Jump to content
serplanet

Αλλαγη μοτερ σε Golf V 1.4 Fsi

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,εχω ενα -golf v 1.4 fsi sportline- και θα ηθελα να του κανω αναβαθμιση,το ερωτημα ειναι να του βαλω turbokit ή να του αλλαξω μοτερ,υπαρχουν αυτα που ζηταω για το συγκεκριμενο? Συμφερει? και ποιος θα τα βαλει?

Βοηθεια...δεν θελω να παρω καινουργιο και να βαλω παλι δοσεις...δεν αντεχω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Τurbo kit? :thumbsup:

Για κινητήρα, εννοείται ότι αν βάλεις θα βάλεις από GTI. Οπότε:

Έχεις να πληρώσεις: Κινητήρα, σασμάν, φρένα, αναρτήσεις, εργασία....

+ να το δηλώσεις

+ ασφάλεια παραπάνω μετά

+ σήμα παραπάνω μετά.

+ πάλι δόσεις θα θέλεις :rolleyes: .

Δεν σε συμφέρει.

Τι σε συμφέρει? :

1.Το πουλάς 11.000¤ και τα δίνεις προκαταβολή για κάτι άλλο καινούργιο.(Αλλά δεν θες)

2.Βάζεις ΦΠΕ παίρνεις καμιά 15αριά άλογα και είσαι μάγκας.

3.Κάθεσαι στα αυγά σου σαν κι εμένα και σταματάς να ονειρεύεσαι γυαλιστερά "σαλιγκάρια" και "χταπόδια" . ¶ντε για ψάροτούφεκο θα τα βρεις και τσάμπα :thumbsup:tongue.gif;):lol: .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω ενα -golf v 1.4 fsi sportline- και θα ηθελα να του κανω αναβαθμιση,το ερωτημα ειναι να του βαλω turbokit ή να του αλλαξω μοτερ,υπαρχουν αυτα που ζηταω για το συγκεκριμενο? Συμφερει? και ποιος θα τα βαλει?

Βοηθεια...δεν θελω να παρω καινουργιο και να βαλω παλι δοσεις...δεν αντεχω.

του βαζεις μοτερ απο gti και τελειωνεις....στειλε μου pm αν θες να σου πω το κοστος δεν ειναι και τοσο μεγαλο!..το εχει κανει καποιος στο παρελθον.

Link to comment
Share on other sites

του βαζεις μοτερ απο gti και τελειωνεις....στειλε μου pm αν θες να σου πω το κοστος δεν ειναι και τοσο μεγαλο!..το εχει κανει καποιος στο παρελθον.

Αν ειναι ευκολο γραφτε τα εδω γιατι ενδιαφερει κι αλλους το συγκεκριμενο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Τurbo kit?

δε ξερω γιατι γελας αλλα σε επισημη αντιπροσωπεια που ειχα ρωτησει γι αναβαθμιση μου χε πει οτι η μονη αποτελεσματικη λυση ειναι να του βαλω τουρμπο...δε ρωτησα ομως αλλες λεπτομερειες....

Link to comment
Share on other sites

Τurbo kit?

δε ξερω γιατι γελας αλλα σε επισημη αντιπροσωπεια που ειχα ρωτησει γι αναβαθμιση μου χε πει οτι η μονη αποτελεσματικη λυση ειναι να του βαλω τουρμπο...δε ρωτησα ομως αλλες λεπτομερειες....

Και η καλύτερη πρόταση εκτός αν το πουλήσεις. Γιατί αν αλλάξεις κινητήρα και δεν το δηλώσεις, εχεις πρόστιμο αν σε πιάσουν, δεν μπορείς να το πουλήσεις, και δεν μπορείς να περάσεις κτεο.

.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Τurbo kit?

δε ξερω γιατι γελας αλλα σε επισημη αντιπροσωπεια που ειχα ρωτησει γι αναβαθμιση μου χε πει οτι η μονη αποτελεσματικη λυση ειναι να του βαλω τουρμπο...δε ρωτησα ομως αλλες λεπτομερειες....

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Και η καλύτερη πρόταση εκτός αν το πουλήσεις. Γιατί αν αλλάξεις κινητήρα και δεν το δηλώσεις, εχεις πρόστιμο αν σε πιάσουν, δεν μπορείς να το πουλήσεις, και δεν μπορείς να περάσεις κτεο.

.

Ε νταξει,εννοειται οτι αυτο θα γινει (τουρμπο) αν το αποφασισω να το κρατησω για τουλαχιστον 3 χρονια ακομα που μαλλον θα το κρατησω...οσο για μοτερ απο gti δε μ ενδιαφερουν τοσα αλογα εμενα προσωπικα (πιο πολυ για μια πιο ασφαλη προσπεραση και να μη με κοροιδευουν τ αλλα 1400αρια) δλδ max 130 ps οπως το σκεφομουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία

εννοειται οτι κρυβει παρα πολλους κινδυνους αλλα ετσι ειναι και για καινουριο (κατα καποιο τροπο,δν εννοω οτι ειναι καλυτερο ενα συνεργειο απο το εργοστασιο της vw..) δλδ αν μου πουν οτι το αναλαμβανουν στην αντιπροσωπεια και μου δινουν κι εγγυηση να το σκεφτω πολυ?? εγω βασικα γι αυτο το λογο ειχα κολλησει επειδη μου το 'παν απο κει...

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι κρυβει παρα πολλους κινδυνους αλλα ετσι ειναι και για καινουριο (κατα καποιο τροπο,δν εννοω οτι ειναι καλυτερο ενα συνεργειο απο το εργοστασιο της vw..) δλδ αν μου πουν οτι το αναλαμβανουν στην αντιπροσωπεια και μου δινουν κι εγγυηση να το σκεφτω πολυ?? εγω βασικα γι αυτο το λογο ειχα κολλησει επειδη μου το 'παν απο κει...

το κοστος ειναι 6 χιλιαρικα σε γνωστο βελτιωτη της θεσσαλονικης..αλλα σου κραταει τα δικα σου πραγματα..η μετατροπη ειναι full μεχρη λεβιε ταχυτητων...το ονομα δεν ξερω αν μπορω να το γραψω εδω!στο στελνω με pm.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

hmmm.gifhmmm.gifhmmm.gif

Οι μόνες βελτιώσεις που ξέρω εγώ ότι αναλαμβάνουν αντιπροσωπείες , είναι look, εξατμίσεις και επαναπρογραμματισμοί.

Τώρα ή εγώ είμαι πολύ πίσω ή εσένα σε κοροϊδεύουν. Προφανώς ο πωλητής που μίλησες δεν ήξερε τι του γίνεται και πέταξε μία ιδέα για να το παίξει γνώστης και εσύ το πήρες στα σοβαρά.

Όχι μόνο η αντιπροσωπεία δεν αναλαμβάνει κάτι τέτοιο αλλά και σε ""βελτιωτή"" να το πεις δεν θα το σκεφτεί καθόλου, θα σου πει αν θες από GTi ή από ΤSi κινητήρα.

Ένα light turbo στα 130άλογα θα ήταν εύκολη υπόθεση για άλλα αυτοκίνητα για τον FSi δεν ξέρω , γιατί σίγουρα θα είσαι ο πρώτος άνθρωπος στον πλανήτη που θα το κάνει(και το σκέφτεται).

Το μόνο που μένει είναι να μου αποδείξεις το αντίθετο από αυτά που λέω και πραγματικά θα χαρώ πολύ.

Αλήθεια για βρες αυτόν τον πωλητή και ξαναρώτα τον θα ήθελα πολύ να μάθω. tongue.gif:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

hmmm.gifhmmm.gifhmmm.gif

Οι μόνες βελτιώσεις που ξέρω εγώ ότι αναλαμβάνουν αντιπροσωπείες , είναι look, εξατμίσεις και επαναπρογραμματισμοί.

Τώρα ή εγώ είμαι πολύ πίσω ή εσένα σε κοροϊδεύουν. Προφανώς ο πωλητής που μίλησες δεν ήξερε τι του γίνεται και πέταξε μία ιδέα για να το παίξει γνώστης και εσύ το πήρες στα σοβαρά.

Όχι μόνο η αντιπροσωπεία δεν αναλαμβάνει κάτι τέτοιο αλλά και σε ""βελτιωτή"" να το πεις δεν θα το σκεφτεί καθόλου, θα σου πει αν θες από GTi ή από ΤSi κινητήρα.

Ένα light turbo στα 130άλογα θα ήταν εύκολη υπόθεση για άλλα αυτοκίνητα για τον FSi δεν ξέρω , γιατί σίγουρα θα είσαι ο πρώτος άνθρωπος στον πλανήτη που θα το κάνει(και το σκέφτεται).

Το μόνο που μένει είναι να μου αποδείξεις το αντίθετο από αυτά που λέω και πραγματικά θα χαρώ πολύ.

Αλήθεια για βρες αυτόν τον πωλητή και ξαναρώτα τον θα ήθελα πολύ να μάθω. tongue.gif:rolleyes:

ok αφου ειναι ετσι αρα κι εγω το ξεχναω...ευχαριστω για τισ απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

το κοστος ειναι 6 χιλιαρικα σε γνωστο βελτιωτη της θεσσαλονικης..αλλα σου κραταει τα δικα σου πραγματα..η μετατροπη ειναι full μεχρη λεβιε ταχυτητων...το ονομα δεν ξερω αν μπορω να το γραψω εδω!στο στελνω με pm.

παρα πολυ καλη προταση αν αναλογιστεις οτι εγω καπου εκει υπολογιζα μονο για τουρμπο στο υπαρχον μοτερ... ξερεις ποσο περιπου θα στοιχισει αυτη η μετατροπη για 140αρι μοτερ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη προταση αν αναλογιστεις οτι εγω καπου εκει υπολογιζα μονο για τουρμπο στο υπαρχον μοτερ... ξερεις ποσο περιπου θα στοιχισει αυτη η μετατροπη για 140αρι μοτερ? ευχαριστω

δεν ξερω καθολου για τον tsi....δυστιχος...

Link to comment
Share on other sites

Τurbo kit? :angry2:

Για κινητήρα, εννοείται ότι αν βάλεις θα βάλεις από GTI. Οπότε:

Έχεις να πληρώσεις: Κινητήρα, σασμάν, φρένα, αναρτήσεις, εργασία....

+ να το δηλώσεις

+ ασφάλεια παραπάνω μετά

+ σήμα παραπάνω μετά.

+ πάλι δόσεις θα θέλεις :angry2: .

Δεν σε συμφέρει.

Τι σε συμφέρει? :

1.Το πουλάς 11.000¤ και τα δίνεις προκαταβολή για κάτι άλλο καινούργιο.(Αλλά δεν θες)

2.Βάζεις ΦΠΕ παίρνεις καμιά 15αριά άλογα και είσαι μάγκας.

3.Κάθεσαι στα αυγά σου σαν κι εμένα και σταματάς να ονειρεύεσαι γυαλιστερά "σαλιγκάρια" και "χταπόδια" . ¶ντε για ψάροτούφεκο θα τα βρεις και τσάμπα :thumbsup:tongue.gif:D:angry2: .

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

τι λακωνικη απαντηση!!!!!αγγιξες τα μεσα μου!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

το κοστος ειναι 6 χιλιαρικα σε γνωστο βελτιωτη της θεσσαλονικης..αλλα σου κραταει τα δικα σου πραγματα..η μετατροπη ειναι full μεχρη λεβιε ταχυτητων...το ονομα δεν ξερω αν μπορω να το γραψω εδω!στο στελνω με pm.

ναι πολθ ςραια μπαινει ταιριαζουν οι βασεισ, αλλαγη μετωπη (γιατι πρεπει να μπει καπου το intercooler)προφυλαχτηρα enoeitai

kai ola kala οι καινουριεσ φισεσ του μοτερ κουμπωνου στην παλια τησ καμπηνασ εκει που ανηκει και o can bus δηλαδη και μετα τι???

θα παρει μπροστα....???

ποιοσ θα κανει κωδικοποιηση (θα σπασει τουσ κοδικουσ τουσ παλιουσ για να παρει μπροστα το αυτοκινητο??)

το imobilaser θα λειτουργει ???γιατι ξερω πωσ για να παρει μπροστα πρεπει να στασεισ τουσ κοδικουσ του ιμο!!!

και μετα τι???

Link to comment
Share on other sites

ναι πολθ ςραια μπαινει ταιριαζουν οι βασεισ, αλλαγη μετωπη (γιατι πρεπει να μπει καπου το intercooler)προφυλαχτηρα enoeitai

kai ola kala οι καινουριεσ φισεσ του μοτερ κουμπωνου στην παλια τησ καμπηνασ εκει που ανηκει και o can bus δηλαδη και μετα τι???

θα παρει μπροστα....???

ποιοσ θα κανει κωδικοποιηση (θα σπασει τουσ κοδικουσ τουσ παλιουσ για να παρει μπροστα το αυτοκινητο??)

το imobilaser θα λειτουργει ???γιατι ξερω πωσ για να παρει μπροστα πρεπει να στασεισ τουσ κοδικουσ του ιμο!!!

και μετα τι???

και μετα εσυ τι ωραια που το παιζεις εξυπνος και κουμπονεις και 2 μαλ@κιες και τις λες για να μπερδεψεις τον ανθρωπο....για να σου λεω μετατροπη με κλειδι απο το προηγουμενο εσυ τι καταλαβαινεις?γιατι αν δεν καταλαβαινεις το ραβεις το ριμαδι και δεν μιλας..μου στελνεις pm και στο αναλυω και δεν λες τα αυτονοητα για φισες και βασεις κ.α....αλλα θα στο πω και αλλιως μηπως το καταλαβεις..ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ!αν παλι δεν καταλαβες επειδη ειμαι στις καλες μου αυτες τις μερες μου στελνεις p.m και θα στο ανλυσω περετερο... :D-_-

Link to comment
Share on other sites

και μετα εσυ τι ωραια που το παιζεις εξυπνος και κουμπονεις και 2 μαλ@κιες και τις λες για να μπερδεψεις τον ανθρωπο....για να σου λεω μετατροπη με κλειδι απο το προηγουμενο εσυ τι καταλαβαινεις?γιατι αν δεν καταλαβαινεις το ραβεις το ριμαδι και δεν μιλας..μου στελνεις pm και στο αναλυω και δεν λες τα αυτονοητα για φισες και βασεις κ.α....αλλα θα στο πω και αλλιως μηπως το καταλαβεις..ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ!αν παλι δεν καταλαβες επειδη ειμαι στις καλες μου αυτες τις μερες μου στελνεις p.m και θα στο ανλυσω περετερο... :wacko: :wacko:

Καταρχην φιλε μου δεν σου μηλαω με αυτο το ηφοσ!!!

μηλα καλυτερα...

2ον στο συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι πολυ δυσκολο!!

εχω μηλησει με φηλο απο τον παζαροπουλο ( μηχανικος στο επαγκελμα) και μου εξηγησε πολλα ..

οσο για αυτον που λεσ στην θεσαλονικη εχω παρει τηλ και εχω μηλησει μαζι του (πολυ γνωστοσ οικοσ)..

και μου ειπε οτι δεν πειραζει καλοδιωση του αμαξιου. αλλα μονο αλλαζει του μοτερ οπωσ και χρειαζεται!!

οταν πρωτο εκανε την μετατροπη απο 1.4 σε 2.0 το αυτοκινητο δεν επερνε μπροστα για τουσ λογουσ που προανεφερα.

2 μηνες μου ειπε ο ιδιος οτι ηταν στην vw και προσπαθουσαν... μετα εσπασαν το imobilaser και τουσ κωδικους του εγκεφαλου και ολα καλα.....

6000 που λεσ αν ειναι ο διος που λεμε και τα δικα σου στα περνει αυτοσ ειναι πολυ λιγα για ολη την πλεξουδα του αμαξιου συν ολουσ τουσ εγκεφαλουσ συν συν συν....

το μονο που θελω να σου πω ειναι www.ebay.de μοτερ σασμαν καντραν ακρα ιντερκουλερ, πλεξουδα κανουν 4500 + 100 αποστολη.....

αν νομιζει οτι με 6000 θα εχεισ ενα αμαξι ολοκληρο gti καλοσ παω πασο

Προσεχε το πωσ μηλασ δεν ειμαι κανενασ γνωστοσ σου......

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φιλε μου δεν σου μηλαω με αυτο το ηφοσ!!!

μηλα καλυτερα...

2ον στο συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι πολυ δυσκολο!!

εχω μηλησει με φηλο απο τον παζαροπουλο ( μηχανικος στο επαγκελμα) και μου εξηγησε πολλα ..

οσο για αυτον που λεσ στην θεσαλονικη εχω παρει τηλ και εχω μηλησει μαζι του (πολυ γνωστοσ οικοσ)..

και μου ειπε οτι δεν πειραζει καλοδιωση του αμαξιου. αλλα μονο αλλαζει του μοτερ οπωσ και χρειαζεται!!

οταν πρωτο εκανε την μετατροπη απο 1.4 σε 2.0 το αυτοκινητο δεν επερνε μπροστα για τουσ λογουσ που προανεφερα.

2 μηνες μου ειπε ο ιδιος οτι ηταν στην vw και προσπαθουσαν... μετα εσπασαν το imobilaser και τουσ κωδικους του εγκεφαλου και ολα καλα.....

6000 που λεσ αν ειναι ο διος που λεμε και τα δικα σου στα περνει αυτοσ ειναι πολυ λιγα για ολη την πλεξουδα του αμαξιου συν ολουσ τουσ εγκεφαλουσ συν συν συν....

το μονο που θελω να σου πω ειναι www.ebay.de μοτερ σασμαν καντραν ακρα ιντερκουλερ, πλεξουδα κανουν 4500 + 100 αποστολη.....

αν νομιζει οτι με 6000 θα εχεισ ενα αμαξι ολοκληρο gti καλοσ παω πασο

Προσεχε το πωσ μηλασ δεν ειμαι κανενασ γνωστοσ σου......

ευχαριστω

6000 ειναι η τιμη που αναφερει....λογικα οταν λεει με κλειδι εννοει οτι απο το τροπετο θα βγουν ολα και θα μπουν στο αυτοκινιτο του παιδιου...η μετατροπη περιλαμβανει και τον εγκεφαλο και την πλεξουδα και το καντραν ακομα και κλειδαριες....δηλαδη θα ειναι κατι σαν μια μεταφορα ολων τον πραγματων του gti στο εν λογο αυτοκινητο και αυτο γινετε για τον λογο ακριβος που ειπες και εσυ για το ιmobilaser.το ξερω το συμβαν που περιγραφεις αλλα μετα απο το σπασιμο του κωδικου το αυτοκινητο ηταν κομπλε..ακομα κυκλοφορει.συγνωμη αν εγινα εριστικος αλλα επειδη εχω δει και αλλες μετατροπες τετοιου ειδους και στην ελλαδα και στο εξωτερικο.αλλα και απο προσωπικη εμπειρια που ειχα.επετρεψε μου να εχω μια γνωμη παραπανω...και να ξερω αν γινετε η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω ενα -golf v 1.4 fsi sportline- και θα ηθελα να του κανω αναβαθμιση,το ερωτημα ειναι να του βαλω turbokit ή να του αλλαξω μοτερ,υπαρχουν αυτα που ζηταω για το συγκεκριμενο? Συμφερει? και ποιος θα τα βαλει?

Βοηθεια...δεν θελω να παρω καινουργιο και να βαλω παλι δοσεις...δεν αντεχω.

Τurbo kit? :thumbsup:

Για κινητήρα, εννοείται ότι αν βάλεις θα βάλεις από GTI. Οπότε:

Έχεις να πληρώσεις: Κινητήρα, σασμάν, φρένα, αναρτήσεις, εργασία....

+ να το δηλώσεις

+ ασφάλεια παραπάνω μετά

+ σήμα παραπάνω μετά.

+ πάλι δόσεις θα θέλεις :lol: .

Δεν σε συμφέρει.

Τι σε συμφέρει? :

1.Το πουλάς 11.000¤ και τα δίνεις προκαταβολή για κάτι άλλο καινούργιο.(Αλλά δεν θες)

2.Βάζεις ΦΠΕ παίρνεις καμιά 15αριά άλογα και είσαι μάγκας.

3.Κάθεσαι στα αυγά σου σαν κι εμένα και σταματάς να ονειρεύεσαι γυαλιστερά "σαλιγκάρια" και "χταπόδια" . ¶ντε για ψάροτούφεκο θα τα βρεις και τσάμπα :lol:tongue.gif;):lol: .

Επειδή βλέπω οτι πάμε σε προσωπικές διαμάχες, πιστευω οτι με την απάντηση του φίλου Grouper θα έπρεπε να έχει κλείσει και το συγκεκριμένο θεματάκι, είναι ολη η ουσία και όποιος κατάλαβε... κατάλαβε

.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι πάμε σε προσωπικές διαμάχες, πιστευω οτι με την απάντηση του φίλου Grouper θα έπρεπε να έχει κλείσει και το συγκεκριμένο θεματάκι, είναι ολη η ουσία και όποιος κατάλαβε... κατάλαβε

.

Κι όμως όπως αποδειχθηκε φιλε μου υπαρχουν κι αλλες λυσεις εκτος απ αυτες που ανεφερε ο grouper...καλο θα ειναι να ακουγοται ολες οι γνωμες απο τους γνωστες ετσι ωστε να μαθαινουν αυτοι που δεν ειχαν ιδεα αλλα και αυτοι που ειχαν ισως να μαθουν κατι παραπανω..οσο για τις διαμαχες ειναι οντως προβλημα( οχι ομως μονο στο συγκεκριμενο thread)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κάνει κάποιος τη μετατροπή στην Αθήνα? Γτ αν το κόστος είναι όντως γύρω στα 6000, θεωρώ ότι αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον οίκο που κάνει τη μετατροπή (Ευχαριστώ ANESTIS για τις πληροφορίες) και η τιμή λέει είναι 6000 για golf 4 ενώ για golf 5 στα 7000 τα οποία κατέβασε στα 6500. Η μετατροπή περιλαμβάνει μόνο μηχανικά μέρη και απ ότι κατάλαβα συν το λεβιέ. Δηλαδή προφυλακτήρα εμπρός και σαλόνι όπως μου είπε δν τα περνάει από το GTI, το ίδιο ισχύει και για το καντράν. "Μηχανοστάσιο", εξάτμιση, φρένα και ημιαξόνια τα αλλάζει. Τώρα το κατά πόσο αξίζει είναι μια άλλη ιστορία, μιας κ τα μεταχειρισμένα GTI's έχουν πέσει αρκετά και καθώς πρέπει να αναλογισθεί κανείς και την μεταπωλητική αξία και το πόσο ευκολοπούλητο είναι ένα αμάξι-μετατροπή.. Από την άλλη, είναι αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.