Jump to content
Thanospc

Polo 6 - Φώτα Ημέρας Led Και Xenon Φανάρια,angel Eyes(Γνησια,aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Οντως εννοω κατι τετοιο..και πολυ φθηνοτερο!θα κοστισει πολλα η τοποθετηση ;

Δεν νομίζω, ενα καλοδιάκι είναι αλλά αν ξέρει κάποιος ας μας πεί, ενα θέμα βέβεα είναι αν έχουν canbus γιατί αν όχι θα έχει σφάλμα στο καντράν...

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με τον πωλητή, μου είπε ότι η διαφορά των φαναριών που προορίζονται για δεξιοτίμονα είναι η ρύθμιση των φαναριών και ότι θα μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω στην Ελλάδα αρκεί να ρυθμίσω τις λάμπες.

Οπότε αν αρκεί αυτή η ρύθμιση, είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση αφού τα φανάρια πωλούνται σχεδόν 100 ευρώ φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Nαί αλλά είναι ακριβά..

λογικο,οι γερμανοι σ αυτα ειναι μανουλες :thumbsup: δλδ η τιμη ειναι μεγαλυτερη απο αυτη στο gti? :rolleyes: εχω σκοπο να το ρωτησω στο πρωτο service βεβαια,απλα το αναφερω και εδω μηπως καποιος ξερει :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

715 euro κοστιζουν τα bi xenon + Leds για το πολακι και ειναι διαθεσιμα τοσο στο GTI οσο και στο tsi (μοναχα με την highline εκδοση). Το παραγγειλα την παρασκευη (GTI)με τα led τα αναθεματισμενα που μαρεσαν αλλα θα περιμενω 3 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

715 euro κοστιζουν τα bi xenon + Leds για το πολακι και ειναι διαθεσιμα τοσο στο GTI οσο και στο tsi (μοναχα με την highline εκδοση). Το παραγγειλα την παρασκευη (GTI)με τα led τα αναθεματισμενα που μαρεσαν αλλα θα περιμενω 3 μηνες...

Nάι αλλα ο φίλος μάλλον λέει σαν extra, μετά την αγορά, σε όλες της εκδοσης που είδα τα έχει στον κατάλογο με τον εξοπλισμό

Link to comment
Share on other sites

Nάι αλλα ο φίλος μάλλον λέει σαν extra, μετά την αγορά, σε όλες της εκδοσης που είδα τα έχει στον κατάλογο με τον εξοπλισμό

Εμενα ενα χαρτι που πηρα λεει μονο στην highline εκδοση, τι να πω. Τωρα αν θελει να τα βαλει μετα την αγορα να υπολογιζει διπλασια τιμη στο νερο

Link to comment
Share on other sites

Οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολλα εξτρα βγαινουν για το πολο οποτε ολα ειναι δυνατα... :frantics:

:thumbsu: Θα βγούν aftermarket Bi- xenon φανάρια, απλά ειναι καινούργιο μοντέλο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανείς ιδέα ρε παιδιά επί του θέματος...? και εμείς που ενδιαφερόμαστε και δεν έχουμε καμία ιδέα...:D ευχαριστώ εκ των προτέρων... ααααα και αν είναι δυνατόν ... το κόστος περίπου...των ζελατινών... το γνωρίζει κάποιος? περίπου...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα βάφοντας τα φανάρια, παρά με τη ζελατίνα. Θα πετύχεις ακριβώς την απόχρωση που επιθυμείς και με αντοχή στο χρόνο. Αρκεί η δουλειά να γίνει από σωστό μάστορα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα βάφοντας τα φανάρια, παρά με τη ζελατίνα. Θα πετύχεις ακριβώς την απόχρωση που επιθυμείς και με αντοχή στο χρόνο. Αρκεί η δουλειά να γίνει από σωστό μάστορα.

Δεν ήξερα ότι γινεται να βαφτούν αλλά προτιμότερη λυση μου φαίνεται... γνωρίζουμε περίπου κόστος! λογω φοιτητικής ιδιότητας :whistling: δεν έχουμε και πολλά... :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα χα βάψει πριν κάνα χρόνο με 30 ευρώ το ζευγάρι. Θα κοιτάξω να ανεβάσω σχετικές φωτογραφίες.

θα σου ήμουν ευγνώμων αν μπορούσες... να μας δείξεις...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να βάλω φιμέ ζελατίνες στα πίσω φανάρια για να δείχνουν πιο όμορφα. Να τονίσω οτι δεν θελω να τα κανω τελειως μαυρα (πραγμα που δεν ταιριαζει με το χαρακτηρα του πολο) αλλα να τα κανω λιγο πιο σκούρα.

Το θέμα είναι, υπάρχουν ειδικές μεμβράνες για τα φώτα ή κάνουν και οι ζελατίνες των παραθύρων?

Θα αντέξουν με βροχές ήλιο κλπ καθώς θα κολληθούν πάνω απο τα φώτα?

εχω βρει και αυτα...πως σας φαινονται?

Εδώ είναι αυτό που θέλεις: My link

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ζελατίνα που σκουραίνει τα φανάρια μπρος πίσω αλλά όχι πολύ... Από την άλλη θα μου πεις πως περνάς 1-2-3 στρώσεις και το κάνεις όσο θέλεις, αλλά το καλό είναι πως δεν χαλάς τα φανάρια, την ξεκολλάς και είσαι σαν καινούργιος...

Link to comment
Share on other sites

ξερεται αμα εχουν βγει aftermarket φαναρια σαν τα bi xenon που δινει η αντιπροσωπεια??? η καποια αλλα ? οπως τα devil eyes η τα hellas που εχουν βγει για αλλα αυτοκινητα.. γενικα ενδιαφερομαι να βρω φαναρι που να εχει το γλομπο (προτζεκτορα ) και οχι το κατοπρτο που εχει το μαμα...ρωτησα στην αντιπροσωπεια και μ ειπαν κοντα στα 2000 ευρω.. οποτε κοιταζω μηπως βρω κατι πιο φτηνο.. ευχαριστω...!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερεται αμα εχουν βγει aftermarket φαναρια σαν τα bi xenon που δινει η αντιπροσωπεια??? η καποια αλλα ? οπως τα devil eyes η τα hellas που εχουν βγει για αλλα αυτοκινητα.. γενικα ενδιαφερομαι να βρω φαναρι που να εχει το γλομπο (προτζεκτορα ) και οχι το κατοπρτο που εχει το μαμα...ρωτησα στην αντιπροσωπεια και μ ειπαν κοντα στα 2000 ευρω.. οποτε κοιταζω μηπως βρω κατι πιο φτηνο.. ευχαριστω...!!!

μεχρι στιγμης τπτ...

ειναι κ αυτα τα bi-xenon πανακριβα να πουμε.....

θελω να πιστευω στα μεσα της χρονιας να εχουν βγαλει...

Link to comment
Share on other sites

Κσλυτερα μεμβρανη με μεγαλη σκουροτητα.ΕΤΣΙ θα φαινετα κορυφαιο το κολοφαναρο.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης τπτ...

ειναι κ αυτα τα bi-xenon πανακριβα να πουμε.....

θελω να πιστευω στα μεσα της χρονιας να εχουν βγαλει...

Φανάρια dectane σε 4-5 μήνες μου είπαν ρώτησα στο site τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είμαι κι εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του νέου Polo! :clapping:

Σκέφτομαι κάποια στιγμή να το ομορφύνω πιο πολύ και να βάλω xenon φώτα, αλλά ψάχνοντας για πληροφορίες βλέπω πολλές διαφορετικές απόψεις: Άλλοι λένε ότι αξίζουν με 1000, άλλοι λένε ότι βλέπεις χειρότερα, άλλοι λένε ότι τυφλώνουν τους μπροστινούς και στην τελική έχεις χειρότερη ορατότητα....

Και λέω: Αξίζει να σκάσω 200€ για τα xenon, μήπως καλύτερα να τα φάω σε σουβλάκια?? χαχαχαχα :clapping: :clapping:

.... ή μήπως να βάλω led λάμπες??? Είναι και πιο φτηνές....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.