Jump to content
JDL9

Golf Gti Limited Edition

Recommended Posts

Δεν εμπιστεύομαι λάθος άτομα. Για τον ακριβώς αντίθετο λόγο έψαχνα και ρωτούσα παντού. Έννοια σου και τον τεχνικό σύμβουλο θα τον ενημερώσω. Και όσο για το κολλητάρι μου, εκείνος τουλάχιστον έδωσε κωδικούς και μου απέδειξε ότι έχει άλλα parts, δεν μου είπε 1ον άλλες μπιέλες, 2ον άλλο μπλοκ και τα λοιπά. Και όπως είδες παραδέχτηκα ότι είχα λάθος. Δεν έχω τέτοια κολλήματα. Καλημέρα.

Αυτό μου το λές, σαν να ήταν τα νούμερα που είχαν σημασία.

Το να λές "Αυτές είναι αποδείξεις!!!" είναι σαν να αποκαλέις ηλίθιους όλους εδώ μέσα που σου είπαν απλά ότι είναι διαφορετικός κινητήρας, και να στηρίζεσαι στα λεγόμενα κάποιου τυχαίου που απλά πόσταρε 2-3 νούμερα και με αυτά κατάφερε να σου προκαλέσει αυτό που δέν κατάφεραν άτομα που "γνωρίζεις" απο το "δικό σου" φόρουμ.

Και εσύ έτσι απλά τα δέχτηκες, σε κλάσματα του δευτερολέπτου, χωρίς άλλη σκέψη, και μας την "είπες" κιόλας, γιατί δέν σε "ενημερώσαμε" λεπτομερώς....

Είσαι λοιπόν ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι τα νούμερα αυτά είναι σωστά...έτσι;;Ή απλά χρειαζόσουν μιά ψευδή αίσθηση "ασφάλειας" βλέπωντας δύο-τρείς αριθμούς, την στιγμή που ΟΛΟΙ στο πόστ σου επιβεβαίωσαν αυτό που δέν ήθελες να πιστέψεις;;;

Εδώ ρε συ πίστεψες σε χρόνο DT το Αμερικανάκι σε ένα φόρουμ και έγραψες (πάλι σε χρόνο DT) ολόκληρο Τεχνικό Σύμβουλο (άσχετα άν ήταν άσχετος και ο ίδιος...)

Anyway, χαίρομαι που επιτέλους κατάλαβες αυτό που προσπαθούσαμε να σου πούμε, αλλά πιστέυω ότι βάζεις λάθος προτεραιότητες όσον αφορά το ποιόν και πόσο εύκολα εμπιστέυεσαι, καλό θα ήταν να αναθεωρήσεις, γιατί κάποια στιγμή μπορεί να παραπλανηθείς με δυσάρεστες συνέπειες.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αποδείξεις ήθελα και τις πήρα. Δεν μου αρκούν πράγματα τα οποία μου λέει κάποιος επειδή τα άκουσε ή του τα λέει η κοινή λογική του. Αν κάποιος είναι σίγουρος, ας παραθέτει τα λινκ να μαθαίνουν και οι άλλοι. Και ας μην είναι σωστά τα νούμερα, τουλάχιστον να εμφανίσει στοιχεία που τεκμηριώνουν τα λεγόμενα του. Για μένα το θέμα τελειώνει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι μ@λ@κες οι Γερμανοί και να εξέλιξαν ένα νέο μοτέρ για ένα αυτοκίνητο 1500 κομματιών; Και κάποιος που ξέρει, ας μας πει ποιες ήταν οι διαφορές του επετιακού των 25 ετών με το απλό. Τώρα γιατί να αλλάξει κάτι; Μια κομπίνα του προμόσιον είναι.

gia to 25th anniversary να πω οτι ειχε σαν stadart recaro,ηλιοροφη,18αρα ζαντα,σποιλερ διαφορετικα(οχι απλα βαμμενα)κ μηχανικα τουλ αυτα π ξερω ειναι την τουρμπινα κο3s κ προγραμμα.

κ εφοσον το 30αρη βγαινει 37χιλ με ξενον,ηλιοροφη σιγουρα με κλειστα τα ματια θα επερνα s3 mias κ ολα αυτα τα εχει stadart+quatro+20-25αλογα διαφορα+ποιοτητα audi.

ισως να βαλουμε στην κουβεντα κ το leon cupra r...30xil 240hp quatro

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

gia to 25th anniversary να πω οτι ειχε σαν stadart recaro,ηλιοροφη,18αρα ζαντα,σποιλερ διαφορετικα(οχι απλα βαμμενα)κ μηχανικα τουλ αυτα π ξερω ειναι την τουρμπινα κο3s οπως του s3 κ προγραμμα.

κ εφοσον το 30αρη βγαινει 37χιλ με ξενον,ηλιοροφη σιγουρα με κλειστα τα ματια θα επερνα s3 mias κ ολα αυτα τα εχει stadart+quatro+20-25αλογα διαφορα+ποιοτητα audi.

ισως να βαλουμε στην κουβεντα κ το leon cupra r...30xil 240hp quatro

Το είδα και το S3 φίλε μου και μπορώ να σου πω πως με ηλιοροφή, μεταλλικό και 2-3 εξτρα παραπάνω, αγγίζει τα 45.000¤. Τα χρήματα του το επετειακό τα αξίζει και με το παραπάνω. ¶σε που το S3 δεν έχει και τους χώρους του Golf. Χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως τα 37 δεν είναι πολλά...

Link to comment
Share on other sites

gia to 25th anniversary να πω οτι ειχε σαν stadart recaro,ηλιοροφη,18αρα ζαντα,σποιλερ διαφορετικα(οχι απλα βαμμενα)κ μηχανικα τουλ αυτα π ξερω ειναι την τουρμπινα κο3s οπως του s3 κ προγραμμα.

κ εφοσον το 30αρη βγαινει 37χιλ με ξενον,ηλιοροφη σιγουρα με κλειστα τα ματια θα επερνα s3 mias κ ολα αυτα τα εχει stadart+quatro+20-25αλογα διαφορα+ποιοτητα audi.

ισως να βαλουμε στην κουβεντα κ το leon cupra r...30xil 240hp quatro

Τα Golf MK4 GTi 25 Jahre δεν είχαν κάμια διαφορά στα μηχανικά τους μέρη από τα απλά GTi 180ps. Είχαν όλα κωδικό κινητήρα AUQ και η τουρπίνα τους είναι ΚΚΚΟ3s καμιά σχέση με του S3 που είναι ΚΚΚ04-023 με εντελώς διαφορετικά χαρακτηριστικά. Σύμφωνα με τις πληροφορίες σας το GTi Edition 30 είναι μια καλή αγορά λόγω των ενισχυμένων μηχανικών του μερών. Το θέμα είναι αν και πόσα αμάξια θα έρθουν Ελλάδα για να έχει νόημα αυτή η συζήτηση. Αυτά από μένα. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
+1

Αλλά το κακό είναι ότι κάποια θα βγούν στον δρόμο....και θα είναι και πειραγμένα....... :D

Και καλά θα κάνουν, όπλο είναι το αμάξι, από ομορφιά δεν μας πέφτει και λόγος αλλά ρε γαμώτο, αυτό το εσωτερικό, εκτός της άθλιας κατ'εμέ ποιότητάς του, σου δημιουργεί μια κλειστοφοβία ανεπανάλληπτη.

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο και λακωνικο review του επετειακου GTI απο το αγγλικο περιοδικο Car. Εχει και φωτογραφιες...Ειναι 7-8 σχολια χωρισμενα σε αντιστοιχες σελιδες - πατηστε το next στα δεξια για να τις δειτε ολες.

GTI 30 Edition LINK

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κουκλαρα το αμαξι και η τιμη του καθολου

απαγορευτικη.........

Geopan μη μασας ρε man ....

Edited by G.P.
Link to comment
Share on other sites

Με χαλανε ομως οι ζαντες..........

Δεν ειχε κανενα αλλο σχεδιο να βαλουν!!!

Οι μαμα Gti (200 hp) ειναι πολυ ανωτερες!!

Περι ορεξεως βεβαιως βεβαιως.....................

Link to comment
Share on other sites

gia to 25th anniversary να πω οτι ειχε σαν stadart recaro,ηλιοροφη,18αρα ζαντα,σποιλερ διαφορετικα(οχι απλα βαμμενα)κ μηχανικα τουλ αυτα π ξερω ειναι την τουρμπινα κο3s οπως του s3 κ προγραμμα.

k04 φοραει το s3 sorry ασχετο χωρις να ειναι καποιο ειρωνικο σχολιο κλπ...απλα μια διευκρινηση εκανα... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

οντως γιατρε ...ετσι ειναι δυστυχως...χεστηκαμε στo golf V. σε λιγο θα βγαλουνε και επετειακό της Παρις Χιλτον με ροζ ζαντες και μονη μπουκα στη μέση αλλα ΠΑΡΙΣ!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το Golfaki, αλλά με χαλάει πολύ η ζάντα, η μαυρη είναι σαφώς καλύτερη,

αλλά αντικειμενικα ειναι πολύ καλύτερη η ζαντα του απλού GTI.

ΑΠΛΟ GTI, που μας έφτασε η VW να λέμε και το GTI """""ΑΠΛΟ"""".

new_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.