Jump to content
spirsol

Τιμες Service Golf Tsi

Recommended Posts

Λοιπον με αφορμη το πρωτο service των 15000 χλμ. εκανα μια ερευνα αγορας.

Εχουμε και λεμε:

Καταρχην το service δεν εχει να κανει με την εγγυηση.Δηλαδη δεν χρειαζεται να πας οπωσδηποτε στο χρονο ουτε στα 15000 χλμ.

Πας μολις αναψει η ενδειξη στο ταμπλο!!!

Δευτερον απιστευτες διαφορες τιμων! Εχουμε για τα ιδια δηλαδη για λαδια Castrol Edge 5/30 , φιλτρο , ταπα , εργασια και ελεγχος.

AUTOCLUB 150 ¤

ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΣ 165 ¤

ΓΡΑΤΣΙΑΣ 170 ¤ (Με καρτα καυσαεριων)

ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 170 ¤

ΦΙΛΟΣΙΔΗΣ 172 ¤

AUTONET 135 ¤

Απιστευτες διαφορες!!!

Επισης ενημερωσα την Kosmocar και μου ειπαν οτι δεν ελεγχουν τους εμπορους για τις τιμες του service!!!(Αν ειναι δυνατον!!)

Edited by spirsol
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ?

Γιατι δεν νοειται να μην υπαρχει ελεγχος αοπ τη "μαμα" εταιρια για το τι κανουν οι εξουσιοδοτημενοι εμποροι.

Απο που δηλαδη παιρνουν οι εμποροι τα ανταλλακτικα?Απο την Kosmocar

Δεν θα πρεπει να εχει τιμοκαταλογους ανταλλακτικων κι εργασιων???

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν νοειται να μην υπαρχει ελεγχος αοπ τη "μαμα" εταιρια για το τι κανουν οι εξουσιοδοτημενοι εμποροι.

Δεν εχεις και αδικο...

Καλο θα ηταν να υπαρχει ενα πλαφον σε καποια πραγματα. Οπως 1ο σερβις κτλ...

Αλλα αγαπητε ζουμε σε συνθηκες ελευθερης οικονομιας....Capitalism......capito??? :lol:

Δεν θα πρεπει να εχει τιμοκαταλογους ανταλλακτικων κι εργασιων???

Γιατι αυτο που ποσταρες τι ειναι?? tongue.gif

AUTOCLUB 150 ¤

ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΣ 165 ¤

ΓΡΑΤΣΙΑΣ 170 ¤ (Με καρτα καυσαεριων)

ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 170 ¤

ΦΙΛΟΣΙΔΗΣ 172 ¤

AUTONET 135 ¤

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμες ειναι αυτες βρε παιδια??Εμενα των 15000 κμ μου βγηκε 89 ευρω..Απο αυτα που βλεπω, καλυτερα επαρχια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες εσύ; Εγώ τι να πω που όταν άλλαξα λάδια στα 15.000 χλμ τη μαγαλύτερη διαφορά χρημάτων την είχε ο Παζαρό.. στη Ν. Ιωνία (ο ακριβός) με τον Παζαρό... στην Πειραιώς; :D:lol:;):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και αλλού αλλά δεν έχω πάρει απάντηση και για να μην ανοίγω καινούριο τόπικ:

Έχω φτάσει αισίως στα +30.000 χλμ. και δεν ξέρω που να το πάω.

Μιλάμε πάντα για αντιπροσωπία στην Αθήνα(+προάστεια).

Φυσικά και λαδάκια θα τους πάω τα δικά μου, αλλά θέλω να μπορώ να είμαι μπροστά κατα τη διάρκεια του servis.

Ξέρει κανείς αν αφήνουν σε καμιά αντιπροσωπία να είσαι από πάνω την ώρα της εργασίας ή σε κάποιον χώρο

που να μπορείς να βλέπεις τι εργασίες γίνονται;;

Κόστος υπολογίζω γύρω στα 300ε. Καλά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και αλλού αλλά δεν έχω πάρει απάντηση και για να μην ανοίγω καινούριο τόπικ:

Έχω φτάσει αισίως στα +30.000 χλμ. και δεν ξέρω που να το πάω.

Μιλάμε πάντα για αντιπροσωπία στην Αθήνα(+προάστεια).

Φυσικά και λαδάκια θα τους πάω τα δικά μου, αλλά θέλω να μπορώ να είμαι μπροστά κατα τη διάρκεια του servis.

Ξέρει κανείς αν αφήνουν σε καμιά αντιπροσωπία να είσαι από πάνω την ώρα της εργασίας ή σε κάποιον χώρο

που να μπορείς να βλέπεις τι εργασίες γίνονται;;

Κόστος υπολογίζω γύρω στα 300ε. Καλά είναι;

Υποψιν Με τα παρακατω δεν κανω διαφημιση ουτε εχω κανενα κερδος

Κοιταξε να δεις. Εγω προσωπικα για να ειμαι ειλικρινης, δεν το παω αλλου εκτος απο το ρωρρη (απο'κει το αγορασα). Εκει πηγαινα το πολο, εκει παω το γκολφ της αδερφης μου, το tsi μου και το jetta του πατερα μου. Δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι τωρα. Εχουν και εκεινο το 10% εκπτωση (σιγα τα αυγα) στα ανταλλακτικα. Απο οσο γνωριζω δεν αφηνουν να είσαι από πάνω την ώρα της εργασίας. Απλως οταν τελειωνει το σερβις ριχνω και το νου μου να δω τι εκαναν ή μπως π.χ. αφησαν κανενα εργαλειο επανω στη μηχανη ;):D (οπως ειχαν κανει στην οπελ, στον πατερα μου).

Link to comment
Share on other sites

Απλως οταν τελειωνει το σερβις ριχνω και το νου μου να δω τι εκαναν ή μπως π.χ. αφησαν κανενα εργαλειο επανω στη μηχανη :o:wacko: (οπως ειχαν κανει στην οπελ, στον πατερα μου).

:o:o:wacko::mellow::angry:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

Απιστευτο εεεε :lol: !!! Ειχαν αφησει το διακοσμητικο πλαστικο καπακι της μηχανης ξεκουμπωτο και απο πανω ενα στραβοκατσαβιδο νααα (με το συμπαθειο). Το περιεργο ειναι πώς εκλεισε το καπο χωρις να κανει θορυβο!!! Αστα πρεπει να εχεις ματια και στο κ...λο.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο εεεε :lol: !!! Ειχαν αφησει το διακοσμητικο πλαστικο καπακι της μηχανης ξεκουμπωτο και απο πανω ενα στραβοκατσαβιδο νααα (με το συμπαθειο). Το περιεργο ειναι πώς εκλεισε το καπο χωρις να κανει θορυβο!!! Αστα πρεπει να εχεις ματια και στο κ...λο.

Το στραβοκατσαβιδο πως ειναι γιατι δεν το εχω ξανα ακουσει?? :lol: :lol: tongue.giftongue.gif

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Το στραβοκατσαβιδο πως ειναι γιατι δεν το εχω ξανα ακουσει?? :D:lol:tongue.giftongue.gif

Πρέπει να είναι σπάνιο εργαλείο γι' αυτό μάλλον δεν το έχεις ακούσει!! tongue.gif

¶ντε svoura, κονόμισες εργαλείο και έχεις και παράπονο από πάνω tongue.giftongue.gif:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι σπάνιο εργαλείο γι' αυτό μάλλον δεν το έχεις ακούσει!! tongue.gif

¶ντε svoura, κονόμισες εργαλείο και έχεις και παράπονο από πάνω tongue.giftongue.gif:D:lol::lol:

Ενταξει ρε παιδια ενα λαθος εκανα ο χριστιανος, λογω......σβουριχτης ταχυτητας tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλοσίδης 172Ε ???????????????????????????????????

Εγώ πήγα το Μάιο για 1o service και μου χρέωσε 38Ε (μαζί με την κάρτα καυσαερίων). Έδωσα άλλα 64,5 Ε για ΤΑ ΔΙΚΑ μου λάδια και φίλτρο λαδιού και φυσικά με άφησαν να είμαι μπρόστα (χωρίς κανέναν δισταγμό και στραβοτσούνιασμα) την ώρα των εργασιών. Ο πιτσιρικάς στο service μου είπε ότι τα δικά μου λάδια είναι από τα κορυφαία (Castrol EDGE 5W30) και τα δικά τους δεν κάνουν ούτε για τηγάνισμα γαρίδας σε κινέζικο και τα χρεώνουν 21Ε/lt. Επίσης περίσεψε 0,5 lt λάδι και το κράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ολα αυτα περι τιμων service φανταστειτε τι <βγαζουν>(κερδος) οι αντι/πειες :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ολα αυτα περι τιμων service φανταστειτε τι <βγαζουν>(κερδος) οι αντι/πειες :D

Εκει ειναι η κονομα φιλε σβουρα....στα service και στα ανταλλακτικα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκει ειναι η κονομα φιλε σβουρα....στα service και στα ανταλλακτικα... :wacko:

Αστα να πανε στο δι@ολ@. Και να φανταστεις οτι κανουν και 10% εκπτωση, υποτιθεται. Φαντασου τι βγαζουν :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε στο δι@ολ@. Και να φανταστεις οτι κανουν και 10% εκπτωση, υποτιθεται. Φαντασου τι βγαζουν :lol:

Δεν θέλει και πολλή φαντασία. Όταν βρίσκουμε το λάδι ως πελάτες λιανικής 11 ευρώ το λίτρο και η αντιπροσωπεία στο χρεώνει 22....(η οποία προφανώς και το αγόρασε κάτω απο 11), είναι πάνω απο 100% κέρδος. thumbsdown.gif Το 10% είναι ψίχουλα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει και πολλή φαντασία. Όταν βρίσκουμε το λάδι ως πελάτες λιανικής 11 ευρώ το λίτρο και η αντιπροσωπεία στο χρεώνει 22....(η οποία προφανώς και το αγόρασε κάτω απο 11), είναι πάνω απο 100% κέρδος. thumbsdown.gif Το 10% είναι ψίχουλα! :lol:

Το κακό είναι ότι δεν είναι όλοι "ψείρες" και υποψιασμένοι σαν και σένα ώστε να ψάχνουν που υπάρχουν καλύτερες τιμές κτλ... :lol: Έτσι την πατάει ο Έλληνας... glare.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλοσίδης 172Ε ???????????????????????????????????

Εγώ πήγα το Μάιο για 1o service και μου χρέωσε 38Ε (μαζί με την κάρτα καυσαερίων). Έδωσα άλλα 64,5 Ε για ΤΑ ΔΙΚΑ μου λάδια και φίλτρο λαδιού και φυσικά με άφησαν να είμαι μπρόστα (χωρίς κανέναν δισταγμό και στραβοτσούνιασμα) την ώρα των εργασιών. Ο πιτσιρικάς στο service μου είπε ότι τα δικά μου λάδια είναι από τα κορυφαία (Castrol EDGE 5W30) και τα δικά τους δεν κάνουν ούτε για τηγάνισμα γαρίδας σε κινέζικο και τα χρεώνουν 21Ε/lt. Επίσης περίσεψε 0,5 lt λάδι και το κράτησα.

Κι εγώ στα 15.000 χλμ αυτά τα λάδια πρέπει να είχα βάλει.

Να υποθέσω οτι δεν το πήγες στο Φιλοσίδη, γιατί εμένα δε με άφησαν να είμαι εκεί την ώρα της εργασίας.

Που το πήγες λοιπόν; Καρέντα ή Μπούρμα;

(¶σχετο, η κάρτα βγαίνει κάθε χρόνο ένα χρόνο μετά την αγορά ή 5 μετά την αγορά; )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.