Jump to content
Guest Stoilas

Polo 9n 2.1l 5v Turbo 600ps

Recommended Posts

Guest Stoilas

Ποιός το χέζει τον 20VT? Εγώ λέω να πεταχτούμε μέχρι Γερμανία και να βάλουμε αυτό το μοτεράκι, τί λέτε πολάκηδες???

510pw.jpg

mg62180ku.jpg

mg62142ow.jpg

522yg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ω παναγια μου!!!ειναι μακραν το καλυτερο δυνατοτερο κ ομορφοτερο πολακι που εχω δει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τρελό φούσκωμα των θόλων χωρίς όμως και τα φτερά να ακολουθούν την ίδια γραμμή δε μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω. thumbsdown.gif από μένα για το look screwy.gifbanghead.gifsly.gif

Link to comment
Share on other sites

1)Το "φούσκωμα" των θώλων ΔΕΝ είναι απλά θέμα design όπως αναφέρθηκε αλλά έχει κατά ΠΟΛΥ περισσότερο "λεειτουργική" χρειά και έχει να κάνει με το κόψιμο και προέκταση των θόλων για να χωρέσουν οι ΤΕΡΑΤΩΔΕΙΣ ζάντες....

2)Το "μισό" όπως ΑΚΡΙΒΩΣ είπες είναι απο ανθρακόνημα, και αυτό πάλι έχει βαθύτερη σκέψη, καθός με τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ κινητήρα έχει μετατοπιστεί το βάρος όλο μπροστά, και κατα συνέπεια ο μόνος τρόπος για να "ζυγιστεί" στα ίσια το αμάξι είναι να φύγει βάρος απο το αμάξωμα μπροστά....

Δέν είναι τα πάντα design...Έχουν πολύ σκέψη απο πίσω όπως καταλαβαίνετε....

Edited by PoloRS
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο το polaki! 600 άλογα είπατε??? Πάμε για μετατροπή και να αφήσουμε τον S3 κινητήρα???

Link to comment
Share on other sites

α κι εγώ νόμιζα στην αρχή ότι το topic αναφερόταν στο δικό μου polo!!!

αλλά μετά πρόσεξα ότι έλεγε 9Ν και όχι 6Ν2! tongue.giftongue.giftongue.gif

Εδώ μιλάμε για εδάφους - εδάφους!!!!

όπως λέμε μονάχους μονάχους??? tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Και όπως θα προσέξατε φυσικά και αυτό το τούμπανο είναι στο σωστό χρώμα!!!

αυτό ολόσωστο!!! πραγματικά το πιο όμορφο χρώμα για polo!! μακάρι και το δικό μου να ήταν blue electric!!! αλλά το πήρα μεταχειρισμένο και δεν είχα επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

1)Το "φούσκωμα" των θώλων ΔΕΝ είναι απλά θέμα design όπως αναφέρθηκε αλλά έχει κατά ΠΟΛΥ περισσότερο "λεειτουργική" χρειά και έχει να κάνει με το κόψιμο και προέκταση των θόλων για να χωρέσουν οι ΤΕΡΑΤΩΔΕΙΣ ζάντες....

2)Το "μισό" όπως ΑΚΡΙΒΩΣ είπες είναι απο ανθρακόνημα, και αυτό πάλι έχει βαθύτερη σκέψη, καθός με τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ κινητήρα έχει μετατοπιστεί το βάρος όλο μπροστά, και κατα συνέπεια ο μόνος τρόπος για να "ζυγιστεί" στα ίσια το αμάξι είναι να φύγει βάρος απο το αμάξωμα μπροστά....

Δέν είναι τα πάντα design...Έχουν πολύ σκέψη απο πίσω όπως καταλαβαίνετε....

Paidia apoti blepo i sygkekrimeni skoupa einai Aftermarket "NONAME" me apotelesma na min einai simbati afou ta watt tis kai i dynami tis einai agnosta.Apotelesma profanos na kanei kilies stin ropi se kapoio fasma ton strofon pithanon stis ipsiles apo adynamia tis logo xamilon watt (kato apo 1200) tongue.gif

Perastika ;)

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΑΧ ΑΧ! Πότε θα γίνει και το δικό μου έτσι! Ειδικά αυτά τα φουσκωμένα φτερά με τρελλαίνουν!!! Πρέπει να τα βάλω επειγώντος!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Η πρώτη αναφορά πριν απο μερικούς μήνες ήταν για 600 άλογα. Βέβαια με αυτό το μοτέρ και έχοντας στο μυαλό το 4άρι που έχει φτιάξει η εν λόγω εταιρεία, τα 900 δεν είναι ακατόρθωτο νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Το polaki αυτό είναι standar 900 άλογα, το γράφει και στο site του Dahlback και στο vwvortex! Τώρα για δείτε μερικές καινούριες photo:

Gatebil_Rudskogen_09_07_2005_227.sized.jpg

Και όποιος θέλει Video με το Polo ας κατεβάσει αυτό εδώ:

Polo 900ps Video

Προσοχή είναι 213MB!!!

Edited by Polakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.