Jump to content
tribal

ΟΡΓΑΝΑΚΙΑ ΚΩΛΟΝΑΣ

Recommended Posts

θελει κανεις αλλος να παρει defi???

νεοκλη??

http://cgi.ebay.co.uk/DEFI-BF-AMBER-RED-TU...1QQcmdZViewItem

146.317 EUR

http://cgi.ebay.co.uk/DEFI-BF-CONTROL-UNIT...1QQcmdZViewItem

73.8977 EUR

τα μεταφορικα αντε να ειναι 50 Ε το πολυ

270 Ε δηλαδη πανω κατω

το κακό ειναι ότι εχει μονο ασπρο και κοκκινο στο εξωτερικο..

daisy_chain_bf.gif

ignon.gif

DefiOnOff.jpg

δειτε και εδω πως ανάβει

http://www.defi-shop.com/product/bf/bf_top.html

ετοιμος ειμαι να πάρω το ασπρο....

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη βαση την βρηκα στην osir και πουλαει και τα defi ξεχωριστα, μαλιστα στο site λεει οτι μπορει να χρησιμοποιηθει και το τασακι (για οσους καπνιζουν)

post-4062-1166059081_thumb.jpg

post-4062-1166059380_thumb.jpg

post-4062-1166059478_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη βαση την βρηκα στην osir και πουλαει και τα defi ξεχωριστα, μαλιστα στο site λεει οτι μπορει να χρησιμοποιηθει και το τασακι (για οσους καπνιζουν)
Ωραία φαίνονται. Δώσε link!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνονται. Δώσε link!

www.osirdesign.com ειναι η σελιδα sto interior. H βαση ειναι ανθρακονημα και ειναι λιγο ακριβη(200$) αλλα τα δυο οργανα(πιεση κ θερμοκρασια λαδιου) μαζι με το μηχανημα ελεγχου τα δινει 500$ αρλετα καλη τιμη για defi.

Link to comment
Share on other sites

η βασουλα πιστευω δεν ειναι και πολυ βολικη εκει κατω

+1

Φαντασου να τουρμπιζεις και να κοιτας την πιεση εκει κατω!!χαχαχα θα γινεις οικοπεδουχος πριν καν το καταλαβεις!

Link to comment
Share on other sites

+1

Φαντασου να τουρμπιζεις και να κοιτας την πιεση εκει κατω!!χαχαχα θα γινεις οικοπεδουχος πριν καν το καταλαβεις!

Οντως σωστη η παρατηρηση, θα βγαλω το τασακι και θα το βαλω πανω στο τιμονι γιατι εκει κατω που το εχει βαλει η VW καθε τσιγαρο κ οικοπεδο tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

20060722bat2.th.jpg

τα βρηκα και σε μπλε τα defi

εγω το παρηγγειλα 260 Ε το οργανακι και το controller μαζι με μεταφορικα

Όταν είδα τη φωτογραφία , έμεινα κάπως έτσι... :baby:

worthy.gifhearts.gifworthy.gifhearts.gifworthy.gif

Απλά μαμάει... :D

Όμως έχω κάποιες απορίες...

1.Σε εκεινη τη θέση δέν κλείνεις τον αεραγωγό του κλιματισμου για το παρμπριζ ?

2.Πες , ολα καλα τα πήρες.Μετά ποιος σου κάνει την εγκατάσταση?

3.Πας για service στην αντιπροσωπεια , μπαινει μεσα ο μάστορας και βλέπει μεσα ότι δεν έχει δει μέχρι σημερα...! Δέν υπάρχει περίπτωση να σου πεί , οτι ξερω γω το'χεις πειράξει κ μα , μού , κ είσαι εκτός εγγύησης και αντε arrivederci τώρα ???

Link to comment
Share on other sites

Και ξέρεις τι θα του πεις?

Θα μου κλάσεις μια μαντρα μαστρο @@ρα...

Τι λετε μωρε , επειδη έβαλε ενα όργανο θα τον βγάλει απο την εγγυηση?

Εδω στο παζαρόπουλο τους πας οτι όργανο, απο turbotimer μέχρι μπαρόμερομετρο,πιεση λαδιου και στα βάζει αυτος...

Και αμα πες αμα του το πει , θα πει οκ , θα παει σπιτι θα το βγάλει και θα ξαναπαει πισω...

Link to comment
Share on other sites

Και ξέρεις τι θα του πεις?

Θα μου κλάσεις μια μαντρα μαστρο @@ρα...

Τι λετε μωρε , επειδη έβαλε ενα όργανο θα τον βγάλει απο την εγγυηση?

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε golf gti mk5 η τοποθέτηση μπαρόμετρου δεν γίνεται με πατέντα μιας και απο οτι μου είπαν και έχω δει και ο ίδιος(ομολογώ όχι πολυ διεξοδικά) δεν έχει έξοδο υποπίεσης οπότε πρέπει να τρυπήσουμε για να συνδεθεί το όργανο...Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει μιας και εγώ ψήνομαι άγρια για το μπαρόμετρο της Apexi!!!

Link to comment
Share on other sites

μου είπε ο θεοδωρίδης ότι για να μετράει σωστά θερμοκρασία λαδιού πρέπει να μπει οπωσδήποτε στο κάρτερ ο αισθητήρας γιατί αλλού θα δείχνει λάθος :thumbsup:

έψαξα στο νετ και ρώτησα και αλλού και λένε να μπει στην τάπα που βγάζεις τα λάδια από το κάρτερ..

ο θεοδωρίδης λέει πάλι να μη μπει στην τάπα γιατί θα την κάνει πολύ αδύναμη και μπορεί να ραγίσει οπότε η μόνη λύση είναι τρύπα στο κάρτερ (πράγμα το οποίο δεν είμαι και πολύ διατεθημένος να κάνω!!!)

:thumbsup: - ορισμενα οργανα ερχονται σετ με την ταπα τους και την καλωδιωση αλλα αν και τεχνικα σωστο δεν το προτιμουν σημερα,ειναι πατεντα που καποτε ειχαν μερικα ιταλικα αγωνιαρικα αυτοκινητα απ΄την μανα τους- αν παρεις σημα με Ταϋ εκει που παιρνεις την πιεση η ενδειξη δεν θα ειναι η 100% σωστη αλλα μια ιδεα την εχεις παντως του τι κανει το λαδι σου (!)

Link to comment
Share on other sites

Κοβεις το σωληνακι που παει στην εισαγωγη (περιπου 1μμ) και βαζεις Τ. Μετα περνας απο το firewall και φτανεισ μεσα. Ρευμα περνεισ απο τον διακοπτη φωτων.

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=583081

Edited by meltemie
Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη οργανο για την πιεση λαδιου...για θερμοκρασια λαδιου το οργανακι εχει αλλη φουσκα? η περνω σημα απο την ιδια?...

δε χωραει αλλη φουσκα εμενα εκει με διακλαδωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

άλλο αισθητήρα θέλει η θερμοκρασία..

να ξέρεις πάντως ότι αν τον αισθητήρα θερμοκρασίας λαδιού δεν το βάλεις στο κάρτερ θα δείχνει πολύ χαμηλότερη θερμοκρασία από όσο πρέπει και εκτός αυτού αν βγεις στην εθνική και τρέχεις θα μηδενίζει το όργανο! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

και πως μπαινει ο αισθητηρας και που?...π.χ. για πιεση λαδιου χρειαστηκε να κανω σε μηχανουργιο προεκταση μιας ταπας λαδιου πανω στην οποια εβαλα τη φουσκα...πανω απο το φιλτρο λαδιου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.