξιζει...

Αν καιει αυτα που λες τη βρισκω πολυ λογικη την καταναλωση!!!

αρκει με νορμαλ οδηγηση να μενει κατω απο 10. Τωρα αν το σανιδωσεις αυτο ειναι αλλη ιστορια!!!

Μερικες αποριες?

Ποια εκδοση εχεις?? Trendline or sportline?? Tο βρηκες ετοιμοπαραδοτο ή παραγγελια, αν ναι ποσο περιμενες?? ΤΕΛΟΣ ποσο πηγε το μαλλι??? :lol:

Ευχαριστω!!!

φιλε ειναι μεγαλη η ιστορια μου και δεν στεκει να την γραψω σ'αυτο το topic.. anyway, sportline 3doors εχω... και για να σε κατατοπισω πληρως, ξεκιναω... υπηρχαν σαν ετοιμοπαραδ και ορισμενα κομματια tsi που ειχαν ερθει τα οποια ειχαν ηλιοροφη και υποβραχ π.χ... ετσι οταν πηγα στην αντιπροσ τουσ ζητησα να μπουν σ'ενα on-line συστημα που ειχαν, και μπορουσαν να δουν τι χρωματα ειχαν στα ετοιμοπαραδοτα εκεινη τη στιγμη και με τι εξοπλισμο το καθενα.. τους ζητησα να κοιταξουν αν υπαρχει καποιο ετοιμοπ με ηλιοροφ, 3πορτο και βρηκα το τελευταιο κομματι που υπηρχε σε ασημι..(σε μαυρο που ηθελα με ηλιορ ειχε τελειωσει και ειχαν μεινει μονο 5πορτα thumbsdown.gif ) ετσι το εκλεισα και αφου τουσ ζορισα και λιγο το πηρα σε 5 εργασιμες μερες.. 21 χιλιαρικα παρα κατι που εφτασε αλλα χαλαλι του... τελικα τα αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειμαστε εκτος θεματος αλλα αργο ΔΕΝ ειναι..ειναι απλα νορμαλ..

μη τρελαθουμε..αργο ειναι αν πριν ειχες 150 αλογα κ πηγες τωρα στα 115 τοτε να το καταλαβω..

αλλα οταν ολοι μας πανω κατω απο τα 75 πηγαμε στα 115(οσο βαρυτερο και να ναι το 5ρι)

καλα ειναι..

δε θα χουμε ολοι 200 αλογα απο τα 20 κ τα 25 :lol:

Όλα είναι θέμα οπτικής γωνίας... Πάντως και το "νορμάλ" είναι ένας άλλος τρόπος να το πεις αργό.. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα γνωμη ειναι αυτη,περι κομπλεξ.... και εγω πιστευω οτι μερικοι εχουν κομπλεξ αφου βαζουν αεραγωγους παντου,ασχολουνται με πολυχρωμους εσωτερικους φωτισμους,και και και που προσπαθουν να κανουν ενα αμαξακι να δειχνεια αγριο και κυριλε που δεν ειναι τπ απο τα δυο αλλα δεν λεω τιποτα οπως και πολλοι αλλοι για να μην τσακωνομαστε και να υπαρχει μια ομαλη λειτουργια. εγω που υπηρξα αργος καταλαβα οτι οποιος εχει αλογα (γερμανικα) δεν εχει τιποτα να αποδηξει και γιαυτο μπορει να μην του δινει οσο ενας με ενα ταπεινο γκολφ 1.6. τωρα αν εχεις ιαπονεζικα η γαλλικα αλογα,ε... τοτε ειναι σαν να σου λενε σκισεμε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πιάσατε αλλά οκ. Δεν είναι αργό, όχι, για όποιον παρεξηγήθηκε, το κόμπλεξ όμως καλά κρατεί...

Σε έπιασα εγω μην ανησυχείς. closedeyes.gif αλλα σου ξαναλεω. το βλεπω απο διαφορετική οπτικη γωνία. Παρόλαυτα η ειρωνεία καλα κρατεί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , για να ειμαστε κ λιγο εντος κλιματος , γιατι πολύ ξεφευγουμε , κ επειδη υπαρχουν ακομα παιδια που κοιτανε το topic για να μάθουν το πως παει το αμαξι ( TSI 140ps ) , εχω να πω οτι μετα απο 2.200χλμ η μεση καταναλωση ειναι 8,7lt/100Km. Μέσα σε αυτα τα χιλιομετρα , έχω πάει νορμάλ,σβέλτα,αλλα κ γρηγορα οποτε όπως ακριβως οδηγουμε οι περισσοτεροι ή καλλύτερα όπως θα θέλανε οι υποψήφιοι αγοραστές να μάθουν τί παίζει σχετικά με την κατανάλωση. Ξαναλέω... το αμάξι καίει ΛΙΓΟΤΕΡΟ απο ένα 1400άρι πχ ( Golf90ps,Gtc90ps,Focus κλπ κλπ ) παίρνοντας σαν παράδειγμα μια μεγάλη διαδρομή που περιλαμβάνει 1η , 2α stop... αλλά κ εθνική οδό. Και αυτό οφείλεται τόσο στο 6τάχυτο κιβώτιο , όσο κ στην απίστευτη ροπή.

Link to comment
Share on other sites

sportline 3doors εχω... και για να σε κατατοπισω πληρως, τους ζητησα να κοιταξουν αν υπαρχει καποιο ετοιμοπ με ηλιοροφ, 3πορτο και βρηκα το τελευταιο κομματι που υπηρχε σε ασημι..(σε μαυρο που ηθελα με ηλιορ ειχε τελειωσει και ειχαν μεινει μονο 5πορτα thumbsdown.gif ) ετσι το εκλεισα και αφου τουσ ζορισα και λιγο το πηρα σε 5 εργασιμες μερες.. 21 χιλιαρικα παρα κατι που εφτασε αλλα χαλαλι του... τελικα τα αξιζει...

Δεν ξερω αν αποτελει διαφημιση αλλα θα ηθελα να μου πεις απο που το πηρες!!!

Γιατι το λεω αυτο???

Στον τιμοκαταλογο που εχω μπροστα μου εχουμε και λεμε:

Golf TSI (140) 3d sportline: 19940

Ηλιοροφη 800

Μεταλλικο 425

Διαφορα εξοδα 400

-----------------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ 21.565 thumbsdown.gif

Το πηρες μετριτοις???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αποτελει διαφημιση αλλα θα ηθελα να μου πεις απο που το πηρες!!!

Γιατι το λεω αυτο???

Στον τιμοκαταλογο που εχω μπροστα μου εχουμε και λεμε:

Golf TSI (140) 3d sportline: 19940

Ηλιοροφη 800

Μεταλλικο 425

Διαφορα εξοδα 400

-----------------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ 21.565 thumbsdown.gif

Το πηρες μετριτοις???

Είπαμε, 5 θυρο Sportline , ηλιοροφή και τεμπέλης , μάυρο πέρλα χρώμα, 22,315 τελική τιμή!

Edited by ankouts
Link to comment
Share on other sites

Παιδιάάάάαάάά θυμάστε πως νιώσατε όταν σας πήρανε τον πρώτο αυτοκινητόδρομο στην ήλικία των 4? Το καινούριο σας PC? Όταν πήρατε το νέο Playstation??? Ή μήπως θυμάστε όταν πήρατε το πρώτο σας αμάξι??

Έεεεε, παρόλο που είχα 3 αυτοκίνητα εώς τώρα...εγώ έτσι νιώθω αυτη τη στιγμή!!!! :baby::baby::baby::baby::baby:

Με πείρανε τηλ από ΚΑΡΕΝΤΑ, σε 2 ώρες θα έχω στα χέρια μου το Smooth Beast ή αλλιώς Μαύρο TSI 140 PS με ηλιοροφή και τεμπέλη!!!!

Πάω να το παραλάβωωωωωωωωωω :(:heart::D:D γιούπιιιιιιιιιιιιι :baby::D:baby::D:D:baby:

Link to comment
Share on other sites

QUOTE(papajohn @ 27/09/2006, 20:50 )

sportline 3doors εχω... και για να σε κατατοπισω πληρως, τους ζητησα να κοιταξουν αν υπαρχει καποιο ετοιμοπ με ηλιοροφ, 3πορτο και βρηκα το τελευταιο κομματι που υπηρχε σε ασημι..(σε μαυρο που ηθελα με ηλιορ ειχε τελειωσει και ειχαν μεινει μονο 5πορτα ) ετσι το εκλεισα και αφου τουσ ζορισα και λιγο το πηρα σε 5 εργασιμες μερες.. 21 χιλιαρικα παρα κατι που εφτασε αλλα χαλαλι του... τελικα τα αξιζει...

Δεν το εγραψα εγω φιλε ankouts!! Ο papajohn το εγραψε!! Οποτε θα μας λυσει την απορια ο ιδιος!!! Υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Mia erwthsh gia tous katoxous tsi:

Ton bombhth pou exei gia thn zwnh asfaleias mhpws kserei kaneis an apenergopoieitai????

:D:D

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αποτελει διαφημιση αλλα θα ηθελα να μου πεις απο που το πηρες!!!

Γιατι το λεω αυτο???

Στον τιμοκαταλογο που εχω μπροστα μου εχουμε και λεμε:

Golf TSI (140) 3d sportline: 19940

Ηλιοροφη 800

Μεταλλικο 425

Διαφορα εξοδα 400

-----------------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ 21.565 thumbsdown.gif

Το πηρες μετριτοις???

sorry μαγκες, 21700 πηγε τωρα που ειδα το χαρτι και φυσικα δεν το πηρα μετριτοις... 20και κατι ηταν η τιμη χωρις τα extra(ηλιοροφη και τεμπελη) που εψαχνα αρχικα...

Link to comment
Share on other sites

sorry μαγκες, 21700 πηγε τωρα που ειδα το χαρτι και φυσικα δεν το πηρα μετριτοις... 20και κατι ηταν η τιμη χωρις τα extra(ηλιοροφη και τεμπελη) που εψαχνα αρχικα...

21700 ταξσινομηση, εξοδα κλπ???

Ποσο παραπάνω σου πήγε με τις δωσεις???

Link to comment
Share on other sites

21700 ταξσινομηση, εξοδα κλπ???

Ποσο παραπάνω σου πήγε με τις δωσεις???

21700 τελικη τιμη.. με τις δοσεις υπολογισε χοντρικα οτι θα μου ερθει 3000 παραπανω... κωλοεπιτοκια... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

21700 τελικη τιμη.. με τις δοσεις υπολογισε χοντρικα οτι θα μου ερθει 3000 παραπανω... κωλοεπιτοκια... :D:D:D

Emena sportline 5-doors + metaliko + taksinomhsh + eksoda mou bghke 21700.

Mou ekanan 500 euro ekptwsh logo tou oti eimai pelaths sthn karenta kai plhrwsa telika

21.200 euro metrhta.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαγκες, λεω να παω TSI trendline+ηλιοροφη+τεμπελη. Αυτο μου βγαινει γυρω στα 19700 upyours.gif

Στα καπακια μια ζαντα momo fighter ή OZ Hydra 17'' και ετοιμο το κουκλι!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Υ.Γ

Ξερει κανεις τιμη για τις παραπανω ζαντες + λαστιχα!!!!

Εχει να προτινει καμια αλλη καλη 5ακτινη!!! :)

Thanks!!!!

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Εγω μαγκες, λεω να παω TSI trendline+ηλιοροφη+τεμπελη. Αυτο μου βγαινει γυρω στα 19700 upyours.gif

Στα καπακια μια ζαντα momo fighter ή OZ Hydra 17'' και ετοιμο το κουκλι!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Υ.Γ

Ξερει κανεις τιμη για τις παραπανω ζαντες + λαστιχα!!!!

Εχει να προτινει καμια αλλη καλη 5ακτινη!!! :)

Thanks!!!!

Δε θα έχεις όμως το πολύ καλά μπάκετ καθίσματα...
Link to comment
Share on other sites

η hydra σε 5ρι δε κανει λογω off set..την ειχα ψαξει κι εγω..

τη μομο θα τη βρεις κανα 650ρι πιστευω..αλλα δε μου αρεσε στο 5ρι πανω :)

α και γιαννη δεν ειναι ακριβως μπακετ..ειναι τυπου μπακετ..

μπακετ σωστα ειναι ενος γιατρου :(

Link to comment
Share on other sites

η hydra σε 5ρι δε κανει λογω off set..την ειχα ψαξει κι εγω..

τη μομο θα τη βρεις κανα 650ρι πιστευω..αλλα δε μου αρεσε στο 5ρι πανω :)

α και γιαννη δεν ειναι ακριβως μπακετ..ειναι τυπου μπακετ..

μπακετ σωστα ειναι ενος γιατρου :whistling:

Για να πώ και την δική μου εμπιρεία αφού έκλεισα μια μέρα με το κουκλί μου, τα καθίσματα ημί μπάκετ με τα απλά , είναι μέρα με νύχτα στην άνεση! Και δε ξέρω πως είναι η απλή ανάρτηση, πάντως αυτη του sportline είναι πολύ καλή!!! Όπως επίσης και ο αυτόματος κλιματισμός με άφησε μ@λ@κ@ με την άνεση που προσφέρει. Πατώντας ένα κουμπί τα κάνεις όλα! Επίσης το τιμόνι με τη δερμάτινη επένδυση είναι σούπερ και η ζαντούλα του είναι ικανοποιητική. Ακόμα θεωρώ πως τα πλαστικά προφυλακτικά είναι πολύ όμορφα στο sportline που είναι στο χρώμα του αμαξιού και όχι μαύρα. Τι άλλο να πώ? :( Όλα είναι τόσο όμορφα στη ζωή μου με αυτό!!! :D:D:baby:worthy.gif:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ειπα για τη λεξη μπακετ δεν ειπα οτι δεν ειναι καλα καθισματα..

στο θεμα μας τωρα..στους 4Τ εχει δυο σελιδες κ αναφερεται στο tsi..

εχει επισης μια δυναμομετρηση που βγαζει 133 στον τροχο.

αμεσως καταλαβαινετε οτι δεν ειναι μονο 140 στο στροφαλο αλλα παραπανω,λογικα καπου στα 150.

λογω χαρτογραφησης σε συγκριση με το gt αναφερει οτι μετα τις 5500 στροφες κρεμαει.

φυσικα μπορει να κρεμαει αλλα στον κοφτη εχει 16 κιλα ροπη,οσα εχουμε εμεις maximun δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.