Jump to content
Dark Angel

Audi S7

Recommended Posts

Νά και νεο καμαρι της Audi... S7! V10 5.2L 450 PS

Depending on the success of the car, there could even be a new super-saloon in the form of a RS7 powered by the new 580hp twin-turbo engine that debuted in the new RS6. -> Η απάντηση της Audi σε Μ5 και CLS AMG... δεν υπαρχουν σχόλεια...

9fka65gq8givzyhxucz5.jpg

85xp7366qd2yjo3l54z0.jpg

Πηγή Μotor Αuthority

http://www.motorauthority.com/cars/audi/pr...w-2009-audi-s7/

Link to comment
Share on other sites

το επόμενο "οικογενιακο - κουπε" αυτοκίνητο μου! (αλλα το πασσατ μου δεν το δίνω) tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ένα πιο μεγάλο S5 με 2 πόρτες παραπάνω..

Χμμμ αλλά γιατί κάποιος να πάρει αυτό και όχι το S5? B)

Link to comment
Share on other sites

άμα θέλει να οικογενειακό 4-πορτο με Coupe χαρακτήρα και αρκετά γκάζια... γιατί να μην το πάρει?

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ποιος οικογενειάρχης θέλει 450 άλογα? Και ποιος οικογενειάρχης θα προτιμήσει αυτό και όχι την CLS.Λίγοι θα είναι πάντως.

Kαλή κίνηση προς το παρόν για μένα ήταν το Passat cc..

Απ'το να βγάζει συνέχεια νέα μοντέλα με μεγάλο κόστος βέβαια για τον σχεδιασμό τους, θα μπορούσε να αφοσιωθεί στα ήδη υπάρχοντα αυτοκίνητα και τα προβλήματά τους και εκεί το εστιάζω εγώ, όταν βρεθεί η ευκαιρία θα τα πούμε σε άλλο topic.

Link to comment
Share on other sites

Τότε κακώς που βγάζει το RS7? γιάτι να μην υπάρχει ανταγωνισμός σε αυτην την κατηγορία?

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Τότε κακώς που βγάζει το RS7?

Ναι

γιάτι να μην υπάρχει ανταγωνισμός σε αυτην την κατηγορία?

Ας αφήσει η VW (Group) και τίποτα να της πέσει κάτω.Δεν χρειάζεται να έχει πρόταση για όλες τις κατηγορίες και όλα τα είδη.

Τον λόγο στον ξαναείπα από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, η Audi σε θεμα αισθητικης δεν παιζεται! Τα τελευταια χρονια βγαινει το ενα μοντελο ομορφοτερο απο το αλλο! Και τωρα αυτη η μαγκια με τα φωτα ημερας τυπου led (A4,A5,TT κλπ)...ολα τα λεφτα!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος οικογενειάρχης θέλει 450 άλογα? Και ποιος οικογενειάρχης θα προτιμήσει αυτό και όχι την CLS.Λίγοι θα είναι πάντως.

Kαλή κίνηση προς το παρόν για μένα ήταν το Passat cc..

Απ'το να βγάζει συνέχεια νέα μοντέλα με μεγάλο κόστος βέβαια για τον σχεδιασμό τους, θα μπορούσε να αφοσιωθεί στα ήδη υπάρχοντα αυτοκίνητα και τα προβλήματά τους και εκεί το εστιάζω εγώ, όταν βρεθεί η ευκαιρία θα τα πούμε σε άλλο topic.

Και γιάτι να προτιμήση την CLS τι έχει τόσο το καλήτερο τελικά η Mercedes?

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Και γιατί να προτιμήσει την CLS τι έχει τόσο το καλύτερο τελικά η Mercedes?

Εγώ δεν την βάζω πάντα την Mercedes-Benz πάνω από Audi-Bmw κλπ.

Η νοοτροπία του Έλληνα είναι έτσι όμως. Αν με πιάνεις.... :lol:

Όπως δεν θα δώσεις 30.000 ευρώ για να πάρεις Χιουντάι έτσι δεν θα δώσεις και 50.000-60.000 ευρώ να πάρεις VW ή 80.000-90.000 για να πάρεις Audi. Παίρνεις κατευθείαν Mercedes. Κι επειδή είμαι και εγώ εν μέρει σε αυτήν την νοοτροπία αυτό μου φαίνεται το λογικό.

Χωρίς να σημαίνει ότι είναι και απόλυτα σωστό :mellow: .

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, εγώ πάλυ θα ξανά πρωτιμούσα το Audi για πολούς λόγους κυρίος για την τετρακίνηση του, αλλά και για την ποίοτιτα κατασκευείς του, αλλά σε αυτές τις κατηγορίες (ας μην είναι Coupe στυλ) θα επέλεγα VW Phaeton.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.