Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Ναι εγω, χωρις προγραμμα την πρωτη με προγραμμα τη δευτερη

Δεν το ζοριζα ιδαιτερα, εχω μπει παντως σε αμφιβολιες αν μου ειχε αλλαξει ο Παζαροπουλος τη

τουρμπινα τη πρωτη φορα γιατι ποτε δε μου δωσε παραστατικο, ισως απλα να χρεωσε τη Κοσμοκαρ

χωρις να τη βαλει και απλα να αλλαξε καμμια N75

Link to comment
Share on other sites

απλα αυτο που σου ειπαν δε μπορω να το κατανοησω

"με το καπακι ανοιχτο δε τραβαει ευκολα αερα γιατι χανει" :D

Link to comment
Share on other sites

Την Σκουπα μπροστα δεν την εβγαλα ρε συ.. Μονο το καπακι εβγαλα και το μονο ισως κακο που του κανω ειναι οτι τραβαει και λιιιγο ζεστο αερα απο το μηχανοστασιο..

scirocco122 απο οτι ξερουμε και εγω και ο κατοχος ειναι 150.. Ειναι το 1500cc Turbo γνωστο και ως Ralliart..

Το μπερδεμα γινεται επειδη στο προηγουμενο μοντελο Colt CZT εβγαζε η Ralliart κιτακι για 180 αλογα και ετσι εμεινε πως ralliart=180 αλογα

Link to comment
Share on other sites

αααα σορρυ φιλε δεν το ξερα! πολυ καλο αποτελεσμα παντως! γιατι υποτιθεται οτι τα κολτακια ζοριζουνε ασχημα τα μαμα τα 160 αρια...

αντε και ενα downpipe B-)

Link to comment
Share on other sites

Την Σκουπα μπροστα δεν την εβγαλα ρε συ.. Μονο το καπακι εβγαλα και το μονο ισως κακο που του κανω ειναι οτι τραβαει και λιιιγο ζεστο αερα απο το μηχανοστασιο..

επειδή ειχα λίγο κενο χρόνο σημερα το πρωι ειπα να δοκιμάσω να το βγάλω και εγω το καπάκι... έκανα γύρω στα 20 χιλιόμετρα χωρίς και με 100αρα...τα αποτελέσματα μου ειναι:1) βρομίζει πολύ πιο ευκολα( ηταν καθαρό οταν το έβγαλα κ τωρα μάζεψε μυγάκια οχι πολλα αλλα μαζεψε!)

2) απέκτησε βρυχηθμό στο πάτημα του γκαζιού :startle: 3)το τσαφ τσουφ τις σκαστρας ακούγονταν ελαφρώς πιο πολυ!

3)η στιγμιαία κατανάλωση έπεσε απο το 0,5 στο 0,4(αλλά δεν ξέρω κατα ποσό το επηρέασε και η 100 αρα(εκο)

4) παρόλο τον βρυχηθμό που περνει το αμάξι.. παρατήρησα δυσκολία στο να ανεβάζει στροφές απο τις 3000 στις 4000...εκει οπού πριν λυσουσε!...

5) σκασίματα??? ανύπαρκτα( αν έκανε σκασίματα θα ήταν ο μονός λόγος για να το κρατήσω χωρίς καπάκι!)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΜΕ-> πάμε για εισαγωγή τις ΚΝ 57ι(πιστεύω ότι είναι πολύ πιο αξιόπιστο από το να βγάλει κανείς το καπάκι!)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια παρατηρηση π εκανα...

Εχει και ενα δευτερο καπακι στην σκουπα το οποιο ειναι κουμποτο.

Αυτη η π@π@ρια κοβει εντελος τον αερα να περασει μεσα γιατι εχει ενα σωληνα που κοιταει προς τα επανω..

Δηλαδη ο αερας περναει σκουπα απο εκει παει προς τα πανω και μετα απο εκει ειναι ο σωληνας που τραβαει μεσα στο φιλτροκουτι.

Οτι να ναι. Με λογια δν γινεται να το καταλαβεις αρκει να ξεκουμπωσεις αυτο το πραγμα και να δεις πως παει.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρετε βρε παιδια ενα αλλο φιλτροκουτι (ΚΝ) για να αντικαταστασηετε το δικο σας! κανει και μια 200 αρα αυτη η κουμουτσα!

παρτε μια χοανη ΚΝ και φτιαξτε ενα ωραιο heatshield οικονομικοτατο και πολυ καλη λυση! και μονωστε με μια γαζα την σωληνα της εισαγωγης που θα βαλετε.. και ειστε πολυ καλα!

εγω τωρα περιμενω το κιτακι καθαρισμου της Piper για να λαδωσω λιγο το φιλτρακι μου.. να γλιτωσω σκονη..και μετα ενα heathshield.. :rolleyes: !

Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρετε βρε παιδια ενα αλλο φιλτροκουτι (ΚΝ) για να αντικαταστασηετε το δικο σας! κανει και μια 200 αρα αυτη η κουμουτσα!

παρτε μια χοανη ΚΝ και φτιαξτε ενα ωραιο heatshield οικονομικοτατο και πολυ καλη λυση! και μονωστε με μια γαζα την σωληνα της εισαγωγης που θα βαλετε.. και ειστε πολυ καλα!

εγω τωρα περιμενω το κιτακι καθαρισμου της Piper για να λαδωσω λιγο το φιλτρακι μου.. να γλιτωσω σκονη..και μετα ενα heathshield.. :rolleyes: !

αυτο που λες εχει 170 ευρο απο εβαυ με μεταφορικα....εγω ελεγα για μονο το φιλτρο κν 57ι.. δλδ στο εργοστασιακο φιλτροκουτι...΄παντος εκει που περιμενα να ακουσω σκασιματα τπτ! θελω σκασιματα τωρααααα.... :thumbsup:

εχω σκεφτεί να βρω ενα τελικο απο 122 αρι η 160 αρι σιροκκο το οποιο εχει πιο μπάσο ηχο τι λετε θα κανω δουλεια με αυτο που σκεφτόμουν γτ για να βαλω μιλτεκ δεν μου περισευουν 660 ευρω....κ ουσιαστικα το οπτικο κοματι με καλυπτει κ η μαμα...λιγο ηχο παραπανω θελωω

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

ασε τη μιλλτεκ ησυχη! θα βρεις εναν καλο εξατμισα οπως τα παιδια εδω.. poen μακης alextsis και θα σου φτιαξει οτι θες οπως το θες!

660 για ενα τελικο και ενα σωληνα ειναι παααρα πολλα!

αμα επιμενεις περιμενε λιγο καιρο να βγαλω εγω τη δικια μου να βαλω εξατμιση μεχρι το σπυραλ να στο δωσω :rolleyes: αλλα δεν αξιζει....!

και για τελικα ragazzon remus κτλ ψαχτηκα αλλα κανουνε ολα πανω απο 500.. και πραγμαιτκα πιστευω δεν αξιζει.. γιατι εχω ακουσει χειροποιητες καλες και μπορεις να πετυχεις το αποτελεσμα που ψαχνεις..

και εγω ειχα φαιε κολλημα.. μεχρι που ψαχτηκα λιγο :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ασε τη μιλλτεκ ησυχη! θα βρεις εναν καλο εξατμισα οπως τα παιδια εδω.. poen μακης alextsis και θα σου φτιαξει οτι θες οπως το θες!

660 για ενα τελικο και ενα σωληνα ειναι παααρα πολλα!

αμα επιμενεις περιμενε λιγο καιρο να βγαλω εγω τη δικια μου να βαλω εξατμιση μεχρι το σπυραλ να στο δωσω :rolleyes: αλλα δεν αξιζει....!

και για τελικα ragazzon remus κτλ ψαχτηκα αλλα κανουνε ολα πανω απο 500.. και πραγμαιτκα πιστευω δεν αξιζει.. γιατι εχω ακουσει χειροποιητες καλες και μπορεις να πετυχεις το αποτελεσμα που ψαχνεις..

και εγω ειχα φαιε κολλημα.. μεχρι που ψαχτηκα λιγο :thumbsup:

ε ναι ειναι κοροϊδία ρε σι.... βασικά θέλω κατι να ακούγετε ελαφρός αλλα οχι ακραιο...αν κ επιδη εχω ακουσει μη resonated milltec κ ειναι ολαα τα λεφτα αλλα ταξιδι δεν κανεις ...καλα η ρεμυς σου πιάνει τον ποπο 500 ευρο το τελικό μονό!... παρεπιπτοντος φ50 εχουμε διαμετρο σωλήνα? τα 160 αρια αν δεν κανω λαθος εχουν φ 55 σωστος?

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

εχω σκεφτεί να βρω ενα τελικο απο 122 αρι η 160 αρι σιροκκο το οποιο εχει πιο μπάσο ηχο τι λετε θα κανω δουλεια με αυτο που σκεφτόμουν γτ για να βαλω μιλτεκ δεν μου περισευουν 660 ευρω....κ ουσιαστικα το οπτικο κοματι με καλυπτει κ η μαμα...λιγο ηχο παραπανω θελωω

Απλά βγάλε το μεσαίο χωρίς να πειράξεις το τελικό και θα έχεις αυτό που θες. Δεν είναι καθόλου υπερβολικός ο ήχος δεν θα ζαλίζει σε καμία περίπτωση και θα ακούγεται σε αυτή την κατάλληλη ένταση και μπάσο που θέλεις !

Link to comment
Share on other sites

αμα επιμενεις περιμενε λιγο καιρο να βγαλω εγω τη δικια μου να βαλω εξατμιση μεχρι το σπυραλ να στο δωσω :o αλλα δεν αξιζει....!

και για τελικα ragazzon remus κτλ ψαχτηκα αλλα κανουνε ολα πανω απο 500.. και πραγμαιτκα πιστευω δεν αξιζει.. γιατι εχω ακουσει χειροποιητες καλες και μπορεις να πετυχεις το αποτελεσμα που ψαχνεις..

και εγω ειχα φαιε κολλημα.. μεχρι που ψαχτηκα λιγο :thumbsup:

MΙλαει σωστα ο λευτερης......βαλε χειροποιητη ............ Επέλεξε εσυ πως θες να ακουγεται το αμαξι σου με μικροτερο κοστος και χωρις απωλεια δυναμης...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορουμε να βγαλουμε το μεσαιο να βαλουμε ενα σωληνα ελευθερο και αυτο ηταν?

Ουτε τσεκ ουτε τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορουμε να βγαλουμε το μεσαιο να βαλουμε ενα σωληνα ελευθερο και αυτο ηταν?

Ουτε τσεκ ουτε τπτ?

Δεν υπάρχει κάποιος αισθητήρας στο μεσαίο.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το ψαξω στο ιντερνετ για να δω αν το εχει κανει καποιος τι θορυβο εχει..

Να δω και διαστασης και ολα

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να χασω με τη χωανη σε σχεση με το βαρελακι???

http://www.thepipercrossshop.co.uk/competition_rubberneck.asp

C0173 αυτη θα παρω.

Και θελω και ενα φιλτρο για τις αναθυμιασεις.

αυτο ? C9025

http://www.thepipercrossshop.co.uk/accessories.asp

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

sto youtube θα βαλεις την μαρκα της χουανης και το κινητηρα πχ evoms-golf 5 gti και θα σου βγαλει διαφορα βιντεο οπου εχουν ανεβασει αλλοι με το ιδιο φιλτρο για να κουσεις τι θορυβο κανει...

τωρα πανο αν θα παρεις η θα χασεις αυτο ...δυσκολο.το προγραμμα σου ειναι ρυθμισμενο με τι?θες ενα λαπτοπ με vagcom στη λιγοτερη και ενα φιλο που να εχει και τα δυο ωστε να μπορεις να δοκιμασεις χρονους....

Link to comment
Share on other sites

να βαλω ΚΝ φιλτροχοανη? θα γλιτωσω σκονη??επισης βαρεθηκα το ρουφηγμα της ....

μου χει καρφωθει τωρα εμενα στο μυαλο.. τα ιδια γενικα ειναι ολες.. αλλα δεν ξερω καπως μου κατσε :D θελω να μπω σε εξοδα....... πφφφ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.