Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

mourh η γνωμη μου ειναι Titanium +100 ,τις εβαλα περυσι στην Καβαλα 180ευρω.ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!δες τις φωτο που εβαλα στο γκαραζ πριν λιγο...(η μια ειναι χωρις τις μεμβρανες).στην επομενη συναντηση τις βλεπεις απο κοντα νυχτα και στην οδηγηση αν θες

Edited by manos76
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις με επισημο στοιχειο..στο golf vi τα εργοσασιακα τζαμια του οδηγου και συνοδηγου..ποσο της % συντελεστη μεταδοση φωτος εχουνε?

Link to comment
Share on other sites

mourh η γνωμη μου ειναι Titanium +100 ,τις εβαλα περυσι στην Καβαλα 180ευρω.ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!δες τις φωτο που εβαλα στο γκαραζ πριν λιγο...(η μια ειναι χωρις τις μεμβρανες).στην επομενη συναντηση τις βλεπεις απο κοντα νυχτα και στην οδηγηση αν θες

δε μου λες ρε μανο που κοντα μενεις γιατι μπορει να περναω κ καθε μερα απο τα μερη σου,,στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα πηρα το δειγματολογιο της Llumar κ λεω να περασω τα UV visual χρωματος ανοιχτο μαυρο οκ μανο το ελαβα το πμ σου :rofl:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα πηρα το δειγματολογιο της Llumar κ λεω να περασω τα UV visual χρωματος ανοιχτο μαυρο οκ μανο το ελαβα το πμ σου :)

και γω οταν ειδα το δειγματολογιο μπερδευτηκα λιγο αλλα το παιδι που τα περασε με συμβουλεψε για titanium.ελα να τις δεις απο κοντα πανω στο αμαξι,καμία σχεση με το δειγματολογιο,επειδη τα τζαμια στο golf εχουν ηδη μια μικρη αποχρωση.

Edited by manos76
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο κολλαω να βαλω Τιτανιουμ επειδη εχουν ηδη 9% κ γιαυτο ελεγα να βαλω uv visual που ειναι πολυ ανοιχτο μαυρο

φυσικα κ θα δω το αμαξι σου κ απο εξω κ απο μεσα

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα τις μεβρανες madico νουμερο 1 (ανοιχτο γκρι) οδηγου-συνοδηγου και νουμερο 2 (διακριτικο γκρι) στα πισω τζαμια...το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο..και εδεσε το γκρι με το χρωμα του αυτοκινητου (γκρι), σχετικα με το τι ειναι νομιμο... στο εντυπο που μου εδωσε το μαγαζι (αυτο που προβλεπει η νομοθεσια να συμπληρωνονται τα στοιχεια μεμβρανων)..ειναι τσεκαρισμενο ο,τι τοποθετηθηκαν μεμβρανες μονο στα πισω τζαμια..αρα τα οδηγου - συνοδηγου μπηκανε με δικη μου ευθυνη...στην εγγυηση ομως αναγραφονται ολες οι μεβρανες που τοποθετηθηκαν,επισης σχετικα με το πισω πορτμπαγκαζ κατα κανονα τοποθετουνται σε δυο κομματια..με ενα σχετικο ρισκο (αναλογα με το σχημα του τζαμιου εκαστοτε μοντελου) μπορει να εφαρμοστει και ολοκληρο το κομματι...σε μενα τοποθετηθηκε ενα κομματι

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα τις μεβρανες madico νουμερο 1 (ανοιχτο γκρι) οδηγου-συνοδηγου και νουμερο 2 (διακριτικο γκρι) στα πισω τζαμια...το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο..και εδεσε το γκρι με το χρωμα του αυτοκινητου (γκρι), σχετικα με το τι ειναι νομιμο... στο εντυπο που μου εδωσε το μαγαζι (αυτο που προβλεπει η νομοθεσια να συμπληρωνονται τα στοιχεια μεμβρανων)..ειναι τσεκαρισμενο ο,τι τοποθετηθηκαν μεμβρανες μονο στα πισω τζαμια..αρα τα οδηγου - συνοδηγου μπηκανε με δικη μου ευθυνη...στην εγγυηση ομως αναγραφονται ολες οι μεβρανες που τοποθετηθηκαν,επισης σχετικα με το πισω πορτμπαγκαζ κατα κανονα τοποθετουνται σε δυο κομματια..με ενα σχετικο ρισκο (αναλογα με το σχημα του τζαμιου εκαστοτε μοντελου) μπορει να εφαρμοστει και ολοκληρο το κομματι...σε μενα τοποθετηθηκε ενα κομματι

Μεγιες..

όντος οι του οδηγου-συνοδηγού ειναι με δικια μας ευθύνη...αν και το μονο πρόβλημα θα το έχεις σε κτεο....γιαυτο παω πάντα με κατεβασμένα παράθυρα!!

μα ενα κοματι βαζουνε στα παρμπριζ και στο πίσω και στο μπροστά.....και στο πασσατ μου που θεωρητικα λογο σενταν θεωρητε δυσκολη τοποθετηση...και στο γκολφ μου ενα κοματι μπηκε!!αυτο που λες με 2 κοματια θα πρεπει η να ειναι άσχετος ο μαστορας και να βαριετε να το τοποθετήσει η να ειναι αρκετα κυρτο το τζαμι..οπος σε κανα ρχ8...

Link to comment
Share on other sites

κ εγω γουσταρω αλλα δεν θελω να κατεβαζω παραθυρο αν ειναι να παρκαρω η να κανω μπαμ στους μπ@τσους

πισω να υποθεσω σε 2 κομματια περασαν την μεμβρανη αν κ εμαθα οτι κ με ενα γινεται με ενα τσαμπουκα ανεπαισθητο στο κατω μερος

Link to comment
Share on other sites

κ εγω γουσταρω αλλα δεν θελω να κατεβαζω παραθυρο αν ειναι να παρκαρω η να κανω μπαμ στους μπ@τσους

πισω να υποθεσω σε 2 κομματια περασαν την μεμβρανη αν κ εμαθα οτι κ με ενα γινεται με ενα τσαμπουκα ανεπαισθητο στο κατω μερος

Ξαναεπανερχομαι για ( τελευταια φορα ) στο θεμα μεμβρανες (με λιιιιιιιγο copy paste ). Μεχρι στιγμης εχω μεινει καταευχαριστημενος με τις Llumar που εχω βαλει στο γκολφ. Το πηγα βεβαιως στην αντι/πεια της, που βρισκεται στο Μαρουσι. Η μεμβρανη του πισω τζαμιου ειναι 2 κομματια, αλλα εκαναν τετοια δουλεια που δεν μπορεις να διακρινεις που ειναι κομμενο!! Τα ατομα ειναι επαγγελματιες. Μαλιστα μετα απο 2 μερες απο την τοποθετηση το πηγα, οπως μου ζητησαν, για εναν ελεγχο, μηπως υπαρχει κανενα προβλημα (τζαμπα εννοειται). Η τιμη 180 (τοτε) η μεσαια επιλογη η TITANIUM. Και για να μην κανω καμμια μ@##@@@ τους ζητησα να μου βαλουν ταινια στους διακοπτες των παραθυρων, για οσες μερες επρεπε να μεινουν κλειστα. Τωρα ομως βαζουν απο την μεση και πισω και κολλανε ενα ειδικο αυτοκολλητακι σε καθε ενα απο αυτα καθως και στο πισω παρμπριζ. Αν θες οδηγου-συνοδηγου με δικη σου ευθυνη για κτεο και αστυνομια (εκτος αν υπαρχει χαρτι νοσοκομειου). Επειδη ειμαι λιιιιγο ψειρας με το αμαξι μου, πηγα-ηρθα 3 με 4 φορες στην αντι/πεια πριν τις βαλω, για το θεμα της ορατοτητας. Μπορω να πω οτι με αυτην (Titanium), δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την ορατοτητα. Το βραδυ ενα ελαχιστο εως καθολου. Καλα για τις πιο σκουρες, οπως μου ειπαν και τα παδια, ισως να αντιμετωπιζα καποιο προβλημα το πρωι, ενω το βραδυ σιγουρα, ειδικα με το παρκαρισμα. ΤΕΛΟΣ :p

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη 6 Χρόνια με τις Alu Light που είναι πολύ πιο σκούρες από τις Titanium δεν είχα πρόβλημα ορατότητας ούτε μέρα ούτε νύχτα. Δεν είχε πρόβλημα ούτε η Στάσα που έχει και μια ψιλο-μυωπία.

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω ειχα προβλημα με τις alu light σε ορατοτητα τα βραδυα ή ακομα και με κτεο,αστυνομια.και εγω στην αντ/πια του Αμαρουσιου τις ειχα βαλει και σχεδον μετα απο 8 χρονια που τις φοραγα στο polo δεν αντιμετωπισα ποτε κανενα προβλημα με την εφαρμογη τους και την ποιοτητα τους.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ενα κομματι ειναι το πισω τζαμι.

επισης δεν εχω κανενα προβλημα στο να παρκαρω βραδυ το μονο κακο ειναι σε δρομους χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ φωτισμο και χωρις αμαξι πισω σου δεν βλεπεις πολυ καλα απο τα παραθυρα οδηγου συνοδηγου.

με τα προβολακια ομως ανοιχτα εξαφανιζεται και αυτο.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω ειχα προβλημα με τις alu light σε ορατοτητα τα βραδυα ή ακομα και με κτεο,αστυνομια.και εγω στην αντ/πια του Αμαρουσιου τις ειχα βαλει και σχεδον μετα απο 8 χρονια που τις φοραγα στο polo δεν αντιμετωπισα ποτε κανενα προβλημα με την εφαρμογη τους και την ποιοτητα τους.

Παιδιά επειδή θέλω να βάλω φιμέ μεμβράνες στο αμάξι μου και επειδη βλέπω ότι ενδιαφέρονται και άλλοι, θα σας παρακαλούσα αν μπορείτε να ανεβάσετε μερικές photos από τα αυτοκίνητα σας εδώ ώστα να πάρουμε μια ιδέα για τις μάρκες και τις διαφορετικές σκάλες των φιμέ.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τον Οκτώβριο που είμασταν παρέα σε επαρχιακό δρόμο με αμάξι φίλου που φόραγε μεμβράνες, σε δρόμο χωρίς καθόλου φωτισμό, νύχτα με αρκετή βροχή δεν βλέπαμε την τύφλα μας. Και το θέμα είχε γίνει επικίνδυνο καθώς δεν βλέπαμε καθόλου τις άκρες του δρόμου, ούτε τις πέτρες στο πλάι που έπεφταν συχνά στον δρόμο γιατί είχε συχνά κατολίσθηση.

Από τότε τις απέρριψα τις μεμβράνες, αφού και ο ίδιος το έχει μετανιώσει και μου έλεγε μην κάνεις καμία βλακεία και βάλεις.

Πάντως είναι όμορφες οι σκούρες, αρκεί να έχεις τα έγγραφα όπως ο geor για να μην έχεις θέμα με κλήση από τροχαία.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να βγαλεις αξιοπιστα συμπερασματα απο φωτογραφιες..θα ξεγελαστεις και δεν θα σε βοηθησει..παιζει ρολο ο φωτισμος της στιγμης και η τεχνικη της φωτο η καλυτερη λυση ειναι να πας σε ενα μαγαζι..και να δεις αυτα που εχει εκει..ισως καποια αυτοκινητα που εχει ηδη φτιαξει..συνηθως υπαρχουν ενα - δυο παρκαρισμενα εξω απο αυτα τα μαγαζια..ουτε στο δηγματολογιο που εχουν..πανω σε μεμονωμενα τζαμια θα βγαλεις καλα συμπερασματα...εγω την μερα που πηγα στο μαγαζι να ρωτησω ειχε ενα παρκαρισμενο και ζητησα να μπω μεσα να δω πως φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να βάλω φιμέ μεμβράνες στο αμάξι μου και επειδη βλέπω ότι ενδιαφέρονται και άλλοι, θα σας παρακαλούσα αν μπορείτε να ανεβάσετε μερικές photos από τα αυτοκίνητα σας εδώ ώστα να πάρουμε μια ιδέα για τις μάρκες και τις διαφορετικές σκάλες των φιμέ.

ωραια.

3M 4o σταδιο (απο τα 5 που υπαρχουν) εχω σε ολα εκτως απο το μπροστα. τιμη 170Ε (αθηνα ηλιουπολη, χαρτι για ΚΤΕΟ)

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΟΥΡΟ ΟΣΟ ΦΕΝΕΤΑΙ ΞΕΓΕΛΑ Η ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ.

την ημερα βλεπεις μεσα το βραδυ παλι δυσκολα smurf2.jpg

IMG_0576.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ΚΤΕΟ πάντως δεν περνάς, έχεις δεν έχεις χαρτί ;)

για τα μπροστα παραθυρα?

με τον καταληλο εξοπλισμο ολα γινοτναι..

ενα 5κιλο αγνο παρθενο λαδι

Link to comment
Share on other sites

για τα μπροστα παραθυρα?

με τον καταληλο εξοπλισμο ολα γινοτναι..

ενα 5κιλο αγνο παρθενο λαδι

Το κλασσικό "λαδόσημο" που επιταχύνει τις διαδικασίες και ξεπερνά εμπόδια. :thumbsup:

Εδώ βέβαια είναι σε υγρή μορφή, λαδόσημο όνομα και πράγμα! ;)

Εν μέρει βέβαια τα λαδόσημα μας έχουν κάνει λίγο μπανανία.

Υπάρχει πάντως και εναλλακτική λύση για μεμβράνες!

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως εχω χαρτι.

δεν ξερω αν εχει παιζει ρολο η αν θα με κοιταξουν περιεργα αν το βγαλω.

ωταν ερθει εκεινη η ωρα παντως αν δω αντιδρασεις θα καταφυγω σε λαδι 5-30 χαχαχαα

Το κλασσικό "λαδόσημο" που επιταχύνει τις διαδικασίες και ξεπερνά εμπόδια. :thumbsup:

Εδώ βέβαια είναι σε υγρή μορφή, λαδόσημο όνομα και πράγμα! ;)

Εν μέρει βέβαια τα λαδόσημα μας έχουν κάνει λίγο μπανανία.

Υπάρχει πάντως και εναλλακτική λύση για μεμβράνες!

Για πες

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως εχω χαρτι.

δεν ξερω αν εχει παιζει ρολο η αν θα με κοιταξουν περιεργα αν το βγαλω.

ωταν ερθει εκεινη η ωρα παντως αν δω αντιδρασεις θα καταφυγω σε λαδι 5-30 χαχαχαα

Για πες

Η πολύ πρακτική λύση με τα κουρτινάκια φυσικά!!!!!!!!!!!!!!!

http://img690.imageshack.us/img690/5822/26865033.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.