Jump to content
Μαρινος-TSI

ΗΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΕΣ ΣΕ Tsi

Recommended Posts

Παιδια εχω το TSI SPORTLINE 5D με το rcd300 πανω και οπως καταλαβενετε δεν εχει ηχεια πισω στις πορτες αλλα εχει ομως θηκες για να βαλω.Τι πρωτεινετε να βαλω?Επισης δεν παιζει mp3.Μπορω να κανω κατι για να παιζει?Παρακαλω ριξτε τα φωτα σας B) Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε , μια λύση ειναι να βγάλεις το rcd300 και να βάλεις κάποιο αλλο πχ Sony , JVC , PIONEER ετc και να καλύψεις με ενα καλυμα το 2 din όμως οπως θα σου πούνε πολλά άτομα απο εδω μέσα ετσι θα χαλάσει η αντίθεση με τον όλο χώρο του αυτοκινήτου ,

Τωρα για τα πισω ηχεια θα τα παίξεις με την πηγη ετσι?οποτε δεν χρειάζεσαι κατι πολυ ακριβό !Αποψη μου ειναι να βάλεις τα μπροστά ηχεια πισω και τα καινούρια μπροστα!πες μας ποσα λευτα δινεις και πως θες να παίξεις τα ηχεία

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν εχω προβλημα να δωσω 150-200Ε για τα ηχεια,το προβλημα ειναι να γινει σωστη δουλεια και να μην μου κανουν καμια μ@λ@κια στο αμαξι.Τωρα οσο αφορα το rcd300 δεν το βγαζω γαιτι μολις να δω να αρχισουν τα ξυλοματα απο τωρα στο αμαξι θα μου ερθει εγκεφαλικο. :D Αλλη λυση δεν υπαρχει?Για το ipod που λετε?

Link to comment
Share on other sites

όποτε πας σε λύση ipod που προαναφέρθηκε , εγω είχα κανει κατι παρόμοιο και εβαζα το psp αλλα δεν βολεύει και πολύ !

αφου δεν σε νοιάζουν τα ευρω κοίταξε για peerless D6 να το βάλεις μπροστά και βαλε τα μπροστά πίσω

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά!έχω παραγγείλει την καλωδίωση για το ipod και σε μια βδομαδουλα πιστεύω όλα να είναι οκ!

κλειδώνει στο ντουλαπάκι και το ελέγχεις από το εργοστασιακό και με με 2 ή 4 giga τέρμα τα δισκάκια!

μόλις ερθει από γερμανία (δεν υπήρχε ελλάδα),και το συνδέσω θα στείλω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Ναι το έχω παραγγείλει από αντιπροσωπεία γυρω στα 120Ε!

Η καλωδίωση βγαίνει από την Blaupunt σε συνεργασια με την vw και καλύπτει και το rcd300!

Σκεφτομαι να τοποθετήσω και υποβραχιόνιο αλλά δεν ξέρω αν συνδέεται με τον κλιματισμό και αν σου δίνεται

η δυνατότητα να το ψύξεις όπως και το ντουλαπάκι του συνοδηγού!

Γιατί αν ισχύει θα πρτιμούσα το υποβραχιόνιο άδειο για το καλοκαιράκι ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την τοποθετηση πισω ηχειων (στις πορτες) στο tsi.

Απο οτι εχω διαβασει θελει καλοδιωση απο τις πορτες στην φυσα του rcd300.H φυσα αυτη σε ποιο σημειο βρισκεται?

Γνωριζει καννενας την διαδικασια για το ξυλωμα για την τοποθετηση?

Και μια ακομα διευκρινηση.Πισω εχει θεση μονο για το 6,5'' ηχειο, η και για tweeter?

Link to comment
Share on other sites

Η φίσσα βρίσκεται ακριβώς πίσω από το RCD 300. α)αφαίρεση ταπετσαρίας, β)ελαφρύ τράβηγμα προς τα έξω του πλαστικού καλύμματος των κολώνας,γ)αφαίρεση του πλαστικού καλύμματος του rcd και του ιδίου του rcd,δ)τοποθέτηση ηχείων και ε)καλωδίωση. Στο Passat έχει ξεχωριστή θέση για το tweeter και αλλάζει κομπλέ με το χερούλι ανοίγματος της πόρτας για το golf όμως δεν είμαι σίγουρος.Καλό θα ήταν να ψάξεις στο how to μήπως υπάρχει σχετικό τόπικ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.