Jump to content
iron727

ΤΕΛΙΚΗ?

Recommended Posts

σωστος ο sir...πριν ενα μήνα ένας κος εκραξε το power για τον λόγο αυτό...ακόμα και να ειναι ελεγχομενες οι συνθηκες ειναι εν δυναμει δολοφονοι και ποινικα υπευθυνοι...αν και ανευθυνοι ειναι μαλλον..

Σπύρο τακους? τακουω να λες

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

παιδια να κανω μια ερωτηση? ? ?

το clima απο που "βλεπει" τα κμ ? ? ? απο δορυφορο? ? ? ;)

(ισως ειναι μλκια αυτο που ρωτω αλλα

το δικο μου δεν εχει clima καρντια μου! )

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
2 ατομα φορτιο, ειδα στις 8500 rpm καπου στα 249 χλμ/ωρα και ολα αυτα με 75 αλογα, φανταστειτε τι θα εκανα με 100

ναι το επιβεβαιωνω και εγω και μαλιστα με τεταρτη ταχυτητα worthy.gif

και σου λεγα βαλε και 5η...... ;)

αφου το εργαλειο.. rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να χαμογελαγες... :wacko:

na sou po tin alitheia me epiase fovos apla isa pou prolava na bgalo foto....

:blink:-->

QUOTE(Sir B @ 20/06/2006, 16:44 )

Προτεινω να ανοιξει κατι αναλογο του shoutbox για να βγαζετε προειδοποιηση ολοι οι γκαζοφονιαδες οταν βγαινετε στο δρομο..

Μετα λεμε γιατι σκοτωνεται τοσος κοσμος στο δρομο και βρισκουμε τις αιτιες: οι δρομοι και ο καλος στον εγκεφαλο του ΑΛΛΟΥ.. Ποτέ δεν μας περναει απο το μυαλο οτι και στον δικο μας τον εγκεφαλο ισως κατι να πηγαινει στραβα..

Και μην αρχισετε τα "εκει που επιασα τα 290 ηταν μια ατελειωτη αδεια ευθεια και δεν κινδυνευε κανενας κτλ". Ξερετε πολυ καλα οτι εκεινη τη στιγμη ειστε νομικα και κυριως ηθικα εγκληματιες.

epetrepse mou na diafoniso ..... mporei na eimai 21 xronon alla exo 175 xiliades xiliometra odigisi kai den sto leo gia na sto paixo odigos magkas kai empeiros apla autos pou to kanei gia ena lepto stin eytheia gia na to dei den einai eglimatias.....eglimatias einai o odigos touristas pou exei parei ena amaxi to odigaei mono mesa stin athina vgainei pasxa xristougena kai aygousto stin ethniki paei me 80 stin aristeri kai otan kapoios tou paizei ta fota na kanei dexia arxizei na vrizei kai na pataei epitides freno.....egklimatiko einai oi idioi pou dinoun ta diplomata oxi giati ladonoun kai ego ladosa...apla giati me mathane na odigao stin athina kanenan mathiti den bgalane ethniki na mathei na odeigaei me 120 me 140 kai tous blepeis odeigane me to sagoni na akoumpaei sto timoni....aytoi einai eglimaties....

panta filika...

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

επιμενω σε αυτα που ειπα.

εγκληματιες ειναι ΚΑΙ αυτοι αλλα ΚΑΙ εσυ. (μην παρεξηγηθεις απο αυτο - απλα προσπαθω να πω τη γνωμη μου οσο πιο περιεκτικα γινεται)

εισαι αρκετα νεος (οπως κι εγω) και ελπιζω αργοτερα να αλλαξεις γνωμη.

αλλωστε αν ρωτησεις επαγγελματιες-οδηγους στην ηλικια των πατεραδων μας με αρκετα εκατομμυρια χιλιομετρα στα χερια τους θα σου πουν ενα πραγμα: ΜΗΝ τρεχεις.

Βασιλης

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια ποσο τελικη εχει το αμαξι..

ΣΤΑ 250 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΡΚΕΙ ΕΝΑ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια ποσο τελικη εχει το αμαξι..

ΣΤΑ 250 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΡΚΕΙ ΕΝΑ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΟΥΣ...

και στα 130 στην εθνικη χρειαζεται δυο χιλιοστα..δε βλεπω κανεναν απο σας ομως να πηγαινει κατω απο 130 :blink: (μεσα σε αυτους και εγω..)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
δεν εχει σημασια ποσο τελικη εχει το αμαξι..

ΣΤΑ 250 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΡΚΕΙ ΕΝΑ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΟΥΣ...

Ντάνι, αν το αμάξι σου τα έπιανε δεν θα το πάταγες? Ειλικρινά τώρα... Εμένα μην με ρωτάς, ξέρεις τί θα πω. ΝΑΙ...

δεν ξερεις με ποσα πηγαινω οποτε δεν μπορεις να το πεις αυτο

Ξέρω εγώ... lick.giflick.giflick.giflick.giflick.gif

O MONOS ANAMARTHTOS PROTOS TO LITHO VALETO.......

Link to comment
Share on other sites

χωρις πλακα δεν εχω παει πανω απο 200..οσα πηγαμε τις προαλλες μαζι...και ξερεις ποσο καιρο ειχα να το πατησω πανω απο τα 170-180?6 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B
βασιλη τι τελικη εχει το αμαξι σου?

192 επισημη, αλλοι με 5αρια 1.6 FSI εχουν παει πολυ παραπανω οπως διαβαζω. Πηγαινετε ρε παιδια 140-160. Πρεπει να πατε με 200 δλδ? Οταν κατηγορω ομως τους αλλους, δεν εξαιρω και τον εαυτο μου Χρονη. Δεν προσπαθω να κανω τον Σταθακη. Σε ενα θεμα για την τελικη, θα μπορουσα να μη γραψω τιποτα και να μη γινομαι και κακος. Αλλα θελω οταν βγαινουμε στο δρομο και εγω και τα αγαπημενα μου προσωπα και ολα τα παιδια εδω μεσα να μην κινδυνευουμε. Κριμα δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τρέξει κανείς. Και ανάλογα με το πόσα πιάνει το αυτοκίνητο σου, τόσο περισσότερο τρέχεις. Τα 200 είναι το φράγμα. Από εκεί και πάνω, όσα και παραπάνω να πας δεν έχει νόημα. Πλέον κάνεις χαμηλή πτήση. Για μένα μια νορμάλ ταχύτητα είναι στα 160χλμ. Έχω πάει και με 260 βέβαια και αυτό που κατάλαβα είναι ότι μια λάθος απόφαση, κίνηση και στην καλύτερη περίπτωση έχεις σκοτωθεί μόνο εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τρέξει κανείς. Και ανάλογα με το πόσα πιάνει το αυτοκίνητο σου, τόσο περισσότερο τρέχεις. Τα 200 είναι το φράγμα. Από εκεί και πάνω, όσα και παραπάνω να πας δεν έχει νόημα. Πλέον κάνεις χαμηλή πτήση. Για μένα μια νορμάλ ταχύτητα είναι στα 160χλμ. Έχω πάει και με 260 βέβαια και αυτό που κατάλαβα είναι ότι μια λάθος απόφαση, κίνηση και στην καλύτερη περίπτωση έχεις σκοτωθεί μόνο εσύ.

Γιώργο απλά... worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον Κίτσο τον σανίδωσα προχθές στην Αττική!!! 123 κοντερίσια μου έβγαλε! :)

Καλά, γενικά ένα αμάξι άμα πηγαίνει το πατάς.-

Η αμαρτία αυτή συμπεριλαμβάνεται στο πακέτο των προπατορικών... new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω με 225/40/18 πανω και 1600αρι πιανω συνεχεια εθνικη 200 κμ/ω με 5η στο κιβωτιο και ακριβως 6000στροφες.μια φορα εβαλα 6η και για να ανεβασει ηθελε κανα χρονο 205 το περισσοτερο το εχω παει.αν και εχει 8000κμ μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάει το Polaki 100hp, 160km στις 5000 στροφές στο Σείριο

και το αμάξι έχει διανύσει 6000 χιλιόμετρα. shockgun.gif

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τρέξει κανείς. Και ανάλογα με το πόσα πιάνει το αυτοκίνητο σου, τόσο περισσότερο τρέχεις. Τα 200 είναι το φράγμα. Από εκεί και πάνω, όσα και παραπάνω να πας δεν έχει νόημα. Πλέον κάνεις χαμηλή πτήση. Για μένα μια νορμάλ ταχύτητα είναι στα 160χλμ. Έχω πάει και με 260 βέβαια και αυτό που κατάλαβα είναι ότι μια λάθος απόφαση, κίνηση και στην καλύτερη περίπτωση έχεις σκοτωθεί μόνο εσύ.

Η σωστότερη κουβέντα. :):blink::baby:

post-3923-1151061250_thumb.jpg

Edited by airthan
Link to comment
Share on other sites

:blink:-->

QUOTE(Sir B @ 21/06/2006, 19:57 )

επιμενω σε αυτα που ειπα.

εγκληματιες ειναι ΚΑΙ αυτοι αλλα ΚΑΙ εσυ. (μην παρεξηγηθεις απο αυτο - απλα προσπαθω να πω τη γνωμη μου οσο πιο περιεκτικα γινεται)

εισαι αρκετα νεος (οπως κι εγω) και ελπιζω αργοτερα να αλλαξεις γνωμη.

αλλωστε αν ρωτησεις επαγγελματιες-οδηγους στην ηλικια των πατεραδων μας με αρκετα εκατομμυρια χιλιομετρα στα χερια τους θα σου πουν ενα πραγμα: ΜΗΝ τρεχεις.

Βασιλης

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες.Και εγω το εχω ακουσει απο πολλους και δεν λεω οτι εχουν αδικο.

Απλα θελω να διευκρινησω κατι:Και αυτοι οταν ηταν νεοτεροι ετρεχαν.

Και μενα με βλεπω οταν ειμαι 65-70 να λεω μην τρεχετε. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Και μενα με βλεπω οταν ειμαι 65-70 να λεω μην τρεχετε. :blink:

Εγώ αν ποτέ φτάσω τόσο, θα συνεχίσω να τρέχω tongue.giftongue.giftongue.gif:baby::whistling::heart:

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν απο 22 χρονια αγορασα ενα μεταχειρισμενο 127 ΑΒΑRTH δεν εβλεπα την ωρα να παω βολτα και τρεξω.

Μετα απο 15 χρονια παλι δεν εβλεπα την ωρα να βγω βολτα και να ανοιξω το τουρμπακι μου αλλα τοτε γνωριζα και το πως!

Σημερα εχω ΠΑΙΔΙΑ.

Εχω ηρεμισει λιγο.Η τουρμπινα δεν κοκκινιζει το ιδιο.Γνωριζω περισσοτερο το πως!

Μετα απο 22 χρονια ισως να θελω να παω μια γρηγορη βολτα τα εγγονια μου.Τοτε θα γνωριζω ακομη παραπανω το πως!

Ετσι ειναι ο ανθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Οταν πριν απο 22 χρονια αγορασα ενα μεταχειρισμενο 127 ΑΒΑRTH δεν εβλεπα την ωρα να παω βολτα και τρεξω.

Μετα απο 15 χρονια παλι δεν εβλεπα την ωρα να βγω βολτα και να ανοιξω το τουρμπακι μου αλλα τοτε γνωριζα και το πως!

Σημερα εχω ΠΑΙΔΙΑ.

Εχω ηρεμισει λιγο.Η τουρμπινα δεν κοκκινιζει το ιδιο.Γνωριζω περισσοτερο το πως!

Μετα απο 22 χρονια ισως να θελω να παω μια γρηγορη βολτα τα εγγονια μου.Τοτε θα γνωριζω ακομη παραπανω το πως!

Ετσι ειναι ο ανθρωπος...

Πάρα πολύ σωστός ο κύριος Βασίλης!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , πρίν λίγους μήνες πήρα και εγώ το golf iv gti με agu Κινητήρα και στην εθνική πάει απρόσμενα καλά , :D τα 200 τα έχει για πολύ στην πλάκα του και μετά αρχίζει το νταλαβέρι , αυτό είναι με τις 18 άρες που φοράω πάνω και μεγάλο λάστιχο κιόλας

225/45/18 , μήπως ξέρει κανείς πόσο τελίκή πρέπει να έχω με 16 άρες και τι διαφορά έχει ( σε χλμ ) με τις δικές μου τις 18 άρες ?

Δηλαδή ρε παιδιά αν με 18 άρες πάω τελική 225 !!! με 16 άρες πόσο πρέπει να πηγαίνει το αμάξι ακόμα το ψάχνω πρόσφατα το πήρα και δεν έχω καμμιά μηχανική βελτίωση πλήν ενός φίλτρου JR μπλέ .

Edited by spirtouliss
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.