Jump to content
Andreas4023

εντυπωσεις απο Passat Cc (test Drive)

Recommended Posts

Τι διαφορα εχει το περλε απο το μεταλικο ?

Απ' όσο γνωρίζω το περλέ είναι ανάμιξη του κυρίως μεταλλικού χρώματος με άλλο ένα. Το αυτοκίνητό μου π.χ. είναι πέρλα μαύρο κι αν το δείς προσεκτικά φαίνονται μέσα γκρι κουκίδες.

Σε συννεφιά το χρώμα φαίνεται σαν απλό μεταλλικό. Η πέρλα φαίνεται ιδιαίτερα στον ήλιο.

Και στην παραγγελία κοστίζει κάτι παραπάνω απο το μεταλλικό, αξίζει όμως..

Μπεζ δέρματα (μαμά) δεν παίζουν. Μαύρα, άσπρο-μαύρο ή καφέ είναι οι επιλογές. Όσο για την ξύλινη επένδυση... μπλιαχ!!!

Σε διχρωμία με μαύρο παίζει το μπέζ και είναι και πανέμορφο!!

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2

Τώρα...αν ισχύουν άλλα στην χώρα μας και άλλα στο εξωτερικό... ;)

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Σε διχρωμία με μαύρο παίζει το μπέζ και είναι και πανέμορφο!!

Αυτό έρχεται κι εδώ. Στη φωτό φαίνεται μπεζ, αν το δεις από κοντά είναι λευκό. Του πάγου θα έλεγα αλλά λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έρχεται κι εδώ. Στη φωτό φαίνεται μπεζ, αν το δεις από κοντά είναι λευκό. Του πάγου θα έλεγα αλλά λευκό.

Το συγκεκριμένο είναι μπεζ. Και στη φωτό φαίνεται, αλλά και αν δείς στα αναλυτικά χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου γράφει "...beige - schwarz " δηλαδή "μπεζ-μαύρο". :D

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι μπεζ. Και στη φωτό φαίνεται, αλλά και αν δείς στα αναλυτικά χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου γράφει "...beige - schwarz " δηλαδή "μπεζ-μαύρο". :D

Δεν ξέρω πως το περιγράφει. Το αμάξι που οδήγησα στο test drive είχε τέτοια δέρματα και μπεζ δε θα τα έλεγα!!Τέσπα. Μου αρέσουν πάντως.

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το περιγράφει. Το αμάξι που οδήγησα στο test drive είχε τέτοια δέρματα και μπεζ δε θα τα έλεγα!!Τέσπα. Μου αρέσουν πάντως.

Προσωπικά δεν μου αρέσει η διχρωμία στο δερμάτινο σαλόνι, το συγκεκριμένο της φωτογραφίας όμως είναι πολύ ωραίο!

:D

Εννοείται όμως ότι διχρωμία πρέπει να υπάρχει και στο ταμπλώ, όπως στη φωτό. Με τέτοιο ταμπλώ ήταν αυτό που οδήγησες?

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

τελικά αρχίζει να με αρέσει το μπεζ μαύρο εσωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου αρέσει η διχρωμία στο δερμάτινο σαλόνι, το συγκεκριμένο της φωτογραφίας όμως είναι πολύ ωραίο!

:D

Εννοείται όμως ότι διχρωμία πρέπει να υπάρχει και στο ταμπλώ, όπως στη φωτό. Με τέτοιο ταμπλώ ήταν αυτό που οδήγησες?

Ναι ακριβώς έτσι ήταν. Το δέρμα είναι ασορτί και στις πόρτες και στο ταμπλό!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά αρχίζει να με αρέσει το μπεζ μαύρο εσωτερικό
Ναι ακριβώς έτσι ήταν. Το δέρμα είναι ασορτί και στις πόρτες και στο ταμπλό!!

Εκτός από πολύ όμορφο, έχει το πλεονέκτημα ότι δεν το φοβάσαι μήπως λερώσει, όπως γίνεται σε όλα τα ανοιχτόχρωμα. Δέρμα είναι, καθαρίζει εύκολα! :D

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από πολύ όμορφο, έχει το πλεονέκτημα ότι δεν το φοβάσαι μήπως λερώσει, όπως γίνεται σε όλα τα ανοιχτόχρωμα. Δέρμα είναι, καθαρίζει εύκολα! :D

όντως και στο τωρινό μου Passat που έχω και έχει δερμάτινο μπεζ σαλόνι με ενά μαντιλάκι με καθαριστικό τέλος καθάρισε, αλλά εγώ έβαλα μετά τα δέρματα στο Passat μαμά βέβαια αλλά είθελα να έχει την έξεις διχρωμία μπεζ καθίσματα με μαύρη μοκέτα μαύρες πλαστικές ταπετσαρίες να κάνει την διχρωμία έτσι όπως μου άρεσε σε στιλ όπως έβγαινε το Α6 κάποιες εκδώσεις του...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελος Νοεμβριου θα το εχω αν ολα πανε καλα,περασα απο αντιπροσωπεια και μου ειπαν οτι ειναι σε βδομαδα παραγωγης και θα το εχουμε 20-30 Νοεμβριου.το θεμα ειναι να το βγαλω να το χαρω η να περιμενω να το παρω 5-8 ιανουαριου;θα σκασω μεχρι τοτε!!!αλλα καλο θα ειναι να λεει η αδεια 2009!για πειτε γνωμες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βλέπω να αντέχεις. Δύσκολο πράγμα είναι να ξέρεις ότι το αυτοκίνητό σου είναι στην αντιπροσωπεία και συ να πηγαίνεις να το βλέπεις. Το δικό μου όταν είχε έρθει ήταν στην αντιπροσωπεία 5 μέρες μέχρι να γίνουν τα χαρτιά και σχεδόν κάθε μέρα πήγαινα και το έβλεπα,μόνο που δεν κοιμήθηκα μέσα. Το να γράφει η άδεια 2009 είναι από ψυχολογικής αποψης και μόνο καλό.Τι 2008 τι 2009 το αυτοκίνητο θα το βλέπεις και θα το περιποιείσαι πάντα σα καινούργιο και αν ακόμα περάσουν δύο,τρία και πέντε έτη από την ημέρα της κυκλοφορίας του ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βλέπω να αντέχεις. Δύσκολο πράγμα είναι να ξέρεις ότι το αυτοκίνητό σου είναι στην αντιπροσωπεία και συ να πηγαίνεις να το βλέπεις. Το δικό μου όταν είχε έρθει ήταν στην αντιπροσωπεία 5 μέρες μέχρι να γίνουν τα χαρτιά και σχεδόν κάθε μέρα πήγαινα και το έβλεπα,μόνο που δεν κοιμήθηκα μέσα. Το να γράφει η άδεια 2009 είναι από ψυχολογικής αποψης και μόνο καλό.Τι 2008 τι 2009 το αυτοκίνητο θα το βλέπεις και θα το περιποιείσαι πάντα σα καινούργιο και αν ακόμα περάσουν δύο,τρία και πέντε έτη από την ημέρα της κυκλοφορίας του ;)

και εγω ετσι σκεφτομαι,δεν νομιζω να αντεξω τοσο καιρο ξεροντας οτι το αυτοκινητο περιμενει!τα 175 δεν τα σκεφτομαι μονο την αδεια αλλα και απο την αλλη εχεις δικιο,μονο ψυχολογικης αποψης ειναι!thanks professor

Link to comment
Share on other sites

Γερμανοί εργάτες πιάνετε σφιχτά! ¶ιντε να βγαίνουν γρήγορα απο τη γραμμή παραγωγής τα Passat! Ο φίλος μας ο Black δεν θ' αντέξει και πολύ στην αναμονή! tongue.gif

Σε καταλαβαίνω φίλε Black, για ένα τέτοιο αυτοκίνητο όμως αξίζει η αναμονή..

Πάντως...αν σου το αργήσουν και πιάσεις τέλη Δεκέμβρη, πες να σου δώσουνε πινακίδες "ΔΟΚ" για λίγες μέρες, ώστε να βγάλεις άδεια το 2009, να γλυτώσεις και τα 202 -πλέον- ευρώ! ;)

(Αυτή τη μ@λ@κια να πληρώνεις ΟΛΟΚΛΗΡΟ το σήμα κυκλοφορίας ακόμη κι αν πας στην εφορία την τελευταία μέρα του χρόνου δεν την έχω καταλάβει!) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι στο ελλαδα tongue.gif τεσπα

εγω σήμερα πηγα και το εκανα ενα τεστ πρωτη μου εντύπωση είναι οτι αυτό το αυτοκίνητο ειναι ενα αυτοκίνητο ζωής το παίρνεις τώρα και θα το έχεις για πολα πολα χρόνια παρα πολυ ικανοποιημένος αντε να δουμε τι θα γίνει με τις φορολογίες και με εκλογές , τεκμήρια κλπ και αν όλα πάνε καλα θα το πάρω με κλειστά ματια πλέον ...

Link to comment
Share on other sites

Γερμανοί εργάτες πιάνετε σφιχτά! ¶ιντε να βγαίνουν γρήγορα απο τη γραμμή παραγωγής τα Passat! Ο φίλος μας ο Black δεν θ' αντέξει και πολύ στην αναμονή! :p

Σε καταλαβαίνω φίλε Black, για ένα τέτοιο αυτοκίνητο όμως αξίζει η αναμονή..

Πάντως...αν σου το αργήσουν και πιάσεις τέλη Δεκέμβρη, πες να σου δώσουνε πινακίδες "ΔΟΚ" για λίγες μέρες, ώστε να βγάλεις άδεια το 2009, να γλυτώσεις και τα 202 -πλέον- ευρώ! ;)

(Αυτή τη μ@λ@κια να πληρώνεις ΟΛΟΚΛΗΡΟ το σήμα κυκλοφορίας ακόμη κι αν πας στην εφορία την τελευταία μέρα του χρόνου δεν την έχω καταλάβει!) :angry:

ετσι ειναι φιλε Christos οπως τα λες,δεν ειχα σκεφτει να μου δωσουν τις δοκ πινακιδες αν μου ερθει δεκεμβρη,εχεις δικιο!!!και εγω πιστευω αξιζει τον κοπο η αναμονη αν και δεν αντεχετε αλλο!ασε που δεν εχω αμαξι και με εχει φαει το κρυο καθε πρωι με τη μηχανη και μερικες φορες η βροχη :huh: !!!

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι αυτά θέλει θυσίες! :)

Link to comment
Share on other sites

θυσιες θυσιες λευτερη αλλα μην παθουμε και καμια πνευμονια!!!!!χαχαχαχα.πλακα κανω,προς το παρον αντεχω!

Link to comment
Share on other sites

θυσιες θυσιες λευτερη αλλα μην παθουμε και καμια πνευμονια!!!!!χαχαχαχα.πλακα κανω,προς το παρον αντεχω!

Αντέχω ακόμα μάτια μου... όπως λέει και ο Παπακωνσταντίνου... :lol: εγώ δεν ξέρω τι να κάνω μου αρέσει και το CC αλλά και το Α5... ιδικά τον 3.6 CC είναι κόλαση!

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυο διαφορετικα αυτοκινητα εξωτερικα αλλα και τα δυο παρα πολυ ομορφα!!!!δικη σου η αποφαση!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αντέχω ακόμα μάτια μου... όπως λέει και ο Παπακωνσταντίνου... :wacko: εγώ δεν ξέρω τι να κάνω μου αρέσει και το CC αλλά και το Α5... ιδικά τον 3.6 CC είναι κόλαση!

CC και ξερο ψωμι!! Προσωπικα προτιμω το εσωτερικο του CC παρα του Α5, αλλα οπως λεει το ρητο πρει ορεξεως.......σβουροπιτα. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

CC και ξερο ψωμι!! Προσωπικα προτιμω το εσωτερικο του CC παρα του Α5, αλλα οπως λεει το ρητο πρει ορεξεως.......σβουροπιτα. tongue.gif

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

CC και ξερο ψωμι!! Προσωπικα προτιμω το εσωτερικο του CC παρα του Α5, αλλα οπως λεει το ρητο πρει ορεξεως.......σβουροπιτα. tongue.gif

φίλε ΈΛΙΩΣΑ με την σβουρόπιτα!!!!!!!!!!! Λοιπόν CC 3.6 top model :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Passat CC 2.0 με τον TSi 211PS θα είναι τέλειο εργαλείο! μιλούσα εχθές με τον αντιπρόσωπο που βρεθήκαμε κάτω σε ένα καφέ, κάποιος το έκανε παραγγελία στο Αγρίνιο... άμα έρθει σύντομα θα πάω να το δω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.