Jump to content
dimeft

Jetta 1.4 Tsi

Recommended Posts

Παιδια γεια σας σημερα ηρθε το jetta 1.4 τσι αυριο παιρνω πινακιδες και ετοιμος ειμαι πολυ χαρουμενος. τελικα 3.5 μηνες εκανε να ρθει οπως μου ειπε ο αντιπροσωπος.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες φιλε και καλοριζικο το αμαξι σου.

Αν θελεις πηγαινε στο Παρουσιαση Νεων Μελων να μας συστηθεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εντυπωσεις,το χρωμα βγηκε παρα πολυ καλυτερο απο οτι το περιμενα,φανταστικο,τελειο.το αμαξι ειναι φοβερο το κατι αλλο ,το ηχοσυστημα εβαλα το rcd 500 παρα πολυ ωραιο ο συναγερμος που εχω ειναι απο το εργοστασιο τι να πω φτου φτου να μην το ματιαξω πολυ ωραιο .Στην οδηγηση ειναι ολα τα λεφτα τα φρενα με λιγα λογια το αμαξι ειναι μια τελεια μηχανη φτου φτου φτου φτου να μην το ματιαξετε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Εχω ενα θεματακι που σηκωνει κουβεντα.

Εδω και μερικες ημερες το σασμαν μου κανει νερακια...

Βαζω 1 και ολα ειναι καλα. Αν το παω μεχρι 2000 στροφες μπορω να βαλω 2ερα χωρις κανενα προβλημα , αν ανεβω τοτε ακουγεται το γραναζι ΧΡΑΤΣ οτι κουμπωνει.

Το ιδιο φαινομενο συμβαινει να υπερβω τα 20χλμ με την πρωτη ταχυτητα.

Εχτες μου ειπανε απο την αντιπροσωπεια οτι μπορει να ειναι κατι μπαλακια χρωνισμου ή ακομα και ο συμπλεκτης να μην δουλευει καλα επειδη τον ενιωσε σκληρο.

Το ιδιο μου κανει και η οπισθεν αλλα αυτη το κανει ακομα και με σταματημενο οχημα...

Οπως καταλαβαινεται δεν μπορω με τιποτα να ανοιξω σε φαναρι , να το λιωσω ή ακομα και να ξεκινησω σαν τρελος απο το φαναρι.

κοινως δεν εχω δευτερα αν ξεκινησω τρεχωντας....

Απο 1 παω 3 για να μην ακουστει το γραναζι...

Την γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Εχω ενα θεματακι που σηκωνει κουβεντα.

Εδω και μερικες ημερες το σασμαν μου κανει νερακια...

Βαζω 1 και ολα ειναι καλα. Αν το παω μεχρι 2000 στροφες μπορω να βαλω 2ερα χωρις κανενα προβλημα , αν ανεβω τοτε ακουγεται το γραναζι ΧΡΑΤΣ οτι κουμπωνει.

Το ιδιο φαινομενο συμβαινει να υπερβω τα 20χλμ με την πρωτη ταχυτητα.

Εχτες μου ειπανε απο την αντιπροσωπεια οτι μπορει να ειναι κατι μπαλακια χρωνισμου ή ακομα και ο συμπλεκτης να μην δουλευει καλα επειδη τον ενιωσε σκληρο.

Το ιδιο μου κανει και η οπισθεν αλλα αυτη το κανει ακομα και με σταματημενο οχημα...

Οπως καταλαβαινεται δεν μπορω με τιποτα να ανοιξω σε φαναρι , να το λιωσω ή ακομα και να ξεκινησω σαν τρελος απο το φαναρι.

κοινως δεν εχω δευτερα αν ξεκινησω τρεχωντας....

Απο 1 παω 3 για να μην ακουστει το γραναζι...

Την γνωμη σας

καλημερα Λευτερη,

νομιζω οτι ειναι το γνωστο προβλημα συγχρονισμού της 2ρας!!!! εχει παρουσιαστει και σε 1 φιλο μου (απο τους 3 που εχουμε tsi) το προβλημα λυνεται μονο στην αντιπροσωπεια!!!! απ'οτι θυμαμαι μια μερα χρειαστηκε να το κρατησουν και μετα ηταν ΤΕΛΕΙΟ (χαλασμενη ή προβληματικη παρτιδα του ειχανε πει). Δεν θυμαμαι τι δουλειες του κανανε...

Αυτα και οχι αγχος οτι και να ειναι θα λυθει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Λευτερη,

νομιζω οτι ειναι το γνωστο προβλημα συγχρονισμού της 2ρας!!!! εχει παρουσιαστει και σε 1 φιλο μου (απο τους 3 που εχουμε tsi) το προβλημα λυνεται μονο στην αντιπροσωπεια!!!! απ'οτι θυμαμαι μια μερα χρειαστηκε να το κρατησουν και μετα ηταν ΤΕΛΕΙΟ (χαλασμενη ή προβληματικη παρτιδα του ειχανε πει). Δεν θυμαμαι τι δουλειες του κανανε...

Αυτα και οχι αγχος οτι και να ειναι θα λυθει

Αν ειναι να μου το κρατησουν μια μερα θελω να παρω αυτοκινητο αντικαταστασης

-----------------------------------------------------------------------------------------

To Κακο ειναι οτι δεν παρεχουν αυτοκινητο ΔΩΡΕΑΝ παρα μονο με χρεωση....

Αυτο ειναι μεγαλο μειονεκτημα

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

To Κακο ειναι οτι δεν παρεχουν αυτοκινητο ΔΩΡΕΑΝ παρα μονο με χρεωση....

Αυτο ειναι μεγαλο μειονεκτημα

καλα τσεκαρε πρωτα τι φταιει μπορεΙ να ειναι Κατι απλο

Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπω για κατι απλο.

κατα 99% ειναι γραναζια χρονισμου.

Το θεμα ειναι οτι ειναι απαραδεκτο να μενει το αυτοκινητο μεσα για δικια τους βλαβη και να σου ζητανε 30€ την ημερα'για αυτοκινητο αντικαταστασης

Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπω για κατι απλο.

κατα 99% ειναι γραναζια χρονισμου.

Το θεμα ειναι οτι ειναι απαραδεκτο να μενει το αυτοκινητο μεσα για δικια τους βλαβη και να σου ζητανε 30¤ την ημερα'για αυτοκινητο αντικαταστασης

+1000

αλλα επιμενω μπορει να θελει καποια ρυθμιση στον συμπλεκτη....... ενημερωσε μας και ελπιζω να ειναι κατι απλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

+1000

αλλα επιμενω μπορει να θελει καποια ρυθμιση στον συμπλεκτη....... ενημερωσε μας και ελπιζω να ειναι κατι απλο!!!!

τελικα φιλε lefteris tsi τι εγινε με το προβλημα χρονισμου που ελεγες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,

Δεν ειμαι κατοχος καποιου vw αλλα σκεφτομαι να αγορασω το jetta 1400 με τα 122 αλογα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας, αν εχετε υποψιν σας για τυχον προβληματα. Δυστυχως δεν ειμαι λεφτας και το αμαξι το παιρνω με δοσεις. Γιαυτο μη μου πειτε για καποιο μεγαλυτερο ή ακριβοτερο. Πειτε μου σας παρακαλω για το συγκεκριμενο μοντελο αν ξερετε κατι. Θελω να παρω ενα στιβαρο και αξιοπιστο αυτοκινητο για εμενα και την οικογενεια μου. Να μπορει να με μεταφερει με σιγουρια και να εχει και μια καλη ενεργητικη ασφαλεια. Δεν θα ηθελα ομως να ειμαι καθε εβδομαδα στο συνεργειο. Το Jetta μου αρεσει πολυ και εχει και πολυ καλους χωρους.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου Εργαλείε... Κι εγώ πάω για το 140άρι, έκδοση Sportline. Θα σου σύστηνα αυτή την έκδοση, γιατί έχει πιο πολλές προοπτικές σαν αμάξι, και πιο καλή δύναμη. Για 2000 διαφορά στην τιμή, ΜΗΝ τα τσιγκουνευτείς και το μετανιώσεις στην πορεία. Από εκεί και μετά, αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα συγχρονισμού, δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι άλλο.

Το μόνο μεγάλο μείον όμως, είναι πως το αμάξι βγαίνει Αμερική και όχι Γερμανία.... Με ό,τι αυτό συνεπάγεται....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...

Θα το κοιταξω και τον κινητηρα με τα 140 αλογα αλλα νομιζω οτι αυτος καιει και περισσοτερο...

Το αμαξι απο οτι εχω δει φτιαχνεται στο Μεξικο...Ειναι αληθεια μεγαλο μειον αυτο οσο αφορα την αξιοπιστια του? Τι πιστευετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου Εργαλείε... Κι εγώ πάω για το 140άρι, έκδοση Sportline. Θα σου σύστηνα αυτή την έκδοση, γιατί έχει πιο πολλές προοπτικές σαν αμάξι, και πιο καλή δύναμη. Για 2000 διαφορά στην τιμή, ΜΗΝ τα τσιγκουνευτείς και το μετανιώσεις στην πορεία. Από εκεί και μετά, αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα συγχρονισμού, δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι άλλο.

χαλια ειναι αυτο το jetta....μη το παρεις!!!!

ο,τι πει η Ιωαννα να παρεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki
Αν ειναι να μου το κρατησουν μια μερα θελω να παρω αυτοκινητο αντικαταστασης

-----------------------------------------------------------------------------------------

To Κακο ειναι οτι δεν παρεχουν αυτοκινητο ΔΩΡΕΑΝ παρα μονο με χρεωση....

Αυτο ειναι μεγαλο μειονεκτημα

μεγα λαθος,οταν το αυτοκινητο ειναι στην εγγυηση το αυτοκινητο αντικαταστασης ειναι δωρεαν

ετσι μου ειχανε κανει εμενα τουλαχιστον οταν ειχα αφησει το αυτοκινητο μεσα στην αντιπροσωπεια που ητανε θεμα εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki
Γεια χαρα σε ολους,

Δεν ειμαι κατοχος καποιου vw αλλα σκεφτομαι να αγορασω το jetta 1400 με τα 122 αλογα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας, αν εχετε υποψιν σας για τυχον προβληματα. Δυστυχως δεν ειμαι λεφτας και το αμαξι το παιρνω με δοσεις. Γιαυτο μη μου πειτε για καποιο μεγαλυτερο ή ακριβοτερο. Πειτε μου σας παρακαλω για το συγκεκριμενο μοντελο αν ξερετε κατι. Θελω να παρω ενα στιβαρο και αξιοπιστο αυτοκινητο για εμενα και την οικογενεια μου. Να μπορει να με μεταφερει με σιγουρια και να εχει και μια καλη ενεργητικη ασφαλεια. Δεν θα ηθελα ομως να ειμαι καθε εβδομαδα στο συνεργειο. Το Jetta μου αρεσει πολυ και εχει και πολυ καλους χωρους.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Κωστας

φιλε ολοι με δοσεις πηραμε τα αυτοκινητα μας με μερικες εξαιρεσεις που τα δωσανε ντουκου

το οτι θελεις να το παρεις για να κουβαλας την οικογενεια σου θα σου προτεινα και εγω οπως και ο λατουσακης να παρεις αυτο με τα 140 για πιο ευκολη οδηγηση και πιο ανετα προσπερασματα

οντως ειναι πολυ ωραιο αυτοκινητο

τωρα το αν θα τρεχεις καθε εβδομαδα στο συνεργειο αυτο ειναι αναλογα την παρτιδα που θα ερθει και κατα ποσο καλα θα χειριζεσαι το αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Η Kosmocar συστήνει στις αντιπροσωπείες να διαθέτουν αυτοκίνητα αντικατάστασης, δεν τις υποχρεώνει.

Η διάθεση ή μη αυτοκινήτου αντικατάστασης δεν έχει σχέση με την εγγύηση.

Σωστότατο αυτό που λέει ο Δημήτρης.. Η κάθε εταιρία έχει το ΔΙΚΑΙΩΜΑ, κι όψι την υποχρέωση να παρέχει αυτοκίνητο εξυπηρέτησης. Και στο κάτω κάτω, η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα που το παρέχει δωρεάν (όποτε το κάνουν αυτό)... Στο εξωτερικό δε σε ρωτάνε αν είσαι στην εγγύηση ή όχι. Θες αμάξι εξυπηρέτησης; Κλείνεις το ραντεβού εργασίας, κλείνεις και το αμάξι εξυπηρέτησης!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχοντας το TSI 140HP θα σου πω τα εξης

Αν η τσεπη σου φτανει παρε με τα 170 αλογατα αλιως παρε με τα 140.Ειναι τιμιο,τη δυναμη τη βλεπεις ειδικα στα προσπερασματα με το πορτ παγκαζ τιγκα και τα κουτσουβελα μεσα.Εχοντας το λοιπον ενα εξαμηνο τωρα αν ξαναεπερνα θα προσπαθουσα για το 170 αλογα(με τιποτα δεν ευχαριστιομαστε ρε παιδι μου ποιος να το ελεγε 140 μαμα αλογα σε οικογενιακο οχημα)

Οτι και να παρεις καλοταξιδο

Φιλε gtas αυτο το TSI που μας δειχνεις στο link παιρνει παιδικα καθισματα????? :angry2::lol: :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.