Jump to content
Guest Χρόνης

Touran

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση... Γενικα ειστε ευχαριστημενοι με τον κινητηρα του αυτοκινητου? Με φορτιο και κλιματισμο σε ανηφορα ας πουμε τα φτηνει ή αντεχει? Οταν γενικα βαζετε κλιματισμο ο κινητηρας ''κοβει''? Ειμαι μεταξυ αυτου και του seat alte xl (κυριως λογω 1,8 tsi-160 ps - αν και μικροτεροι χωροι).

Τα 140 αλογακια ειναι πραγματικα ή μηπως στη δυναμομετρηση ειναι παραπανω? Γενικα λενε οτι τα 160 του tsi 1,8 ειναι 189. Iσχυει αυτο ή ειναι φημη? Με τον 1,4 τι συμβαινει ?

Γι'αυτό που ρωτάς η απάντηση δεν είναι η ιπποδύναμη αλλά η ροπή και απο ροπή άλλο τίποτα.

Έχω το Touran DSG και η ροπή είναι που κάνει το αυτοκίνητο να έχει ίδια συμπεριφορά είτε άδειο είτε γεμάτο κατακαλόκαιρο σε ανηφόρα. Το προηγούμενο μου αυτοκίνητο Scenic 1.4 είχε ονομαστική ιπποδύναμη ανεκτή (98 Hp) αλλά η έλλειψη ροπής σε οδηγούσε όταν είσουν φορτωμένος να κατεβάζεις και να κατεβάζεις ταχύτητες. Τώρα πια οδηγώ με 50 χλμ και 6η στο κιβώτιο και 1200 στροφές και όποτε πατήσω το γκάζι επιταχύνω...έτσι απλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ενδιαφέρομαι για το Cross Touran DSG το 7θέσιο, αλλά δεν το βρίσκω σε καμμία αντιπροσωπεία για να το δω.

Όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ σημαντικό να το δω μιας και είναι ένα απο τα σημαντικά για εμένα θέματα (έχω πολλούς να κουβαλήσω).

Μήπως υπάρχει κάποιος κάτοχος του 7θέσιου που να έχει την ευγενή καλοσύνη να μου το δείξει (κερνάω κιόλας) ????

ΥΓ Μένω Βόρεια Προάστια αν αυτό σας ενδιαφέρει

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ενδιαφέρομαι για το Cross Touran DSG το 7θέσιο, αλλά δεν το βρίσκω σε καμμία αντιπροσωπεία για να το δω.

Όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ σημαντικό να το δω μιας και είναι ένα απο τα σημαντικά για εμένα θέματα (έχω πολλούς να κουβαλήσω).

Μήπως υπάρχει κάποιος κάτοχος του 7θέσιου που να έχει την ευγενή καλοσύνη να μου το δείξει (κερνάω κιόλας) ????

ΥΓ Μένω Βόρεια Προάστια αν αυτό σας ενδιαφέρει

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αν ενδιαφέρεσαι έχω το 7θέσιο σε απλό Touran (όχι Cross). Έτσι και αλλιώς οι διαφορές τους είναι σε ύψος και στήσιμο ανάρτησης, πουθενά αλλού.

Αν ενδιαφέρεσαι διατίθεμαι αλλά στα δυτικά προάστια (Ίλιον-Περιστέρι). Πάντως παρότι στα χαρτιά τα νούμερα λένε άλλα στην πράξη έχει τον ίδιο χώρο με το Zafira. Το σύν του Zafira είναι η ύπαρξη ρεζέρβας.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι έχω το 7θέσιο σε απλό Touran (όχι Cross). Έτσι και αλλιώς οι διαφορές τους είναι σε ύψος και στήσιμο ανάρτησης, πουθενά αλλού.

Αν ενδιαφέρεσαι διατίθεμαι αλλά στα δυτικά προάστια (Ίλιον-Περιστέρι). Πάντως παρότι στα χαρτιά τα νούμερα λένε άλλα στην πράξη έχει τον ίδιο χώρο με το Zafira. Το σύν του Zafira είναι η ύπαρξη ρεζέρβας.

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Κατάφερα και το είδα (...ευτυχώς) και σε λίγους μήνες θα είμαι ένας ακόμα ευτυχής κάτοχος ενός Cross Touran.

Απο τα λίγα που έχω διαβάσει απο αυτά που έχεις γράψει φαίνεσαι πολύ ευχαριστημένος και είμαι σίγουρος οτι θα μείνω και εγώ.

Ελπίζω να έχω το ελεύθερο να σε συμβουλευτώ στο άμεσο μέλλον σε τυχόν απορίες μου (εάν πάντα είναι εύκολο).

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ. Ανυπομονώ να αρχίσω να γίνομαι ενεργό μέλος του forum με τις εμπειρίες που θα αποκτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ως καινουριος στο χωρο του ΤΟΥΡΑΝ 2003 που μολις αγορασα και με ορεξη θελω να αρχισω να σκαλιζω ξεκινοντας ομως απο το ενχειριδιο εψαξα στο HAYNES MANUALS αλλα τιποτα ξερει κανεις κατι ? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

pedia giasas ke apo mena ime katoxos germanias ke exo edo ke 2 xronia to touran highlights ke mou exei kostisi 36 xiliades euro

ne ontos exei provlima me ta ladia kathe 5 xiliades xiliometra peripou theli sipmliroma ladiou

alla san amaksi ine poli kalo ego exo to 2000 tdi ke ine 170 ip me to rns 510 lapmes aftomates xenon pou rithmizonte otan vazis to amaksi prosta sto ipsos pou prepi ke me to sistima aftomatou parkin apo ta deksia

ke me teliki 240 xiliometra me to klima anixto ke 5 atoma mesa

apo xorous poli aneto

ke oso gia thorivous o kinitiras de tha to elega oti exei dinatous ine sta fisiologika plesia

stin poli mou kei peripou 7,5 eno otan to vazo ekso apo tin poli mou kei otan to pigeno sinexeia me 100 xiliometra 5,4 eos 5,9 eno ama pao sta 130 mou aneveni sta 6,7

ego pantos ime poli ikanopiimenos me to amaksi ama thelete fotografies pestemou na sas stilo

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ CROSS 7ΘΕΣΙΟΥ , ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΝΤΟΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ . (ΠΕΡΙΠΟΥ 120km ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΧΡΗΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ?

ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΙ ΛΕΕΙ ? ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ TURBO ?

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΠΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΩ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ CROSS 7ΘΕΣΙΟΥ , ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΝΤΟΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ . (ΠΕΡΙΠΟΥ 120km ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΧΡΗΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ?

ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΙ ΛΕΕΙ ? ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ TURBO ?

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΠΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΩ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Καλησπέρα,

Έχω το Touran το 5 θέσιο 1.4 TSI 140 ίπποι του 2006, κάνω πολλά χιλιόμετρα αλλα σε ταξίδια.

Απ' ότι έχω παρατηρήσει μέσα στην Αθήνα μου καίει απο 10 μέχρι 12,5 lit / 100 χιλ (με κλιματισμό), χωρίς κλιματισμό στην καλύτερη 9,2.

Εκτός Αττικής παίζει απο 7,5 μέχρι 10,5 αναλόγως πώς οδηγείς.

Ελπίζω να βοήθησα.

Φιλικά,

Γιώργος

Edited by georgatc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το Touran το 5 θέσιο 1.4 TSI 140 ίπποι του 2006, κάνω πολλά χιλιόμετρα αλλα σε ταξίδια.

Απ' ότι έχω παρατηρήσει μέσα στην Αθήνα μου καίει απο 10 μέχρι 12,5 lit / 100 χιλ (με κλιματισμό), χωρίς κλιματισμό στην καλύτερη 9,2.

Εκτός Αττικής παίζει απο 7,5 μέχρι 10,5 αναλόγως πώς οδηγείς.

Ελπίζω να βοήθησα.

Φιλικά,

Γιώργος

Ποσα χλμ εχεις ?

Καιει λάδια που ακουγεται ?

Σχετικα με το τurbo τι γινεται ?

Γενικα ειναι αξιοπιστο το αυτοκινητο , εχει βλαβες που σε "αφηνουν" , εγω εχω τωρα ενα citroen bx με 400.000 χλμ και αν εξερεσεις τα αναλωσιμα δεν με αφησε ! (μονο δύο φορες στα οχτω χρονια και αυτο απο υδραυλικα )

Α! και χωρις σερβις ανα 7500 χλμ που λενε αυτοι οι τρελοι :);)

Παντως εχω βοβηθει λιγακι με την VW , δεν ξερω αν πρεπει να την εμπιστευτω Ή να παω στο Grand picasso το οποιο εχει μοτερ BMW

Καταλαβαινεις οτι αν δεν ειναι αξιοπιστο θα τρελαθω γιατι εγω βγαζω το μεροκαμματο με αυτο καθε μερα και δεν ειμαι για συνεργεια καθε μερα !

Link to comment
Share on other sites

Ποσα χλμ εχεις ?

Καιει λάδια που ακουγεται ?

Σχετικα με το τurbo τι γινεται ?

Γενικα ειναι αξιοπιστο το αυτοκινητο , εχει βλαβες που σε "αφηνουν" , εγω εχω τωρα ενα citroen bx με 400.000 χλμ και αν εξερεσεις τα αναλωσιμα δεν με αφησε ! (μονο δύο φορες στα οχτω χρονια και αυτο απο υδραυλικα )

Α! και χωρις σερβις ανα 7500 χλμ που λενε αυτοι οι τρελοι <_<:(

Παντως εχω βοβηθει λιγακι με την VW , δεν ξερω αν πρεπει να την εμπιστευτω Ή να παω στο Grand picasso το οποιο εχει μοτερ BMW

Καταλαβαινεις οτι αν δεν ειναι αξιοπιστο θα τρελαθω γιατι εγω βγαζω το μεροκαμματο με αυτο καθε μερα και δεν ειμαι για συνεργεια καθε μερα !

Καλημέρα,

έχω 37000 χιλ,

Δέν έχω διαπιστώσει να καίει λάδι,

δέν έχω προσθέσει ποτέ σταγόνα,

βέβαια βάζω το longlife της vw. (το δίνει για 30000χιλ ή για 2 χρόνια)

Ξεχνάς τί σημαίνει service.

Όσο για το τurbo άπαιχτο, χωρίς λόγια....

(βέβαια του άλλαξα βαλβίδες προληπτικά, δεν είχα κάποιο πρόβλημα,

γιατί είχα διαβάσει ότι κάποια Golf τα πρώτα με αυτό το moter είχαν βγάλει κάποιο πρόβλημα)

Anyway νομίζω ότι είναι το ποιό αξιόπιστο moter της αγοράς.

Απο προβλήματα κανένα μέχρι τώρα (είναι αγορασμένο 10/2006)

Αν τελικά το πάρεις κάνε και μια επέκταση εγγύησης στα 4 χρόνια,

να σου φύγουν όλοι οι φόβοι...

To αυτοκίνητο κινείτε με μεγάλη άνεση,

έχει φοβερή ροπή και απίστευτο πάτημα.

Κάνε ένα τεστ Drine, θα το ερωτευτείς αμέσως...

Σου στέλνω και μερικές φωτογραφίες απο το δικό μου,

βέβαια είναι πρίν το facelift.

Ότι άλλο χρειαστείς μή διστάσεις να ρωτήσεις.

Φιλικά

Γιώργος

tour2n.jpg

tour1u.jpg

Edited by georgatc
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω 37000 χιλ,

Δέν έχω διαπιστώσει να καίει λάδι,

δέν έχω προσθέσει ποτέ σταγόνα,

βέβαια βάζω το longlife της vw. (το δίνει για 30000χιλ ή για 2 χρόνια)

Ξεχνάς τί σημαίνει service.

Όσο για το τurbo άπαιχτο, χωρίς λόγια....

(βέβαια του άλλαξα βαλβίδες προληπτικά, δεν είχα κάποιο πρόβλημα,

γιατί είχα διαβάσει ότι κάποια Golf τα πρώτα με αυτό το moter είχαν βγάλει κάποιο πρόβλημα)

Anyway νομίζω ότι είναι το ποιό αξιόπιστο moter της αγοράς.

Απο προβλήματα κανένα μέχρι τώρα (είναι αγορασμένο 10/2006)

Αν τελικά το πάρεις κάνε και μια επέκταση εγγύησης στα 4 χρόνια,

να σου φύγουν όλοι οι φόβοι...

To αυτοκίνητο κινείτε με μεγάλη άνεση,

έχει φοβερή ροπή και απίστευτο πάτημα.

Κάνε ένα τεστ Drine, θα το ερωτευτείς αμέσως...

Σου στέλνω και μερικές φωτογραφίες απο το δικό μου,

βέβαια είναι πρίν το facelift.

Ότι άλλο χρειαστείς μή διστάσεις να ρωτήσεις.

Φιλικά

Γιώργος

Καλημέρα Γιώργο

Τα χιλιόμετρα αυτά γιώργο εγώ τα κάνω σε λιγότερο απο χρόνο και μέσα στην αθήνα , οπότε καταλαβαίνεις τι τραβάει το αυτοκινητάκι !!

Ωραίο χρώμα το έχεις πάρει ρε θηρίο , κρίμα που δεν το βγάζει ακόμα . Εμένα απο τα τωρινά το μόνο που μου αρέσει είναι το leaf (σαμπανιζέ) , και φυσικά μόνο με ειδική παραγγελία .

Το έχεις πάρει εφταθέσιο ή πενταθέσιο ?

Έχω βρεί ένα μεταχειρισμένο απο την γερμανία , έκδοση R-Line worthy.gif , φούλ εξτρά φοβερή ευκαιρία αλλά είναι πενταθέσιο και εγώ θέλω εφταθέσιο knife.gif<_<fire.gif . Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι γερμανοί δεν προβλέψανε να υπάρχει δυνατότητα να προσθέσεις τα δύο καθίσματα αργότερα όποτε θέλεις !! Ρώτησα και μου είπανε ότι δεν γίνεται .

Εσύ μια και το έχεις αν μπορείς και δεν σε κουράζω ρώτα αν εχεις κάποιον απο μέσα να σου πεί .

Γιατί αν μπορεί να γίνει το χτύπησα αμέσως :D:thumbsup:

Ευχαριστώ , Μανώλης

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη καλησπέρα,

Το δικό μου είναι 5 θέσιο αλλα μπορεί να γίνει 7 θέσιο με κόστος περίπου 1.500 ευρώ.

Θα φύγει η ρεζέρβα και εκεί θα προστεθούν 2 καθίσματα.

Αυτό μου είχαν πεί στη VW όταν το αγόρασα.

Ρίξε μια ματιά εδώ για μεταχειρισμένο

www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιώργο θα τρελαθώ !

Ρώτησα στην Karenta και μου είπανε ότι δεν γίνεται , επίσης σε δύο άλλες αντιπροσωπείες , το ίδιο και τέλος σε μία τρίτη μου είπαν ότι γίνεται αλλά αλλάζουν όλα τα πλαστικά κ.λ.π. και μην το επιχειρήσω γιατί μετά όλα θα τρίζουν και η μετατροπή από του εδώ τεχνικούς …………. χμμμμμ ???????........χλομή !

Ρώτησε ξανά αν μπορείς πάλι μιας και το έχεις τώρα και θα στα πουν αλλιώς εσένα , για να δω τι γίνεται ρε αδερφέ τελικά .

Το γερμανικό που σου είπα από το car το βρήκα και εγώ , αν μπεις θα το δεις .

Αθήνα είσαι ή εκτός ?

Ξέρεις κανένα από το forum που είναι στην Θεσσαλονίκη ? Εγώ μένω Αθήνα και το R-Line είναι Θεσσαλονίκη , οπότε θα βοήθαγε αρκετά αν βρίσκαμε ένα φίλο από εκεί για να το έβλεπε και να μας έλεγε αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι έχω το 7θέσιο σε απλό Touran (όχι Cross). Έτσι και αλλιώς οι διαφορές τους είναι σε ύψος και στήσιμο ανάρτησης, πουθενά αλλού.

Αν ενδιαφέρεσαι διατίθεμαι αλλά στα δυτικά προάστια (Ίλιον-Περιστέρι). Πάντως παρότι στα χαρτιά τα νούμερα λένε άλλα στην πράξη έχει τον ίδιο χώρο με το Zafira. Το σύν του Zafira είναι η ύπαρξη ρεζέρβας.

Πάντως αν ισχύει η πρόσκληση εγώ είμαι διαθέσιμος μιας και είμαστε κοντά (εγώ μένω στο Δάσος Χαϊδαρίου)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιώργο θα τρελαθώ !

Το γερμανικό που σου είπα από το car το βρήκα και εγώ , αν μπεις θα το δεις .

Ξέρεις κανένα από το forum που είναι στην Θεσσαλονίκη ? Εγώ μένω Αθήνα και το R-Line είναι Θεσσαλονίκη , οπότε θα βοήθαγε αρκετά αν βρίσκαμε ένα φίλο από εκεί για να το έβλεπε και να μας έλεγε αν αξίζει.

Το αμάξι φαίνετε πολύ καλό ..... μπορείς να του προτείνεις να βρεθείτε κάπου στη μέση της διαδρομής (πχ Βέροια ή Γρεβενά ) με τις βενζίνες και διόδια πληρωμένα από εσένα . Εάν είναι οκ , τότε το κλείνεις , σου κόβει απόδειξη νομίζω κλπ κλπ ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι φαίνετε πολύ καλό ..... μπορείς να του προτείνεις να βρεθείτε κάπου στη μέση της διαδρομής (πχ Βέροια ή Γρεβενά ) με τις βενζίνες και διόδια πληρωμένα από εσένα . Εάν είναι οκ , τότε το κλείνεις , σου κόβει απόδειξη νομίζω κλπ κλπ ;)

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Ωστόσο δεν είναι τόσο απλό γιατί θέλει εκτελωνισμό - μεταβίβαση κλπ , διαδικασίες που απαιτούν δύο με τρεις εργάσιμες μέρες στην έδρα του αυτοκινήτου , που σημαίνει ότι πρέπει να ανέβω απάνω οπότε θα βοήθαγε πολύ αν κάποιος το έβλεπε πρώτα , οπότε θα είχα μία πρώτη ένδειξη .

Επίσης αν έχει και VW τότε θα έχει και κάποιο γνωστό του συνεργείο / φανοποιείο να το πάμε να το δούνε όταν ανέβω γιατί εγώ φυσικά δεν ξέρω τίποτα από πάνω .

(άλλη μία ημέρα επιπλέον)

Γι΄ αυτό ζητάω βοήθεια από κάποιον εκεί ώστε να γίνει ποιο εύκολο και δυνατό για μένα να ανέβω απάνω για τα υπόλοιπα .

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Ωστόσο δεν είναι τόσο απλό γιατί θέλει εκτελωνισμό - μεταβίβαση κλπ , διαδικασίες που απαιτούν δύο με τρεις εργάσιμες μέρες στην έδρα του αυτοκινήτου , που σημαίνει ότι πρέπει να ανέβω απάνω οπότε θα βοήθαγε πολύ αν κάποιος το έβλεπε πρώτα , οπότε θα είχα μία πρώτη ένδειξη .

Επίσης αν έχει και VW τότε θα έχει και κάποιο γνωστό του συνεργείο / φανοποιείο να το πάμε να το δούνε όταν ανέβω γιατί εγώ φυσικά δεν ξέρω τίποτα από πάνω .

(άλλη μία ημέρα επιπλέον)

Γι΄ αυτό ζητάω βοήθεια από κάποιον εκεί ώστε να γίνει ποιο εύκολο και δυνατό για μένα να ανέβω απάνω για τα υπόλοιπα .

Σήμερα το βράδυ ύστερα από βραδινή έξοδο ήρθα σε επαφή με ένα πολύ κοντινό σας πρόσωπο .

Δείτε παρακάτω τις φωτογραφίες και θα καταλάβετε :

http://hideapic.com/images/340_DSC00920.jpg

http://hideapic.com/images/430_DSC00921.jpg

http://hideapic.com/images/627_DSC00922.jpg

http://hideapic.com/images/784_DSC00924.jpg

http://hideapic.com/images/216_DSC00925.jpg

http://hideapic.com/images/755_DSC00926.jpg

Απ' ότι βλέπετε κι εσείς στο ταμπλό επάνω έχει γυαλιά πρεσβυωπίας ή μυωπίας , οπότε δεν το έχει κάποιος νέος που να το έχει ξεσκίσει . Το αμάξι το τριγύρισα κανα δυο φορές γύρω γύρω και δεν βρήκα το παραμικρό ψεγάδι πέραν της σκόνης και βρομιάς που είχε επάνω . Ούτε μια λακκούβα ή λακουβίτσα ή γρατζουνια δεν μπόρεσα να διακρίνω κοιτώντας το με επιμονή , αλλα να σας ξαναπώ οτι ήταν σκονισμένο και βρώμικο λόγω βροχής . Μπορεί να με πέρασαν και για κλέφτη , γιατί με κοίταγαν περίεργα μερικοί ....

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Σήμερα είμαι Αθήνα,

αύριο θα είμαι Εύβοια (επιτέλους άδεια για 3 μέρες)

και την Παρασκευή Καλαμάτα.

Ανεβοκατεβαίνω συνέχεια Αθήνα-Καλαμάτα.

θα ρωτήσω για άλλες 2 θέσεις και θα σας πώ,

σε μερικές μέρες...

παντως να είστε πιεστικοί με την αντιπροσωπία αλλιώς δέν θα βγάλετε άκρη,

ο καθένας λέει ότι θέλει.

Καλό βράδυ

Edited by georgatc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Ρε παιδιά στον ενικό παρακαλώ , προς θεού όχι πληθυντικό !! ένας είμαι όχι πολλοί :lol: :lol:

Speedy είσαι φοβερός :lol: , που΄ τον πέτυχες ρε αδερφέ ? Πολύ ενδιαφέρον αυτά που είδες για πρώτη επαφή .

Απ΄ ότι είδα έχεις και εσύ ένα Golf . Για service το πας σε κάποιο συνεργείο ή στην αντιπροσωπεία ? Καταλαβαίνεις γιατί σε ρωτάω , πρέπει να το δούμε και απο "μέσα" όταν θα ανέβω επάνω και θα βοηθήσει πολύ να μου πείς .

Σταυρούπολη με Ωραιόκαστρο είναι κοντά μεταξύ τους , γιατί υπάρχει και εκεί ένα που δείχνει ενδιαφέρον . Αυτός μάλιστα ούτε φωτό δεν έχει βάλει και ............. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Ρε παιδιά στον ενικό παρακαλώ , προς θεού όχι πληθυντικό !! ένας είμαι όχι πολλοί :lol: :lol:

Speedy είσαι φοβερός :thumbsup: , που΄ τον πέτυχες ρε αδερφέ ? Πολύ ενδιαφέρον αυτά που είδες για πρώτη επαφή .

Απ΄ ότι είδα έχεις και εσύ ένα Golf . Για service το πας σε κάποιο συνεργείο ή στην αντιπροσωπεία ? Καταλαβαίνεις γιατί σε ρωτάω , πρέπει να το δούμε και απο "μέσα" όταν θα ανέβω επάνω και θα βοηθήσει πολύ να μου πείς .

Σταυρούπολη με Ωραιόκαστρο είναι κοντά μεταξύ τους , γιατί υπάρχει και εκεί ένα που δείχνει ενδιαφέρον . Αυτός μάλιστα ούτε φωτό δεν έχει βάλει και ............. :lol:

Το αμάξι το πέτυχα στο Mediterranean Cosmos ,είναι στον δρόμο για Χαλκιδική και είναι κάτι σαν το Athens Mall το δικό σας :lol: Αλλά είδες τύχη ε ?? :lol:

Δυστυχώς το αμάξι δεν το έχω πολύ καιρό και δεν έχω κάνει ούτε ένα σέρβις εδώ στη Θεσσαλονίκη :lol: Αν θέλεις όμως ρωτάω αν ξέρει κάποιος καλό συνεργείο ή αντιπροσωπεία και στο στέλνω με πμ .

Σταυρούπολη με Ωραιόκαστρο ..... ε εντάξει , δεν είναι και τόσο μακριά , περίπου 15-20 λεπτά άντε βαριά βαριά 30 λεπτά αν δεν ξέρεις τπτ από τις περιοχές .

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι ότι με τρέλανες :DB)

Τώρα ψήνομαι ακόμα περισσότερο hmmm.gif , μπορεί τελικά να τα πούμε και από κοντά , αλλά πρώτα περιμένω και κάτι από εδώ στην Αθήνα το οποίο θα καθορίσει την ενδεχόμενη άνοδο μου στην Θεσσαλονίκη

Γιώργο αν περάσεις πάλι απο αθήνα σφύρα το να συναντηθούμε να τα πούμε και απο κοντά.

Όσο για τις αντιπροσωπείες καμία αμφιβολία γι΄αυτό απευθύνθηκα σε εσάς που έχετε VW.

Εχω ιδία εμπειρία απο το πόσο μ_λ_κ_ς είναι όταν τους ρωτούσα αν το TOURAN μπορούσαν να μου το φέρουν με παραγγελία σε χρώμα Leaf (σαμπανιζέ) και όλοι ακόμα και η αντιπροσωπεία Ελλάδος απο το ίντερνετ μου έλεγαν ΟΧΙ .

Οπότε και εγώ παραπονέθηκα στην VW στην Γερμανία όπου οι άνθρωποι μου είπαν ότι φυσικά και μπορώ να το πάρω στο σαμπανιζέ αφού παράγεται απο το εργοστάσιο

Ενημέρωσαν την εδώ αντιπροσωπεία , η οποία στην συνέχεια με ενημέρωσε τηλεφωνικά μέσω κάποιου υπευθύνου ότι τελικά θα ενημερώσει όλους τους αντιπροσώπους και μπορώ να πάω σε οποιον θέλω και χρησιμοποιώντας το όνομά του να το παραγγείλω

Καλά .. όποιος θέλει ας ρωτήσει σε όποια αντιπροσωπεια θέλει και αν το ξέρουν σφυράτε μου shockgun.gifmachinegun.gifrocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μάλλον θα έρθω Αθήνα στα τέλη του μήνα,

θα σου στείλω pm

σε ποιά περιοχή είσαι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μάλλον θα έρθω Αθήνα στα τέλη του μήνα,

θα σου στείλω pm

σε ποιά περιοχή είσαι??

Δάσος Χαϊδαρίου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μήπως έχει βάλει κανείς κάτι τέτοιο http://www.chinacargps.com/vw-touran-dvd-n...zone-p-532.html στο αυτοκίνητο του και αν ναι λειτούργει σωστά και επίσης που το έβαλε (ποιος).

Ευχαριστώ

Edited by Speedy
Απαγορεύεται ρητά η δημοσίευση μηνυμάτων με όλα τα γράμματα κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΡΕ ΠΕΔΕΣ !!!!!!!

new_sugkrotima.gif:yahoo::ninja::D:drinks:

Τρελένομαι ......... new_iloveyou.gif , τα έχει όλα , είναι το φουλ έξτρα , το μόνο που λέω να βάλω είναι ένα TPMS (orange 109s).

http://global.ebay.com/Orange_TPMS_Tire_Pressure_Monitor_4_Sensors_for_BMW_VW/180434965153/item

(αν καταφέρω να κάνω παραγγελία , μέχρι στιγμής δεν τα καταφέρνω new_killpc.gif, αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει )

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.