Jump to content
Guest Χρόνης

Touran

Recommended Posts

Guest TOUR(AN)ISTAS

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΚΑΙ ΕΓΩ TOURAN ΘΑ ΠΑΡΩ!

ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ FACE LIFT!!!!!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ!!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ FORUM POY NA TO EXEI HDH????

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει το καινούριο, και μπορώ να πω πως έχει πολύ καλύτερη μούρη από το προγούμενο! Πολύ καλή επιλογή σε όποιον το πάρει! Αρκεί να πληρεί τον σκοπό που το θέλει!

Edited by Polakias
Link to comment
Share on other sites

Guest tainias
καλημερα

εγω εχω το προηγουμενο , μου εκοψαν αρκετα και το προτιμησα .

Δλδ το πήρες τώρα που άλλαξε και σου έκαναν έκπτωση;

Κι εγώ για το touran ενδιαφέρομαι :excl:

Έχω πάθει πλάκα, από τα μικρομεσαία πολυμορφικά είναι το καλύτερο!

Απλά δε μου αρέσει και πολύ η ταπετσαρία... :lol:

Αναφέρομαι στο tredline, που βγαίνει σε δύο είδη...

Γνωρίζει κανείς αν αυτός ο κινητήρας (TSI 1.4 140hP), είναι οικονομικός; Αποδοτικός πρέπει να είναι καθώς έκανα ένα ψιλο τεστ ντράιβ και μου άρεσε! Είναι και πολύ αθόρυβος!!

Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει βγάλει γενικά τίποτα προβλήματα (πάσης φύσεως) και εάν η VW δίνει εγγύηση στα μηχανικά μέρη.

thnks :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ioannis

H V.W δίνει εγγύηση 2 χρόνια για μηχανικά και ηλεκτρικά καθώς έχει κανείς την δυνατότητα για επέκταση εγγύησης για 2 ακόμα χρόνια.Προβλήματα δεν έχει παρουσιάσει αφού στην ουσία ο κινητήρας ήδη είναι πλέον δοκιμασμένος στα GOLF..H κατανάλωση του κυμαίνεται από 7.1 μέχρι 7.4l/100km.

Link to comment
Share on other sites

Guest tainias
H V.W δίνει εγγύηση 2 χρόνια για μηχανικά και ηλεκτρικά καθώς έχει κανείς την δυνατότητα για επέκταση εγγύησης για 2 ακόμα χρόνια.Προβλήματα δεν έχει παρουσιάσει αφού στην ουσία ο κινητήρας ήδη είναι πλέον δοκιμασμένος στα GOLF..H κατανάλωση του κυμαίνεται από 7.1 μέχρι 7.4l/100km.

Ευχαριστώ Ιωάννη!

Να μου πεις η κατανάλωση εξαρτάται από την οδήγηση, καθώς εάν το έχεις συνέχεια σε χαμηλές σχέσεις και με πολλές στροφές,όλα ρουφάνε... :D

Θέλω να πάρω πολυμορφικό καθώς η οικογένεια μεγαλώνει :D και είμαι μεταξύ Touran και Toyta Verso.

Το Verso είναι πιο όμορφο εσωτερικά, ενώ προσφέρει και μεγαλύτερη άνεση στους επιβάτες, όμως με το που είδα ότι έχει άκαμπτο άξονα πίσω... άστο καλύτερα...

Και δεν είναι μόνο αυτό! Δεν υπάρχει σύγκριση στους κινητήρες, (touran με άμμεσο ψεκασμό και φυσικά τον TSI), στο κιβώτιο, στην ανάρτηση, στην παθητική και ενεργητική ασφάλεια (ABS, EBD, ESP), στους αποθηκευτικούς χώρους (600 λίτρα το touran, 390 το Verso), στην πολυμορφικότητα (βγαίνουν τα πίσω καθίσματα του touran) και φυσικά στην εμφάνιση !! Όσο περισσότερο το βλέπω, τόσο πιο πολύ το ερωτεύομαι (το touran φυσικά) !!! Και έβαλα και ένα wallpaper... αυτό ήταν !!!

Δεν ξέρω στην οδική συμπεριφορά, καθώς λίγο που το πάτησα στο test drive και πήγα να μπω σε μία στροφή, ο συνοδηγός - πωλητής, κρατήθηκε από τη χειρολαβή της πόρτας... και έκοψα λίγο :D

Εγώ έχω δύο ford, ένα focus του 2003 και ένα fiesta του 2004. Θέλω να κρατήσω το fiesta και να δώσω το άλλο. Για να δούμε!!

Edited by tainias
Link to comment
Share on other sites

Guest ioannis

Αυτό ακριβώς..¶καμπτος και άνεση λίγο δύσκολο..Όσο για την συμπεριφορά θα έλεγα ελαφρώς υποστροφικό,όπως άλλωστε όλα τα αντίστοιχα αυτοκίνητα χωρίς όμως να έχει απότομες αντιδράσεις γενικότερα..Θα μπορούσαμε πάντως όλα αυτά που λες να τα δούμε και από κοντά..Αν και από ότι λες το έχεις ήδη κάνει..Για περισσότερες πληροφορίες και για να μην βγούμε εκτός topic pm αν θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Guest tainias
Αυτό ακριβώς..¶καμπτος και άνεση λίγο δύσκολο..Όσο για την συμπεριφορά θα έλεγα ελαφρώς υποστροφικό,όπως άλλωστε όλα τα αντίστοιχα αυτοκίνητα χωρίς όμως να έχει απότομες αντιδράσεις γενικότερα..Θα μπορούσαμε πάντως όλα αυτά που λες να τα δούμε και από κοντά..Αν και από ότι λες το έχεις ήδη κάνει..Για περισσότερες πληροφορίες και για να μην βγούμε εκτός topic pm αν θέλεις...

οκ φίλε!

Για να δούμε μερικές φωτο!!

Το εσωτερικό του trendline!

vw-touran-innen.jpg

Το highline, με φιμέ πίσω τζάμια και νίκελ μπάρες οροφής!

touran.jpg

Τι κοιτάς ρε φίλε;

212833461.jpg

Για να δω μούρη!

touran_01s.jpg

Και κώλο ...

04.jpg

Ακόμα και το άσπρο είναι όμορφο !!!

_touran_big_5.jpg

Όμως αυτό, καλύτερο !!

touran.jpg

600 λίτρα, βάλε πράμα !!

VW_Touran_Lade.JPG

Τα crosstouran σε παράταξη!! Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα...

cross_familie_515.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα crosstouran σε παράταξη!! Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα...

cross_familie_515.jpg

Έχω την εντύπωση ότι θα έρθουν και στο Ελλάντα, αργά ή γρήγορα... CrossPolo, CrossGolf και CrossTouran... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest tainias

Το crosspolo έχει έρθει!

Λέτε να περιμένουμε λίγο ακόμα για το crosstouran? ;)

Αααα! Μπορείτε να τσεκάρετε τα χρώματα του touran στην παρακάτω διεύθυνση:

http://www.volkswagen.co.uk/new_cars/touran/colour

Edited by tainias
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα την highline του παλιου μοντελου (17αρες ζαντες , sport αναρτηση , navigation , 8 ηχεια mp3 , μπαρες οροφης σε χρωμιο) + ηλιοροφη + car alarm , και μου πηγε γυρω στα 2600Ε φθηνοτερα αν το αγοραζα κανονικα

Συνολο (πινακιδες - χρωμα - τελη) 24000.

Το αμαξι "πεταει" για τον ογκο του και το βαρος του.

Απο τις 1900 με 2000 στροφες το αμαξι "αρπαζει αμεσως"

Στην πολη το trip δειχνει απο 8.5 εως 9.5

Στην εθνικη μου εχει δειξει και 5.5.

Link to comment
Share on other sites

Guest spirostsi
Καλησπέρα σε όλους.

Ενδαιφέρομαι για το Touran. Έχει κανείς προσωπική άποψη; ;)

Καλησπέρα Χρόνη

Μόλις χτές γράφτηκα στο club αλλά εδώ και 1 μήνα είμαι κάτοχος ενός TOURAN TSI TRENDLINE.

Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος και για μένα νομίζω πως είναι μακράν το καλύτερο στην κατηγορία του

Όσο για το γκάζι του μόνο αν το οδηγήσεις μπορείς να το καταλάβεις.Χώρους τεράστιους και από κατανάλωση τσιμπάει λίγο

αλλά όχι υπερβολικά.

Μη το σκέφτεαι καθόλου.

Υ.Γ. Το πήρα εφταθέσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνη

Μόλις χτές γράφτηκα στο club αλλά εδώ και 1 μήνα είμαι κάτοχος ενός TOURAN TSI TRENDLINE.

Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος και για μένα νομίζω πως είναι μακράν το καλύτερο στην κατηγορία του

Όσο για το γκάζι του μόνο αν το οδηγήσεις μπορείς να το καταλάβεις.Χώρους τεράστιους και από κατανάλωση τσιμπάει λίγο

αλλά όχι υπερβολικά.

Μη το σκέφτεαι καθόλου.

Υ.Γ. Το πήρα εφταθέσιο.

Και γώ το επταθέσιο πήρα (να βάζω και τα πεθερικά) με DSG. Αλήθεια πόσο σου καίει?

Εμένα έχει μεγάλη ψαλίδα. Στην εθνική βγάζει και κάτω απο 6 lt/100 km (χωρίς κλιματισμό) ενώ στην πόλη με κλιματισμό και μικρές διαδρομές 2-3 km χτυπάει 12-13 lt/100 km.

Link to comment
Share on other sites

Και γώ το επταθέσιο πήρα (να βάζω και τα πεθερικά) με DSG. Αλήθεια πόσο σου καίει?

Εμένα έχει μεγάλη ψαλίδα. Στην εθνική βγάζει και κάτω απο 6 lt/100 km (χωρίς κλιματισμό) ενώ στην πόλη με κλιματισμό και μικρές διαδρομές 2-3 km χτυπάει 12-13 lt/100 km.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΝΑ TOURAN ΗΙGHLINE ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ TOURBO?!! ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΛΑΔΙ, ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ''ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ'', ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?

ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΣΑΣ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙ, ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ?

ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΙΣΤΩ - ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΤΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Edited by JIMTOURAN08
Link to comment
Share on other sites

μπες στην κατηγορια για τα golf και οτι διαβασεις εκει για τον κινητηρα εφαρμοζεται περιπου και για ολα τα αλλα...

στην κατηγορια ''προβληματα'' σε συμβουλευω να μην μπεις...!!

παντα υπαρχουν προβληματα οτι και να παρεις...

Link to comment
Share on other sites

μπες στην κατηγορια για τα golf και οτι διαβασεις εκει για τον κινητηρα εφαρμοζεται περιπου και για ολα τα αλλα...

στην κατηγορια ''προβληματα'' σε συμβουλευω να μην μπεις...!!

παντα υπαρχουν προβληματα οτι και να παρεις...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ ΤΕΛΙΚΑ.

ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ, ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ?!

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ TOURAN ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ GOLF. ΓΙΑΤΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟURAN ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ GOLF, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ POST.

ΕΠΙΣΕΙΣ ΑΝ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ JΕΤΤΑ ΚΑΙ PASSAT ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟY GOLF ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

ΕΓΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΚΥΡΩΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ (ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ TOURAΝ ΤΕΛΙΚΑ).

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΤΟΧΩΝ TOURAN.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤA GOLF KAI HTAN ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ 2.

Ο ΕΝΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ 220 KAI ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΜΗΠΩΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΑ GOLF ΤΑ ΣΚΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΤΙ ΤΑ TOURAN KAI JETTA?

ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ΈΝΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ TOURAN ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΟΚ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ GOLF ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ''ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ'' ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΑ ΞΕΣΚΙΖΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΝ ΨΙΛΟΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΓΟ. ΕΙΧΑ 2 RALLYE ENA 1300 ΚΑΙ ΕΝΑ 1600. ΤΟ 1300 ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10000 ΧΛΜ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΤΟ 1600 ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50000 ΧΛΜ ΕΛΕΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟ, ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ, ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΤΕΟ, ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΕΡΒΙΣ, ΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ, ΛΑΣΤΙΧΑ κλπ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΒ....ΝΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΗΛ. ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ''Ε ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ, ΤΟ ΨΙΛΟΜΑΖΕΥΩ, ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ Ή ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ κλπ'' ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΕΣΠΑΣΑΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΦΘΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΙΧΕ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΟΝΑ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗ....ΣΑ.

ΑΝΥWAY!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΜΑΣ.

ΒΥΕ.

Edited by JIMTOURAN08
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανεις το επταθεσιο touran ποσα λιτρα πορτμπαγκαζ εχει?

Με ριγμενα τα καθισματα φτανει τα 1913 λιτρα :baby:

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανεις το επταθεσιο touran ποσα λιτρα πορτμπαγκαζ εχει?

με τα 7 καθισματα σηκωμένα έχει 121 λίτρα, με τα 5 καθίσματα σηκωμένα 695 λίτρα, και ανάλογα (βγαίνουν τα μεσαία καθίσματα) μπορεί να φτάσει μεχρι τα 1950 περίπου...

Link to comment
Share on other sites

με τα 7 καθισματα σηκωμένα έχει 121 λίτρα, με τα 5 καθίσματα σηκωμένα 695 λίτρα, και ανάλογα (βγαίνουν τα μεσαία καθίσματα) μπορεί να φτάσει μεχρι τα 1950 περίπου...

σε ευχαριστω κατατοπιστικοτατος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση... Γενικα ειστε ευχαριστημενοι με τον κινητηρα του αυτοκινητου? Με φορτιο και κλιματισμο σε ανηφορα ας πουμε τα φτηνει ή αντεχει? Οταν γενικα βαζετε κλιματισμο ο κινητηρας ''κοβει''? Ειμαι μεταξυ αυτου και του seat alte xl (κυριως λογω 1,8 tsi-160 ps - αν και μικροτεροι χωροι).

Τα 140 αλογακια ειναι πραγματικα ή μηπως στη δυναμομετρηση ειναι παραπανω? Γενικα λενε οτι τα 160 του tsi 1,8 ειναι 189. Iσχυει αυτο ή ειναι φημη? Με τον 1,4 τι συμβαινει ?

Edited by harmem
Link to comment
Share on other sites

Ταπεινή μου άποψη δεν νομίζω να υπάχει αμάξι που να μην του κόβει δύναμη το A/C..

Oσο γι' αυτο εχεις απολυτο δικιο. Απλα σ' αλλα αυτοκινητα το ανοιγμα του κλιματισμου ειναι περισσοτερο εμφανες. Αν σ' ενα 2λιτρο ας πουμε ανοιξεις κλιματισμο δεν το καταλαβαινεις τοσο οσο σ' ενα 1400αρι. Ο tsi δεν ειναι ενας ατμοσφαιρικος 1400αρης και γι' αυτο εχω απορια για το αν το αμαξι "κοβει" αισθητα με κλιματισμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.