Jump to content
ΜΙΧΑΛΗΣ

Turbo Timer σε Golf Gt

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ TURBO TIMER ΣΤΟ GOLF GT ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ(ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ). ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΕΙΛΛΗΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ TURBO TIMERS ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΒΑΛΩ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Α ) FULL AUTO TURBO TIMER της GREDDY

B ) TURBO TIMER APEXI

ΕΜΦΑΝIΣΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΣ GREDDY.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣH

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

post-4803-1170111441_thumb.jpg

post-4803-1170111451_thumb.jpg

Edited by MIXOSGOLFGT
Link to comment
Share on other sites

Στην πραξη θα σου κανουν την ιδια δουλεια.

Αυτο της Greddy εχει και την δυνατοτητα καποιων μετρησεων επιδοσεων.

Το αλλο της apexi ομως ειναι απλο,εχει επισης λειτουργια halmeter και βολτομετρου και ειναι αρκετα μικρο σε μεγεθος.

Αποφασισε περισοοτερο με το ποιο σου αρεσει πιο πολυ και επισης αναλογα με το που θελεις να το βαλεις,δηλαδη σε ποιο σημειο της καμπινας.

Αν παει στο κλασικο σημειο πανω απο το διακοπτη των φωτων τοτε παρε το apexi.

Αν σκεφτεσαι να μπει σε καμια θηκη,παρε το greddy.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ TURBO TIMER ΣΤΟ GOLF GT ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ(ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ). ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΕΙΛΛΗΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ TURBO TIMERS ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΒΑΛΩ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Α ) FULL AUTO TURBO TIMER της GREDDY

B ) TURBO TIMER APEXI

ΕΜΦΑΝIΣΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΣ GREDDY.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣH

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Απο τιμες; Και σε πιό σημείο θα τα βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ TURBO TIMER ΣΤΟ GOLF GT ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ(ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ). ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΕΙΛΛΗΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ TURBO TIMERS ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΒΑΛΩ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Α ) FULL AUTO TURBO TIMER της GREDDY

B ) TURBO TIMER APEXI

ΕΜΦΑΝIΣΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΣ GREDDY.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣH

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αν και ο TSI εχει συστημα που κρυωνει τον κινητηρα χωρις να χρειαζεται να περιμενεις, το ειχαν γραψει οι 4 τροχοι σε ενα τευχος που δοκιμασαν το GT, κανα μισαλεπτο ειναι αρκετο. Εσεις ποσο το αφηνεται??

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι turbo timer μονος μου, το αφηνω ενα λεπτο στο ρελαντι και γεια σας (αφου κανω τα τελευταια χιλιομετρα στο χαλαρο)

Link to comment
Share on other sites

Xρειαζεται παντα κρυωμα? π.χ μετα απο μια χαλαρη οδηγηση μεσα στην πολη χρειαζεται και παλι? Και ποιος ειναι ο ενδεδειγμενος χρονος? Κανα λεπτο ισως?

Link to comment
Share on other sites

Όταν παρέλαβα το αυτοκίνητο από την αντιπροσωπεία ρώτησα συγκεκριμένα αυτή την ερώτηση......

Μου είπαν ότι αν το αυτοκίνητο κινήται ΜΕΣΑ στην πόλη στην οποία (θεωρητικά) δεν παράγει μεγάλο φορτία δεν χρειάζεται καθόλου να περιμένουμε. Το σβήνουμε άμεσα.

Αν το αυτοκίνητο κινήται ΕΚΤΟΣ πόλης όπου ανεβαίνουν οι στροφές και δουλεύει συνέχεια το τούρμπο απλά αφήνουμε το αυτοκίνητο αναμένο μέχρι να το ξεφορτώσουμε και μετά το σβήνουμε (δλδ περίπου 3-5 λεπτα).

ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΘΕΛΕΙ 1 ΛΕΠΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν παρέλαβα το αυτοκίνητο από την αντιπροσωπεία ρώτησα συγκεκριμένα αυτή την ερώτηση......

Μου είπαν ότι αν το αυτοκίνητο κινήται ΜΕΣΑ στην πόλη στην οποία (θεωρητικά) δεν παράγει μεγάλο φορτία δεν χρειάζεται καθόλου να περιμένουμε. Το σβήνουμε άμεσα.

Αν το αυτοκίνητο κινήται ΕΚΤΟΣ πόλης όπου ανεβαίνουν οι στροφές και δουλεύει συνέχεια το τούρμπο απλά αφήνουμε το αυτοκίνητο αναμένο μέχρι να το ξεφορτώσουμε και μετά το σβήνουμε (δλδ περίπου 3-5 λεπτα).

ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΘΕΛΕΙ 1 ΛΕΠΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!!!

Οταν κινείσαι στην πόλη με χαλαρό γκάζι (και μέχρι 3000 στροφες) δεν χρείαζεται ούτε κρύωμα ούτε ζέσταμα ούτε εντριβές ούτε βεντούζες.

Αν έχεις σκοπό να το σκίσεις άφησε το να ζεσταθεί καλά, με φυσιολογικές θερμοκρασίες νερού και θερμοκρασία λαδιού πάνω απο 60. Για κρύωμα απλώς κάνε τα τελευταία 2 χιλιόμετρα με λίγες στροφές. Εγω αυτό έκανα σε όσα αυτοκίνητα με turbo είχα μέχρι τώρα και δεν πάθανε ποτέ τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κινείσαι στην πόλη με χαλαρό γκάζι (και μέχρι 3000 στροφες) δεν χρείαζεται ούτε κρύωμα ούτε ζέσταμα ούτε εντριβές ούτε βεντούζες.

Αν έχεις σκοπό να το σκίσεις άφησε το να ζεσταθεί καλά, με φυσιολογικές θερμοκρασίες νερού και θερμοκρασία λαδιού πάνω απο 60. Για κρύωμα απλώς κάνε τα τελευταία 2 χιλιόμετρα με λίγες στροφές. Εγω αυτό έκανα σε όσα αυτοκίνητα με turbo είχα μέχρι τώρα και δεν πάθανε ποτέ τίποτα.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ KAI ΕΓΩ ΤΗΣ GREDDY ΟΠΩΣ Ο ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΟΣ. ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ TURBO TIMER ΣΤΟ GOLF GT ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ(ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ). ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΕΙΛΛΗΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ TURBO TIMERS ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΒΑΛΩ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Α ) FULL AUTO TURBO TIMER της GREDDY

B ) TURBO TIMER APEXI

ΕΜΦΑΝIΣΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΣ GREDDY.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣH

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Από τιμές δε μας είπες τελικά? :wub::wub:

Link to comment
Share on other sites

Της Greddy ειχε 99 οταν το ειχα παρει, και 89 εχει τωρα. Βγαινει σε δυο χρωματα μαυρο και ασημι. Εγω Μike το εχω βαλει κατω απο το clima, κολλητα απο την πανω του μερια...Αν θελεις φωτο πες μου φιλε μου.

Και για εγκατασταση, επειδη δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα, πες μου να σε στειλω σε εναν που ξερει, και εβαλε και το δικο μου...Για να παρεις και ταχυτητες ,και ολες τις ενδιεξεις που εχει διαθεσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Της Greddy ειχε 99 οταν το ειχα παρει, και 89 εχει τωρα. Βγαινει σε δυο χρωματα μαυρο και ασημι. Εγω Μike το εχω βαλει κατω απο το clima, κολλητα απο την πανω του μερια...Αν θελεις φωτο πες μου φιλε μου.

Και για εγκατασταση, επειδη δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα, πες μου να σε στειλω σε εναν που ξερει, και εβαλε και το δικο μου...Για να παρεις και ταχυτητες ,και ολες τις ενδιεξεις που εχει διαθεσιμες.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DOC ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ..

ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΑΝ.. ΔΥΟ ΧΡΩΜΑΤΑ Ε ? ΜΜΜ... ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ..

ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΕΙΔΙΚΑ..

ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ..

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DOC ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ..

ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΑΝ.. ΔΥΟ ΧΡΩΜΑΤΑ Ε ? ΜΜΜ... ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ..

ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΕΙΔΙΚΑ..

ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ..

Ναι κατεβασε καμια φωτο..μιχο εχεισ πμ..

Link to comment
Share on other sites

Για να το προμηθευτεις, θα μας στην ΑΜΤ επισημο εισαγωγεα της GReddy για την Ελλαδα. Μιλησε με τα παιδια εκει, και αν μιλησεις με την κοπελα, πες απο τον Μιχαλη με το γκρι το Golf GT με τα GREddy. Θα καταλαβει. Ισως ετσι σου κανουν και μια καλυτερη τιμη. Να το προτιμησεις μαυρο ειναι η γνωμη μου, ταιριαζει πολυ σε σχεση με το ασημι που ειναι ακυρο για το GT που ειναι μαυρο το εσωτερικο του.

To τηλ τους ειναι 210-2316257 αν θυμαμαι καλα. Στους Αγ. Αναργυρους βρισκεται το μαγαζι.

Edited by -Doctor-
Link to comment
Share on other sites

Για να το προμηθευτεις, θα μας στην ΑΜΤ επισημο εισαγωγεα της GReddy για την Ελλαδα. Μιλησε με τα παιδια εκει, και αν μιλησεις με την κοπελα, πες απο τον Μιχαλη με το γκρι το Golf GT με τα GREddy. Θα καταλαβει. Ισως ετσι σου κανουν και μια καλυτερη τιμη. Να το προτιμησεις μαυρο ειναι η γνωμη μου, ταιριαζει πολυ σε σχεση με το ασημι που ειναι ακυρο για το GT που ειναι μαυρο το εσωτερικο του.

To τηλ τους ειναι 210-2316257 αν θυμαμαι καλα. Στους Αγ. Αναργυρους βρισκεται το μαγαζι.

Μιχο ψηνομαι κ γω να το βαλλω..παμε μαζι για καλυτερη τιμη??

Link to comment
Share on other sites

Μιχο ψηνομαι κ γω να το βαλλω..παμε μαζι για καλυτερη τιμη??

ναι ρε παμε αν ειναι..

γουστάρω..

Link to comment
Share on other sites

Μιχο ψηνομαι κ γω να το βαλλω..παμε μαζι για καλυτερη τιμη??

Σου έστειλα pm αν είναι δες το και περιμενω να με ειδοποιήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι ηδη ειναι πολυ χαμηλη η τιμη. Οταν τα παρετε, μου λετε να σας στειλω που θα τα βαλετε.

Γιατρε αυριο θα παμε να παρουμε τα οργανακια..που να παμε να τα βαλλουμε??

Link to comment
Share on other sites

Πειτε απο εμενα, τον Μιχαλη τον γιατρο με το GT, μπας και παιξει και καμια καλυτερη τιμουλα. Στειλε μου pm και θα σου πω Γιωργαρε

doctor καλημέρα. μάθαμε που θα πάμε να τα τοποθετήσουμε ή θα μας πείς ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.