Jump to content
twincharged

Σκούπα ή φίλτρο

Recommended Posts

Όλα ωραία και καλά μέχρι τώρα.

Ποιός θα μου απαντήσει όμως το εξής ερώτημα

Για Golf V ποιός είναι ο καλύτερος συνδιασμός (σκούπας-εξάτμισης);

Υπάρχει σκούπα αποκλειστικά για Golf V εργοστασιακή;

Θέλω να πω: Είναι δυνατόν την ίδια σκούπα που προτείνουν για το Peugeot να την προτείνουν και για το Golf και για το Corolla κλπ κλπ.;

Θα έχει τα ίδια αποτελέσματα όπως αυτά μου μας έδειξε ο φίλος μας για το Peugeot;

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά μέχρι τώρα.

Ποιός θα μου απαντήσει όμως το εξής ερώτημα

Θέλω να πω: Είναι δυνατόν την ίδια σκούπα που προτείνουν για το Peugeot να την προτείνουν και για το Golf και για το Corolla κλπ κλπ.;

Θα έχει τα ίδια αποτελέσματα όπως αυτά μου μας έδειξε ο φίλος μας για το Peugeot;

AYTH THN AΠΟΡΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ.... ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Link to comment
Share on other sites

Meta apo arketo psaksimo kai meta apo to sigkritiko arthro pou mas parethese o filos :thumbsup: ego prosopika exo kataliksei sto oti apo thema filtrou toulaxiston i skoupa tis green kololei! kai amesos meta i antistixi xoani tis green i to twister me elaxisto customizing! Exei diksei kales epidoseis se diafora eidi aytokiniton. Oso gia tin K&N me apogoiteyse dioti Germany oi perisoteroi psonizon K&N gia ta VW tous :thumbsup: .

An den katafero na bro skoupa i patenta oste na balo skoupa tis Green tha mpei stante i xoani i (kata protimisi) to twister tis green me solina oste na fernei aera apekso. Dil. fantastite to Kit xoanis tis Max Flow alla me to Twister tis Green kai me arketa pio makri kai stathero solina o opios tha kataligei apo tin mia sto stomio tou twister kai apo tin alli kato stin maska koumpomeno pano stin eisagogi (deite foto). Kai des ekei exeis ena twister me analogi litourgia me aytin mias skoupas (kai isos kai kaliteres epidoseis)!!! :baby:

post-719-1112277708_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Για να ξεβιδώσω το φιλτροκούτι θα πρέπει να βγάλω το πλαστικό καπάκι της μηχανής (ξεβιδώνοντας τις αλενόβιδες) έτσι δεν είναι; Γιατί καλύπτει 2 βίδες από τις τέσσερις. Ρωτώ μήπως κάνω καμμιά βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Για να ξεβιδώσω το φιλτροκούτι θα πρέπει να βγάλω το πλαστικό καπάκι της μηχανής (ξεβιδώνοντας τις αλενόβιδες) έτσι δεν είναι; Γιατί καλύπτει 2 βίδες από τις τέσσερις. Ρωτώ μήπως κάνω καμμιά βλακεία.

πρεπει να βγαλεις το πλαστικο της μηχανης αλλιως δε γινεται.Και εγω σημερα εβαλα τη σκουπα της simota αλλα ακομα δεν το εχω δοκιμασει για να δω αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

οταβ ημουν μαμα ειδα τρομερη διαφορα με την χωανη απο το φιλτρο στον παππα κ&ν. τωρα , μετα απο 10000 χλμ πουχα το προγραμμα εβαλα ξανα τον παππα με το φιλτρο κ&ν. ταμαξι παει ΠΟΛΥ καλυτερα. τωρα πραγματικα ειδα διαφορα. πιο πολυ απο οτι ειχα δει οταν εβαλα χωανη (πριν το προγραμμα). ταμαξι παει πολυ καλυτερα ψηλα και δεν κομπιαζει πουθενα μα πουθενα. ευτυχως που εχω εξατμιση ολοκληρη και δεν χρειαζομαι το θορυβο της χωανης. τωρα πλεον σκεφτομαι λιγο το βαρελακι.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εβαλα το βαρελακι bmc cda. εκανα μια μικρη βολτιτσα, ειδα καποιες διαφορες (αρπαει το αυτοκινητο καλυτερα) αλλα δεν το δοκιμασα οπως θελω για να σας πω. θα το τραβηξω και φωτογραφια να το δειτε εγκατεστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Guest antriana_dimi

kalhmera sas mwlis ebala barekali BMC an8rakonhmata.8a h8elw na ma8w an htan swsth epilogh gia golfaki iv giati oi misoi mou lene petamena lefta kai oi alloi mish oti ekana kala.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
kalhmera sas  mwlis ebala barekali BMC an8rakonhmata.8a h8elw na ma8w an htan swsth epilogh gia golfaki iv  giati oi misoi mou lene petamena lefta kai oi alloi mish oti ekana kala.

Καλωσήρθες!

Το αν έκανες καλά η όχι αυτό θα το κρίνεις εσύ από την απόδοση του αυτοκινήτου σου. Το αν θα πήγαινε λίγο καλύτερα ή λίγο χειρότερα με σκούπα/φίλτρο δεν παίζει και τόσο σημαντικό ρόλο ή εκτός και αν κάνεις κόντρες.

Αλήθεια πόσο σου πήγε και από που το έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Guest antriana_dimi

325 eyro sthn trim sth patra.sta anoigmata kala to blepw twra 8a dei3ei.

mou ekopsan ta ftera merikoi merikoi alla egw pisteyw kalh epilogh

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι καλη επιλογη για μενα το βαρελακι. antriana_dimi ανεβασε μια φωτο για να δω πως στο εβαλαν εσενα. θα ανεβασω και εγω. την εχω τραβηξει με κινητο γιατι δεν εχω την ψηφιακη στην κρητη, και ψιλοβαριεμαι να την ανεβασω αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες στο Golfaki μου το κιτ φιλτροχοάνης 57i της Κ&Ν και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!! :blush::D:D Αρχίζοντας από το γκάζωμα του αυτοκινήτου είδα αισθητή διαφορά στο τράβηγμα 2ας και 3ης μεταξύ 3000-5000 στροφές! :thumbsup: Όσο για τον ήχο;;! Μόνο μαμάει όταν πατάω τέρμα γκάζι!!! rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ καταλαβα γιατι ο Γρηγορης(SCORPIO) καθε φορα που συναντιομαστε μου λεει για τον ηχο της σκουπας μου. Λιγο μετα τις 12 τη νυχτα ειμασταν στο parking του Do-it παρεα με το IBIZA CLUB και εδωσα στον Σπυρο το Golf για να το συγκρινει με το POLO του100ρs. Λοιπον ο ηχος που βγαζει ειδικα οταν τον ακους απο εξω ειναι εκπληκτικος. Εχω την σκουπα (SIMOTA) πανω απο ενα χρονο και ακομα εντυπωσιαζομαι καθε φορα που παταω τερμα το γκαζι. Αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ καταλαβα γιατι ο Γρηγορης(SCORPIO) καθε φορα που συναντιομαστε μου λεει για τον ηχο της σκουπας μου. Λιγο μετα τις 12 τη νυχτα ειμασταν στο parking του  Do-it  παρεα με το IBIZA CLUB και εδωσα στον Σπυρο το Golf για να το συγκρινει με το POLO του100ρs. Λοιπον ο ηχος που βγαζει ειδικα οταν τον ακους απο εξω ειναι εκπληκτικος. Εχω την σκουπα (SIMOTA) πανω απο ενα χρονο και ακομα εντυπωσιαζομαι καθε φορα που παταω τερμα το γκαζι. Αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω.

Όντως ο ήχος της σκούπας σου είναι απλά ΑΠΑΙΧΤΟΣ :thumbsup::thumbsup::D:excl::excl::excl:

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

παιδια ακουσα σημερα; οτι η σκουπα στην εθνικη πανω απο 130-140 χιλ τα φτηνει κ δεν αποδιδει γιατι εισερχεται τεραστια ποσοτητα αερα που δε κανει τιποτα κ ισα ισα κοβει

τι εχετε να πειτε για αυτο?ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοτεράστια :thumbsup:

Επειδή επι τι ευκαιρία θα ήθελα να μάθω και μερικά πράγματα. Αυτή η σκούπα θεωρείτε μεγάλη?? Δηλαδή η κανονική μεχρί που θα έπρεπε να είναι?? π.χ. η μισή???

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Χωρίς πρόγραμμα κανονικά ναι, κόβει από τελική.

εκτος απο αυτο κανει αυτο που λεω?οτι μετα τα 130 πεφτει τρελα η αποδοση κ δεν αποδιδει λογω περισσιου αερα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.