Jump to content
slingshot

Αμάν με αυτές τις πόρτες

Recommended Posts

Έχουμε με τον αδερφό μου ένα Golf TSI. Η διαφορά μας είναι, ότι ενώ το προσέχει σαν τα μάτια του, εγώ δεν πολυενδιαφέρομαι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, το γεγονός ότι κάθε φορά που βγαίνω από το αυτοκίνητο, μου κάνει παρατήρηση να μη χτυπάω δυνατά την πόρτα (συνοδεύεται και από απλές οδηγίες του στυλ: "να βάζεις δύναμη με τον καρπό στο τέλος της κίνησης").

Το φαινόμενο, βέβαια, το έχω δει σε πολλούς οδηγούς, από ΒMW μέχρι Lada, και είμαι σίγουρος ότι κι εσείς το έχετε παρατηρήσει (ή το κάνετε οι ίδιοι). Ο λόγος που έκανα αυτό το post είναι ότι αν δει ο αδερφός μου τις απαντήσεις σας υπέρ μου, πιθανόν να με αφήσει να την κλείνω όπως θέλω η ρημάδα (εννοείται ότι αν υποστηρίξετε τον αδερφό μου, δεν πρόκειται να του δείξω καν τις απαντήσεις).

Πείτε ελεύθερα τη γνώμη σας! (εξάλλου το θέμα έχει το χαβαλέ του).

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε με τον αδερφό μου ένα Golf TSI. Η διαφορά μας είναι, ότι ενώ το προσέχει σαν τα μάτια του, εγώ δεν πολυενδιαφέρομαι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, το γεγονός ότι κάθε φορά που βγαίνω από το αυτοκίνητο, μου κάνει παρατήρηση να μη χτυπάω δυνατά την πόρτα (συνοδεύεται και από απλές οδηγίες του στυλ: "να βάζεις δύναμη με τον καρπό στο τέλος της κίνησης").

Το φαινόμενο, βέβαια, το έχω δει σε πολλούς οδηγούς, από ΒMW μέχρι Lada, και είμαι σίγουρος ότι κι εσείς το έχετε παρατηρήσει (ή το κάνετε οι ίδιοι). Ο λόγος που έκανα αυτό το post είναι ότι αν δει ο αδερφός μου τις απαντήσεις σας υπέρ μου, πιθανόν να με αφήσει να την κλείνω όπως θέλω η ρημάδα (εννοείται ότι αν υποστηρίξετε τον αδερφό μου, δεν πρόκειται να του δείξω καν τις απαντήσεις).

Πείτε ελεύθερα τη γνώμη σας! (εξάλλου το θέμα έχει το χαβαλέ του).

κοιτα ισως ο αδερφος σου να ειναι υπερβολικος που σου δινει μεχρι και οδηγιες πως να κλεινεις τις πορτες αλλα το να προσεχει το αυτοκινητο που πηρατε δεν ειναι κακο αντιθετα οσο προσεχεις κατι τοσο θα σε προσεξει κι αυτο :D

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη εχω σηκωσει τις πορτες κανα δυο φορες αφου ολοι οι επιβατες πρεπει να ειχαν αγροτικο στην προηγουμενη ζωη τους σου λεω οτι εκτος οτι ειναι στο να γινει καλυτερα η προληψη παρα η θεραπεια και ασε που θα ακουμπαει η μια την αλλη και θα γδαρθουν και οι δυο αλλα και θα γδαρθει και το σποιλερ που μπορει να εχεις με την επαφη με την πορτα απο κατω απτη πορτα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε με τον αδερφό μου ένα Golf TSI. Η διαφορά μας είναι, ότι ενώ το προσέχει σαν τα μάτια του, εγώ δεν πολυενδιαφέρομαι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, το γεγονός ότι κάθε φορά που βγαίνω από το αυτοκίνητο, μου κάνει παρατήρηση να μη χτυπάω δυνατά την πόρτα (συνοδεύεται και από απλές οδηγίες του στυλ: "να βάζεις δύναμη με τον καρπό στο τέλος της κίνησης").

Το φαινόμενο, βέβαια, το έχω δει σε πολλούς οδηγούς, από ΒMW μέχρι Lada, και είμαι σίγουρος ότι κι εσείς το έχετε παρατηρήσει (ή το κάνετε οι ίδιοι). Ο λόγος που έκανα αυτό το post είναι ότι αν δει ο αδερφός μου τις απαντήσεις σας υπέρ μου, πιθανόν να με αφήσει να την κλείνω όπως θέλω η ρημάδα (εννοείται ότι αν υποστηρίξετε τον αδερφό μου, δεν πρόκειται να του δείξω καν τις απαντήσεις).

Πείτε ελεύθερα τη γνώμη σας! (εξάλλου το θέμα έχει το χαβαλέ του).

Φιλε στον αδερφο σου βλεπω τον εαυτο μου. :D:lol: Οταν κλεισει καποιος με δυναμη την πορτα (σπανια βεβαια να μην το προλαβω) ειναι σα να χτυπησε εμενα.Ποναω και μονο που το βλεπω.Γι'αυτο φροντισα να δωσω οδηγιες σε αυτους που μπαινουν συχνα αλλα τους το υπενθυμιζω κιολας πριν κλεισουν την πορτα.Δε μπορεις να φανταστεις μεχρι που μπορω να φτασω.Μου τη δινει στα νευρα.Πως εχω κρατηθει κανα δυο φορες και δεν εχω ριξει αγκωνια.... :lol: Στην πρωην μου ,ειχα πει ενα σωρο φορες να προσεχει την πορτα αλλα αυτη στον κοσμο της.Καποια μερα μου ειπε για πλακα και καλα οτι θα την κλεινει οπως θελει.Ε μου βγηκε αυθορμητα και της ειπα οτι αν συνεχισει ετσι το πιο πιθανο θα ειναι να παρει ποδι :D:D

Υ.Γ. 1 Δε χωρισαμε για την πορτα παντως.Αυτο το διορθωσε τελικα. tongue.gif

Υ.Γ. 2 Μηπως μπορεις να μου πεις περισσοτερα για αυτη την τεχνικη με τον καρπο που σου ειπε ο αδερφος σου; ;);)

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. 2 Μηπως μπορεις να μου πεις περισσοτερα για αυτη την τεχνικη με τον καρπο που σου ειπε ο αδερφος σου; :D:D

:D:lol::lol:;);)

Link to comment
Share on other sites

...οσο προσεχεις κατι τοσο θα σε προσεξει κι αυτο :lol:

εγώ πάλι πιστεύω το αντίθετο!

όσο πιο πολύ προσέχεις κάτι τόσο πιο πολύ χαλάει..

αποδεδειγμένο και με το νόμο του Murphy!

Βλέπω αρκετό κόσμο που το έχουν ψιλο-χεσμένο το αμάξι τους και πάει μια χαρά και άλλους που το έχουν σαν τα μάτια τους και δε προλαβαίνουν να τρέχουν στα συνεργεία..

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετό κόσμο που το έχουν ψιλο-χεσμένο το αμάξι τους και πάει μια χαρά

αυτοι τις ζημιες τις πληρωνουν μαζεμενες και μετα λενε πως το αυτοκινητο που πηραν βγαζει προβληματα αλλα στις πιο πολλες περιπτοσεις ειναι φθορες για τις οποιες φταινε αυτοι εχω πολλα παραδειγματα φιλων και γνωστων :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτοκολλητάκι σαν ταρίφας

"Σιγα τις πόρτες"

new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.