Jump to content
Σπύρος

Αυτόματο κλείδωμα ασφαλειών

Recommended Posts

Νικο αυτα τα ειπες και στον Παζαροπουλο Θεσσαλονικης, αρα τωρα που θα παω απο βδομαδα, θα ειμαι οκ... :D

Eγω του τα ειπα! Το θεμα ειναι να τα σημειωσε ή να τα θυμαται! 8)

Αλλα και παλι οτι χρειαστεις εδω ειμαστε. 8)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μπαινουμε και on-line Και τα βλεπουμε επι τοπου, αλλιως τηλεφωνακι σε εσενα. Αλλωστε πρωτα ειναι το καθισμα να γινει το μπακετ, και μετα... :D

Link to comment
Share on other sites

Lock/Unlock Horn/Flash:

[select]

[46 - Cent. Conv.] (35 - Cent. Locking for manual window cars)

[Adaptation - 10]

Channel (03..08 )

Adaptation Value (1 = on, 0 = off)

[save]

Channel 03 Auto Lock

Channel 04 Auto Unlock

Channel 05 Unlock, horn sounds

Channel 06 Lock, horn sounds

Channel 07 Unlock, turn signals flash

Channel 08 Lock, turn signals flash

Το πρασινο εχει ενεργοποιηθει. Ακριβως απο κατω στο καναλι 24 (κοκκινο) ειναι για το αυτοματο ξεκλειδωμα.  :D

thanks θα παω σε μια αλλη vw γιατι με τον π...... δεν βγαζω ακρη!!!!!!!!!!!! shockgun.gifshockgun.gifshockgun.gifshockgun.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξεθαψω λιγο το θεμα.. Εχει κανει κανενας τη συγκεκριμενη ρυθμιση σε Polo 9n, εκδοση Trendline (16v)?? Γιατι καπου ακουσα οτι δε γινεται στα trendline, δεν εχουν τετοια ρυθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Stoilas, μηπως ομως γινεται μονο σε οσα εχουν τηλεχειρισμό? Το δικο μου δεν έχει.. Σιγουρα γινεται σε Trendline 16v? Σε ολα τα trendline? (Προσοχή, οχι comfortline, εχουν διαφορες στον εγκέφαλο..) Ειναι σημαντικό που ρωτάω, γιατι κατι τετοιο μου ειπαν, μετα απο καποιο ψαξιμο σε αντιπρόσωπο.. Οτι ο εγκεφαλος στο δικο μου δεν εχει τετοια λειτουργία.. Ενω ειχαν ολη την καλη διαθεση και την ορεξη να το κανουν παντως!

Εχω trendline, 16v, αγορασμενο τελος καλοκαιριου 2004..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξεθαψω λιγο το θεμα.. Εχει κανει κανενας τη συγκεκριμενη ρυθμιση σε Polo 9n, εκδοση Trendline (16v)?? Γιατι καπου ακουσα οτι δε γινεται στα trendline, δεν εχουν τετοια ρυθμιση..

Εγώ έχω comfortline, αλλά έχει trendline ο Σπύρος και ο Mayh3m και τους παίζει μια χαρά.

Προσθεστε και εμενα που εχω trendline. Σου φτανουμε 3 αποδειξεις? :)

Link to comment
Share on other sites

χεχ, το ξερω οτι το ψαχνω πολυ και θα με βρισετε, αλλα υπαρχει λογος :Ρ

Απο οσους το εχουν κανει, και απο οσους εχουν trendline 16v το εχει κανει κανενας σε αντιπρόσωπο, και όχι με vagcom??

Υπαρχει περιπτωση να γινεται με vagcom μονο, και οχι με το συστημα στο επισημο service? (δε νομιζω να ισχυει αυτο αλλα δε χανω τιποτα να ρωτησω..)

Αυτα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εκανα με Vag Com, αν θυμαμαι καλα ο Polistas το εκανε στον Παζαροπουλο στην Θεσσαλονικη ;)

trv πηγαινε στις πρωτες σελιδες και υπαρχουν οι οδηγιες για το αυτοματο κλειδωμα. Δωστες στην αντιπροσωπεια να στις περασουν. :):D

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Εγκεφαλο magneti marelli πως τον λενε εχω, οχι bosch!

nikosnet αυτο θα κανω.. Δευτερα τριτη θα ξαναπαω, θα τους πω να μου δωσουν το μηχανημα να το κανω μονος μου, ποσο δυσκολο μπορει να ειναι :Ρ για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δυσκολο δεν ειναι, απλα δεν εχουν την ορεξη να κανουν κατι, για το οποιο δεν θα πληρωθουν...Τοσο απλα...

Και σου την λενε και απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεία και εμένα έχει ενεργοποιηθεί στο Beetle μου και μου έχει σπάσει τα νεύρα όλη την ωρα να κλειδώνουν οι ασφάλειες....θα πάω να το απενεργοποιήσω,,,η αλήθεια είναι πως το έχω σηνηθίσει τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λογικά στο pacific golf 4 πρέπει να έχει την ρύθμιση ....

Μπορείς να την ενεργοποιήσεις την ρύθμιση όποτε θες, αρκεί να βρεις κάποιον που να έχει το πρόγραμμα και laptop ή palmtop!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπαίνει γιατί το έκανα και εγώ!

Εμένα (golf IV 1998) αυτό μπορεί να μου το κάνει συνaγερμός. Αλλά ακομα και αυτός το σήμα το δίνει στα υπάρχοντα συστήματα του αυτοκινήτου. Οπότε και εγώ πιστέυω ότι γίνεται.

Δεν το έχω ενεργοποιήσει πάντως για να μη φθείρω το σύστημα κλειδώματος...

Edited by meco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.