Jump to content
agka8l

θα βάζατε κινέζικο ?

Recommended Posts

Γεια χαρα θελω να βάλω συναγερμό στο Bora μου αλλά δεν ξερω να βάλω εναν απλό απο εδω χανια με 200-250 η να πάρω κανεναν κινέζικο με pager με 100-150ευρώ και να δοσω κανα 50-80 για εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

:( - οτι πληρωνεις παιρνεις ,δωσε 200-300 να βαλεις εναν ας πουμε καλο βαλε και καμια κλειδαρια τιμονιου και λεβιε και ο Θεος βοηθος,να βαλεις κινεζικο γιατι ? να σου καει μετα απο λιγο,να σου κανει ζημια στο κυκλωμα ή να μπλοκαρει και να τρεχεις να πληρωνεις ξανα ?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι με αυτα που ακουμε καθημερινα για τα κινεζικα καλο θα ναι να το ξανασκεφτεις....σιδερα καιγονται...σκουπες ανατιναζονται....μην ακουσουμε κανα νεο για καψιμο αυτοκινητου την ανασταση εξαιτιας του συναγερμου.... tongue.giftongue.giftongue.gif καλυτερα κατι ποιοτικο κι ας ειναι 100 ευρω ακριβοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα θελω να βάλω συναγερμό στο Bora μου αλλά δεν ξερω να βάλω εναν απλό απο εδω χανια με 200-250 η να πάρω κανεναν κινέζικο με pager με 100-150ευρώ και να δοσω κανα 50-80 για εγκατάσταση?

Δες τον Elser 3125 με τηλεειδοποίηση. Τον αγοράζεις από Αθήνα 220 και δίνεις εδώ στα Χανιά σε συνεργάτη της Elser άλλα 90 για εγκατάσταση. Αυτό σκέφτομαι να κάνω εγώ σε Golf V.

Βέβαια ψάχνω και για τον 8470 με εκκίνηση και turbo timer στα 380 + εγκατάσταση , αλλά με αυτά που μαθαίνω δε το βλέπω.

Ρωτάω πωλητή στη Θεσσαλονίκη αν χρειάζεται έξτρα πλακέτα παράκαμψης immobiliser για να λειτουργήσει η απομακρυσμένη εκκίνηση και πόσο κάνει.

Παραθέτω την απάντηση που πήρα :

"ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟ IMMOBILISER. Ο ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΟΛΛΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΑΠΤΗ ΜΕΣΑ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΛΑΚΕΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ IMMOBILISER, ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΟΥΤΕ Η ΙΔΙΑ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ELSER ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΛΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΤΟ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΜΙΚΡΗ ΙΣΧΥ."

:huh: Κουφάθηκα.Δηλαδή σπάει το τζάμι ο κλέφτης και του έχουμε και το κλειδάκι κολλημένο.Ωραία πατέντα.

Καλά και το όνομα Elser βέβαια δε μου ακούγεται καλά αφού δε βρίσκω τίποτα στο google παρά μόνο το ελληνικό site που δουλεύουν τα μισά... Μας γράφει κιόλας Engineer in the Usa. Μάλλον Engineered θέλουν να πουν.Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - εδω πληροφοριες απο το εξωτερικο για Elser συναγερμους αυτοκινητων αλλα και λιστα με αλλους: www.usrentacarservice.info/car-alarms-elser/sitemap.php

www.investinthemarket.com/car-alarms/car-alarms-mo.php

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - εδω πληροφοριες απο το εξωτερικο για Elser συναγερμους αυτοκινητων αλλα και λιστα με αλλους: www.usrentacarservice.info/car-alarms-elser/sitemap.php

www.investinthemarket.com/car-alarms/car-alarms-mo.php

¶κυρα τα links σου. Δε βλέπω πληροφορίες παρα μόνο κάποια Links σε Έλληνες πωλητές.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου συντοπίτη :rolleyes: και ποιος ειναι λοιπον ο επισημος της ELSER στα Χανια?εχω την εντυπωση πως ειναι αυτος που ειναι οπως πας προς μουρνιες αριστερα διπλα σε ενα βενζιναδικο SHELL

Link to comment
Share on other sites

γεια σου συντοπίτη :rolleyes: και ποιος ειναι λοιπον ο επισημος της ELSER στα Χανια?εχω την εντυπωση πως ειναι αυτος που ειναι οπως πας προς μουρνιες αριστερα διπλα σε ενα βενζιναδικο SHELL

Πήρα στην Elser Αθήνα και μου είπαν για τον Μουντσάκη, Ζυμβρακάκηδων 77 αμέσως μετά την Μάρκου Μπότσαρη αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην Elser Αθήνα και μου είπαν για τον Μουντσάκη, Ζυμβρακάκηδων 77 αμέσως μετά την Μάρκου Μπότσαρη αν θυμάμαι καλά.

πω το ηχοδρομειο λες?αυτος ειναι απατεωνας tongue.gif και νομιζω πως δεν νιωθει και καλα

μου ελεγε για εναν gt 250euro ενω ο ηχοστυλ 180 και για enan cobra 300 ενω αυτος που του πηγαινει η vw τα αυτοκίνητα 220

τον ρώτησες εσυ ποσο θελει για εγκατάσταση?

EDIT

ΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ

'Ονομα εταιρείας: ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ Ι. ΝΙΚΟΛ.

Νομός : ΧΑΝΙΩΝ

Πόλη : ΧΑΝΙΑ

Διεύθυνση : Ζυμβρακάκηδων 77

Τηλέφωνο : 2821098257

Edited by stergis
Link to comment
Share on other sites

πω το ηχοδρομειο λες?αυτος ειναι απατεωνας tongue.gif και νομιζω πως δεν νιωθει και καλα

μου ελεγε για εναν gt 250euro ενω ο ηχοστυλ 180 και για enan cobra 300 ενω αυτος που του πηγαινει η vw τα αυτοκίνητα 220

τον ρώτησες εσυ ποσο θελει για εγκατάσταση?

EDIT

ΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ

'Ονομα εταιρείας: ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ Ι. ΝΙΚΟΛ.

Νομός : ΧΑΝΙΩΝ

Πόλη : ΧΑΝΙΑ

Διεύθυνση : Ζυμβρακάκηδων 77

Τηλέφωνο : 2821098257

Ναι αυτός μου πε 90euros. Η VW σε ποιόν τα πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Γεια χαρα θελω να βάλω συναγερμό στο Bora μου αλλά δεν ξερω να βάλω εναν απλό απο εδω χανια με 200-250 η να πάρω κανεναν κινέζικο με pager με 100-150ευρώ και να δοσω κανα 50-80 για εγκατάσταση?

Θα έβαζα κινέζικο γιατί εν τέλει και αυτός που θα βάλεις με 200-250 θα είναι made in china

Link to comment
Share on other sites

subwrc τα παει σε εναν που ειναι μετατον κωτσοβολο δεξια απεναντι απο εναν που το βραδυ ψήνει σουβλάκια!Αμα προχωρησεις απο τον κωτσοβολο ευθεια στο δεξι σου χερι θα τον δεις! ειναι πριν τα φανάρια ε και αυτος ψηλοαπατεωνας ειναι μου ζηταγε 50ευρω για να μου βάλει καλωδίωση στις πισω πόρτες για ηχεία ε τελικα εδωσε 2ευρώ και αγορασα 10μετρα καλωδιο και την πέρασα μόνος μου tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

subwrc τα παει σε εναν που ειναι μετατον κωτσοβολο δεξια απεναντι απο εναν που το βραδυ ψήνει σουβλάκια!Αμα προχωρησεις απο τον κωτσοβολο ευθεια στο δεξι σου χερι θα τον δεις! ειναι πριν τα φανάρια ε και αυτος ψηλοαπατεωνας ειναι μου ζηταγε 50ευρω για να μου βάλει καλωδίωση στις πισω πόρτες για ηχεία ε τελικα εδωσε 2ευρώ και αγορασα 10μετρα καλωδιο και την πέρασα μόνος μου tongue.gif

Α κατάλαβα τον Βελανάκη λες (Σκαλίδη 100). Θα πάω να τον ρωτήσω κι εγω να δω τι παραμύθι θα μου πει...

Έχω μιλήσει και με τον Τερεζάκη που αντιπροσωπεύει την Directed(Clifford,Viper,Hornet,...) φαίνεται μάστορας αλλά βγαίνει μεγάλο το κονδύλι γι' αυτούς τους συναγερμούς.

Link to comment
Share on other sites

ο τερεζάκης μου πε για απλο viper 200euro εχμ δεν ξερω πλεον tongue.gif

αν εχεις msn στειλτο μου μια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά...στο θέμα συναγερμός μην κάνετε οικονομία,είναι κάτι aparetito.nai μεν όλα στην Kίνα γίνονται αλλα η κάθε εταιρία δίνει τις δικες τις προδιαγραφές.και συνεπώς ένα ανώνυμο δεν προσφέρει αυτά που προσφέρει ένα επώνυμο....και η διαφορες στα λεφτά πλέον λόγο ανταγωνισμού είναι πολύ μικρές,και στο finale.....τα επώνυμα ακόμα δίνουν και εγγύηση...ενώ στα ανώνυμα είσαι αναγκασμένος να το πετάξεις [(αν σε περίπτωση πάθει καμια ανωμαλία)(που δεν είναι και λίγες η περιπτώσεις στα κινεζικα)]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα θελω να βάλω συναγερμό στο Bora μου αλλά δεν ξερω να βάλω εναν απλό απο εδω χανια με 200-250 η να πάρω κανεναν κινέζικο με pager με 100-150ευρώ και να δοσω κανα 50-80 για εγκατάσταση?

ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥΤΟΟΟΟΟΟ

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και εγω θα εβαζα κινεζικο.....

Εβαλα ενα Ιταλικο (δεν θυμαμε το ονομα του τωρα)....και ειναι αψογος.Συνεργαζετε και τελεια με το εργοστασιακο χειριστηριο,οποτε δεν χρειαζετε να εχω και 2 χειριστηριο.

Στοιχισε 150 ευρώ ,μαζι με τοποθετηση.Δεν εχει βεβαια τηλεειδοποιησεις και τετοια... ;)

Link to comment
Share on other sites

παίδες,τον KOΛO σας να χτυπάτε κάτω,όλοι οι συναγερμοί είναι κινεζικής κατασκευέης λόγο του ότι όλες οι ηλεκτρονικές πλακέτες κατασκευάζονται ΠΛEON στην κίνα,κ στην καλύτερη περίπτωση στην ταϊβάν.

επίσης ποιος σας είπε ότι οι κινέζοι δεν έχουν KAΛA προϊόντα?

επειδή εμείς οι άσχετη δε ξέρουμε να αναγνωρίσουμε το ποιοτικό προϊόν κ το μόνο που ξέρουμε να λέμε είναι "τόσα λεφτά για ένα κινεζικό...?"?

το μόνο που αλλάζει στα προϊόντα ηλεκτρονικά πλέον είναι οι προδιαγραφές,που ακόμα κ αυτές μπορεί πολλές φορές να είναι ίδιες με κινεζικές φίρμες.

@

Link to comment
Share on other sites

:wub: Κουφάθηκα.Δηλαδή σπάει το τζάμι ο κλέφτης και του έχουμε και το κλειδάκι κολλημένο.Ωραία πατέντα.

ακομη και το κλειδι να παρει στα χερια του ο κλεφτης ειναι εντελως αχρηστο οταν ειναι οπλισμενος ο συναγερμος γιατι 1ον δεν παιρνει μπρος και 2ον ακομη και να επαιρνε μολις λυσει το χειροφρενο ή πατησει φρενο το μοτερ σβηνει

:wub:

Link to comment
Share on other sites

παίδες,τον KOΛO σας να χτυπάτε κάτω,όλοι οι συναγερμοί είναι κινεζικής κατασκευέης λόγο του ότι όλες οι ηλεκτρονικές πλακέτες κατασκευάζονται ΠΛEON στην κίνα,κ στην καλύτερη περίπτωση στην ταϊβάν.

επίσης ποιος σας είπε ότι οι κινέζοι δεν έχουν KAΛA προϊόντα?

επειδή εμείς οι άσχετη δε ξέρουμε να αναγνωρίσουμε το ποιοτικό προϊόν κ το μόνο που ξέρουμε να λέμε είναι "τόσα λεφτά για ένα κινεζικό...?"?

το μόνο που αλλάζει στα προϊόντα ηλεκτρονικά πλέον είναι οι προδιαγραφές,που ακόμα κ αυτές μπορεί πολλές φορές να είναι ίδιες με κινεζικές φίρμες.

@

Ξεθαυβεις κατι θεματα καμια φορα......

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδες ο δικος μου συναγερμος οπως και του sav ειναι με κινεζικες πλακετες και εχουν οτι επιλογη μπορει να φανταστει κανενας.απο starter,turbo timer μεχρι θερμικη προστασια του κινητηρα και δεν εχουν απολυτως κανενα προβλημα.το θεμα ειναι να τους ρυθμισεις σωστα.το μονο προβλημα που εβγαλαν ειναι οτι οι σειρηνες τους ειναι εντελως μαπα και θελουν αλλαγη.30 ευρο ζημια δηλαδη

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.