Jump to content
haris_golf-gt

τι τσιπακια για το τςι υπαρχουν?

Recommended Posts

οποισ ξερει απο τσιπακια που κυκλοφορουν τι

υπαρχει σε τιμη και ποσα αλογα ανεβαζει θα με βοηθουσε πολυ αν μου ελεγε......ευχαριστω για το ενδιαφερον

δοκιμαζει η μαμα vw δεν ξερω αν το εχει ετοιμο προς το κοινο ακομα.....δινει 30 αλογα αλλα τα κυβικα παραμενουν 1400 :huh: θες να του εξαντλησεις οτι περιθωρια ανοχης εχει? κριμα ειναι.... :lol:

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζει η μαμα vw δεν ξερω αν το εχει ετοιμο προς το κοινο ακομα.....δινει 30 αλογα αλλα τα κιβικα παραμενουν 1400 :) θες να του εξαντλισεις οτι περιθωρια ανωχης εχει? κριμα ειναι.... :xmas:

Kαντο φιλε

Απλα θα σου μεινει στα χερια

Μην κλαιγεσαι μετα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχετε μπερδεψει λιγο τα μπουτια σας μαλλον.ΑΝ υπαρχει προγραμμα που να δινει 30 αλογα στο TSI ΟΚ.Δεν θα παθει κατι το αμαξι να το βαλει αν δεν το λιωνει ολη την ωρα (που εκει παθαινουν ολα).Ουτε βεβαια τα gt ειναι για πεταμα που λετε tongue.gif απλα και εγω πιστευω οτι ειναι ηδη λιγο πιεσμενος ο κινητηρας και στα "σχεδον" ορια του.Απλα δεν δινει 50 και 60 αλογα συν που δινουν οι 1.8Τ και 2.0Τ με πρωτο σταδιο.

Link to comment
Share on other sites

Kαντο φιλε

Απλα θα σου μεινει στα χερια

Μην κλαιγεσαι μετα :)

μεχρι τωρα ομωσ που τον φτανω στα ορια τον golfaro δεν μου εχει παθει τιποτα....

και αν ειναι ετσι το gt δεν θα εβγαινε καν στην αγορα.....vw ειναι ρε φιλαρακι δεν ειναι hundai (που και αυτη εχει βελτιωσει πολυ το profil της τα τελευταια χρονια για να μην την αδικω) να βγαζει μοντελα για πεταμα.....αλλωστε αν υπηρχε προβλημα με τον συγκεκριμενο κινητηρα δεν θα υπηρχαν και τετοιες πωλησεις....και προκαλω οποιον εχει tsi και του εχει παρουσιαστει προβλημα να το πει....δεν νομιζω να βρεθουν και πολλοι.εκτως απο την πρωτη φουρνια που ειχε βγει αλλα και αυτι που εχει ενας γνωστος μου....το σκιζει απο τιν μερα που το πηρε στα χερια του και το εχει καινει και 230 hp.το παιδι δουλευει σε beltiwtio oiko και ετσι μου ειπε.....αλλα μην μου λεσ τωρα πωσ αν του βαλω τον εγκεφαλο του gt θα μου μεινει στα χερια...αυτα ειναι αστεια πραγματα γιατι ουσιαστικα μετα δεν εχει την παραμικρη διαφορα μηχανικα απο το gt...αρα ειναι σαν να μου λεσ οτι τα gt ειναι για πεταμα....αυτα δεν ισχυουν....σε οποιο περιοδικο που εχω διαβασει για αντοχη και αξιοπιστια των κινητηρων tsi και πιστεψε με εχω διαβασει πολλα δεν τον δινουν απλα αξιοπιστο αλλα και κατι παραπανω σε σχεση με αλλα και αυτα για να μην νομιζεισ οτι λεω λογια του αερα ειχα διαωασει ενα συγκριτικο αντοχησ -->golf gt/astra 1.6t/seat leon/ και δεν θυμαμαι αν ειχε και αλλο και το gt ειχε την καλυτερη αντοχη....αρα κρινε απο μονος σου... :xmas:

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν δινει 50 και 60 αλογα συν που δινουν οι 1.8Τ και 2.0Τ με πρωτο σταδιο.

Σωστά τη διαφορά τη κάνουν τα κυβικά. Όπως επίσης ο 1400 tsi έχει και περίπου 20-25% λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με τον 1800 :)

Link to comment
Share on other sites

Kαντο φιλε

Απλα θα σου μεινει στα χερια

Μην κλαιγεσαι μετα :blink:

Πραγματικα τι αλλο 8α ακουσουμε ρε tongue.giftongue.gif Ρε φιλε σε πιεσε κανεις να παρεισ γκολφ??μην βγαζεις χολη για πραγματα που δεν ξερεις..ξερω παιδι που ειναι 1τοσταδιο σε GT αν καταλαβαινεις τι εννοω και το αυτοκινητο παει παρα πολυ καλα και το σκιζει και δεν εχει κανει κιχ.. :blink: Γι αυτο χαλαρωσε αν δεν ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω κατι?εγω εχω 1 gt ,να περιμενω δηλαδη οπου να ναι νατο παρω στα χερια?αφου εχει +30 αλογα απο το tsi .

φιλε και για το δικο σου το GT εχει το αναλογο τσιπ με +30......δεν μιλησε κανεις για τα μαμα αλογα :blink:

ΝΑΙ ρε φιλε , πρεπει να παω να το πεταξω και γω το δικο μου!!! ρε τι ακουμε ρεεεε

κοιτα να μαθενεις φιλος....και ασε την ειρωνεια!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζει η μαμα vw δεν ξερω αν το εχει ετοιμο προς το κοινο ακομα.....δινει 30 αλογα αλλα τα κυβικα παραμενουν 1400 :blink: θες να του εξαντλησεις οτι περιθωρια ανοχης εχει? κριμα ειναι.... :blink:

και εγω πιστευω οτι ειναι στα ορια του το μοτερακι αλλα απο την αλλη εχει βγει ενα gt απο την trip team με 211 αλογα στροφαλο και μεχρι τωρα δεν εχει βγαλει απολυτως τιποτα........!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεια μου ειπαν [ και συγκεκριμενα ο ιδιος ο ρωρρης- οχι ραδιο αρβυλα ] οτι μπορει ανετα να φτασει την ιπποδυναμη του gt με προγραμματακι , εννοειται , και μαλιστα σε καλη τιμη. Δεν ρωτησα παραπανω γιατι το αμαξι ειναι 3 μηνων και λεω να το αφησω μαμα για λιιιιγο καιρο ακομα, τωρα δεν νομιζω να με δουλευε. αλλα οπως σας ειπα δεν με ενδιαφερει τουλαχιστον ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεια μου ειπαν [ και συγκεκριμενα ο ιδιος ο ρωρρης- οχι ραδιο αρβυλα ] οτι μπορει ανετα να φτασει την ιπποδυναμη του gt με προγραμματακι , εννοειται , και μαλιστα σε καλη τιμη. Δεν ρωτησα παραπανω γιατι το αμαξι ειναι 3 μηνων και λεω να το αφησω μαμα για λιιιιγο καιρο ακομα, τωρα δεν νομιζω να με δουλευε. αλλα οπως σας ειπα δεν με ενδιαφερει τουλαχιστον ακομη.

Παναγιωτη κανεις δεν ειπε πως δεν μπορει να φτασει την ιπποδυναμη του gt,αλλα το ποσο θα αντεξει αυτος ο κινητηρας με τετοια δυναμη.....οποιος θελει το ρισκαρει και μαθενουμε οταν το βαλει και περασει αρκετος καιρος...τα αποτελεσματα....

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα πω το εξης.αν και εχει υπωθει αυτο που ξεχναμε οι περισσοτεροι και μαλιστα πολυ βασικο ειναι απο τι υλικα(μεταλλα κτλ) ειναι κατασκευασμενος ενας κινητηρας και ο συγκεκριμενος κιητηρας εχει τεραστιες αντοχες

21,7 bar συνεχους πιεσης και στιγμιαιας 120 (πηγη: απο περιοδικα) τωρα φυσικα δεν αντιλεγω οτι τα κυβικα κανουν την διαφορα και οχι δεν ζηταω +50 -60 αλογα με 20 ειμαι ευχαριστημενος και επειδη βγηκαμε πολυ off-topic.

το παληκαρι ρωτησε για τιμες και απο που να το προμηθευτει

απο παζαροπουλο υπαρχουν 2 προγραμματα ενα για το tsi απο 140 σε 170 900 ευρω

ομοιως για το gt 1200 ευρω τωρα απο οτι ξερω σου βαζουν αν θες και στο tsi το μεγαλυτερο προγραμμα αλλα πρεπει να ους το πεις γιατι απο μονοι τους δεν στο λενε γιατι δεν εχει το υπλοιπο πακετο που εχει το gt επισης σου δινουν και εγγυηση .

Edited by tsoupra
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη κανεις δεν ειπε πως δεν μπορει να φτασει την ιπποδυναμη του gt,αλλα το ποσο θα αντεξει αυτος ο κινητηρας με τετοια δυναμη.....οποιος θελει το ρισκαρει και μαθενουμε οταν το βαλει και περασει αρκετος καιρος...τα αποτελεσματα....
Στα όριά του σίγουρα ΔΕΝ είναι, ο κινητήρας αυτός μπορεί να βγάλει (με τη συγκεκριμένη τουρμπίνα) μέχρι 210 σχετικά αξιόπιστα ;)
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 15 μερες .3700χλ

Σε ενα μηνα θα ανεβει 180 Ps Περιπου.

Στη γερμανια το 140 παει εως 190 Ps και 200+ με αλλαγη στην εξατμηση .

Εχει δοκιμαστει σε πολλα χλ και κανενα προβλημα.

ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΟΧΗ στο ΞΕΚΙΝΗΜΑ και στο ΣΒΗΣΙΜΟ οταν ειναι ζεστο

Link to comment
Share on other sites

[τι ενοείς με το:προσοχη στο ξεκινημα και το σβησιμο;να το αφησουμε λίγο να δουλέψει;και το προγραμμα στο οποίο αναφέρεσαι ποσα αλογα ακριβως γινεται το τσι και ποσο κοστίζει?ενας γνοστος μου είπε ότι το πρόγραμμα από τον παζαρόπουλο κοστίζει 900 ευρω και το αμάξι γίνεται ενα κλικ παραπαάνω απο το gt.Αληθεύει?και κάτι ακόμα, με κατανάλωση και εγγύηση τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

[τι ενοείς με το:προσοχη στο ξεκινημα και το σβησιμο;να το αφησουμε λίγο να δουλέψει;και το προγραμμα στο οποίο αναφέρεσαι ποσα αλογα ακριβως γινεται το τσι και ποσο κοστίζει?ενας γνοστος μου είπε ότι το πρόγραμμα από τον παζαρόπουλο κοστίζει 900 ευρω και το αμάξι γίνεται ενα κλικ παραπαάνω απο το gt.Αληθεύει?και κάτι ακόμα, με κατανάλωση και εγγύηση τι γίνεται?

Με την καταναλωση?? Ενταξει θα τα λετε συχνα με τον βενζινα.ο καλυτερος πελατης θα γινεις.. ;)

Μην τα κανετε αυτα ρε παιδια. Το αμαξι δεν το περνουμε για 2-3 χρονια.ελεος.. closedeyes.gif

Δεν μπορεις ουτε να τα πουλησεις μετα .Ειναι που ειναι θα το στειλουμε στον ταφο μια ωρα νωριτερα..

Υγ.Μην πεσετε να με φατε ολοι μαζι.ενας ενας.Και γω tsi εχω. :lol:

Edited by TOMMASO
Link to comment
Share on other sites

Με την καταναλωση?? Ενταξει θα τα λετε συχνα με τον βενζινα.ο καλυτερος πελατης θα γινεις.. :wacko:

Μην τα κανετε αυτα ρε παιδια. Το αμαξι δεν το περνουμε για 2-3 χρονια.ελεος.. closedeyes.gif

Δεν μπορεις ουτε να τα πουλησεις μετα .Ειναι που ειναι θα το στειλουμε στον ταφο μια ωρα νωριτερα..

Υγ.Μην πεσετε να με φατε ολοι μαζι.ενας ενας.Και γω tsi εχω. :wacko:

Η όλη λογική σου είναι λάθος.

1. Υπάρχουν μερικοί που το παίρνουν για 2-3 χρόνια και μετά το πουλάνε!

2.Η κατανάλωση εξαρτάται πάντα αό την οδήγηση που κάνεις. Αν το κάνεις 170 πχ άλογα και δε το πηγαίνεις όλη την ώρα τάπα ακόμη και στο στενό του σπιτιού σου θα έχεις λιγότερη κατανάλωση από έναν με εργοστασιακό που όμως το λιώνει συνέχεια.

3. Μπορείς να το πουλήσεις άνετα γιατί αν θες το πρόγραμμα βγαίνει χωρίς να φαίνεται η επέμβαση :wacko:

Link to comment
Share on other sites

+1 στον γιάννη.Πρώτον το τσι μου είναι το πρώτο αμάξιμ μου και προς θεού δεν έχω σκοπό να γεράσω με αυτό στα χέρια.Ωραίο το γκολφ αλλά παιδια εχει ενα μεγάλο μειονέκτημα.ειναι μπροστοκινητο.η πισωκούνα έχει άλλη χάρη.¶ρα 2-3 χρόνια με το γκολφ και μετα m3 e46 και άντε γεια...............τωρα αν ειμαι τοσο ατυχος και σπάσει πριν την ώρα που το πουλήσω ε τότε τι να πω?είμαι πολύ άτυχος. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

+1 στον γιάννη.Πρώτον το τσι μου είναι το πρώτο αμάξιμ μου και προς θεού δεν έχω σκοπό να γεράσω με αυτό στα χέρια.Ωραίο το γκολφ αλλά παιδια εχει ενα μεγάλο μειονέκτημα.ειναι μπροστοκινητο.η πισωκούνα έχει άλλη χάρη.¶ρα 2-3 χρόνια με το γκολφ και μετα m3 e46 και άντε γεια...............τωρα αν ειμαι τοσο ατυχος και σπάσει πριν την ώρα που το πουλήσω ε τότε τι να πω?είμαι πολύ άτυχος. :lol:;)

O μπαμπάς σου θα στην παρει κι αυτην, οπως το golf? :lol:

Nα χαρω εγω παιδακια που αλλαζουν με αλλουνου χρηματα τα αμαξια. ;)

Εγω λεω να το ξεπληρωσω πρωτα(εχω 3 δοσεις ακομα) και μετα απο 6 χρονια να το πουλησω

και αν δεν εχω παιδια να παρω κατι καινουριο.

Αν παλι προκυψουν αλλα δεν πειραζει ,ο τυπος αμαξιου δεν ειναι κατι σημαντικο στη ζωη.

Την δουλεια τους να κανουν ανετα.

ελπιζω ο κινητηρας να κανει την δουλεια του για πολλα χρονια,γι αυτο εδωσα τα ωραια μου λεφτακια ;)

Edited by TOMMASO
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το Γιαννη .

Τομμας απο την πλευρα που το βλεπεις εχεις δικιο αλλα ο καθενας μας λειτουργει διαφορετικα.

Εγω εχω αλλαξει 7 αυτοκινητα δικαμου + 5 που μου αλλαζει η εταιρια που εργαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.