Jump to content
activious

Συζήτηση σχετικά με τις κάρτες μέλους Hellenic Vwclub

Recommended Posts

Λοιπόν χρήστο,

επειδή παρακολουθώ τα όσα γράφεις αναλυτικά έχω να σου απαντήσω τα εξής:

1) αν δεν συμφωνείς ή όχι με την κίνηση μεγιά σου με χαρά σου...δεν χαλάμε την καρδιά μας...προς θεού...αν έχεις να κάνεις τα σχόλια σου κάντα με χαράς θα τα δεχτούμε....

2) όπως αναφέρεις και στον στέλιο αν θες δίνεις 50 ευρώ....ούτε σε αναγκάζουμε ούτε σου λέμε ότι δεν αποτελείς μέρος της παρέας μας.....δεν σε απορρίπτουμε...

3) από την προσωρινή διοικούσα επιτροπή που αποτελείται το Δ.Σ. κρίνανε τα μέλη του ότι τόσο πρέπει να είναι το ποσό της εγγραφής με απόφαση τους ...Οπότε ή συμφωνεί ο καθένας και τα δίνει ή όχι....πάλι στην κρίση του καθενός είναι.....

4) για αυτούς που τρέχουν τα δίνεις τα λεφτά εσύ?? γιατί νομίζω ό,τι όταν μιλάμε για λέσχη μιλάμε για παραστατικά, μιλάμε ότι όλα είναι φανερά, μιλάμε ότι υπάρχουν κανόνες που διέπεται νομικά ο κάθε σύλλογος......μιλάμε ότι υπάρχει ελεγχτική επιτροπή....μιλάμε ότι υπάρχει Γενική Συνέλευση...

5) είναι αρχή και οι συνεργασίες με τα μαγαζιά χτίζονται μέρα με την μέρα....μπορεί στην αρχή να μην είναι πολλά αλλά σιγά σιγά θα αυξάνονται ανά την ΕΛΛΑΔΑ...και ναι εσύ που είσαι ρέθυμνο θα χεις πρόβλημα...δεν αντιλέγω...αλλά αν ενδιαφερθείς και συ και ο καθένας που είναι από επαρχία θα μας βοηθήσετε ώστε να χτίσουμε και κει συνεργασίες....γιατί δεν είπαμε ότι οι προσφορές θα είνα Αθήνα και Θεσσαλονίκη και τέρμα.....λέμε σκοπός μας είναι σε κάθε πόλη να υπάρχουν μέλη μας και συνεργαζόμενα μαγαζιά...το τονίζω σε ΚΑΘΕ ΠΟΛΗ......

6) για τα αξεσουάρ που λέμε είναι απλά μια μικρή ανταμοιβή και αυτή που γίνεται αλλά ούτε αυτή σου αρκεί....

7) το αν θα μπαίνει κάποιος μέσα σε ενδιαφέρει ή αν εσύ έχεις μειωμένες τιμές σε διάφορες εκδηλώσεις (εκδρομές,kart day,events κ.α.) ??

Ειλικρινά ειδικά στο τελευταίο θέλω απάντηση γιατί με χεις μπερδέψει.....Στα υπόλοιπα όχι...αν θες κάτι με π.μ. ή στο κινητό μου μην γεμιζουμε το τοπικ εδώ άσκοπα γιατί κάποιους τους ενδιαφέρει....

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ,

αν δεν με ενδιεφερε πιστεψε με δεν θα ειχες ποσταρει τα παραπανω απλα γιατι δεν θα ειχα μπει στον κοπο να γραψω το παραμικρο , ουτε θα ειχα στειλει email για εμηνερωση.

ξερεις καλα οτι απο καιρο το συζηταω οποτε (η αληθεια ειναι πολυ σπανια πλεον) ερθουμε σε επικοινωνια ή επαφη.

αν καποιοι απο το club μπαινουν μεσα οικονομικα δεν με ενδιαφερει καθολου (εχω μπει κι εγω μεσα οικονομικα απειρες φορες για το vwclub και δεν το λεω σαν παραπονο-το γουσταρα και το εκανα) , ομως δεν θελω αυτο να γινεται γιατι πολυ απλα τοτε θα φτασουμε στο σημειο να λεμε οτι παλιοτερα οι ιδιοι ειχαν κερδος απο διαφορες δραστηριοτητες εις βαρος των αλλων μελων.

Αυτα προς το παρον.

Ευχομαι ολα να πανε καλα με τις καρτες μελους.

Link to comment
Share on other sites

Θα θέλαμε μεταξύ άλλων να σας ενημερώσουμε ότι το ποσό των 50 ευρώ καλύπτει τα ακόλουθα σε ένα μη κερδοσκοπικό σωματείο όπως το Hellenic VW Club:

- ενοίκιο για την έδρα της λέσχης

- λογαριασμούς ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ για την έδρα της λέσχης

- 5 καρέκλες, 1 τραπέζι, 1 λάμπα (γιατί τα πολύφωτα κοστίζουν)

- κάποιο αυτοκόλλητο επιγραφή (γιατί φωτεινή επιγραφή έχει μεγάλο κόστος)

- Τηλέφωνο για επικοινωνία με συνεργαζόμενα καταστήματα, αποστολές φαξ

- Γραφική ύλη

- ¶λλα λειτουργικά έξοδα π.χ. αποστολές πακέτων προς συντονιστές πόλεων κλπ

Σε αυτά τα χρήματα δεν συμπεριλαμβάνονται ότι αφορούσε το παρελθόν μας, ούτε και θα γίνει:

- 2 έτη φιλοξενίας του server μας στο εξωτερικό (που ήταν ότι φδηνότερο)

- Αγορά Server για την φιλοξενία του σε πάροχο - χορηγό

- Τηλεφωνικές κλήσεις για την οργάνωση γεγονότων από τους διάφορους Mods

- Διάφορα πανό, τέντες ή άλλα προϊόντα για την συμμετοχή μας σε αγώνες, εκθέσεις κλπ

Είναι σαφές ότι δεν πάμε να βγάλουμε χρήματα εις βάρος άλλων αλλά σίγουρα αυτό που όλοι αγαπάμε δεν μπορεί πλέον να λειτουργεί μόνο απο κάποια άτομα. Ειδικά όσοι έχουν δώσει λεφτά για την λέσχη πρέπει να αντιλαμβάνονται ακόμα πιο πολύ ότι υπάρχουν σαφώς μεγάλες ανάγκες.

Σε αυτό το σημείο έρχεται η κάρτα μέλους που βοηθάει λίγο τα μέλη και λίγο την συντήρηση της λέσχης. Μην ξεχνάμε ότι μέχρι τώρα ούτε κέρδη είχαμε απο διαφημίσεις στην σελίδα μας, ούτε επιχορηγήσεις που έχουν άλλες μεγάλες λέσχες. Αντιθέτως τις λίγες χορηγίες που είχαμε γινότουσαν δώρα για τα μέλη ή είδη - υλικά που απαιτούνταν για τις συμμετοχές μας σε κοινές εκδηλώσεις.

Είναι φυσικό οι μέχρι τώρα προσπάθειες μας να αφορούν την συγκέντρωση πλεονεκτημάτων για άτομα μεγάλων πόλεων καθώς εκεί υπάρχει έντονη παρουσία μας. Σκοπός μας είναι να εδραιωθούμε σε όλες τις πόλεις αν αυτό είναι εφικτό. Σε αυτή την προσπάθεια δεν μπορούμε να προχωρήσουμε μόνοι μας.

Εκτιμούμε την οποιαδήποτε βοήθεια σας και σας ευχαριστούμε για την μέχρι τώρα υπό οποιονδήποτε τρόπο συνεισφορά σας.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αν κάποιος δεν έχει ακόμα πάρει το VW του δεν έχει νόημα να στείλει εγγραφή ε (γιατί διάβασα οτι κουμπωνει με τα στοιχεία του αυτοκινήτου η κάρτα)???

Σίγουρα υπάρχουν έξοδα που πρέπει να καλυφθούν απλά με το θάρρος της γνώμης μου να πω οτι με τις υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες ίσως τα 50 ευρώ να αποκλείουν κάποια παιδιά που δεν τα βγάζουν έυκολα πέρα, ενώ μια χαμηλότερη τιμή να προσέλκυε περισσότερα μέλη στο να γραφτούν.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αν κάποιος δεν έχει ακόμα πάρει το VW του δεν έχει νόημα να στείλει εγγραφή ε (γιατί διάβασα οτι κουμπωνει με τα στοιχεία του αυτοκινήτου η κάρτα)???

Σίγουρα υπάρχουν έξοδα που πρέπει να καλυφθούν απλά με το θάρρος της γνώμης μου να πω οτι με τις υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες ίσως τα 50 ευρώ να αποκλείουν κάποια παιδιά που δεν τα βγάζουν έυκολα πέρα, ενώ μια χαμηλότερη τιμή να προσέλκυε περισσότερα μέλη στο να γραφτούν.

συγγνωμη και εγω με ολο το θαρρος αλλα 50 ευρω το χρονο ειναι δεν λεω μπορει καποια ατομα να τα βγαζουν δυσκολα αλλα αν οντως ισχυει αυτο που λες πως μπορουν και συντηρουν ενα αμαξι? :cry: :cry: :cry: (μιλαμε στην περιπτωση που εχει αμαξι αν δεν εχει παω πασο εκει)

τωρα απο οτι ειδα σε καποιους ξυνησε η συνδρομη.....οταν δεν υπηρχε συνδρομη γκριαζαμε(και εγω μεσα σε αυτους) και οταν μπηκε αρχισαν να γκρινιαζουν παλι....

δν γινεται να εχετε και την πιτα γεματη και τον σκυλο χορτατο.απο οτι φαινεται δεν ξερετε τι θελετε πραγματικα απο το club.πρωτα σκεφτητε καλα τι θελετε και μετα μιληστε.

επισης ειδα οτι εγιναν πολλες σποντες σε στυλ οτι τσαμπα τα λεφτα.....και μαρεσει που λετε οτι αγαπατε το club...φαντασου δλδ αν το μισουσατε τι θα λεγατε η τι θα κανατε....τωρα οσοι δν καταλαβαινουν για ποιους λεω ας δουν τα παραπανω post.....

φιλικα παντα.......

Link to comment
Share on other sites

Το να πάρεις τη κάρτα μέλους χωρίς να έχεις ήδη αυτοκίνητο, όντως είναι κάτι που ενδεχομένως δε σε "συμφέρει", χωρίς βέβαια να είναι απαγορευτικό, δεδομένου ότι μπορείς να επωφεληθείς από όλα τα υπόλοιπα που δίδονται -ειδικές τιμές σε events, εκπτώσεις σε κάποια αξεσουάρ/τεμάχιο + τα ξεχωριστά δώρα που θα δίνονται στα μέλη της Λέσχης (τα εγγεγραμένα) και όχι στα υπόλοιπα μέλη του Forum.

Το κόστος των 50 ευρώ ανά έτος αντιστοιχεί σε ένα κόστος: 50/12 = 4,166 ευρώ ανά μήνα (σχεδόν ένας καφές το μήνα). Από τα οποία ένα μέρος του ποσού θα σας επιστρέφεται αμέσως με την εγγραφή με την μορφή των δώρων και των εξόδων για την εκτύπωση και αποστολή κάρτας και έντυπου συνοδευτικού υλικού. Το ποσό αυτό αποφασίστηκε από την προσωρινή Δοιηκούσα Επιτροπή που εκτελεί χρέη Δ.Σ. ύστερα από αρκετή σκέψη και ζύγισμα πολλών πραγμάτων (τα οποία αναφέρθηκαν και παραπάνω από τον Κοσμά - kouliss).

Για οποιεσδήποτε άλλες διευρκινήσεις παραμένω στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη και εγω με ολο το θαρρος αλλα 50 ευρω το χρονο ειναι δεν λεω μπορει καποια ατομα να τα βγαζουν δυσκολα αλλα αν οντως ισχυει αυτο που λες πως μπορουν και συντηρουν ενα αμαξι? :cry: :cry: :cry: (μιλαμε στην περιπτωση που εχει αμαξι αν δεν εχει παω πασο εκει)

φιλικα παντα.......

φίλε μου δεν διαφωνώ μαζί σου, αλλά το θέμα δεν είναι να αναγάγουμε τα 50 ευρω σε ποσοστό άλλων εξόδων (π.χ. είναι 10 καφέδες, η ΧΧ πακέτα τσιγάρα - δεν καπνίζω κιόλας και δεν ξέρω πόσο έχουν lol). Απλά λέω οτι αν η σύνδρομή έμενε στο ψυχολογικό φράγμα των 30 πιθανότατα να προσέλκυε περισσότερα μέλη!

anyway, εγώ είμαι και "ψάρι" και δεν ξέρω τι έχει παιχτεί πιό παλία για να έχω ευρύτερη άποψη, και δεν έχω ακόμα το καινούργιο golfaki μου αφού το έκλεισα τέλη Ιουλίου και πρέπει να περιμένω 4 μήνες!!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πλανο στο μελλον να βγει και καρτα φθηνοτερη;

με 30-35¤ αλλα φυσικα να μην εχει τις ιδιες παροχες με των 50¤ αλλα λιγοτερες.

καρτες 2 ταχυτητων δηλαδη.μια'' prestige''των 50¤ και μια ''executive'' των 35¤ .

ετσι πιστευω θα μεινουν ολοι ευχαριστημενοι και οι συνδρομες θα ειναι περισσοτερες.

λεω μηπως.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλή και η ιδέα σου joop, αλλά για προσφορές που έχω να καταθέσω κι εγώ σαν Θεσσαλονίκη, όπως εκτπώσεις μέχρι και 15% ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ στις τιμές των αναλώσιμων/ανταλλακτικών σε μεγάλη επίσημη αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης, πολλοί έμποροι ζητάνε να δούνε το σχήμα της κάρτας-μέλους (15% σε αλλαγή λαδιών, θα πει περί τα 10,5 ευρώ έκπτωση, ενώ σε τακτικό σέρβις θα πει πάνω από τα 10 ευρώ με τα αναλώσιμα που μπαίνουν, ενώ σε πιο παλαιά οχήματα υπάρχει και συνδυασμός με την έκπτωση παλαιότητας! Αυτομάτως αποσβένει σε 2 επισκέψεις η κάρτα!). Επίσης, προς τον όποιο νομίζει πως η κάρτα μας καθιστά κερδοσκοπικού χαρακτήρα, σας θυμίζω πως εγώ σαν Αρης μέχρι στιγμής, πληρώνω τα έξοδα αποστολής για ό,τι παραλαμβάνω (μαζικά) στη Θεσσαλονίκη, αλλά ΠΟΤΕ δε σας είπα να μου δώσετε από τα 10 και 15 ευρώ που βγαίνουν οι αποστολές το μέρισμα που αναλογεί στον καθένα...

Επίσης, η ύπαρξη της ΕΔΡΑΣ της λέσχης, δύσκολα θα μπορέσει να καλυφθεί ακόμα και με τα 50 ευρώ. 100 μέλη να το θελήσουν, αυτομάτως σημαίνει 5000 ευρώ. Για 1 έτος... Ενοίκιο 1 μηνός για ημιυπόγειο κατάστημα, κάτω από τα 300 ευρώ, ΔΕΝ θα βρεθεί.. Στη Θεσσαλονίκη δε βρίσκεται, πόσο μάλλον στην Αθήνα!! Οπότε στους 12 μήνες, συνεπάγεται 3600 ευρώ μόνο για το σκοπό αυτό στην καλύτερη. Και η Θεσσαλονίκη δεν έχει μέριμνα για στέγη της λέσχης, γιατί αν το σκεφτόμασταν και για μας εδώ πάνω....... τότε πραγματικά θα έμπαινε το χέρι στην τσέπη...

Επίσης... 4 χρόνια τώρα, κανείς δεν είπε σε ΚΑΝΕΝΑΝ να βάλει το χέρι στην τσέπη για να πληρώσει για domain name, web hosting, traffic, και ό,τι είχε να κάνει με τη συντήρηση του φόρουμ. Οπως είπε ο Κοσμάς, ούτε και τώρα θα γίνει αυτό! Κάποιοι το έχουνε μεράκι...

Κι όσο για σένα Χρήστο, εύλογες οι απορίες σου φίλε, από τη στιγμή που βρίσκεσαι στην Κρήτη... Μήπως όμως, πριν κατακρίνεις, να σου πρότεινα εγώ κάτι άλλο.... Να πήγαινες μια βόλτα στο Ηράκλειο ή στα Χανιά, ή σε όποια πόλη μένεις, και να πρότεινες σε 10 εταιρίες και αντιπροσωπείες μια συνεργασία με την ΕΠΙΣΗΜΗ ΛΕΣΧΗ ΜΑΣ, με τις κάρτες μελών, και να έπαιρνες προσφορές ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ για τις παροχές! Αυτομάτως, θα βοηθούσες και το club για την περιοχή που μένεις, και θα βοηθούσες και τους συντοπίτες σου να έχουν ένα λόγο για να πάρουν την κάρτα μέλους! Και πραγματικα φίλε μου, αν το κάνεις αυτό και μπορέσεις να μας βοηθήσεις με τον τρόπο αυτό, τότε κι εγώ ειλικρινά θα σου την κάνω την κάρτα μέλους δώρο για τον 1ο χρόνο τουλάχιστον. Στην τιμή μου και στη γνωριμία μας στο ορκίζομαι αυτό, με μάρτυρες όσους το διαβάζουν...

Καταλάβετέ το καλά, παίδες... Ποτέ δεν είχε κανένας μας λόγο να σας εκμεταλλευτεί, ή να σας βάλει χέρι, ή να κερδίσει εις βάρος σας... Το θέμα είναι το πόσο καλοπροαίρετα μπορεί να το δει ο κάθε Ελληνας. Γιατί για τον Έλληνα, ο ΔΩΡΕΑΝ του βρωμάει, και το να πληρώσει του ξυνίζει... Αποδεσμευτείτε και από τις 2 μάζες, και ΟΣΟΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗ ΛΕΣΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΖΩΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ, ας μας υποστηρίξει!

Αυτά. Και σας υπενθυμίζω πως ζωτική ανάγκη δε σημαίνει να βγάλει ο Κουταλής τις βενζίνες του από τις κάρτες μέλους... Κι αν κάποιος όντως το πιστεύει αυτό, τότε προφανώς αγνοεί το αίμα που φτύνουν κάποιοι στο παρασκήνιο για να υπάρχουμε ακόμα και να συνεχίζουμε δυνατά!

Με τιμή

Αρης Λατουσάκης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μία γενικότερη τοποθέτηση

πιστέυω οτι πρέπει να το προσέξουμε λίγο το θέμα κόστους-παροχών παραπάνω

γιατι ....

1. απο τότε που γνωριστήκαμε με τον chrismk2 θυμάμαι που έλεγε για κάρτες μέλους - τώρα έρχονται με χρέωση με χμμ

κάποιες παροχές που αμφιβάλω αν θα τηρηθούν απο κάποια μαγαζιά

2. ο φίλος μου ο doumasj είπε "" όπως αναφέρεις και στον στέλιο αν θες δίνεις 50 ευρώ....ούτε σε αναγκάζουμε ούτε σου λέμε ότι δεν αποτελείς μέρος της παρέας μας.....δεν σε απορρίπτουμε...

έλα όμως που έρχεται ο trelaras582 και λέει συγγνωμη και εγω με ολο το θαρρος αλλα 50 ευρω το χρονο ειναι δεν λεω μπορει καποια ατομα να τα βγαζουν δυσκολα αλλα αν οντως ισχυει αυτο που λες πως μπορουν και συντηρουν ενα αμαξι?

ΝΑ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΡΡΙΨΗ .............

3. φίλε white v gti οντως σε έναν επίσημο σύλλογο υπάρχουν πολλά έξοδα και πρέπει με κάποιο τρόπο να καλυφθούν και

πρέπει υποχρεωτικά να υπάρχει συνδρομή αλλά....., μήπως τα εσοδα του συλλόγου να ΜΗΝ ΠΕΡΙΟΡΊΖΟΝΤΑΙ

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚ¶ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ!!??

δέχομαι την ύπαρξη συνδρομής αλλα μήπως πρέπει πρέπει να ψάξουμε λίγο και το θέμα διαφημηση στην σελίδα μας -

χορηγούς

p.s. ΑΣΧΕΤΟ που είναι η ON TELECOMS οεο ?? ( ο νοων νοείτω)

Edited by JETRING
Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθεί ότι αυτή την στιγμή δεν υπάρχει καμία σκέψη για την έκδοση κάρτας μέλους με μικρότερο αντίτιμο. Η τιμή όπως έχει ήδη αναφερθεί αποτελεί την πλέον ενδεδειγμένη μετά από στατιστική ανάλυση πάγιων και προβλέψιμων εξόδων.

Θεωρούμε ότι μια συγκεκριμένη γνώμη που εξέφρασε ένα μέλος με αντίθετη άποψη για την οικονομική διαχείριση των υπόλοιπων μελών δεν συνιστά απόρριψη. Εξάλλου το Δ.Σ. σε καμία περίπτωση δεν διατίθεται να προωθήσει μια τέτοια κατεύθυνση.

Είναι σαφές ότι υπάρχει πρόβλεψη κάλυψης εξόδων και από άλλες πηγές. Ακόμα κι αν συμβεί αυτό την δεδομένη στιγμή και για μεγάλο διάστημα δεν υπερκαλύπτει τις λειτουργικές δαπάνες.

Η ON TELECOMS καλύπτει στο ακέραιο τους όρους χορηγίας. Αντιθέτως το κόστος Server Collocation με τις συγκεκριμένες συνθήκες αντιστοιχεί στην ελληνικά αγορά σε τέτοιο ποσό (άνω των 450e/m) που διαφορετικά δεν θα υπήρχε περίπτωση να υλοποιηθεί μια τέτοια ενέργεια.

Οι συμφωνίες μας με τα συνεργαζόμενα καταστήματα γίνονται με την χρήση ιδιωτικών συμφωνητικών και οφείλουν να τηρούν στο ακέραιο τους όρους που αναγράφονται σε αυτά. Αν κάποιο μέλος παρατηρήσει ότι κάποιος συνεργάτης δεν πράττει ότι απαιτείται τότε έχει καθήκον για την διαφύλαξη των δικαιωμάτων μας να καταγγείλει το συμβάν. Για τέτοια θέματα θα ενημερωθούν τα εγγεγραμμένα μέλη μας με σχετικό υλικό.

Όπως έχει αναφερθεί πολλές φορές όλοι μαζί θα προχωρήσουμε και θα ενισχύσουμε τα προνόμια μας.

Θα ήταν καλό να συνεχίσουμε την συζήτηση προφανώς με ήπιους τόνους και σε θέματα που πραγματικά αφορούν τα μέλη που θέλουν να εγγραφούν δεδομένου των σημείων που έχουν ανακοινωθεί στο αρχικό δημοσίευμα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση-

μαζι με την αιτηση μπορουμε να στειλουμε στον ιδιο φακελο

και τα 50 ευρ να ξεμπερδευουμε???

εγω παντως γουσταρω και θα τα δωσω και ας μην ειμαι ενεργο μελος

να πηγαινω σε συναντησεις κτλπ!!!

εχω γνωρισει αρκετα γαματα ατομα εδω μεσα γουσταρω να ανηκω

καπου εστω και νοερα-οι γνωσεις και οι εμπειριες που αποκτησα

εδω μεσα ειναι πολλες και .....καταλαβαινω απολυτα

τα εξοδα.

απλα ας μου απαντησει καποιος εαν μπορω να στειλω το ποσο

μαζι με την αιτηση στον ιδιο φακελο για να ξεμπερδευω!!!

thanks alot ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις ταχυδρομική επιταγή (αν δίνεται η επιλογή). Πιο ασφαλές.

Link to comment
Share on other sites

για λόγους ασφαλείας και μόνο δεν θα στο συνιστούσα φίλε πάνο....

μπορείς είτε μέσω τράπεζας είτε μέσω ταχυδρομείου αν δεν σε βολεύει απλά θα ενημερωθείς και θα συννενοηθείς με τον kouliss....

Link to comment
Share on other sites

Να ρίξω και εγώ μια άλλη καλή ιδέα στο τραπέζι; Γιατί να μην βάλουμε ένα tab για δωρεές και όποιος γουστάρει να καταθέτει ότι γουστάρει; Έτσι λειτουργούν πολλά site/forums και μάλιστα χωρίς τις λοιπές γκρίνιες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά όσα clubs αυτοκινήτων έχουν κάρτες μελών, έχουν και συνδρομή... Αλλιώς θα πηγαίνει ο άλλος με την κάρτα στο συνεργείο μια φορά, και μετά μην τον είδατε.... Ενώ με τη συνδρομή δεσμεύεται και απέναντι προς εμάς πως θα είναι συνεπής....

Link to comment
Share on other sites

Κι όσο για σένα Χρήστο, εύλογες οι απορίες σου φίλε, από τη στιγμή που βρίσκεσαι στην Κρήτη... Μήπως όμως, πριν κατακρίνεις, να σου πρότεινα εγώ κάτι άλλο.... Να πήγαινες μια βόλτα στο Ηράκλειο ή στα Χανιά, ή σε όποια πόλη μένεις, και να πρότεινες σε 10 εταιρίες και αντιπροσωπείες μια συνεργασία με την ΕΠΙΣΗΜΗ ΛΕΣΧΗ ΜΑΣ, με τις κάρτες μελών, και να έπαιρνες προσφορές ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ για τις παροχές! Αυτομάτως, θα βοηθούσες και το club για την περιοχή που μένεις, και θα βοηθούσες και τους συντοπίτες σου να έχουν ένα λόγο για να πάρουν την κάρτα μέλους! Και πραγματικα φίλε μου, αν το κάνεις αυτό και μπορέσεις να μας βοηθήσεις με τον τρόπο αυτό, τότε κι εγώ ειλικρινά θα σου την κάνω την κάρτα μέλους δώρο για τον 1ο χρόνο τουλάχιστον. Στην τιμή μου και στη γνωριμία μας στο ορκίζομαι αυτό, με μάρτυρες όσους το διαβάζουν...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΡΗ,

το θεμα μου δεν ειναι τα 50¤ τα οποια στην κυριολεξια θεωρω οτι ειναι εως και γελοιο ποσο για ετησια συνδρομη.

Αν ηθελα να μην πληρωσω την καρτα πολυ απλα δεν θα σκεφτομουνα καν την αποκτηση της!

Διαβαζοντας λιγο πιο κατω θα δεις οτι ο Αχιλλεας (JETRING) αναφερει οτι συζηταω για αυτες τις καρτες απο οταν γνωριστηκαμε (Σεπ 2004).

Αν θυμασαι καλα κι εσυ και τα υπολοιπα ατομα της διαχειρισης , στις 18-3-07 διοργανωθηκε με πρωτοβουλια μου κοινο meeting vwclub - audiclub στα Χανια οπου και ελαβαν χωρα : χρονομετρημενος αγωνας GP TUNING , ΚΛΗΡΩΣΗ με πολλα δωρα , αγωνας επιδειξης kart , test drive απο την τοπικη αντ/πεια και διαφορα αλλα events.

Το ολο γεγονος ειχε καλυφθει απο την τοπικη τηλεοραση , ραδιοφωνο και τον τοπικο τυπο.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=15080&st=0

Οπως καταλαβαινεις , για να γινει κατι τετοιο χρειαστηκε πολυ τρεξιμο σε καταστηματα σε Χανια , Ρεθυμνο , Ηρακλειο και Αγ.Νικολαο.

Παρ'ολα αυτα κανενας δεν δεχτηκε - περαν των δωρων - να συμμετασχει ειτε με τη μορφη χορηγιας ειτε με τη μορφη συνεργασιας-προσφορων προς το vwclub (στις συζητησεις που ειχα σαφως και αναφεροταν το θεμα "καρτα μελους" για να ισχυει η προσφορα και ολοι μου λεγανε:"σιγα μωρε , και ποσοι ειναι μελη του club σας στην πολη μας;").

Να αναφερω οτι οσοι βοηθησανε οικονομικα δεν ειχανε σχεση με το χωρο του αυτ/του και ιδιαιτερα με τα VW.

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ (1): Η ιδεα του Geopan με βρισκει συμφωνο +1

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ (2): Γιατι η σελιδα μας δεν εχει διαφημισεις οπως αλλα forums?

Link to comment
Share on other sites

Τα μέλη θα έχουν δικαίωμα ψήφου στο Δ.Σ. μιας και θα είναι ενεργά μέλη και με τη βούλα?

Κάθε πότε θα γίνονται εκλογές για το Δ.Σ. ?

Θα έχουν δικαίωμα υποψηφιότητας όλα τα μέλη?

Μπορεί να υπάρξει πληρωμή μέσω Paypal?

Ποιά τα (4?) δώρα που θα λαμβάνει το κάθε μέλος με την εγγραφή του?

Η συνδρομή θα είναι ετήσια (ημερολογιακά) και θα έχει την ίδια τιμή είτε πληρωθεί τον Φεβρουάριο είτε τον Νοέμβριο?

Θα υπάρχει πρόσβαση στο Forum σε διαφορετικά Post για τα μέλη?

**Όσον αφορά τις εκπτώσεις από μαγαζιά επειδή έτυχε να αγοράσω κάτι από μαγαζί που έκανε έκπτωση, πριν πάω πήρα τηλέφωνο να δώ αν υπάρχει αυτό που ήθελα να αγοράσω και ρώτησα πόσο είχε χωρίς να αναφέρω ότι είμαι από το vwclub. Όταν πήγα το πλήρωσα όσο μου είχε πεί και στο τηλέφωνο παρόλο που του είπα ότι είμαι από το vwclub..

Ευχαριστώ.

Edited by sw6jin
Link to comment
Share on other sites

sw6jin,

- Τα εγγεγραμμένα μέλη λειτουργούν όπως ορίζεται από την σχετική νομοθεσία για τα μη κερδοσκοπικά σωματεία, δηλαδή ψηφοφορίες, συνελεύσεις, υποψηφιότητες κλπ.

- Γίνονται δεκτές και πληρωμές μέσω Paypal κατόπιν επικοινωνίας στο σχετικό email info@vwclub.gr

- Τα δώρα είναι αναμνηστικού τύπου δεν δίνονται σε απλά μέλη και δεν θα ανακοινωθούν. Εξάλλου σπάνια μη κερδοσκοπικά σωματεία διαθέτουν δώρα κατά την εγγραφή.

- Η συνδρομή είναι ετήσια με ημερομηνία έναρξης την ημερομηνία αποπληρωμής.

Είναι λογικό κάθε κατάστημα να μην προσφέρει κάποιο είδος έκπτωσης. Όπως επίσης ακόμα κι αν προσφέρει σε συνεργασία μαζί μας θα πρέπει να έχετε τα σχετικά αποδεικτικά. Για τα οποία θα ενημερωθούν τα εγγεγραμμένα μέλη.

Γενικά το θέμα με τις διαφημίσεις στις σελίδες μας έχει συζητηθεί πολλές φορές και παρόλο που προσφέρει ένα είδος εσόδων προσπαθήσαμε να κρατηθεί καθαρό το περιεχόμενο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι η σελίδα μας είναι μικρού μεγέθους και χωρίς τα ενοχλητικά αποκρουστικά κείμενα - εικόνες. Πρόσθετα τα διάφορα διαφημιστικά προσθέτουν κίνηση δεδομένων η οποία δύναται να χρεωθεί. Υπό ορισμένες συνθήκες ίσως να εφαρμοσθεί στο μέλλον.

Η ελεύθερη κατάθεση κάποιου ποσού αν και ήταν μια πολύ καλή ιδέα αρχικά εγκαταλείφτηκε. Μια και με τον τρόπο αυτό δεν καλύπτονται οι λειτουργικές δαπάνες, ακόμα και με συνολική εφαρμογή κάποιων από τις ιδέες που έχουν αναφερθεί. Σκεφτείτε ότι υπάρχουν έξοδα τα οποία πρέπει κάθε πρώτη του μήνα να εξοφλούνται. Με όλες αυτές τις μεθόδους αυτό δεν επιλύεται.

Είναι φυσικό πολλοί να θεωρούν ότι υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι αλλά εάν υπάρξει πλήρη ανάλυση με πραγματικά δεδομένα και ρεαλιστικές συνθήκες τότε με μαθηματικό τρόπο θα οδηγηθούμε στην ύπαρξη συνδρομής ίσης ή μεγαλύτερης από αυτή που ανακοινώθηκε. Σαφώς και ο χώρος αυτός δεν είναι ο κατάλληλος για να γίνει μια τέτοια ανάλυση καθώς υπάρχουν τα αρμόδια όργανα και όλες εκείνες οι διαδικασίες που διέπουν ένα τέτοιο σωματείο. Εδώ λοιπόν θα τερματιστεί η όποια ανάλυση κόστους - εξόδων ώστε να απαντήσουμε σε θέματα που αφορούν τις κάρτες μέλους και όχι την λειτουργία ενός σωματείου.

Για όλους τους παραπάνω λόγους με την βοήθεια σας πάντα προσπαθούμε να κάνουμε ότι καλύτερο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

2. ο φίλος μου ο doumasj είπε "" όπως αναφέρεις και στον στέλιο αν θες δίνεις 50 ευρώ....ούτε σε αναγκάζουμε ούτε σου λέμε ότι δεν αποτελείς μέρος της παρέας μας.....δεν σε απορρίπτουμε...

έλα όμως που έρχεται ο trelaras582 και λέει συγγνωμη και εγω με ολο το θαρρος αλλα 50 ευρω το χρονο ειναι δεν λεω μπορει καποια ατομα να τα βγαζουν δυσκολα αλλα αν οντως ισχυει αυτο που λες πως μπορουν και συντηρουν ενα αμαξι?

ΝΑ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΡΡΙΨΗ .............

καλημερα

καταρχας jetring εσυ πηρες ενα μερος απο το ποστ μου που στο οποιο ηθελες να αποδειξεις τι ακριβως?

γιατι αν ειδες ολο το ποστ εγω δν εχω κανενα απολυτος προβλημα με την συνδρομη και το ποσο των 50ε μου φαινεται λιγο τον χρονο(οχι πως με χαλαει βεβαια tongue.gif )

απλως εχθες ποσταρα την ωρα που σχολαγα και επειδη βιαζομουν να φυγω εκει που λεω: συγγνωμη και εγω με ολο το θαρρος αλλα 50 ευρω το χρονο ειναι ..... ηθελα να γραψω λιγα αλλα απο την βιασυνη μ το ξεχασα.

Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ = 17 πακέτα marlboro, ή κανονικά 20άρια τσιγάρα, ή αλλιώς 20-25 από τα φθηνά τσιγάρα (αν δεν άλλαξαν οι τιμές από τα 2 ευρώ που τα άφησα όταν το έκοψα)... Ητοι 340 μέχρι και 625 τσιγάρα (σε φθηνό 25άρι πακέτο!)...

Από 6 λεπτά ζωής που σου στερεί το κάθε τσιγάρο, σημαίνει 2040 μέχρι και 3750 λεπτά ζωής κερδισμένα.... Αυτό θα πει περίπου μέχρι και 2 ημέρες επιπλέον ζωή! Σα να λέμε........ Μια Πανελλήνια! :lol:

Δεν καπνίζετε; ΟΚ! 50 ευρώ = 7 μπουκάλια Johny... επιπλέον αύξηση κινδύνου κίρρωσης. Επιπλεόν κίνδυνος στην οδήγηση... Ενώ με 50 ευρώ εδώ, ούτε την υγεία μας χαλάμε ούτε τίποτα!

Δεν πίνετε; ΟΚ! 50 ευρώ = 10 καφέδες = από 2 μέχρι 6 ημέρες προμήθεια = από 2 μέχρι 6 ημέρες ηρεμία στα νεύρα σας!

Δεν πίνετε καφέ; ΟΚ! 50 ευρώ = κάτι που θα παίρνατε για ΕΣΑΣ, αλλά το σκεφτόσασταν. ΑΝ γουστάρετε το club κι αυτό που αντιπροσωπεύει σε εσάς, τότε θυσιάστε τα. Αν όχι, τότε μην τα θυσιάζετε! Και μην ξεχνάτε, πως ακόμα και φοιτητές αν είσαστε, αυτά τα έξοδα πάλι προκύπτουν... Και κανένας δε σας υποχρεώνει να πιείτε, να κατεβάσετε αλκοόλ, ή να καπνίσετε! Ετσι δε σας υποχρεώνει κανένας και για τις κάρτες. Εσείς επιλέγετε τις προτεραιότητες που θέτετε!

Σε νούμερα είναι εύκολο να ερμηνευτούν, ακόμα και με ψυχρή λογική!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

καταρχας jetring εσυ πηρες ενα μερος απο το ποστ μου που στο οποιο ηθελες να αποδειξεις τι ακριβως?

γιατι αν ειδες ολο το ποστ εγω δν εχω κανενα απολυτος προβλημα με την συνδρομη και το ποσο των 50ε μου φαινεται λιγο τον χρονο(οχι πως με χαλαει βεβαια tongue.gif )

απλως εχθες ποσταρα την ωρα που σχολαγα και επειδη βιαζομουν να φυγω εκει που λεω: συγγνωμη και εγω με ολο το θαρρος αλλα 50 ευρω το χρονο ειναι ..... ηθελα να γραψω λιγα αλλα απο την βιασυνη μ το ξεχασα.

καταρχην καλημέρα

φιλε μου μην το παιρνεις προσωπικά αλλα πίστεψε αυτο που είπες εσύ - χωρις κακόβουλη σκέψη - καποιος αλλος θα το πεί ..

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχουε τρελαθει εντελως???????????? Τοσο καιρο λεγαμε να βαλουμε συνδρομη και τωρα που ηρθε η ωρα.............................................?Αντε μην αρχισω και με αρχισουν στα ban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.