Jump to content
ZAGORAKIS1

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Recommended Posts

ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΕ CARB CLEANER ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ INJECTION ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΟ ΟΜΩΣ(ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΓΚΑΖΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ. ΜΠΟΡΩ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ CARB CLEANER Η ΘΑ ΑΝΑΒΟΥΝ CHECK ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ Η ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ?

Link to comment
Share on other sites

ωωωωωωωωωωωπα μεγαλεεεεεε το ρελαντι ανεβαινει στο θεο επειδη απορυθμιζεται η πεταλουδα και πρεπει να περασεις μεσω vag-com τη "βασικη ρυθμιση πεταλουδας" οχι να αλλαξεις εγκεφαλο!με πονεσε ο δικος μου μ αυτο που ειδα! tongue.gif

@αλλο το δεν μπορεσαν και αλλο χαλασε ο εγκεφαλος

Link to comment
Share on other sites

:lol: - το Carb cleaner περιεχει προιοντα νιτροπαραφινης και αλλοιωνει εν καιρο την χημικη συσταση ευπαθων ελαστικων οπως ειναι το n-buna και το neopren και λογω τοξικοτητας θελει μια σχετικη προσοχη για το δερμα μας ,δεν τιθεται θεμα αν ειναι ηλεκτρικη ή με ντιζα η πεταλουδα το καθαρισμα μπορει να γινει ανετα και με αποτελεσματα και απο εμας φτανει να μην χρησιμοποιησουμε WD-40 και να προσεξουμε τις φυσες των αισθητηρων/μοτερακι του ρελαντι (!)
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλα το φιλτροκουτι ξεβιδωσα τις 4 αλεν για την πεταλουδα και χωρις να βγαλω τη φυσσα επιασα να την καθαρισω μονος μου με καθαριστικο καρμπυρατερ μεσα σε 10 λεπτα ειχα τελειωσει ειναι τοσο ευκολο τελικα που με βλεπω καθε 10.000 να της κανω καθαρισμο μονος μου.ααα και κατι αλλο οσο καθαρη φαινεται η πεταλουδα απο πανω τοσο μες τη μακα ειναι απο κατω

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλα το φιλτροκουτι ξεβιδωσα τις 4 αλεν για την πεταλουδα και χωρις να βγαλω τη φυσσα επιασα να την καθαρισω μονος μου με καθαριστικο καρμπυρατερ μεσα σε 10 λεπτα ειχα τελειωσει ειναι τοσο ευκολο τελικα που με βλεπω καθε 10.000 να της κανω καθαρισμο μονος μου.ααα και κατι αλλο οσο καθαρη φαινεται η πεταλουδα απο πανω τοσο μες τη μακα ειναι απο κατω

Καλησπέρα,

Δηλαδή υπάρχει κάποιο επώνυμο καθαριστικό που θα μπορώ να προμηθευτώ και να την κάνω και εγώ την δουλειά?? Εαν είναι τόσο εύκολο να γίνει.....όταν το κάνω θα ανεβάζω και καμμιά φωτό.

Αριθμίες στο ρελαντί παίζουν γενικότερα, επομένως με βλέπω κάθε 10.000 χλμ να κάνω καθαρισμό πεταλούδας με συνδυασμό αλλαγής μπουζί.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλα το φιλτροκουτι ξεβιδωσα τις 4 αλεν για την πεταλουδα και χωρις να βγαλω τη φυσσα επιασα να την καθαρισω μονος μου με καθαριστικο καρμπυρατερ μεσα σε 10 λεπτα ειχα τελειωσει ειναι τοσο ευκολο τελικα που με βλεπω καθε 10.000 να της κανω καθαρισμο μονος μου.ααα και κατι αλλο οσο καθαρη φαινεται η πεταλουδα απο πανω τοσο μες τη μακα ειναι απο κατω

Δεν υπάρχει περίπτωση όμως να χρειαστεί ρύθμιση με vagcom μετά το ρελαντί, ή να αρχίζουν να σου ανάβουν epc και τέτοια???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου καθαρισαν την πεταλούδα με Carb Cleaner πριν 2 εβδομάδες (χωρίς να βγάλουν φίσα) όλο αρυθμίες μου κάνει και 2-3 φορές στην αρχή έσβηνε!!!! Μέχρι και λαμπάκι c. engine μου άναψε! Τί να πω......

Μετά μου καθαρισαν και τον map με το ίδιο, το φύσηξαν και το λαμπάκι έσβησε, αλλά οι αρυθμίες παραμένουν!!!!

Edited by TAKHS
Link to comment
Share on other sites

ωωωωωωωωωωωπα μεγαλεεεεεε το ρελαντι ανεβαινει στο θεο επειδη απορυθμιζεται η πεταλουδα και πρεπει να περασεις μεσω vag-com τη "βασικη ρυθμιση πεταλουδας" οχι να αλλαξεις εγκεφαλο!με πονεσε ο δικος μου μ αυτο που ειδα! tongue.gif

@αλλο το δεν μπορεσαν και αλλο χαλασε ο εγκεφαλος

καθυστερημενα βεβαια αλλα και εγω οταν εκανα σερβις το ιδιο ακουσα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.