Jump to content
dj-thanos

Sprint Booster Σε Polo

Recommended Posts

Σε αφηνει να κανεις δοκιμη πριν το πληρωσεις?

οχι βεβαια...πιστικα απο διαφορα forum του εξωτερικου κ ολες οι εντιπωσεις ηταν θετικες...δεν διστασα ουτε λεπτο...εξαλλου το προιον εχει πιστοποιημενο απο TUV!!!

δεν μπαινει μια τετοια εγκριση ευκολα!!!

καποια στιγμη θα ανεβασω βιντεακι που θα διχνει ενα πατημα απο φαναρι με το TSI μου με ενα αλλο γνησιο εντελως να δειτε διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα και στον μπουλεκο και μου ειπε 215Ε.Πιστευω οτι οσο καλο και να ειναι δεν τα αξιζει τα λεφτα του..

Και τα 190 πολλα ειναι για αυτο που σου προσφερει...

για να το λες δεν το εχεις δοκιμασει....

το ιδιο σκεπτικο ειχα κ γω λεγοντας σιγα τωρα μην δωσω 190 για αυτο το πραγμα....

αλλα διαβαζοντας αλλα φορουμ για αυτο το θεμα με εκανε κ αλλαξα γνωμη....να σου κ κατι αλλο...κανει δουλεια..κανει πολυ καλη δουλεια το sprint booster

το αυτοκινητο εχει αλλαξει συμπεριφορα...

εδω δινουμε 800 κ 1000 ευρω για revo και τα 190 ευρω για αλλη αισθηση γκαζιου τα αξιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου δε ξερω μακαρι να ειναι ετσι...αλλα τουλαχιστο καλο θα ηταν να σου δινανε την δυνατοτητα να το δοκιμασεις πριν το αγορασεις.Και ποσα σου πηρε αυτος που το πηρες για εξοδα αποστολης?Το δικο σου εχει και κουμπι επιλογης?

Edited by stelios6n2
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου δε ξερω μακαρι να ειναι ετσι...αλλα τουλαχιστο καλο θα ηταν να σου δινανε την δυνατοτητα να το δοκιμασεις πριν το αγορασεις.Και ποσα σου πηρε αυτος που το πηρες για εξοδα αποστολης?Το δικο σου εχει και κουμπι επιλογης?

ολο κ καποιος στο club θα το εχει βαλει??...εγω ειμαι ροδο μακαρι να ημουνα πανω θα ειχαμε βρεθει να το δοκιμαζες!!!

190 ευρω κ τα εξοδα αποστολης δωρεαν σε ολη την ελλαδα..με courier παντα...

το πακετο εχει κ το κουμπι της επιλογης...

Link to comment
Share on other sites

ααα αν τα εξοδα αποστολης ειναι δωρεαν και στο στελνει και με κουριερ τοτε αλλαζει το πραγμα.Οχι οτι ειναι λιγα δηλαδη απλα φανταστικα οτι με τα εξοδα αποστολης θα πηγαινε κανα 230 ευρω...Τωρα το σκεφτομαι λιγο πιο ζεστα...Ελπιζω να αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

O boulekos σε αφηνει να κανεις δοκιμη.

Οντως κανει καλη δουλεια και στην αισθηση του γκαζιου και στην βενζινη που δυστηχως ρεει άφθονη

Edited by kos21
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς

Στο αυτοκίνητο που το ειχα δοκιμάσει έκαιγε.

Ουσιαστικά τι ειναι? ενα ειδος ''προγράμματος που δίνει περισσότερο καυσιμο'' ειδικά διαμορφωμένο για τις πολυ χαμηλες στροφες για να ακουει πιο γρηγορα το αυτοκινητο χαμηλα. Μετα τις 2500 3000 δεν κανει τιποτα.

Αλλα οντως εκει χαμηλα κανει δουλεια. Παντα η αναβαθμιση καπου εχει αντίκτυπο. Αυτο εχει λιγο στην βενζίνη

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει κυριως σε ατμοσφαιρικα.

Αν εχετε 1,2tsi ή οτιδηποτε αλλο τουρμπατο βαλτε πρωτα προγραμμα και αν δεν σας καλυψει προσθεστε και ενα Sprint booster.

Πολλοι περνουν πρωτα το sprint booster μετα βαζουν προγραμμα και επειτα το θεωρουν περιττο και το πουλανε. Αλλοι το κρατανε γιατι τους αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω ενα πολακι του 2000 εχω με τα 100 αλογα αλλα ειναι ηλεκτρογκαζατο παει μια χαρα αλλα μετα τις 3000 στροφες πιο πριν το γκαζι ανταποκρινεται με το πασο του.Ειδικα αν ανοιξω και το a/c αστα τελειωσε το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

270¤ ????

Ουτε για πλακα.

Και το καινουργιο του μπουλεκου ειναι ρυθμιζομενο. Περιττο αλλα υπαρχει.

Ποιο έχει 270¤ του μπουλεκου ? Γιατί εγώ πήρα το Chiptronic 200¤ ,αυτό που εισάγουν απο Γερμανία .

Link to comment
Share on other sites

Guest Syllas

 Ξέρω,είναι αρκετά παλιό thread αλλά απο το ν'ανοίξω καινούριο καλύτερα να postαρω εδώ,γιατί να πάει χαμένο.

 

Λοιπόν Αυτά τα πραματάκια δεν λειτουργούν όπως γράφουν μερικοί εδώ.Δεν έχουν καμία άμεση σχέση με την τροφοδοσία.Απλά αλάζουν κάπιες ψηφιακές μεταβλητές (ή όπως λέγονται τελος πάντων δεν είμαι προγραματιστής) οι οποίες ελέγχουν την λειτουργία του γκαζιού.

 

 Εχει χρησιμοποιήσει ποτέ κανένας σας τιμονιέρα για παιχνίδια με πετάλια? Υπάρχουν ρυθμίσεις για deadzone και sensitivity. Μπορείς να ρυθμίσεις δηλαλή την απόκριση και την ευαισθησία. 

 

 Συνήθως στο κάθε παιχνίδι αυτά είναι αρκετά ψηλά ωστε να είναι πιο εύκολα τα πράματα ή απλά ως standard. Οι περισσότεροι τα χαμηλώνουν αυτά ώστε να έχουν μηδενικές απόλιες και μέγιστη απόκριση για σωστό ελεγχο.

 

Την ίδια δουλειά κάνουν και αυτά τα πραματάκια.Απλά chipάκια είναι με κοδικοποιημένες ρυθμίσεις με χαμηλότερους χρόνους απόκρισης και μεγαλύτερη ευαισθησία. Υπάρχουν μεχρι και με 18 ρυθμίσεις για όλα τα γούστα.

 

Η πεταλούδα δηλαδή δεν ανοίγει τέρμα σε όλο το φάσμα των στροφών ακόμα κι αν το πόδι έχει τρυπίσει το πάτωμα, και κυρίως ανοίγει με το πάσο της.

 Ειδικά μέχρι τις μεσαίες στροφές (ανάλογα το μοτέρ και το φάσμα απόδοσης) είναι ιδιαίτερα αισθητό αλλα μετά στρώνει κάπως πρως τις ψηλές.

Σε μερικά η πεταλούδα δεν ανοίγει γενικά ποτέ τέρμα, λόγο ρύθμισης ή βλάβης

 

Οι εταιρίες υοθέτισαν το ηλεκτρονικό γκάζι κυρίως για να μείωσουν τους ρύπους και την κατανάλωση αλλά και για να μπορούν να χρησιμοποιούν διάφορα συστήματα όπως traction control esp και διάφορα τέτια.Φυσικά το τίμημα είναι ψεύτικη αίσθηση και η καθυστέρηση.

 

 

 Η κατανάλωση τώρα KAI οι ρύποι, ανεβαίνουν (οχι σε όλους) γιατι πολύ απλά η πεταλούδα ανοίγει περισσότερο (ανάλογα και με τις ρυθμίσεις αν είναι ρυθμιζόμενο) για όσο το γκάζι είναι πατημένο,και φυσικά αρκετά πιο γρήγορα. Κατα συνέπεια ο εγκέφαλος "βλέπει" την θέση της πεταλούδας και δίνει το ανάλογο καύσημο.

 

 Σε οτι αφορά τον επαναπρογραματισμό...δε νομίζω να έχει σχέση με το πώς δουλεύει το γκάζι. Εχει ξεχωριστή πλακέτα και δε νομίζο να προγραματίζεται μεσω του εγκεφάλου. Δεν είμαι σίγουρος όμως ίσως κάνω λάθος.Οι περισσότεροι πάντως τα συνδιάζουν και τα δυο για καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανενας το sprintbooster?? Αξιζει γενικα για τα 200+ € ? Το ρωταω αυτο διοτι βαζοντας αλλα τοσα βαζεις προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω βρηκα ενα με 90 ευρ

ω που ειναι σαν τσιπακι κ μπαινει πανω απο το γκαζι καπου κ οχι ρυθμιζομενο...λετε να ειναι πατατα??

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω εχω το παλιο που απλα κουμπωνει στο γκαζι θα σου πω το εξης , αν θες να περασεις απο καπου πχ. χιονι γλιτσα κτλ θα σου σπιναρει αρκετα περισσοτερο απ' οτι χωρις να το ειχες και θα γλυστραει. Βαλε κατι παραπανω και παρε ενα που να το απενεργοποιεις !

Link to comment
Share on other sites

 Και γω το απλό έχω.Καλή τιμή αν το πήρες καινούριο.Αυτό που λες passatebo προφανώς ισχύει αλλά πιστεύω πως αν το έχεις καιρό το πόδι προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα και το συνηθίζεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Και γω το απλό έχω.Καλή τιμή αν το πήρες καινούριο.Αυτό που λες passatebo προφανώς ισχύει αλλά πιστεύω πως αν το έχεις καιρό το πόδι προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα και το συνηθίζεις.

Πολυ σωστα τα λες . Μετα απο καιρο το ποδι προσαρμοζεται , το θεμα ομως ειναι να λεμε στους υποψηφιους αγοραστες το τι θα συναντησουν .. Βοηθαμε οσο μπορουμε . :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.