Jump to content
golfakias1983

ηχεια

Recommended Posts

Εξαρτάται απόλυτα απο τη διάθεσή σου.

6,5 ίντσες

+ Τοποθετούνται άμεσα στην ήδη υπάρχουσα θέση. Απαιτείται μόνο έλεγχος του βάθους του ηχείου.

- Δεν πρέπει να περιμένεις πολλά εκτός και άν καταφύγεις σε πολύ καλή πρόταση, άρα ακριβή.

8 ίντσες

+ Παίζουν καλίτερα απο αυτά των 6,5 ιντσών λόγω κατασκευής.

+ Είναι σχετικά φθηνότερα απο τις ακριβές λύσεις στις 6,5 ίντσες.

+ Καλύτερη απόδοση σε κάθε περίπτωση απο οτιδήποτε άλλο

- Απαιτούν τη αγορά και τοποθέτηση door panels

- Τα 8" θα βγάλουν μόνο μεσαία-χαμηλά και απαιτούν εξ' ίσου μεγάλο τουίτερ που και αυτό θα πρέπει να το βολέψεις κάπου.

- Αυξημένες απαιτήσεις σε ενίσχυση σήματος.

Εσύ αποφασίζεις.

Υ.Γ.

Tα Beyma των 8 ιντσών μέχρι πρότινος τα είχαν σε προσφορά. Ελεγξέ το αν ισχύει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

τα beyma δηλαδη σε τι τιμη περιπου?

τα παρηγγειλε φιλαρακι μου την προηγουμενη εβδομαδα απο την κεντρικη αντιπροσωπεια στην αθηνα (kmonitor), 58 ευρω το ενα. αλλα κι ο αδερφος μου που τα εχει βαλει πριν καιρο σε καταστημα στην αθηνα, καπου στα 60-65 ευρω το ενα του ειχαν παει.. βγαζουν τρελη φωνη παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

μου προτειναν Cadence...γνωριζει κανεις κατι?

ειναι γνωστα και καλα ηχεια!

δεν μας εχεις πει ομως πως θα τα παιξεις?

Link to comment
Share on other sites

με ενισχυτη φιλε θα τα παιξω...δε ξερω τι...παντως το μαγαζι το εχει νονος μου και τα πραγματα που θα μπουν θα ειναι Α ποιοτητας...

απλα για beyma εχω ακουσει καλες κριτικες και καλες αποδοσεις...για cadence δεν εχω ακουσει...

φιλε προοριζονται για πολυ δυναμη οι μοναδες...

Link to comment
Share on other sites

εχμ ?δεν πρεπει ξερω γω να βγει η σητα να κοπει για 8ιντσο να στοκαριστει και να βαφτει?

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο βαση αλλαζει και μπαινει κουτι...φευγω σημερα το απογευμα για Σερρες...αυριο το μεσημερακι εχω ραντεβου να τα περασω...

καντε μια προβλεψη για τιμη αν μπορειτε... :o :o

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να βάλεις ενα 8αρι cadence και μια κορνα beyma αλλα την σειρά ast η ph35.... δεν είσαι για τσιρίδες, ειδικα αφου εχεις φοκαλ μπροστα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να βάλεις ενα 8αρι cadence και μια κορνα beyma αλλα την σειρά ast η ph35.... δεν είσαι για τσιρίδες, ειδικα αφου εχεις φοκαλ μπροστα!

τα 8αρια θα βαλω οπως τα μπροστα αλλα δυσκολα να χωρεσει καπου η κορνιτσα...μαλλον τουιτερακια focal .b-52

Link to comment
Share on other sites

Βαλτα στην εταζέρα, δεν παθαίνουν τπτ, ισα ισα θα κλείσεις και τις τρύπες απο τα οβαλ, ετσι κι αλλιώς κροσσαρισμένα θα είναι κ θα παίζουν απο 150hz και πάνω!!!!(αν δεν απατώμαι...)

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΩΝ ΗΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛΦΑΚΙ ΜΟΥ ΜΚ4....

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.... ΟΙ ΜΑΡΚΕΣ ΕΙΝΑΙ:

FOCAL (165 CA1), PEERLESS (RESOLUTION COAX 6), HIFONICS (TITAN TX62C), KICKER (SSMB6), BEYMA (SCK65), HERTZ (ECX 165) , MTX (XT 803) , CLARION (SSR 2036) KAI PIONEER (TSA 2011)

ΕΠΙΣΗΣ ΕΒΑΛΑ ΜΕΡΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 170 ΕΥΡΩ... :huh:

ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΗΧΟ.... ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ

Edited by H{i}KeR
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΩΝ ΗΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛΦΑΚΙ ΜΟΥ ΜΚ4....

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.... ΟΙ ΜΑΡΚΕΣ ΕΙΝΑΙ:

FOCAL (165 CA1), PEERLESS (RESOLUTION COAX 6), HIFONICS (TITAN TX62C), KICKER (SSMB6), BEYMA (SCK65), HERTZ (ECX 165) , MTX (XT 803) , CLARION (SSR 2036) KAI PIONEER (TSA 2011)

ΕΠΙΣΗΣ ΕΒΑΛΑ ΜΕΡΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 170 ΕΥΡΩ... :D

ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΗΧΟ.... ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ

Στο πολακι που ειχα, ειχα βαλει FOCAL στις πορτες ,HERTZ για tweeters στις θηκες της κολονας και MTX στην εταζερα και ειχα μεινει (προσωπικα) ευχαριστημενος. Τωρα αυτα, γουστα ειναι. May the force be with you 'H{i}KeR'. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ΘΥΜΑΣΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΟΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΙΧΕΣ; ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΠΣΑΧΝΩ ΠΟΛΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ.... ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΖΕΡΑ ΚΑΤΙ PIONEER 16,5cm 75W RMS 7 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΛΩ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ... ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ Η ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΤΟΥ ΔΕΞΙΟΥ TWEETER ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΑΝΩ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΨΗΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΘΥΜΑΣΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΟΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΙΧΕΣ; ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΠΣΑΧΝΩ ΠΟΛΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ.... ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΖΕΡΑ ΚΑΤΙ PIONEER 16,5cm 75W RMS 7 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΛΩ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ... ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ Η ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΤΟΥ ΔΕΞΙΟΥ TWEETER ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΑΝΩ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΨΗΛΑ...

Δεν εχω κρατησει τα μοντελα fire.gif ( τετοιος μ@#@## που ειμαι) και θελω να τα ξαναβαλω!!! :):):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.