Jump to content
kospasTSI12345

Επιδόσεις Tsi 140

Recommended Posts

Με golf gti 2ης γενεάς τα έχεις στίσει?

Μιλάμε για την απειλή.....

εννοεις gti stage 2?

εννοειται πως οχι δεν εχω καμια ελπιδα οταν αυτο ειναι 300+ με 40 κιλα ροπη κοντα... και πιστεψε με υπαρχουνε μεγαλυτερες απειλες στο δρομο...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοεις gti stage 2?

εννοειται πως οχι δεν εχω καμια ελπιδα οταν αυτο ειναι 300+ με 40 κιλα ροπη κοντα... και πιστεψε με υπαρχουνε μεγαλυτερες απειλες στο δρομο...!!!!!

Όχι φίλε!

Για το beasty με τα στρογγυλά φανάρια μιλάω. Golf MK2 GTI!!!!

Έ!!! Με έχεις μπερδέψει σε 2 θέματα ταυτόχρονα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε!

Για το beasty με τα στρογγυλά φανάρια μιλάω. Golf MK2 GTI!!!!

Έ!!! Με έχεις μπερδέψει σε 2 θέματα ταυτόχρονα!!!

αααα οντως ειναι πολυ δυνατο... αν και δεν εχει τυχει να ανοιξω με κανενα τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

αααα οντως ειναι πολυ δυνατο... αν και δεν εχει τυχει να ανοιξω με κανενα τετοιο...

Δε ξέρω αν είναι δυνατό...δε ξέρω κάν πόσα άλογα είναι!!!

Αυτό που έχει σημασία είναι πως με έκανε ρόμπ@@@.

Απο την άλλη μεριά όμως είμαι πολύ ευτυχής που πέτυχα στο δρόμο corolla 192hp και

πολύ το χάρηκα που ζορίστηκε ο τύπος!!

Το μόνο που με χαλάει είναι που εξωτερικά το έχω κάνει GTI look και όσοι με περνάνε

λένε μετά ιστορίες με δράκουλες...

π.χ. Πέτυχα στο δρόμο ένα GTI και το γ@...σ@ για πλάκα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν είναι δυνατό...δε ξέρω κάν πόσα άλογα είναι!!!

Αυτό που έχει σημασία είναι πως με έκανε ρόμπ@@@.

Απο την άλλη μεριά όμως είμαι πολύ ευτυχής που πέτυχα στο δρόμο corolla 192hp και

πολύ το χάρηκα που ζορίστηκε ο τύπος!!

Το μόνο που με χαλάει είναι που εξωτερικά το έχω κάνει GTI look και όσοι με περνάνε

λένε μετά ιστορίες με δράκουλες...

π.χ. Πέτυχα στο δρόμο ένα GTI και το γ@...σ@ για πλάκα!!!!!!!

αν κανεις την αναβαθμιση πιστεψε με θα γελας και με rx8 cosmo και με s2000 (εκτος αν ειναι μετα το 2006 με τον vtec) οπου εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα!

εγω ζαντες περιμενω να βαλω (ultraleggera 17'' με sport contact 2) και ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις την αναβαθμιση πιστεψε με θα γελας και με rx8 cosmo και με s2000 (εκτος αν ειναι μετα το 2006 με τον vtec) οπου εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα!

εγω ζαντες περιμενω να βαλω (ultraleggera 17'' με sport contact 2) και ειδωμεν...

Έ!!!

Εγώ φοράω ultraleggera 18 με contisportcontact 3, αλλά.....δεν έχω ακόμη πρόγραμμα!

¶μα θέλεις μόλις πάρω τα φρένα απο το S3 να σου δώσω τα GTI που φοράω γιατί σε βλέπω

να γλυστράς σα βούτηρο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε όμως φίλε αποστόλη μην φοράει και κανα GTC πρόγραμμα. με GTi μαμα τί έχεις κάνει?

απο αθήνα είσαι?

Εσύ με τα opel δες κανένα top gear να βάλεις τα κλάμματα!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν πιστευω οτι προκάλεσα κανέναν παρόλα αυτα εσυ έγινες προκλητικός και ευτυχώς επειδι δεν θέλω να είμαι θύμα αποφευγω τα περιοδικά και της εκπομπές.έχω δικια μου αποψη και μπορώ να κρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Έ!!!

Εγώ φοράω ultraleggera 18 με contisportcontact 3, αλλά.....δεν έχω ακόμη πρόγραμμα!

¶μα θέλεις μόλις πάρω τα φρένα απο το S3 να σου δώσω τα GTI που φοράω γιατί σε βλέπω

να γλυστράς σα βούτηρο!!!

πολυ ευχαριστως...

αναφορικα με το gtc stage 1 παει στα 217 με προγραμμα και ειναι απλα καλο... ισως δεν εχετε καταλαβει ακομα οτι τα τσι ειναι μικρα πυραυλακια. οταν το πηρα ηξερα τις προοπτικες βελτιωσεις αλλιως θα επερνα το τζιτισι. το τσι με full stage 1 ειναι στα 225 οπου εκει θα παω και εγω οπως επισης θα μειωσω και σημαντικα το βαρος του αυτοκινητου. οποτε ασ ερθει και τζιτισι stage 1 no problem...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν πιστευω οτι προκάλεσα κανέναν παρόλα αυτα εσυ έγινες προκλητικός και ευτυχώς επειδι δεν θέλω να είμαι θύμα αποφευγω τα περιοδικά και της εκπομπές.έχω δικια μου αποψη και μπορώ να κρίνω.

Το <έχω δικιά μου άποψη> σημαίνει πως έχω και την άνεση να δοκιμάζω.

Σόρρυ φίλε, εγώ πριν δώσω τόσα λεφτά θέλω να ξέρω τι θα πάρω γιατί δε μου περισσεύουν.

Τι θα έλεγες για πολύπλευρη ενημέρωση?

Ο καθένας έχει τη δική του άποψη και αυτή απορρέει μετά απο μελέτη και κρίση του τι είναι ορθό και τι όχι.

Τι σε χαλάει να διαβάσεις και λίγο?

Μη με λές και Fashion victim μη χεσω.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχεις κάποιο πρόβλημμα με τους opelakides ? χωρίς να προκαλέσω εσυ αμέσως τράβηξες την ευκαιρια να κράξεις. Η δουλειά μου εδω μέσα είναι για να ενημερώνομαι για θέματα αυτοκινητου και πίστεψε με δεν θεωρώ κανένα golf μπρίκι όπως λένε άλλη opelakides και πιστευω οτι υπάρχουν και ανθρωποι απο εδώ που δεν τα βλέπουν όλα VW!

και γι αυτο δεν έχω πρόβλημμα και δεν είμαι κανας κολημένος και θα πάω με τον κολητό μου εκδρομή με το golfclub για δευτερη φορα!

Και επειδί είμαι και modaretor σε site και αυτη την στιγμή είμαστε εκτός θέματος και δεν είναι σωστο καλύτερα σταμάτησε το και αμα θες να μου την πείς έλα μέσω pm ή msn .

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχεις κάποιο πρόβλημμα με τους opelakides ? χωρίς να προκαλέσω εσυ αμέσως τράβηξες την ευκαιρια να κράξεις. Η δουλειά μου εδω μέσα είναι για να ενημερώνομαι για θέματα αυτοκινητου και πίστεψε με δεν θεωρώ κανένα golf μπρίκι όπως λένε άλλη opelakides και πιστευω οτι υπάρχουν και ανθρωποι απο εδώ που δεν τα βλέπουν όλα VW!

και γι αυτο δεν έχω πρόβλημμα και δεν είμαι κανας κολημένος και θα πάω με τον κολητό μου εκδρομή με το golfclub για δευτερη φορα!

Και επειδί είμαι και modaretor σε site και αυτη την στιγμή είμαστε εκτός θέματος και δεν είναι σωστο καλύτερα σταμάτησε το και αμα θες να μου την πείς έλα μέσω pm ή msn .

θεωρω το τζιτισι πολυ σεβαστο εργαλειο αλλα πιστευω πως η οπελ για λογουε μαρκετινγκ ισως δεν το εκανε τοσο δυνατο οσο θα μπορουσε...

πιστευω τα 23 κιλα ροπης του μαμα ειναι πολυ λιγα και η οπελ εκανε τσιγκουνιες... το αμαξι αυτο θα μπορουσε να ξυριζει στο δρομο

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχεις κάποιο πρόβλημμα με τους opelakides ? χωρίς να προκαλέσω εσυ αμέσως τράβηξες την ευκαιρια να κράξεις. Η δουλειά μου εδω μέσα είναι για να ενημερώνομαι για θέματα αυτοκινητου και πίστεψε με δεν θεωρώ κανένα golf μπρίκι όπως λένε άλλη opelakides και πιστευω οτι υπάρχουν και ανθρωποι απο εδώ που δεν τα βλέπουν όλα VW!

και γι αυτο δεν έχω πρόβλημμα και δεν είμαι κανας κολημένος και θα πάω με τον κολητό μου εκδρομή με το golfclub για δευτερη φορα!

Και επειδί είμαι και modaretor σε site και αυτη την στιγμή είμαστε εκτός θέματος και δεν είναι σωστο καλύτερα σταμάτησε το και αμα θες να μου την πείς έλα μέσω pm ή msn .

Δες το θέμα με το top gear ως black humor.

Εγώ δεν έχω κρίση, εσύ δεν έχεις.....χούμορ!

Πάντως για να μη γίνει προσωπικό το θέμα, για να βγάζεις κακία για κάτι, σημαίνει πως κάτι σου έχει κάνει!

Δράση-αντίδραση!!

Δε μισώ τα opel, απλά επειδή υπήρξα θύμα...(τσάι απο gtc turbo), δεν μπορώ να συγκρατήθω.

Θέλω το αίμα μου πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Δες το θέμα με το top gear ως black humor.

Εγώ δεν έχω κρίση, εσύ δεν έχεις.....χούμορ!

Πάντως για να μη γίνει προσωπικό το θέμα, για να βγάζεις κακία για κάτι, σημαίνει πως κάτι σου έχει κάνει!

Χμμμ... Κάποιος άλλος έβγαλε κακία.

Εσύ με τα opel δες κανένα top gear να βάλεις τα κλάμματα!!

:lol: :lol:

Δε μισώ τα opel, απλά επειδή υπήρξα θύμα...(τσάι απο gtc turbo), δεν μπορώ να συγκρατήθω.

Θέλω το αίμα μου πίσω!

Απολύτως φυσιολογικό το αποτέλεσμα για ένα 14άρι με 140 vs 16άρι με 180.

Δηλαδή αν σε κερνούσε τσάι Porsche, τότε τι θα έκανες?? popeye.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Κάποιος άλλος έβγαλε κακία.

:);)

Απολύτως φυσιολογικό το αποτέλεσμα για ένα 14άρι με 140 vs 16άρι με 180.

Δηλαδή αν σε κερνούσε τσάι Porsche, τότε τι θα έκανες?? popeye.gif

Τώρα νομίζω πάντως....είμαστε λίγο υπερβολικοί.....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα νομίζω πάντως....είμαστε λίγο υπερβολικοί.....

η πορσε ειναι πορσε παιδια οπως και να το κανουμε... παντως με μποκστερ απλη τα βαζω δεν εχω κανενα προβλημα. οσο απιστευτο και αν φαινεται το tsi στα 200 αλογα εχει αγριεψει πολυ....

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα ποστ για το αστρα gtc 1.6t αν συγκρινουμε το μαμα τσι με το μαμα τζιτισι το αστρα υπερεχει σε ολα.

πριν ανεβασω το τσι μου ειχα στησει με τζιτισι και στην 3η μου φυγε 2 αμαξια μπροστα... χεχε! τωρα ομως φευγω εγω 2 αμαξια μπροστα ακομα και απο opc corsa. το τζιτισι μαμα μπορει να το συγκρινει καποιος μονο με το gt

Δεν νομίζω πως υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις...

οι οπελακιδες λενε οτι το τζιτισι ειναι καλυτερο και οι γκολφακιδες οτι το τσιτι ειναι καλυτερο.

οι αποψεις δυησταντε

Link to comment
Share on other sites

οι οπελακιδες λενε οτι το τζιτισι ειναι καλυτερο και οι γκολφακιδες οτι το τσιτι ειναι καλυτερο.

οι αποψεις δυησταντε

Ε τότε να ρωτήσουμε έναν με honda να μας πει... :)

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις το s2000 τα υπολοιπα απλα sucks (μιλαμε για μαμα παντα)

Δεν ξέρω τι λένε οι opelakides πάντως εγώ πριν πάρω το golf πάλι θεωρούσα πως τα vw ήταν

ανώτερης ποιότητας, βέβαια οι διαφορές είναι στα σημεία αλλά υπάρχουν. Για αυτό λοιπόν τα

Αstra, πάντα θα είναι λίγο πιο κάτω......και με αυτό δεν εννοώ ότι δν είναι καλό αυτοκίνητο...

ίσα ίσα θεωρώ πως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά ...αλλά σε σύγκριση με το golfaki σόρυ που θα το πώ,

.....αλλά πέρασε και δεν ακούμπησε... :)

όσο για τα hondakia ........δεν έχω άποψη για το καινούριο civic..πάντως έχω ακούσει ότι έχει πολύ βελτιωθεί

η ποιότητα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε οι opelakides πάντως εγώ πριν πάρω το golf πάλι θεωρούσα πως τα vw ήταν

ανώτερης ποιότητας, βέβαια οι διαφορές είναι στα σημεία αλλά υπάρχουν. Για αυτό λοιπόν τα

Αstra, πάντα θα είναι λίγο πιο κάτω......και με αυτό δεν εννοώ ότι δν είναι καλό αυτοκίνητο...

ίσα ίσα θεωρώ πως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά ...αλλά σε σύγκριση με το golfaki σόρυ που θα το πώ,

.....αλλά πέρασε και δεν ακούμπησε... :)

όσο για τα hondakia ........δεν έχω άποψη για το καινούριο civic..πάντως έχω ακούσει ότι έχει πολύ βελτιωθεί

η ποιότητα..

Συμφωνω.Εξαλλου εχουν γινει αντιστοιχες αναφορες και σε περιοδικα οτι η ποιοτητα του golf ειναι η καλυτερη.Οσο για το civic οντως εχει βελτιωθει αλλα παλι ειναι πισω απο το golf.Μαλιστα εχω ακουσει για αρκετους τριγμους στο ταμπλω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
...βασικά θέλω να ρωτήσω τι ιπποδύναμη και τι χαρακτηριστικά έχει αυτό το golfaki....

...γιατί να πώ την αλήθεια ήμουνα σίγουρος πως θα μετράω στενά.... :)

VW Golf 2 GTi -> 1800cc 139ps/6100rpm

VW Golf 2 G60 -> 1800cc 160ps/5600rpm 8v ;)

VW Golf 3 GTi -> 2000cc 150ps/6000rpm

VW Golf 3 VR6 -> 2792cc 174ps/5800rpm 12v :D

Καλή επιτυχία την επόμενη φορά tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

VW Golf 2 GTi -> 1800cc 139ps/6100rpm

VW Golf 2 G60 -> 1800cc 160ps/5600rpm 8v :D

VW Golf 3 GTi -> 2000cc 150ps/6000rpm

VW Golf 3 VR6 -> 2792cc 174ps/5800rpm 12v :D

Καλή επιτυχία την επόμενη φορά tongue.gif

...και προφανώς πολύ πεσμένης απόδοσης....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.