Jump to content
coolaris2002

Μοτεράκι ηλεκτρικού κλειδώματος

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση, απλά ενημερωτικά...Έχει χαλάσει σε κανέναν άλλον το μοτεράκι του ηλεκτρικού κλειδώματος που βρίσκεται στο πορτ-μπακάζ, όπως το ανοίγουμε δεξιά? Γιατί είναι η 3η φορά που το αλλάζω και από όσα φαντάζομαι μάλλον θέμα υγρασίας είναι. Έχει βρει κανείς καμμιά λύση με αυτό το θέμα? Όλα αυτά σε Polo Gti (9/2001) αλλά το πρόβλημα θα είναι γενικό. Ευχαριστώ.

Edited by coolaris2002
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι παλικάρι έχει συμβεί και σε εμένα!

Εγώ το έβγαλα απο το αμάξι ξεκουμπώνοντας την φίσα και το σωλινάκι του αέρα,

άνοιξα το καπακι που εχει στέγνωσα την πλακέτα που εχει μέσα με πιστολάκι μαλιών,

και μετα την καθάρισα με βαμβάκι υγραμμένο με λίγο οινόπνευμα για να φύγει κάθε βρωμία & το ξανα έκλεισα.

Αυτο εγινε πριν απο 2 χρονια περιπου και ακομη λειτουργεί !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μμμ...

κλασική περίπτωση βλάβης...

κοίτα,εάν το στεγνώσεις κ δουλεύει,απλά βρες ένα τρόπο στεγανοποίησης των ηλεκτρικών μερών.

με κάποιο βερνίκι ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Πάβτως επιβεβαίωσα ότι αποτελεί συνηθισμένη βλάβη. Ευχαριστώ.

βασικα φιλε μου στα πολο,τα παντα αποτελουν συνηθισμένη βλάβη.....χι....τι δεν εχει βγαλει προβλημα???μεχρι και το αρωματικο του χαλασε... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα φιλε μου στα πολο,τα παντα αποτελουν συνηθισμένη βλάβη.....χι....τι δεν εχει βγαλει προβλημα???μεχρι και το αρωματικο του χαλασε... tongue.gif

ασχετο με το ποστ, αλλα οποιος δει την υπογραφη σου που πουλας το polo και γραφεις ολα τα παραπανω με τα προβληματα δεν νομιζω καποιος να θελει να το αγορασει, φιλικα μιλαω, αλλα οποιος και να το δει... :o

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το ποστ, αλλα οποιος δει την υπογραφη σου που πουλας το polo και γραφεις ολα τα παραπανω με τα προβληματα δεν νομιζω καποιος να θελει να το αγορασει, φιλικα μιλαω, αλλα οποιος και να το δει... :D

ο κοσμος το εχει τουμπανο και εμεις...λες και δεν ξερουν τι προβληματα βγαζουν τα πολο...απλως η υπογραφη απευθυν σε καποιον που εχει παρει αποφαση οτι θελει να αγορασει πολο.οπως τα αγορασαμε και εμεις.(sorry για το off)

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα είχε συμβεί αυτό. Ήταν καμένο το μοτεράκι όταν το πήρα το αμάξι (μεταχειρισμένο). Ρώτησα σε συνεργείο πόσο έχει και μου είπαν 200-250 ευρώ!!! Χώρια η εργασία να μου το περάσουν, να ελέγξουν τα σωληνάκια στις πόρτες αν φταίνε αυτά κτλ.

Τελικά κατέβηκα μόνος μου στην Φρατζή, το βρήκα imitasion με 50 ευρώ, το τοποθέτησα μόνος μου (2 καλωδια ήταν να βάλεις!!!) και δεν μου έχει κάνει κανένα πρόβλημα από τότε. (εδώ και 3 χρόνια περίπου!)

Link to comment
Share on other sites

εμεις στη δουλεια εχουμε δυο πολο νομιζω τα 9ρια αυτα με τα δυο στρογγυλα φαναρια μπροστα.

οταν ηταν καινουργια το ενα εβγαλε κατι ψηλοζημιες -κρεμαργιερα-παραθυρα στα πρωτα του χλμ.

απο τοτε εδω και 4 χρονια τα εχουν σκισει οι οδηγοι στα χλμ!!τα παιρνει ο καθε ασχετος απο το πρωι μεχρι το βραδυ

και εχουν συμπληρ πανω απο 120.000 χλμ.και τα δυο με ιταλικο εγκεφαλο.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΠΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ

ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ τα βλεπω και τα λυπαμαι κυριολεκτικα!!!!

ομως απο συντηρηση δεν τα τσιγκουνευονται καθολου!!!

και κατι αλλο που νομιζω ειναι σημαντικο ΠΑΝΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΤΟΣΤΑΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΣΑ ΧΡΟΝΙΑ

ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.