Jump to content
polo GTi Cup

1.8 Τ Λάδια

Recommended Posts

Νομίζω πως πρέπει να αλλάξω λάδια... tongue.gif:) Έχω το 9ν3 Gti με 4500Χμ...

Τι να αλλάξω??

Τι λάδια να βάλω??

Πόσο θα κοστίσουν περίπου???

Αντιπροσωπία ή αλλού???

Πηγαινε αντιπροσωπεια αλλα με δικα σου λαδια.Τo mobil 1 esp formula 5w30 αυτοι που ξερουν κατι παραπανω απο λαδια λενε οτι ειναι ισως το κορυφαιο αυτη τη στιγμη.Το www.trade-wind.gr εχει πολυ καλες τιμες και τα στελνει σε ολη την Ελλαδα χωρις να επιβαρυνεσαι με εξοδα αποστολης.Εγω δυστυχως τα mobil 1 δεν τα βρηκα στο συγκεκριμενο site τον καιρο που ηθελα να αλλαξω λαδια κι ετσι εβαλα castrol slx iii 5w30 που ειναι κι αυτα πολυ καλα.Μπες και παραγγειλε οτι θες.Πρεπει να γραφτεις ομως στο site.Οι τιμες ειναι απιστευτες.Σε μαγαζι με castrol τα βρηκα 19,5 ευρω το λιτρο και στο site που αναφερω τα πηρα με 11 ευρω το λιτρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τηλ. στο Γρατσία και έκλεισα για δευτέρα πρωί.Λέτε να παώ δικά μου λάδια???Θα το δεχτούν??Ο κατασκευαστής λέει Castrol μόνο.Να ακολουθήσω με αυτή τη συμβουλή?? :)

ΑΑΑ!!Στην περίπτωση που τα αλλάξω κάπου αλλού θα έχω πρόβλημα με εγγυήσεις και τέτοια??(Πάντα original parts)

Eγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αλλαχτούν σε εξουσιοδοτημένο συνεργάτη VW ή σε Bosch Car Service ώστε να σφραγίσουν το βιβλιαράκι σέρβις. Στα πλαίσια της εγγύησης καλό θα ήταν να επιλέγεις κάτι από τα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα τα Aral Superlonglife III 5-30

Αυτα βαζω εγω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

castrol gold ειναι μεχρι τωρα απτα καλυτερα,ακριβα ναι μεν αλλα ξενοιαζεις ,κοφτες ανετα πλεον...και οσο κανουν στο ιντερνετ τοσο τα παιρνεις και οχι πιο ακριβα λογω προμηθειας οπως αλλου...στο μαγαζι μελουσ

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

τι ικανοποίηση σου προσφέρουν δλδ;

Δεν κολανε στο τηγανι.

Χαρηκες τωρα? :lol:

Δεν τσιμπαει λαδι και γενικα η λειτουργια του κινητηρα ειναι πολυ καλυτερη και απο Selenia και απο Shell που εβαζα παλαιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

μιας κι εχω κι εγω εναν 20VT θα πω κι εγω με τη σειρα μου...Castrolakia 5-40...ουτε γραμμαριο δε τσιμπανε με 1.5bar και ουκ ολιγη σεμνη χρηση!!!!

επισης το καλοκαιρι μεσω vag-com να ανεβαζετε το ρελαντι στις 800rpm για να κρυωνει το λαδι καλυτερα και να κραταει πιεση πανω απο 1bar στο ρελαντι!!

Link to comment
Share on other sites

προτεινω τα edge 10-60 της castrol...ισως και το πιο δυνατο λαδι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.